Ztracené střípky

Ztracené střípky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462447/bmid_ztracene-stripky-tYU-462447.jpg 4 380 120

NEZNÁ SVÉ NEJTEMNĚJŠÍ TAJEMSTVÍ. ALE NĚKDO JINÝ ANO. A CHCE SE JÍ ZBAVIT… Rebeka Murphyová je od rozchodu s manželem na všechno sama a náročná práce v nemocnici a výchova dvou malých dcer si na ní začíná vybírat svou daň. Proto se Rebeka rozhodne na jeden den všeho nechat a doprovodit bratra Johnnyho na pracovní výlet na odlehlý ostrůvek sto šedesát dva kilometrů od pevniny. Jenže jeden den se protáhne na pět měsíců. Rebeka s Johnnym se hodinu po příjezdu na ostrov stanou oběťmi útoku. Po bratrovi se slehne zem a Rebeku nechá útočník na místě v domnění, že je mrtvá. Než se jí podaří dostat zpět do přístavu, je už pozdě… Sezóna skončila, poslední trajekt odplul a ostrov zůstal opuštěný. Na pět měsíců. Rebeka si záhy uvědomí, že bratrovo zmizení je pouze jedním z jejích mnoha problémů. Nemá loď, telefon ani na koho se obrátit, a návratem do civilizace její noční můra ani zdaleka nekončí. Někdo tam na ni totiž čeká – a ten někdo si nepřeje, aby se vrátila domů živá… _____ Samostatný krimi thriller od autora bestsellerové ságy s Davidem Rakerem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Missing Pieces , 2021

hs777
28.06.2021 3 z 5

Trochu zklamání po bezvadné sérii s Davidem Rakerem. Zbytečně zdlouhavé, natahované, zdánlivě nesouvisející postavy a linky, které se sice protnou, ale žádné wow se nekonalo - 3,5 hvězdy.

Evule81
28.06.2021 5 z 5

Skvělé, napínavé. Nic tomu nechybělo.

Belanna
27.06.2021 5 z 5

Čtete a po celou dobu sbíráte ty ztracené střípky, až poskládáte celý příběh.
Moje první setkání s autorem, které zanechalo jen pozitivní pocity.

Duchoslp
26.06.2021 4 z 5

Rebeka a její boj o přežití na ostrově není špatný, jen místy je děj trošku zdlouhavý. Přeskakování v příběhu vyžaduje soustředění, ale celkově bych knížku ohodnotila kladně.

JustWomen
24.06.2021 1 z 5

Tak toto přečíst bylo fakt utrpení, plytký děj, přihlouplé postavy, nudné dlouhé vedlejší zápletky a nezáživné vzpomínky. Všechno špatně. A nikdo nehledal Johnnyho ... slabé, nudné, nelogické, uměle protahované a bez emocí. Lituji ztraceného času s knihou, do které autor zapomněl dát aspoň kousek své duše.

iška
24.06.2021 5 z 5

Já jsem spokojená. Čtivé a vyluštění otázky “proč to všechno“ mě udržovalo v napětí až do konce. To nečekané setkání v závěru mi vyvolalo úsměv na tváři. Třeba se ti dva potkají i v další knize.

kap66
22.06.2021 3 z 5

La la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la la.
Bum.

Tohle je rytmus celé knížky: odstavec + za ním jakási pseudopointa. Páni, říkám si, vždyť já v sérii s Rakerem vyzdvihovala právě styl, víc než zápletku či postavy (někdy přehnané, vyvrcholilo to v Ženě mého života), byť mi vadilo galbraithovské bobtnání knih. Odkdy je tu ale tahle otravná manýra? Poctivě jsem prolistovala pár Rakerů, abych zjistila, jestli je to novinka. Už v posledních dílech si to oblíbil, ale tady dosahuje iritující četnosti.

„Po šesti letech na internátu, kdy se s otcem a bratry viděla pouze o prázdninách, a to ještě jen tehdy, když si to otec mohl dovolit, měla Rebeka života bez rodiny dost a přihlásila se na americké univerzity. V osmnácti odmaturovala a koupila si jednosměrnou letenku do New Yorku.
Matka se jí ani jednou neozvala.
Tou dobou už Rebeka přesvědčila sama sebe, že je jí to jedno. Otec a bratři na ni čekali na letišti, a sotva je spatřila, věděla, že se rozhodla správně, byť jí byla Amerika úplně cizí. Domov totiž není místo.
Domov je tam, kde máte rodinu.
A tak si Rebeka toho prvního dne řekla, že konečně našla klid. Namlouvala si to celou cestu autem do Brooklynu, zatímco si Mike dělal legraci z jejího britského přízvuku a Johnny jí zapáleně vyprávěl o románu, který chce napsat.
Jenže stejně jako všechny lži, i tahle se nakonec rozpadla na kusy.“

Tři hvězdičky svému exoblíbenci nedávám poprvé, ale bojím se, že pokud i příště použije tohle schéma, bude pro mě další četba už nestravitelná. Je to tak rušivé, že místo napětí vnímám jenom to la la la la bum. Doparoma.

Valeyman
22.06.2021 5 z 5

Logicky jsem si říkal : " Jaké to bude bez Davida " ?
Měl jsem i strach o mix survivalu s detektivkou střiženou rodinným dramatem.
Strach byl naprosto zbytečný. Tim to dokázal a napsal další bravurní román, všechno mělo přirozený spád, nikde netlačil na pilu a i závěrečné přistání proběhlo " hladce ".
Bonusem bylo ono tajuplné setkání, kdy jsem si říkal, že Tim je teda pěkný šibal a co na nás zase chystá.
Možná mě trochu mrzelo, že čas Rebeky na ostrově plynul rychle a nebyl podrobněji popisován její osud Robinsonky. Musím říct, že tahle dějová linka mě hodně chytla a bavila.
Stále se nemohu zbavit pocitu, že je Tim lehce nedoceněný v záplavě těch " střibrnonálepkových Bestseller " spisovatelů...
Moc se těším na jedenácté pokračování Rakera..

vera4669
20.06.2021 5 z 5

Trošku jsem se knihy bála, protože jsem si myslela, že bez Davida to nebude možná ono. Zbytečně strachy.. Sice více jmen a linek, ale krátké kapitoly držely moji pozornost na maximum a stále jsem si říkala proč? A co se se z toho vyklube? Skvělé vystupňované napětí, přečetla jsem během jednoho dne a zase budu vyhlížet další knihu :)

tulip131
17.06.2021 3 z 5

Čtenář se musí soustředit, časově linky teď/předtím, spoustu postav, místy jedna postava-několik jmén, ale příběh poutavý, ten kdo se jevil jako záporná postava nakonec nebyl a proč se všechno dělo bylo ze zcela jiného důvodu. A milé překvapení nakonec, zmínka o Davidovi Rakerovi, kdo četl knihy autora, ví.

Nikollinka
13.06.2021 5 z 5

Dokonalost! Má první kniha od Tima, ale rozhodně ne poslední.

Katania
11.06.2021 5 z 5

Paráda! Jiné slovo mě nenapadá. Přečteno za dva dny a je vidět, že Tím Weaver proste umí!

Titas9001
05.06.2021 5 z 5

Tim Weaver s námi opět rozehrál svoji obvyklou hru a mě nepustil (jako už tradičně) dva dny od čtení. Je to bez mého oblíbeného Rakera, ale opět pro mě strhující, atmosférické, mnohovrstevnaté a komplexní. Krátké kapitoly posouvají děj a tady ještě navíc máme v hlavě totální guláš, protože se střídá minulost a přítomnost a přidávají se další a další příběhy, které spolu snad ani nemohou souviset ? A všude nad tím visí stálý otazník, PROČ????? se tohle děje vlastně bezúhonné ženě a její rodině? Co za tím vším je? ...........A to, co z toho Weaver vykouzlil, tak to by mě nikdy nenapadlo snad do strany 400....A potěšilo letmé setkání s Davidem a možná ano a možná ne..., ale potenciál pro další knihu tu jistě je ! A protože Weaver chystá další rakerovku, tak se máme jistě nač těšit.

Bezkyne9
01.06.2021 5 z 5

Tim Weaver nepise jen kvalitne vystavene thrillery. Pise pribehy plne lidskosti, odvahy a emoci, zabavne a napinave tak akorat, plne poctive stvorenych postav.. a prave jejich delka mi dava moznost procitit jejich konec. Umi skvele nakombinovat temata, pribehy, zde s nadechem survival. Vrele doporuceni :)

Martiiiik
28.05.2021 5 z 5

Tak moc jsem se na novou autorovu knihu těšila a teď jsem mírně v rozpacích... Nakonec do sebe vše zhruba zapadne, ale asi mám radši tu jeho obvyklou nenásilnou plynulost.. kraťoučké kapitoly, Rebeka dnes a předtím, Frank.. Ale napínavé je to velmi, také nelze moc domýšlet dopředu, tak to prostě musíte rychle dočíst :-) Ale je to dnes pět hvězd, protože nejde něco mezi a čtyři by zase bylo málo :-D

mysterygirl
27.05.2021 4 z 5

Zadne hluche misto, napinave od zacatku do konce. Trochu mi tam nesedel motiv a ani ten konec, bude pokracovani?

Aligator805
27.05.2021 5 z 5

Skvělé. Napínavé od začátku do konce. A to setkání na konci velmi potěšilo. Tak uvidíme co z toho bude v další knize.

Fifth Element
26.05.2021 4 z 5

Nějak nemůžu hodnotit plným počtem. Bylo to čtivé, o tom žádná, bylo to zajímavé, o tom taky žádná, ale příliš dlouho zmatené a s dalšími přibývajicimi osobami... navíc mi po jednom uvedeném datu tak docela nesedí časový sled...

Awča
25.05.2021 5 z 5

Naprostá lahůdka. Téma boje o přežití se prostě neomrzí, a když se ho ještě chopí můj oblíbený autor, jsou z toho 2 dny čtení, kdy jsem úplně odstřižena od reálného života.
Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, její příběh byl napínavý a uvěřitelný. Prostřihy do života předtím a gradace k současné situaci, za mě skvělé, alespoň tedy první dvě třetiny.
Pak se střípky začaly skládat, a ačkoli žádný nechyběl, úplně hladký obrázek z toho nebyl.
Potěšilo mě náhodné setkání na konci knihy.
Další díl prosím!

trudoš
24.05.2021 4 z 5

Když už si člověk myslí, že zná všechny fígle, jakými Tim Weaver „loví“ své fanoušky, překvapí ho samostatným thrillerem, který s postavou vyšetřovatele Davida Rakera nemá takřka nic společného. A to je přitom pouze první eso, které má spisovatel v rukávu.
Od první stránky udržují Ztracené střípky čtenáře v nejistotě, co vlastně sleduje, přičemž název románu přímo definuje jeho koncepci. Třebaže množství krátkých kapitol působí chaoticky, díky rafinovanému rozvržení rychle pochopíte záměr a bavíte se postupným odhalováním, co s čím a jak ve skutečnosti souvisí. Přičemž neodbytný pocit hrozby, číhající za každým rohem, roztáčí tempo vyprávění do stále vyšších otáček. A jak zaklapávají jednotlivé kousky mozaiky, člověk se neubrání obdivu nad skvěle zvládnutým řemeslem. Jistě, je v tom trochu cítit potřeba natáhnout děj na maximum, aby zákazník neměl pocit, že za své peníze dostal málo muziky, ale jinak se tahle kombinace moderní detektivky a survival dobrodružství povedla na jedničku.