Zmizela v mlze

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/big_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4.2971

Kniha Zmizela v mlze

loskatos

To lepší z děl s inspektorem Bergmanem. Rozhodně se mi to líbilo víc, než knihy s dějem v Čechách.

veriszv

Nejsem odborník, ale knihy Michaely Klevisové na mě působí spíš trochu jako psychologické romány s detektivní linkou než čistě detektivky. A asi i proto mě tolik baví, ale pro ty, kteří chtějí jednu akci za druhou to asi úplně nebude. Mě baví, to pozvolné odhalování všech skutečností a vykreslení atmosféry a prostředí. A taky mě baví, že se nejedná o žádné krváky, protože ty já fakt nemám ráda.

Takže pokud máte u detektivních příběhů stejné preference jako já, tak Michaela Klevisová je to pravé!

jasnyj

Autorce se nějak zalíbilo v cizině (jednou Holandsko, nyní Norsko) a popisuje vztahy, život a místo až moc podrobně v prvních několika kapitolách. Sice prolog byl dobrým startem, jenže pak to byla celkem nuda. Poté co se na scéně objevil Bergman začala být knížka zajímavější a od půlky měla slušný spád.
Snad při návratu do naší země bude opět další detektivka s Bergmanem svižná už od začátku :)

cucik14

Moje první detektivka od Klevisové a nevím, jestli od ní někdy zkusím něco víc. První cca třetina knihy víc rozebírá prostředí a vztahy osob, než nějaké detektivní pátrání. Poté se to zlepší, ale určitě to není nic, co bych potřebovala číst znovu. Tři hvězdičky :)

petronella1
19.12.2021

V pořadí pátá přečtená kniha od paní Klevisové, zatím určitě nejslabší.

Martiiiik
10.12.2021

Nebylo to vůbec špatné, jen mi asi opravdu nesedí, když český autor umísťuje děj knihy do vzdáleného prostředí, na to si můžu přečíst severskou krimi... Na druhou stranu je autorka výborný vypravěč a celý příběh měl zajímavou zápletku.. Líbí se mi, když to vlastně zpočátku vypadá na úplně jiný příběh než z toho na konci je :-) Ale už by se mohl Josef Bergman přestat toulat po světě :-D Těším se na další knihu :-)

IHT
09.12.2021

Je docela skoda, ze dily s rozumnou detektivni zapletkou a peknymi dedukcemi se odehravaji v cizine, kde je detektiv Bergman na dovolene. Skoro to vypada, ze doma vysetrovat moc neumi (resp. se nechava rozptylovat ruznymi forenznimi stopami a nespoleha jen na svou intuici). :)
Celkove se mi to docela libilo, byt musim uznat, ze obcas ten text trochu drel - napriklad konkretni slepe ulicky byly prilis okate (papir s cisly - vazne pocet slov/znaku v kapitolach? takhle to autori delavaji? a kdyz jich je malo, zpetne doplnuji vatu?), slangovy termin "nakrmit bednu" strcila autorka do ust nekolika postavam, prestoze existuje rada jinych obratu, ktere by sly pouzit a podobne.
Take me potesilo, ze se Bergman na stara kolena dokazal naucit anglicky. V Holandsku jeho anglictina pry byla mizerna a "musel" mluvit nemecky... ;-)

dam si chvilku pauzu, ale urcite se k autorce vratim :)

Babo
08.12.2021

Další pátrání po vrahovi . Další příjemné čtení . V Norsku jsem nebyla,tak aspoň takhle. Drsná příroda,lidičky se svými problémy , radostmi i starostmi. Tak jak to umí paní Klevisová. A je jedno jestli se příběh odehrává v Praze nebo v malé norské vesnici.
Každé místo má svá specifika,ale lidé jsou vpodstatě všude stejní .