Ztracené střípky

Ztracené střípky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462447/bmid_ztracene-stripky-tYU-462447.jpg 4 380 120

NEZNÁ SVÉ NEJTEMNĚJŠÍ TAJEMSTVÍ. ALE NĚKDO JINÝ ANO. A CHCE SE JÍ ZBAVIT… Rebeka Murphyová je od rozchodu s manželem na všechno sama a náročná práce v nemocnici a výchova dvou malých dcer si na ní začíná vybírat svou daň. Proto se Rebeka rozhodne na jeden den všeho nechat a doprovodit bratra Johnnyho na pracovní výlet na odlehlý ostrůvek sto šedesát dva kilometrů od pevniny. Jenže jeden den se protáhne na pět měsíců. Rebeka s Johnnym se hodinu po příjezdu na ostrov stanou oběťmi útoku. Po bratrovi se slehne zem a Rebeku nechá útočník na místě v domnění, že je mrtvá. Než se jí podaří dostat zpět do přístavu, je už pozdě… Sezóna skončila, poslední trajekt odplul a ostrov zůstal opuštěný. Na pět měsíců. Rebeka si záhy uvědomí, že bratrovo zmizení je pouze jedním z jejích mnoha problémů. Nemá loď, telefon ani na koho se obrátit, a návratem do civilizace její noční můra ani zdaleka nekončí. Někdo tam na ni totiž čeká – a ten někdo si nepřeje, aby se vrátila domů živá… _____ Samostatný krimi thriller od autora bestsellerové ságy s Davidem Rakerem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Missing Pieces , 2021

konformita
22.12.2022 4 z 5

Manžel mi řekl, že tam David bude a on se objeví až na konci. Takže poprvé bez Davida, ale šlo to. Příběh poznáváte očima ztraceného.

Luigi1
21.12.2022 4 z 5

Velice dobře napsané pěkně se to četlo.

konicekbily
03.12.2022 4 z 5

Autor si vytvoří poměrně jednoduchou zápletku, potom nasadí k tomu netradiční prostředí - kam přivede hlavní hrdinku, přidává k tomu zpětný pohled - jimž odhaluje souvislosti, přidá ještě jednu linii s vlezlým detektivem a vše až příliš dopodrobna popisuje, někdy v tom navozuje napětí a popisuje svým podrobným stylem. Natahuje knihu na maximální možnou míru a tak nevím, zda je to vše k prospěchu čtenáře! Očekávám, že se hodnocení budou lišit.

Allla9
25.11.2022 5 z 5

Mě tento autor nikdy nezklame. Celá kniha byla napínavá a hodně zajímavá.

Hella
10.10.2022 3 z 5

3/4 knihy byly pecka! Rozuzlení - pro mě velmi nevěrohodné - mě pak celkem zklamalo.

EmillyT
25.09.2022 5 z 5

Úžasné, napínavé do poslední chvíle, prostě skvělé. Tim Weaver je můj oblíbený autor a přečetla jsem všechny knihy, které u nás vyšly, a opravdu je to mistr thrilleru. Z počátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla. Střídání minulosti a současnosti působilo trochu zmateně, ale pak najednou jsem knihu nemohla vůbec odložit. Moc se mi líbil závěr a jedno náhodné setkání, které doufám bude pokračovat třeba v další Weaverově knize.

dasa8349
16.09.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, přečteno během jednoho dne.

IVANA0123
11.09.2022 4 z 5

Pro mě úplně nový autor, na kterého jsem slyšela samé superlativy, tak jsem byla hodně zvědavá. A musím říct, že první polovinu, skoro celých 250 stran jsem měla problém, abych knihu neodložila a dočetla a dalších 250 problém, že jsem ji skoro odložit nedokázala. Prostě, když se vše propojilo začalo to být super, jen to chtělo výdrž. Takže se na další autorovy knihy nakonec těším, jen doufám, že úvod do děje nebude příště tak zdlouhavý. 4*
(9/22)

Janaves
05.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Mám knihy Tima Weavera ráda. I tato se mi moc líbila. A setkání Rebeky s Davidem na závěr slibuje další díl. Těším se moc.

kolacky
04.09.2022 4 z 5

Výborná kniha. Ta zima na ostrově, neskutečný zážitek. Věřím, že silná povaha přežije, a Rebeka byla silná. Jenom jsem podezírala někoho jiného...

sharina
03.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Další kniha od Tima Weavera. Začátek, průběh děje, nápad a jeho pojetí naprosto špičkový. Říkala jsem si páni, to je na pět hvězd, další oblíbená kniha. Jenže pak následoval docela rychlý útlum téhle euforie. Už jsem opravdu chtěla zjistit, kdo, proč, jak a stále se do toho zamotávalo více postav, další věci... což už bylo u nějakých 500 stran na palici. Každopádně konec skvělý a ještě víc potěšující (až mě to zaskočilo) bylo, když se Bek setkala s Davidem, to bylo prostě kouzelné. A jsem zvědavá, co tam bude/nebude dál.
Úžasné scény, co se týče boje o přežití na Vraním ostrově, ale i těch dojemných, zejména na samém konci. David Raker to není, ale bylo to skvělé čtení.

martinaandulka
18.08.2022 4 z 5

Zajímavé, propletené,že jsem nevěděla komu věřit.Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout a četla ve chvílích volna všude.

Solverino
20.07.2022 3 z 5

Tak celkem dobrá knížka, začátek se příjemně rozjíždí... vypadá to nadějně... a nakonec se konec tak nějak dýchavičně došourá do cíle... no hmmm, nejzajímavější byla ta bývalá vojanda a Raker takový celkem průměrný. Fascinuje mě, jak je popisován jako naprosto úžasný detektic a genius, ale kdyby neměl "kamaráda" s neomezeným přístupem do policejních databází, který mu vše zjistí, poskytne potřebné informace a nasměruje ho, tak by nezjistil vůbec nic, neměl by z čeho vycházet. No taková pohádka pro starší, ale neznalé reálií... ale docela se to dá číst.

Vesmich
15.07.2022 5 z 5

Tento případ se povedl! Obvyklé autorovo emoční dojení se celkem minimalizovalo (méně už to asi nedá), rakoviny také bylo pomálu, jakož i všeobecného skuhrání. Paní měla grády, potřebné štěstí a jiskru a chvílemi jsem jí fandila jak fanoušek u trati. Moment, kdy jí otravuje v baru jakýsi ožralý fotbalový vopruz a její brácha mu dá do huby, mě poněkud znejistěl, protože to v textu vyznívalo, jako kdyby byl divnej ten brácha a ne ten ruda a pomalu, aby snad šel vyhledat psychologickou pomoc! No, 9 z 10 (a to tu desátou neznám, ale nejspíš existuje) žen, byl dala přednost bratrovu řešení a ocenila by ho. Já bych mu tedy rozhodně o toleranci nekázala!

Hakate
09.07.2022 4 z 5

Skvělý příběh, zajímavá zápletka, každý dílek krásné zapadá do celkového příběhu.

michaela5515
19.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Na konci, u setkání Rebeky s Davidem jsem vykřikla radostí :D bohužel jsem knihu přečetla až po Stínu ve dveřích, ale vůbec to nevadilo. Samotný příběh neskutečný, neměla jsem nejmenší tušení o co se tam jedná, ale to je klasický Tim Weaver. Už se těším na další poračování série.

cedos
09.06.2022 5 z 5

I kyž to nebyl David Raker, ale byl tam .... skvělé čtení, dobře uchopené téma ... zase čtecí paráda.

VerczaV
29.05.2022 3 z 5

Hrdinka byla dobrá, že si uměla ve všem poradit. Skvělá detektivka. Poslouchala jsem ji v audioknize. Čte Zuzana Slavíková.

Jiparis
21.04.2022 4 z 5

Zajímavé místo, ale celkově mi zápletka připadala zbytečně zamotaná a komplikovaná.
Stále jsem čekala na nějaký jasný motiv, ale ten uvedený, byl dost nepřesvědčivý.

BlackFun
02.04.2022 5 z 5

Wow. Za mě velká pecka! Ač je kniha docela bichle (539 st.), tak jsem ji zvládla přečíst za jediný den. Příběh je strhující a nervydrásající. Jasně, občas jsou některé pasáže nepříliš pravděpodobné, ale mně to vůbec nevadilo. Autora a jeho příběhy mám moc ráda a opět nezklamal. Jsem na jednu stranu ráda, že jsem knihu dočetla, jinak bych měla okousané nehty až do masa :D