Zvon

Zvon https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458916/bmid_zvon-Zxb-458916.jpeg 4 1217 299

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě smrtek je všechno jinak. Citra a Rowan zmizeli. Plovoucí město Trvalka je pryč. Zdá se, že už nezbývá nic, co by mohlo smrtkovi Goddardovi zabránit, aby uchvátil absolutní moc. Když se teď Nimbus odmlčel, zůstává otázka: Může ho ještě někdo zastavit? Odpověď mohou dát Tón, Zvon a Hrom.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Toll , 2019

Lalina3
12.02.2022 5 z 5

Fantasy kniha mě překvapila stokrát víc než leckterý thriller :D klobouk dolů! Celou sérii jsem si moc a moc užila a jen tak na ni nezapomenu. Moc doporučuji.
Někteří píši, že kniha byla moc dlouhá, nesouhlasím! I kdyby bylo dalších 200 stran, nezlobila bych se :D

Nieroccoon
11.02.2022 5 z 5

Stále to ve mně rezonuje a to nejsem tónista. Nevím jak se to autorovi daří, ale každý díl této trilogie je stále lepší a lepší. Konec stojí za to:) .Do knižního světa se přidal nový vymyšlený svět plný lidské přirozenosti (chamtivost, zloba, závist, touha po moci, ale i díky bohu schopnost milovat) toliko podobný našemu, ale ukazující Shustermanovu obdivuhodnou fantazii, schopnost psát krásné příběhy a najít všude něco dobrého.
PS; pardon za to dlouhé souvětí :))

knihomolka27
03.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak a je konec. Proč? UF. Já nechci. Ještě víc stránek, prosím. Díky bohu...přežila jsem to. Není náhodou pokračování. To bylo tak dojemný...
Tak tohle všechno se mi honí hlavou po dočtení této série, kterou za A vůbec nevím jak jsem mohla tak rychle přelouskat a za B musím mít nutně doma...jako svého miláška.

Co víc dodat... opět nemám slov. Během čtení jsem se střídavě měnila v slzavé údolí, nebo rovnou jeho vodopád, měla jsem chut knížku spálit, abych nemusela číst dál a nemusela se bát, co mě tam bude čekat. Dá se k tomuhle ještě něco dodat. Čtu hodně, ale jen málo knížek mě do děje takhle vtáhne, pro znovunalezení své psychické rovnováhy si musím nutně co nejdřív přečíst nějakou červenoou knihovnu...v těchto chvílích jsem tak moc ráda, že existuje...aby se to všechno hezky vyrovnalo. A pokud ani to nebude stačit, tak budu muset šáhnout po radikálnějším řešení...i přesto, že budu riskovat své mozkové závity, sáhnu po padesáti odstínech šedi a při jejich čtení se budu ládovat zmrzlinou. Nutně totiž po tý emoční bouři potřebuju vypnout, co nejvíc jak to půjde.

A na konec...MILUJU tuhle sérii, MILUJU ty postavy, MILUJU jak je to napsaný, MILUJU jak je to vymyšlený a promyšlený.

Karcoolka2210
30.01.2022 4 z 5

Uf, tak som dala poslednú časť za dva dni. A bola to jazda teda. Som spokojná so záverom aj keď sa musím priznať, že som vôbec neodhadla, že sa bude tento príbeh uberať takýmto smerom. Ale celkovo hodnotím celú trilógiu ako veľmi vydarenú. Nepatrím síce k cieľovej čitateľskej skupine, ale užila som si čítanie celej trilógie, obľúbila si mnohé postavy a oceňujem autorovu predstavivosť a tvorivosť. Určite sa oplatí prečítať si Shustermana :) AJ

jprst
27.01.2022 3 z 5

Třetí díl bych označil jako poměrně velký sešup, co se týče poutavosti. Docela jsem se s tím pral, ale přece jen šlo o závěrečnou část série a tak jsem samozřejmě chtěl vědět, jak to celé skončí. Nicméně i přes, podle mého názoru, tento slabší třetí díl, celá série za přečtení stojí a lze ji doporučit.

tami1
27.01.2022 5 z 5

Smrtka mě před pár lety naprosto uhranula. Byla jsem okouzlena novým světem, cechem smrtek i Nimbem. V dalších dílech už ta novost trochu vyprchala, přesto je pro mě celá trilogie nezapomenutelná.
Hluboce smekám před autorem za jeho bezbřehou fantazii a doufám, že u nás vyjdou jeho další knihy.

popeluška
26.01.2022 5 z 5

Třetí díl byl naprosto úžasný :-) Tato série mě hodně bavila, budu na ni dlouho vzpomínat...

Elea
25.01.2022 5 z 5

Perfektní závěr vynikající trilogie, napínavé až do konce, autorova fantazie je naprosto nevyčerpatelná.

Dearbooklife
23.01.2022 5 z 5

čtení jsem si opravdu užila a jen jsem žasla nad tím, jak je to skvěle vymyšlené.
osobně bych teda chtěla ještě pár kapitol, abych věděla, jak to přece jenom pokračuje, ale bylo to nádherné zakončení série.

*Pájuše*
21.01.2022 5 z 5

Myslím, že u Shustermana by mi nevadilo číst i nákupní seznam. :D Ale teď ke knize samotné. Fenomenální zakončení série! Velmi sofistikovaný a distingovaný román. Stále se ale sama sebe ptám, jestli nálepka pro děti a mládež je v tomto případě vhodná. Nejen kvůli samotným autorovým myšlenkám, ale i náročnosti tématu. Ve spojitosti s touto sérií mě napadají jen samé superlativy - ačkoliv pár much to taky mělo. Především konec mi přišel strašně uspěchaný. Tak nějak jsem očekávala velkolepý závěr a... no, on byl, akorát trochu jiný, než jsem předpokládala (tedy u některých postav jsem se ve výpočtech nesekla, ale u jiných jsem hledala bradu až na zemi! No jo, nejsem hold Nimus). Jsem z této série nadšená, jen jsem od autora čekala... no, řekněme méně futuristický konec (hlavně u Citry). I přesto doporučuji!

Dandy1
13.01.2022 1 z 5

Smrtka mě uchvátila stvořením nového světa. Další díly jsou jen popisem intrik, které nepřináší nic převratného. Jako by to psal někdo jiný.

Nikei
06.01.2022 5 z 5

Vynikající završení celé série. Zvon je určitě nejlepší díl s velmi překvapivým koncem. Celá série je perfektní od začátku až do konce. Nesmírně u autora obdivuju propracovanost série, když už jsem si začínala pomalu myslet, že mě nic nemůže překvapit, autor pokaždé přisel s nečekaným zvratem. Celou sérii jsem zhltla hned, až je mi líto, že už jsem došla na konec.

Stromovous
30.12.2021 5 z 5

Skvělé, skvostný závěr úžasné trilogie a já mohu všem vřele doporučit!!
V podstatě již nemám slov, konec přesně takový jaký jsem si přál. Dokonalé!!

101evca
28.12.2021 5 z 5

Smrtka je bez přehánění nejlepší trilogie, jakou jsem kdy četla. Přijde mi až neuvěřitelné, že po výborném prvním dílu přišly dva ještě lepší. I když Nimbus je za mě stále nejkvalitnější, je Zvon rozhodně důstojné zakončení série. Neal Shusterman dokázal vykreslit kromě napínavého děje, propracovaného světa i realisticky jednající postavy (což se nestává v tomhle žánru skoro nikdy). A i když samozřejmě nejde o nějakou filozofickou knihu, najdeme zde, ostatně jako i v předchozích dílech, poměrně dost myšlenek, mnoho otázek a více rovin, které se vzájemně proplétají.
Super jsou třeba Nimbovi Iterace: "Já mám strach." - "To není špatná věc. Pro život je přirozené obávat se svého konce. Podle toho poznáme, že jsme doopravdy živí." (Iterace č. 9 000 349, vymazána).
Prostě čistě a jasně: tuhle sérii můžu jenom doporučit.

yoseff
27.12.2021 5 z 5

Famózní završení trilogie.

lištička123
23.12.2021 5 z 5

Úplně skvělý závět této super série. Zatím jsem ani lepší sérii nečetla. Top.

katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

Halooo??? Co jsem to právě přečetla za fantastickou knihu?? Myslím, že dostačující závěr jedné z nejvic originálních sérií, co jsem kdy četla.

Arwen777
20.12.2021 5 z 5

Skvělé! Tak ráda jsem se vrátila do světa, který Neal Shusterman stvořil, abych se dozvěděla, jak to s lidstvem dopadlo. A možná proto, že jsem neměla žádná velká očekávání a nechala jsem se jen vést fantazií a záměrem autora, byl to pro mě zase skvělý zážitek.
Smrtka byla jako zjevení, blesk z čistého nebe, něco tak originálního a zároveň tak hlubokého. Nimbus byl akčním pokračováním, kde byla morální linka trochu zastíněna akcí a zamotáváním příběhu. A Zvon je více než důstojným ukončením se spoustou nových zvratů, ale i původních kousků, které jako v puzzle zapadly, kam měly. A zpátky je tu zamýšlení nad charakterem lidstva jako takového, nad vlivem moci a nepostižitelnosti na jedince a jeho vývoj.
Shusterman napsal trilogii, která je neskutečně čtivá a napínavá, ale zároveň vás donutí přemýšlet, hledat paralely v našem světě a utvářet si názor. A doufat ve vítězství starých dobrých morálních hodnot. A přestože nemáme Nimba, i tak máme snad ještě naději.
Doporučuji.

wally
18.12.2021 5 z 5

Pro mne nejlepší ze všech tří knih. První to bylo takové uvedení do zajímavě pojatého světa, což vyvolalo nadšení. Druhý díl byl takový spojovací a bavil mne nejméně. Tento třetí díl byl uzavírací, šokující a neskutečně zábavný. Za mne celá trilogie stojí za přečtení i když se jedná spíš o čtivo pro mladší generaci

todilka
08.12.2021 4 z 5

Oproti Nimbu ubírám jednu hvězdičku za zbytečnou délku a roztahanost, ale zklamaná rozhodně nejsem. Přibylo možná dost postav, ale všechny měly své místo a úkol. Akční scény byly brilantní, skvěle vystižené, autor opravdu umí vyvolat mrazení v zátylku a místy jsem knihu doslova hltala, abych se dozvěděla, co bude dál....a ten konec...nečekaný a napínavý, vynikající!
Celá série mě opravdu mile překvapila a směle se zařadí po bok Hunger Games, Selekce nebo Kostičasu. A také jsem díky ní zjistila, kdo byli Ayn Randová, Sydney Possuelo nebo Robert Goddard...
*čtenářská výzva 2021: Kniha s pruhovanou obálkou

pro dospívající mládež (young adult)

Neal Shusterman
americká, 1962