27len - Příspěvky

Dva proti říšiDva proti říšiJ. Šulc

Jde o úžasnou knihu, je to příběh o přátelství, lásce, vlastenectví, cti a zradě, to vše zasazeno do důležitých událostí naší historie, bez kterých by Česká Republika možná ani neexistovala. Určitě se najdou i odpůrci, jelikož tímto atentátem nastala vlna regresí ze strany něměckých fašistů, ale dle mého názoru těžko soudit dobu kterou jsme díky bohu nazažili, je ale otázkou zda by jsme byly poté příslušníci "československa", protože i když to bylo za tak velkou cenu obětí a hrůz, určitě to bylo překvapením pro fašisty, že češi jsou schopni odporu a ještě v takové míře a možná se jim ten jejich "domeček z karet" začínal tímto pomalu rozpadat.... Už jen odvaha s jakou Kubiš a Gabčík do připravovaného atentátu šli, i za cenu toho že to nepřežijí spolu s dalšími parašutisty a lidmi z odboje ..... bylo neskutečné. Pro mě určitě nejlepší kniha kterou jsem letos četla. Vím že v kinech byl uveden i film Anthropoid,ale v knize je vylíčena válečná doba, psychologie postav a co vše bylo "za tím a hlavně proč byl spáchán atentát na Heidricha".

20.10.2017


Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceV. Kaplický

Již po přečtení prvních kapitolách čtenář pochopí, že v románovém příběhu nejde jen o při jednotlivců, představovaných na jedné straně děkanem Lautnerem a na druhé straně soudcem Bobligem, ale že jde o konflikt mezi životní skutečností a lidskou důstojností na straně jedné a bezohlednou ziskuchtivostí a nelidskostí, farizejstvím na straně druhé. Knížka ukazuje na dobu 50. let, kdy probíhala podobná zvěrstva proti lidem ,nespravedlivé, nesmyslné procesy s nevinnými lidmi.
To že stará žebračka Maryna Schuchová v kostele při mši tajně nepřijmula hostii, aby ji mohla donést pověrčivé statkářce Groerové, a onu hostii mohla přijmout její kráva, aby lépe dojila, tím rozpoutala na losínsku a šumpersku "pravé peklo", kterému pomohl horlivý fanatický farář jemuž se zdáli lidé málo zbožní...Ukázalo se katolická církev se neštítila balamutit právě ty nejchudší a méně vzdělané lidi, aby si zajistila výsostní postavení a taky majetek. Vůbec představené tribunálu nezajímá pravda, jelikož procesi s uvězněnými z 85% mají stejný scénář, jen raději nic nevidět, neslyšet a mít soud za sebou.Soudce Bobling zachází s "čarodějnicemi" nelidsky, je schopen lidskou duši týrat stejně důkladně. jako zničit těla obětí na mučidlech, spolu s inkvizičním tribunál dokázal fanatickým způsobem zničit a usvědčit nevinné lidi, jejich rodinné příslušníky a vyvraždit i celé rody.

21.09.2015


Božský bastardBožský bastardC. Lauren

Další variace na 50 odstínů šedi, ale je skvěle napsaná, má dynamické tempo a dobrou psychologii postav. Charaktery hlavních hrdinů jsou velice sympatické, žádná ufňukaná nána, která se nechá využívat/zneužívat/ovládat, žádný tyran bez špetky soucitu. Ke zmíněným nadávkám v knize, přijde mi že to tam patří, jak píší níže, v několika místech k zasmání

06.05.2015


Srdce v tmeSrdce v tmeT. Keleová-Vasilková

Klára je z důvodu nedostatku peněz nucena pracovat, najde práci která ji baví, ale má problém s vedením, které není nakloněno zkrácené pracovní době, neustále mají rozepře s manželem Milanem kvůli penězům, chybí komunikace, mnohdy intimita, přicházejí všední starosti - děti, práce, vaření, úklid.. Vše se změní poté co manžel při výletu autem zahyne a Klára zůstává sama s dětmi. V té době najde novou práci při které je schopna skloubit práci i rodinu a poté i přítele, s kterým si uvědomí jak se v předchozím vztahu honila za zbytečnostmi a nechávala si "život proklouznout pod rukama". Oba jsou poznamenaní tragickou smrti svých partnerů a uvědomují si že čas který jim "tady" zbývá se dá využít k radosti všech.Zkrátka další realný příběh ze života i k zamyšlení.

25.01.2015


Lék na smutekLék na smutekT. Keleová-Vasilková

Tohle byla asi nejslabší kniha od autorky. Celé je to ponuré, kruté, zoufalé , v podstatě to popisuje skutečný, obyčejný život v celé své kráse. Jak díky nemoci dokáže člověk ztratit své blízké a nejednou neví, ani není v tom žalu možnost vidění nových začátků. Trochu přehnané mi přijde chování k Veronice i když konec příběhu celkem vyústil do norámálu.

22.01.2015


Zachráníš mě ránoZachráníš mě ránoJ. Fielding

Četlo se to dobře a konec no pro mě překvapivý

20.01.2015


Anatomie lžiAnatomie lžiD. Brown

Ze začátku tak cca prvních 100-120 stran mi trvalo než jsem se tím prokousala, ale během dalšího čtení Brown dokáže vybudovat solidní atmosféru a vzbudit čtenářův zájem. Zajímavé popsání zakulisních bojů ve vysoké politice i když jsem takovou přemíru infomací nečekala. Pasáže při záchraně života při útěku před Delta Force mě moc nechytly a přišly mi dost přeplácané. Kdo na Rachel a spol skutečně Delta Force nasadil se čtenář doví až na konci románu a takové vyústění jsem nečekala, autor všechno měnil až do poslední chvíle. Knihu jsem si půjčila teď na svátky a během dvou dnů jsem ji přečetla, doporučuji

29.12.2014


LžiLžiT. Keleová-Vasilková

Moje první kniha této autorky,zajímavě podané otočení rolí manželů, přišlo mi to reálné a ze života partnerských vzahů

03.12.2014


S tebou už nikdyS tebou už nikdyA. Potter

Dočetla jsem a musím konstatovat, že asi nejslabší kniha od autorky, takové neslané, nemastné a mnohdy těžko uvěřitelné

03.12.2014