Ztracené střípky

Ztracené střípky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462447/bmid_ztracene-stripky-tYU-462447.jpg 4 380 120

NEZNÁ SVÉ NEJTEMNĚJŠÍ TAJEMSTVÍ. ALE NĚKDO JINÝ ANO. A CHCE SE JÍ ZBAVIT… Rebeka Murphyová je od rozchodu s manželem na všechno sama a náročná práce v nemocnici a výchova dvou malých dcer si na ní začíná vybírat svou daň. Proto se Rebeka rozhodne na jeden den všeho nechat a doprovodit bratra Johnnyho na pracovní výlet na odlehlý ostrůvek sto šedesát dva kilometrů od pevniny. Jenže jeden den se protáhne na pět měsíců. Rebeka s Johnnym se hodinu po příjezdu na ostrov stanou oběťmi útoku. Po bratrovi se slehne zem a Rebeku nechá útočník na místě v domnění, že je mrtvá. Než se jí podaří dostat zpět do přístavu, je už pozdě… Sezóna skončila, poslední trajekt odplul a ostrov zůstal opuštěný. Na pět měsíců. Rebeka si záhy uvědomí, že bratrovo zmizení je pouze jedním z jejích mnoha problémů. Nemá loď, telefon ani na koho se obrátit, a návratem do civilizace její noční můra ani zdaleka nekončí. Někdo tam na ni totiž čeká – a ten někdo si nepřeje, aby se vrátila domů živá… _____ Samostatný krimi thriller od autora bestsellerové ságy s Davidem Rakerem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Missing Pieces , 2021

Lenndy
14.03.2022 5 z 5

Moje první knížka od Tima Weavera.Ze začátku to trvalo než jsem se trochu vyznala v postavách.Vyhovovali mi krátké kapitoly a knížka byla velmi napínavá.Určitě ještě nějakou knížku od tohoto autora dám.

Doubravka1975
03.03.2022 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii od autora s Davidem Rakerem a byla zvědavá na další dílo, tentokrát bez Davida Rakera.
Bylo to čtivé, Rebeka i Travis sympaťáci, ale přišlo mi to hrozně zdlouhavé, nelogické a i trochu nuda.
Ale i tak doporučuji a těším se na další díl, tentokrát už s Davidem Rakerem - tím jsem si stoprocentně jistá ....:):):)
Původně jsem chtěla dát jen 3*, ale za to setkání dávám o jednu víc, ale na plný počet to tentokrát fakt není

gabcaskalakova
18.02.2022

Příběhy Davida Rakera byly opravdu skvělé, proto jsem si nejdřív myslela, že samostatný příběh nebude tak dobrý, jako předešlé knihy autora. Ze začátku se příběh trochu táhl, ale pak se to rozjelo a autor nezklamal. Kniha byla úžasná, čtivá a napínavá až dokonce!

Becca_books
08.02.2022

Přečetla jsem všechny knihy s Davidem Rakerem a byla jsem zvědavá na samostatnou knihu. Nápad se mi velmi líbil, kniha byla velmi čtivá, strhující. Popis Rebečina života před i na ostrově byl napínavý, samý zvrat. Jen ten konec mi prostě nějak nesedl. Ale jelikož to s Weaverovými knihami takto občas mám, nepřikládám k tomu váhu. Prostě se vymotám z hromady postav, co se na konci (občas trošku zbytečně) objeví a řeknu si "WTF? To nemyslí vážně!" :D Jako celek se mi kniha líbila a doufám, že to není poslední kniha s ženskou hlavní postavou.

Nočnípták
30.01.2022 5 z 5

Když jsem objevila Tima Weavera, byla jsem nadšená. Pak jsem však zjistila, že ne u všech jeho knih, které jsem přečetla, si pamatuju děj. Třeba je to tím, že jsem je hltala rychle za sebou. Teď jsem si dala delší přestávku. A je tu znovu to nadšení.
Ztracené střípky je trochu jiný, podle mě i lepší Weaver. Není zde David Raker, kterého mám ráda i když je tak trochu nezničitelný hrdina. Postava Rebely Murphy je však bezvadná. Tim Weaver chtěl napsat jinou knihu a moc se mu povedla.

melonka
29.01.2022 3 z 5

Příběhy s Davidem Rakerem mám ráda, proto jsem sáhla i po této knize, i když jsem k ní byla trochu skeptická po přečtení komentářů níže. Začátek skvělý, do půlky knihy to mělo spád a těšila jsem se jak to bude pokračovat. Od půlky už to bylo takové vláčné. Kniha má 500 stran, kdyby byla poloviční tak neváhám a dám plný počet hvězd. Takto tam bylo různých odboček, situace stylu "áha, tohohle jsem si nevšimla a najednou je to jinak...", jakoby autor už nevěděl jak dál, tak to celé obrátil (tyto situace bývají i u Davida Rakera)....S tímto přístupem by klidně kniha mohla mít dalších 500 stran a na konec by to nemělo vliv. Prostřední část bych řekla, že byla taková natahovací vata.

Konec mě nezklamal, byl skvělý..ale nějak se mi nehodil k tomu příběhu předtím..spíš by mi ten konec sedl k sérii Davida Rakera. Námět ostrova super, ale dalo se dle mého názoru z toho vytřískat víc.

mulder
21.01.2022 4 z 5

Čtení každé knížky Tima Weavera byl pro mě svátek. Tato knížka, bez Davida Rakera, byly takové Vánoce bez dárků. Každopádně se těším na další knihu!

lucie2371
18.01.2022 5 z 5

Naprosto skvělý, strhující thriller! Rozhodně si od autora přečtu i další knihy.

sassenkka
12.01.2022 3 z 5

No, tak nějak nevím.. celkově to nebylo špatné čtení, měla jsem tam místa, kdy nešlo přestat, potřebovala jsem vědět, co bude dál, což je super.. mám tam ale hodně ALE :)
Za prvé, trošku mi vadil ten hodně dlouhý začátek.. dalo mi zabrat, než jsem vše pochopila, dlouho jsem se začítala. Na jednu stranu to nebylo špatně postavené, v jeden moment se všechno propojilo, jen mi ten zdlouhavý úvod u knížek občas trošku vadí.
Za druhé, když už jsem zmínila slovo zdlouhavé - by to někdy až moc! Scénka, kterou bych popsala na dva odstavce, byla vykreslená snad na pět stran. Je možné, že autor takto prostě píše, Ztracené střípky je od něj moje první, takže se s ním vlastně seznamuji.
Za třetí - ten závěr? Dle komentářů nejsem jediná, koho zaskočil.. za mě se děj dobře zamotal, ale pak to rozuzlení? Já nevím, přišlo mi malinko o ničem...
Celkově to nebylo vyloženě zlé, fakt ne. Ale nevím, jestli jsem po této knize nahlodaná rozečíst od autora další knihy.. možná až za nějaký čas...

Katerina015
08.01.2022 4 z 5

Moc super cteni... O hvezdicku mene za konec. Ale i tak doporucuji

Majdalenka
08.01.2022

Originální zápletka, která by sama o sobě stačila na dobrou knihu, ale je plná časových smyček, střídání minulosti se současností, jiných vypravěčů.. To vše za účelem co nejvíce čtenáři zamotat hlavu a vybudovat napětí. Zbytečné.. Chvílema se mi kniha opravdu líbila, chvílemi mi přišla trapná.

je_na_malinach_
02.01.2022 4 z 5

Tohle bylo moc milé překvapení. Většina knih Tima Weavera mi přijde rozvleklá a až moc melancholická. Tohle je ale něco jiného. Místo Davida Rakera je hlavní postavou Rebeka Murphy a to v mnohém mění styl vyprávění. Příběh je čtivý, napětí dostatečné a pasáže z ostrova patří k těm nejlepším. Škoda slabšího konce.

zuzana2599
28.12.2021 3 z 5

Zprvu jsem nemohla uvěřit, že tento thriller bude bez Davida Rakera. Až v autorově poděkování na závěr jsem se dověděla, že chtěl zkusit něco nového a napsat samostatný román. Tak nevím... Kniha mě nenadchla, dočetla jsem ji trošku i z povinnosti. Rebeka a její ostrovní boj o přežití mi přišel zdlouhavý, místy mě děj nebavil a začínala jsem se nudit. Bylo to spíše čtení dobrodružné. I ostatní linky příběhu se mi moc dobře nečetly, i když se nakonec propojily. S uspokojením jsem uvítala Rebečino setkání na závěr knihy a pak také oživení děje psí kamarádkou.
Asi si to příště s Davidem Rakerem užiji víc !

MaLoMe
26.12.2021 5 z 5

Skvelý triller. Tim Weaver vo svojej vrcholnej forme. Jeden komplikovaný príbeh, písaný v dvoch časových líniach. Timove typické cliffhageny na konci každej kapitoly. Tá kniha sa nedá odložiť kým sa nedočíta. Záverečné rozuzlenie trochu pokazilo celkový dojem, pre mňa príliš málo uveriteľné. Naopak, crossover na Davida Rakera geniálny.

Uan
09.12.2021 5 z 5

Za mě nejlepší knížka od Tima Weavera. Děj je sice, jako ostatně ve všech knihách tohoto autora, těžko uvěřitelný, nicméně strhne od první stránky a napětí udrží až do konce. Ačkoli je kniha objemná (500+ stran) čtenář je ušetřen veškerého zbytečného balastu a děj má spád….za dvě noci přečteno :-)

clarkens
07.12.2021 4 z 5

Zajímavé, ale víc mě asi bavil začátek, který se odehrával na ostrově. Asi jsem čekala nějaký větší důvod, proč se tam odehrávalo to, co se tam odehrávalo, ale nebylo to špatné.

CharlesWard
05.12.2021 2 z 5

Šaty s vlečkou, botky vyšívané, ale thriller s Davidem Rakerem to však není drahý pane!

Lumír23
04.12.2021 3 z 5

Tak čtivé to bylo. Zamotané taky. Ale vyústění mi přišlo trochu fádní, zjrdnodušené a hlavně - nereálné. Až si říkám, tato kniha je promarněná šance.

orinka3
27.11.2021 2 z 5

A tak to hezky začalo. Sama na opuštěném ostrově se zimou na krku. Pronásledovaná, v nebezpečí. Jenže....začalo přibývat nastavované kaše. Na konci každé kapitoly "baf" na čtenáře, což mě po čase začlo spíš iritovat. A kvůli čemu to vlastně bylo? Motiv hodně slaboučký, ani to nestálo za tolik námahy. První kniha od Weavera a bohužel, asi si dám od něj pauzu. Ještě mu dám jednu šanci.

bigben
15.11.2021 2 z 5

Jsem si nejdříve myslela, že bude další David Raker..byl, ale pouze v jedné větě na konci. Knížku jsem dočetla, protože jsem byla zvědavá,takže posledních 50 stránek se něco dělo. Jinak popis jak hlavní postava přežívá na ostrově na 200 stránkách...pořád dokola, chvíli naděje, pak nic z toho...Na to jak bývají knihy tohoto autora plná děje a dobrodružství, tak tohle byl slabý odvar. Za mě nedoporučuji....