Diana

Diana https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14767/diana-14767.jpg 4 22 4

Shrnující práce o životě a smrti britské princezny Diany, která tragicky zemřela před deseti lety (1997). Rozsáhlá kniha britské historičky vychází při příležitosti desátého výročí tragické smrti britské princezny Diany, která zahynula 31. 8. 1997. Téměř čtyři sta stránek popisuje podrobně celý princeznin život od útlého dětství až po tragickou smrt. Velmi podrobně jsou zachyceny i Dianini příbuzní a později přátelé ženského i mužského pohlaví. Hlavní pozornost je samozřejmě soustředěna na Dianino nešťastné manželství a vyvíjející se vztah s princem Charlesem. Kniha má souhrnný charakter, není zaměřena bulvárně a snaží se uvádět všechna známá a dostupná fakta. O souhrnném charakteru práce svědčí i v závěru uváděný seznam zdrojů, z nichž autorka čerpala, a také rozsáhlý seznam použité literatury.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , BB art

Diana , 2006

Noisette73
23.08.2022 5 z 5

Lidsky napsaný životopis, občas mi sice vadilo vyznění textu, že byla vlastně Diana hloupá, protože to si nezasloužila, ale jinak se věnuje opravdu celému jejímu životu a čte se velmi svižně.

4444913
07.10.2021 2 z 5

Tedy natynko,my dvě asi nečetly stejnou knihu.Přikrášlená k Charlesovi?K němu je naprosto krutá a zcela poklonkuje Dianě.

natynka21
16.09.2021 1 z 5

Tahle kniha je hrozná snůška keců. Omlouvám se, ale vhodnější slova nemám. Chápu, že ve Velké Británii knihy o královské rodině a zvláštěpak ty o princezně Dianě podléhají cenzuře, ale tohle bylo až příliš přibarvené a přikrášlené k obrazu Charlesovu. Nad některými výroky jsem jen kroutila hlavou.

4444913
02.04.2019 2 z 5

Sally bedell-Smithová je mnohem pořesnější a vychází z faktů a ne že jako zde opakuje mnohokrát řečené a ještě nepravdivé.Ale kdo by odolal,za jednu slušně prodávanou knihu z prostředí královské rodiny má prý autor přes milion.Liber.Knížka tlustá,fotky slušné ale známé,faktografie nic moc.