Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8262 2055

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

bookemma
17.01.2016 5 z 5

A bylo pondělí a on přišel. A s ním přišla slova. Přinesl jí celou náruč slov, tolik, kolik jen zvládla vstřebat a ještě víc. Valila se ven z jeho očí, rtů, rukou... celé jeho tělo, jako by ní promlouvalo a dávalo jí jistotu, že on ji ani její matku nikdy neopustí. Že nebude jako ten před ním. Že tu pro ně bude vždy, když budou potřebovat, bude ji objímat, když bude plakat, a radovat se, když se bude smát. A že ji nikdy, ale skutečně nikdy neopustí, nezmizí. Slova jsou mocná. Ne nesmrtelná, ale znamenají předzvěst činů. A pokud to jsou slova upřímná, pak mají velkou váhu. A byla neděle, a na nebi letěl takový docela malý vzkaz..roztáhl křídla a pak přistál, vyslán z jedné mysli do druhé.. miluju tě, stálo tam.. taková dvě slovíčka, která někdy všechno změní...
Toť můj dojem z celého příběhu - slova mají velkou moc.

axi81
10.01.2016 5 z 5

Taková ta kniha, kterou se vám až příčí číst, protože víte, že je až bolestivě pravdivá a veselá fakt nebude, a i přesto ji stále musíte brát do rukou a v té ráně, kterou téměř cítíte v srdci, pěkně dobrovolně pokračujete v otáčení nožem. Neuvěřitelně skvěle napsaná kniha.

p.stranska
10.01.2016 5 z 5

Konečně zase jednou knížka, která mě pohltila a o níž mohu říci, že je nádherná. Má vše, co k dobré knize patří. Nápad, neotřelý styl, fakta, napětí, neočekávaný konec. Takový milý, přitom drastický příběh. Uvěřitelný. Čtěte a modlíte se, ať už ta válka proboha zkončí. První kniha o 2.světové válce, kde jsou Němci taky jenom lidi, kterým držíte pěsti. První kniha, kde je vám sympatická Smrt, dokonce ji máte rádi. Více takových knih!!!

anibeni
10.01.2016 5 z 5

Tak tohle bylo něco..!!! Hned na začátek musím podotknout, že mi nesedl styl psaní. Zároveň ale považuji za geniální to, že příběh vypráví Smrt. Zhruba do půlky knížky jsem byla na vážkách - obsah výborný, styl nic moc - mám cenu pokračovat..? Ano, stálo to za to si zvyknout na psaní a prožívat příběh Zlodějky knih. Asi je zbytečné psát,že konec knihy jsem přes potoky slz ani neviděla...

Papája_93
10.01.2016 5 z 5

Osobně nevím kde začít. Knihu jsem sice měla rozečtenou třičtvrtě roku a trvalo mi kolikrát pár měsíců než jsem si k ní znovu sedla a pokračovala ve čtení, ale nakonec jsem se ke konci dostala. Ze všeho nejvíce se mi líbí postavení Smrti. Vzhledem k tomu v jaké době se děj knihy odehrává, je Smrt na správné pozici, vypravečky. A ačkoliv děj knihy neni nijak složitý ani komplikovaný a nemá určité spády, pořád vás to baví. Čte se to lehce a stále vás to z neznámého důvodu napíná a nenechá spát. Zlodějka knih je hodně o vnímání a síle slov. O úhlu pohledu na život a na smrt. A hlavně je o tom umět se vypořádat se špatnou stránkou tohoto světa a najít tu krásnou.

Gity
09.01.2016 5 z 5

Výborná knížka - autor má můj obdiv za to, jak dokázal skloubit odpornost doby, v níž se kniha odehrává a poetičnost vyprávění. Kniha je psaná velmi lehce až křehce, čte se úplně sama. Je pravda, že děj by se dal shrnout asi tak do 5 vět, ale na ději kniha postavená není - její kouzlo spočívá úplně v něčem jiném. Svojí klouzavou lehkostí, něžností a plynulostí mně připomněla Pagnolův Jak voní tymián. Krásný, silný a hluboký zážitek.

SlamLenka
09.01.2016 5 z 5

Pokud lze emocionální dopad knihy zhodnotit množstvím prolitých slz, pak tady byl opravdu velký - až jsem občas vůbec neviděla a musela jsem si vyčistit brýle. Vypravěčku jsem si celkem snadno oblíbila a s tím jako by se i trochu poupravil můj náhled na její poslání. A její závěrečné zhodnocení lidí? To je naprosto shodné s tím mým!
Děkuji za úžasné počtení, Zlodějka mě opravdu dostala na kolena, děj byl úžasně vylíčený a vůbec nevadilo, že vypravěčka občas prozradila něco z děje příštího - o to větší pak bylo napětí a silnější byl prožitek.
A ano, je to zajímavé, že některé věci jsou hnusné i nádherné zároveň.

smolicka
06.01.2016 5 z 5

Kniha, která mě dovedla k slzám (což se opravdu tak často nestává). Opravdu krásný a dojemný příběh, který je sice smutný, ale s nadějným závěrem. Autorův způsob vyprávění příběhu z pohledu smrti byl pro mě unikátní a tím pádem i velmi zajímavý. Možná i díky tomu jsem si tuhle knihu zamilovala ;)

Petruse21
06.01.2016 3 z 5

Bohužel nemůžu dát víc*. V některých momentech mi knížka přišla moc zdlouhavá a hlavní hrdinka Liesel mi nebyla v některých momentech vůbec sympatická. Nejlepší postavu spatřuji v Hansovi.

Matysek79
05.01.2016

Za me prijemne čtení. Myslím , že téma je citlive pojato a moc se mi libi "morbidní " vypravěč. Zasmála jsem se a pobrečela. Byla jsem spokojena.

jana1599
05.01.2016 5 z 5

Většinou nemám ráda válečné příběhy, ať už na papíře, nebo na filmovém plátně, protože jsem z nich vždycky hrozně smutná a naštvaná. Ale tenhle příběh... Ten jsem riskla si přečíst a vyplatilo se to. Nádherně napsaná kniha o naprosto nenádherné součásti naší historie.
Ale dost už slov, radši si to přečtěte sami... Přesně to by vám poradila Liesel, hlavní postava téhle knihy :)
P. S.: Filmová adaptace za moc nestojí, oproti knize je dost "vybledlá". Nedoporučuju, po přečtení knihy budete zklamaní.

gamika
05.01.2016

Krásná a zajímavě psaná kniha, rozhodně stojí za přečtení.

monzun
03.01.2016 4 z 5

Je to knížka se silným příběhem. Musím uznat, že Smrt vyprávěla skvěle :). Místy mě knížka trochu nudila, bylo to takové o ničem, ale hned se zase něco stalo a už to bylo zase zajímavé. Musím říct, že jsem ji i párkrát odložila, protože to pro mě byla docela těžká kniha, ale zvládla jsem ji asi po dvou týdnech. Nemám slov, krásná knížka a pro mě lehký nadprůměr :)

rubit
03.01.2016 5 z 5

Velmi krásný příběh o světlých i temných stránkách lidského jednání, o přátelství a naději. Jak postupuje válka, tak příběh graduje, poslední třetina knihy mě absolutně emočně dostala, konec je i není smutný. Moc se mi líbilo, že autor zasadil příběh do nacistického Německa a vlastně ukázal příběh "obyčejných" německých lidí za 2. světové války.
Souhlasím ale s rusalkou 123, Zusak má velmi osobitý styl psaní, na který jsem si musela ze začátku zvyknout, pak se mi líbil, ale ke konci spíše rušil.
Ale velmi, velmi pěkná kniha, která určitě stojí za přečtení a je z dalších, na které nezapomenu a které se mi vryly do srdce.

rusalka123
03.01.2016 4 z 5

Jeden z mála případů, kde se mi víc líbil film, než kniha - byť musím uznat, že svoji roli určitě bude hrát i to, že film jsem znala dřív.
Co mě trochu rušilo - Zusak má dost osobitý a bezesporu velmi zajímavý styl psaní, který mě nejdřív fascinoval, ale ke konci už mi přišlo lehce únavné, jak to vypadalo, že nic nenapíše "normálně", ale pro všechno hledá neotřelá slovní spojení a přirovnání. Na tom by nebylo v zásadě nic špatného - naopak - kdyby se mi ale nezačalo chvílemi zdát, že to nepůsobí vůbec přirozeně... Jako kdyby tím chtěl čtenáře fascinovat, jako by na tom tu knížku cíleně postavil... A to mám opravdu VELMI ráda, věřte nebo nevěřte, spisovatele, kteří si umějí hrát se slovy...!
Jinak ale pěkná knížka a i kdyby nic jiného, vděčím jí za můj zřejmě nejoblíbenější film (spolu s Královou řečí:)).

Ajrad1981
02.01.2016 5 z 5

Knihy s tématem druhé světové války (zejména pokud se tak či onak týkají koncentračních táborů či osudů Čechů) mě něčím fascinují. Ano, je to fascinování (na rozdíl od thrillerů, které mám prostě ráda). Proto jsem se na Zlodějku těšila, i přes značně rozporuplné názory známých, kteří ji četli dříve než já. Říct, že mě kniha nezklamala, by bylo nevýstižné, slabé. Je úžasná! Mrazí vás, popláčete si, s napětím čekáte, co bude dál, co se stane. A nemá happyend, každý zemře - vypráví to přece Smrt...

Nielada
02.01.2016 5 z 5

Zlodějka knih se mi opravdu moc líbila. Ačkoliv jsem s vlekým očekáváním viděla dříve film, který na mě působil poněkud mdle, při čtení jsem místy téměř nedýchala. Atmosféra filmu i knihy se shoduje, ale jak už to tak bývá, ta kniha je prostě lepší a silnější. Sílu příběhu, kde se to hemží postavami, které si musíte zamilovat, umocňuje netypický úhel pohledu vypravěče - smrti. Také fakt, že se v ději skáče a vy se často dozvíte, jak to skončí, dříve než je příběh odvyprávěn, vám nabízí možnost nahlédnout na události s nadhledem - jakoby shora tak, jak se na ně dívá "smrt". Když dojde na nejhorší, nejste už tolik šokováni, máte možnost se připravit a také jinak ohodnotit jednotlivé okamžiky. Téma války prožité v nacistickém Německu v super podání, viděno nečernobíle. Vypravěčský styl senzační. Nemám co vytknout ani co dodat. Mohu jen doporučit.

katy238
02.01.2016 5 z 5

Silný příběh, že i ve zlu lze najít dobro a ani masu nelze vnímat jednotně, protože i pro těch pár jedinců stojí za to bojovat. Příběh bohužel končí tak, jak to v životě bývá, ale o to vděčnější jsem autorovi za to, že nelhal. Výborná kniha.

Punkies
02.01.2016 5 z 5

Jsem ráda, že jsem tuto knihu našla. Silný příběh prožíváte s hrdiny po celou dobu a modlíte se, aby vše dobře dopadlo. Já osobně jsem se u knihy zasmála, bylo mi smutno, určité pasáže jsou napsány velmi emocionálně, kdy vás to uvnitř úplně sevře a kdy kousek starého chleba znamená svět ... a samozřejmě i slza ukápla. Po přečtení jsem musela shlédnout film, abych dala podobu hrdinům, které jsem si určitým způsobem představovala, ale nebylo to prostě ono. Možná kdybych prvně nečetla knihu, líbilo by se mi to víc, ale když dopředu víte, jak co mělo být, jste spíše naštvaní.

Dlouho po přečtení jsem knihu nedokázala dostat z mysli a říkala jsem si, že jí stejně už žádná jiná nepřekoná.
Je to taková ta kniha, která vám už do konce života zůstane v srdci.

jaaquarius
31.12.2015

Mně pomohlo to, že jsem viděla film, překonat prvotní fázi, zvyknout si na zvláštní styl vyjadřování, pochopit, KDO je vyravěčem.
Dál už mohu jen chválit - za ne tak obvyklý pohled na válečné útrapy (jak je snášelo civilní německé obyvatelstvo), řazení slov, neobvyklé obraty, charaktery postav (zase mě nejvíc dojímal táta Hans)....
Mám chuť znovu vidět i film, protože i ten se mi líbil.
Stejně jako předešlí - obdivuji autora za jeho "objevy lidských charakterů" při jeho mládí. Titul od titulu se to stupňuje tak, že teď nevím, jestli může být ještě lepší....(?)