Diana, princezna z Walesu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Diana, princezna z Walesu - mezi námi není snad nikdo, kdo by neznal to jméno. Všichni víme, kdo byla krásná a okouzlující lady Di, ale víme také, co se pod oním dokonalým zevnějškem a za perfektně nalíčenou tváří skrývalo? Mnohé klípky, které tu a tam pronikly navenek, naznačovaly, že nejfotografovanější dáma světa, ten ztělesněný sen tisíců žen a dívek, trpí v nitru nesmírnou osamělostí, nespokojeností a dokonce i pocitem méněcennosti. Člověkem nejpovolanějším, který by do toho všeho mohl vnést světlo, je nepochybně muž, který se několik let bezmála nehnul od princeznina boku. Patrick D. Jephson, Dianin osobní tajemník, nahlížel veškeré události královského dvora opravdu zblízka a nezůstaly mu utajené ani ty řekněme méně pěkné povahové stránky jeho urozené zaměstnavatelky. Diana, princezna z Walesu je kniha nejen o okázalých státních návštěvách, přehlídkách a recepcích, ale hlavně o citových zmatcích nevyrovnané mladé ženy. Je to kniha o tom, že sebevětší přepych, moc či bohatství ještě samy o sobě nezaručí nikomu štěstí, klid a vyrovnanou mysl. Ti, kdo snad čekají spousty choulostivých historek a skandálních odhalení, budou ovšem zklamáni. Ničeho takového se od princeznina důvěrníka, pravého anglického gentlemana, nedočkají. Zato se mohou dopodrobna seznámit s chodem královské kanceláře, s bizarními událostmi zahraničních cest, s princezninými dvorními dámami, zkrátka s věcmi, které nám normálním smrtelníkům zůstávají utajeny. Že je to nuda? Vsaďte se, že ne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98037/diana-princezna-z-walesu-98037.jpg 3.73
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Columbus (ČR)
Orig. název

Shadows of a Princess, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Diana, princezna z Walesu

Přidat komentář
4444913
16.06.2019

Ještě mě napadlo dodat že pro mě poměrně překvapivě v českém vydání knihy nejsou žádné fotografie.Trošku literární záhada-anglické brožované vydání fotky obsahuje a české vydání pěkně udělané,vázané ani kus.?

4444913
02.04.2019

Poměrně objektivní i když trochu tendenční kniha.Patrick Jephson popisuje jak bylo obtížné pro prolhanou a zlou Dianu pracovat,jak rozesílala personálu anonymy,vyhazovala vzkazy které jí dávali na stůl a jak jim potom vyčítala že špatně pracují a na druhé straně hrdě hlásí jak byli na její straně proti královské rodině která s ní měla daleko větší problémy než zaměstnanci.


Doporučujeme

Bílá Masajka
Bílá Masajka
Most přes navždy
Most přes navždy
Tančím tak rychle, jak dokážu
Tančím tak rychle, jak dokážu
Útěk z Osvětimi
Útěk z Osvětimi