To by se zvěrolékaři stát nemělo

To by se zvěrolékaři stát nemělo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22769/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-22769.jpg 5 1061 123

Zvěrolékař série

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi, a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový, a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Baronet

It Shouldn't Happen to a Vet , 1972

lencin
17.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, která mě vždycky potěší a zvedne mi náladu.

verun.ne
01.04.2020 4 z 5

Velmi ráda se vracím k této knižní sérii Jamese Herriota. Skvěla oddechovka, která má vše, od napětí, přes vtipné situace a také lásku, ať už k lidem, tak k těm zvířatům. Spousta historek má za mne označení to nevymyslíš :)

Sandalkar
26.03.2020 4 z 5

Milé čtení, těším se na další objemnější díl :-) Mám moc ráda i popis drsné britské krajiny...

4xbabča
27.01.2020 5 z 5

Příběhy zvěrolékaře Jamese Herriota vždy pohladí po duši, a tak jsem se i já k němu po letech zase vrátila. A vůbec mě nezklamal, potěší svými malými i většími zvířecími pacienty a příhody jsou to často hodně veselé. Moje vydání knihy je z roku1978, ale obstojí i dnes a mohu ji jen doporučit.

Tms636
21.11.2019 4 z 5

prima kniha

Bafy
20.08.2019 5 z 5

úžasné pokračování životních příběhů doktora Jamese Herriota :-)

Bafy
20.08.2019 5 z 5

Naprosto jedinečné čtení co se dá číst stále dokola. Povinné pro každého zvířátkomila :-)

Čtenářka73
27.05.2019 5 z 5

Pohodové a vtipné čtení, které mi vždycky zlepší náladu. Líbí se mi dnes stejně jako před dvaceti lety.

Kee
04.04.2019 5 z 5

K příběhům Jamese Herriota se vracím vždy, když nemám dobrou náladu, protože se mi moc líbí způsob, jakým nahlíží na svět.

Připojila bych jednu větu od Senecy, která je sice o lékařích, ale dá se prakticky aplikovat na jakékoliv povolání (čili i veterinu), jehož cílem je pomoci:
"Lékaři platíme za práci, za jeho srdce mu zůstáváme dlužni." :)

markéta783
21.03.2019 5 z 5

Další báječná kniha od skvělého autora. Právě díky podobným knihám má člověk pocit, že lidské plemeno pořád ještě má ve svém středu spoustu laskavých a slušných lidí a že svět je v pořádku. :-)

Janadvorackova
03.03.2019 5 z 5

Zjišťuji, že ty zvěrolékaře čtu nějak divně na přeskáčku :), ale to neva.
Příběhy prostě ze života - někdy brutálně vtipné chováním zvířat. Někdy strašlivě oslizlé, smrduté a hnilobné, což vůbec neznamená, že nejsou vtipné :).
A někdy smutné, tady spíš vinou neschopných zvířecích majitelů, (třeba ta protivná zazobaná pejskařka, co psa překrmovala sladkým a na všechna varování reagovala stylem "jé, já vím, ale on to má tak rád, on si nemůže pomoci"), kráva. Mě normálně vytočila :). Tyhle lidi fakt jedině snad prohlásit za nesvéprávné. Přecpávat psy a kočky věcmi, které pro ně nejsou přirozené, za to bych zavírala.

Pan spisovatel dokáže potěšit i takovou praktickou věcí, jako popisem postupu, jak ještě v krávě otočit tele. Ne, že bych to někdy chtěla zkoušet :), ale hrozně mu závidím tu krajinu, každodenní překvapení, dokonce i tu práci, ve které není potřeba si na nic hrát, nikomu, krom zvířat, lézt do zadku :) a... no prostě ten kontrast s mizérií života ve městech je úžasný a uklidňující.

HenryOsmý
06.02.2019 5 z 5

Mám rád zvířata. A určitě i proto jsou mi Wightovy příběhy tak blízké. Každou zápletku jsem tak četl jako poutavý thriller: podaří se panu veterináři dotyčného pacienta zachránit?
Poklonu je nutno vyseknout i Evě Marxové za znamenitý překlad.

JoeSurikata
03.02.2019 5 z 5

Klasika. Krásné čtení o náročném povolání, které se dá dobře dělat jedině s láskou.

CleoXandra
05.01.2019 5 z 5

Knížky Jamese Alfreda Wighta alias Jamese Herriota mě nadchly už v dětství a tento stav trvá a asi se nezmění. Roztomile starosvětské vyprávění, jímž se každodenní rutině veterinářova života dostává nečekané poetičnosti, je neodolatelným pohlazením na duši. Navíc: překlad Evy Marxové je fenomenální.

Radka1911
15.11.2018 5 z 5

Knížky Jamese Herriota miluji už od dětství, pravidelně se k nim ráda vracím a vracet budu. Příběhy venkovského veterináře mě pobaví vždycky.

EJKA
24.09.2018 5 z 5

Výborná knížka, pobavila jsem se, dávám 5 hvězdiček

Isew
03.08.2018 2 z 5

Kolem knihy jsem chodila dost dlouho. Kdysi jsem ji dostala k narozeninám a neotevřenou jsem ji poslala dál. Téma mě nezaujalo. V rámci čtenářské výzvy jsem se do ní přece jen pustila. A žádný zázrak. Jsem skoro v polovině a pokračovat nebudu. Zvířata mám ráda, ale nechci číst o kolikách koní, zauzlených střevech krav a zalepených zadečcích pejsků. Nevím, co je na té knížce tak skvělého, humoru je tam pomálu a veterinární praxe mě nezajímá. Za mě zklamání.

Danago
27.05.2018 2 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě.
Bohužel jsem byla dost zklamaná , asi je na mě moc anglická. Nějak jsem tam toho humoru moc nepostřehla. Z knížky je vidět jak je povolání veterináře těžké , zvlášť ve 30tých letech dvacátého století. Knížka mě , ale nebavila , nebyla moc čtivá , přišla mi taková strohá, jak už tu někdo psal jako deníkové zápisky celkem bez nějakých emocí asi to bude tím anglickým humorem, který já nechápu.

akina
17.05.2018 4 z 5

Přes dvaceti lety jsem knihu četla poprvé a moc se mi líbila. Přiznávám, že dnes už jsem z ní tak nadšená nebyla, ale stále splňuje termín poučná oddychovka, takže 4 hvězdičky.

Kopretina
11.05.2018 5 z 5

Kniha, ač zdlouhavá, je plná jemného anglického humoru a nadhledu. Pobavila jsem se.