Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8273 2055

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Boblenka
11.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha, plná hlubokých myšlenek. Vypravěčka popisuje příběh velmi poutavě (mě připoutala do časných ranních hodin), bez moralizování a nadbytečného sentimentu. I když se děj odehrává děsivé době předválečné a válečné, nejsou vlastně v mezi obyvateli Himmelstrase žádné záporné postavy. Zlo i když stále přítomné, je na pozadí. O to víc jsem se o všechny ty lidi bála. Závěr byl velmi dojemný..ale po dočtení jsem neměla pocit marnosti nad lidským pokolením. Pevná přátelství, láska a potřeba pomoci druhým i za cenu vlastních ztrát, je pocit který jsem si z knihy odnesla v největší míře.

Elle272
10.02.2016 5 z 5

Je to jako, když vám někdo podkopne nohy a pak vám nabídne ruku, která vás zvedne ze země. Přesně tak Zusak píše. A já to miluju. Miluju, jak se mi slova vtiskávají až do morku kostí. Miluju, jak je to jiné než všechno ostatní. To Zusak umí a předvádí ve Zlodějce knih. A taky to, jakou nepředstavitelnou moc nám dávají slova.

radkamysli
09.02.2016 4 z 5

Nedělejte stejnou chybu jako já. Raději si nejdřív přečtete knihu, a pak si pusťte film, jinak přijdete o mnoho...

Lukyn96
08.02.2016 4 z 5

Styl psaní mi vyhovoval. Žádné přestřelky zpoza zákopů, Zuzak zachytil hrůzy II. světové z pohledu malé holčičky. Ne Liesel, to krutá vypravěčka s vlídnými slovy krade ze všech nejvíc. Lidské životy...

Jonna
07.02.2016 4 z 5

Nejdřív jsem si obtížně zvykala na způsob vyprávění, tedy, že vypravěčkou je Smrt, ale později se mi to začalo líbit, a také to v závěru dává víc smysl. Možná, že na začátku se autor v tom stylu teprve hledá a zkouší hranice. Upřímně, čím dál jsem byla v knize, tím lépe se četla, až na trochu, dle mého, protahovaný konec. Na knize se mi moc líbila poetika vyprávění, která mě úplně unesla, i když šlo o tak hroznou dobu. Jednou větou - nerada čtu knihy o válce, ale jsem moc ráda, že v tomto případě jsem udělala výjimku.

dacha
05.02.2016 5 z 5

Opravdu úžasné dílko.Dávám pět hvězdiček,bez komentáře.

Korala
04.02.2016 5 z 5

Ještě jsem nečetla nic podobného. Málokdy se mi stává, že by mi již první stránky knihy přišly tak poutavé. Není co bych knize vytkla. Nejvíc se mi na knize líbí vypravěčka a její pohled na život, válku a smrt. Opravdu úžasné dílo!

Rup
04.02.2016 5 z 5

Koho dnes ještě zajímá II. světová, či holokaust? Lásku jsme degradovali na soulož, smrt zparodovali v přímém přenosu. A vida, jde to i krásně a poeticky. Příběh jako kdyby vyprávěl potulný bard za dlouhého zimního večera při svitu petrolejky. V kamnech praskají polena, za oknem metelice, dospělí hltají každé slovo, staří moudře pokyvují hlavami, děti pod stolem a na peci, oči vykulené, ani nedutají. Mistrovský kousek. Úctu vzdávám i panu Penkalovi za skvělý překlad. Doporučuji.

evulle
03.02.2016

Paráda :-)

lencin
02.02.2016 5 z 5

Silný příběh a výborná vypravěčka.

nela295
01.02.2016 5 z 5

Super kniha,originální nápad a zpracování. U konce jsem i brečela,prostě nemám slov.

JeKa
01.02.2016 4 z 5

Silný příběh, originální vypravěč, zajímavý román...

Livia
31.01.2016 3 z 5

skôr 3,5*. Po všetkých tých 5* hodnoteniach a nadšených recenziách som asi mala príliš vysoké očakávania. Mám rada príbehy z tohoto prostredia, o vojne a holokauste by sa malo písať čo najviac aby ľudia nikdy nezabudli čo sa dialo, a viac si vážili toho čo majú teraz. Najväčší problém som mala so štýlom rozprávania, ktorý ma stále vytrhával z deja. Smrť ako rozprávač je určite zaujímavý nápad, ale v tomto prípade, nešťastne realizovaný. Tiež mám rada príbehy písané z pohľadu detí, ktoré vojnu a dianie okolo seba vnímajú inak ako dospelí. Z príbehov písané takýmto spôsobom ma oveľa viac zaujala Osvětimská knihovnice a v Šedých tónoch.

Daydreamer
29.01.2016 4 z 5

Film jsem ještě neviděl, nemohu tedy, na rozdíl od řady ostatních, srovnávat. Ale určitě se na něj podívám. K téhle knize toho tady bylo napsáno už opravdu hodně, takže ani nemohu napsat něco objevného a proto se omlouvám uživatelce "rusalka123", že si dovolím citovat několi jejích vět, protože lépe bych to napsat nedokázal - a ona v těch větách přesně vystihla i mé pocity: " Zusak má dost osobitý a bezesporu velmi zajímavý styl psaní, který mě nejdřív fascinoval, ale ke konci už mi přišlo lehce únavné, jak to vypadalo, že nic nenapíše "normálně", ale pro všechno hledá neotřelá slovní spojení a přirovnání. Na tom by nebylo v zásadě nic špatného - naopak - kdyby se mi ale nezačalo chvílemi zdát, že to nepůsobí vůbec přirozeně... Jako kdyby tím chtěl čtenáře fascinovat, jako by na tom tu knížku cíleně postavil..."
Za sebe snad jen dodám, že MNĚ tedy vypravěčka smrt opravdu nesedla. Té osobitosti shledávám v knize příliš.
To ale neznamená, že se mi knížka nelíbila. Naopak - ale s výše uvedenými výhradami.

MarVo86
29.01.2016 5 z 5

Nemam slov! První knížka, u které mi i slza ukápla :) Prvních pár stránek jsem byla ze stylu psaní zmatená, ale jakmile jsem se začetla, měla jsem jasno: od toho se jen tak neodtrhnu! Knížku jsem zařadila mezi svoje TOP. Neuvěřitelně silný příběh, doporučuju všema deseti!

anntine
28.01.2016 5 z 5

Výborná knížka. Poutavý děj, zápletka a dokonce se čtenář dozví něco z historie. Konec byl smutný, ale bez toho by to nebylo ono. Určitě doporučuju přečíst i podívat se na film!

alwa
25.01.2016 5 z 5

Kniha se mi libila. Popis pribehu z pohledu smrti je zajimavy a neotrely. Uzasny konec, je az k neuvereni kolik toho Liesel vytrpela, kolik smrti videla uz v detskem veku.

škwor
22.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka, skvělý námět, originální.. Mělo to v sobě něco, co ani nedokážu popsat, ale bylo to super :)

Alysa
20.01.2016 5 z 5

Přečetla jsem ji před více než půlrokem a stále na Zlodějku vzpomínám. V tom nejlepším.

Nevzpomínám si, že by mě nějaká kniha pohltila natolik, abych u konce nebyla schopná zastavit pláč. A to se přiznám, že jsem to od této knihy nečekala, říkala jsem si, že je to zase další módní vlna, ale obsah nebude tak skvělý jak se tvrdí. Jsem ráda, že jsem se zmýlila.

Jestli by něco mělo být v povinné četbě, tak tohle.

baskynka
19.01.2016 5 z 5

Krásný příběh. Čte se to samo a nejde prostě přestat. :)