Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8280 8280

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

warca
20.11.2014 4 z 5

film byl výborný, ale ke knize se pořád nemůžu nějak dostat, protože je strašně moc žádaná a pořád popučovaná...

Farisss
15.11.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, výborná vypravěčka Smrt, ukazuje opravdu těžkou dobu za války a charaktery jednotlivých postav.

tkometka
10.11.2014 5 z 5

Když jsem ji začala číst měla jsem problém zapadnout do stylu jakým autor píše. Nakonec to bylo právě to, co jsem na knize zbožňovala. V příběhu, který vypráví smrt, nelze očekávat hezký konec, přesto jsem se na konci rozbrečela jako malá holka. Příběh je velmi silný, pohlcující. Vracela jsem ji zpět s myšlenkami, jak směšné jsou naše priority současného života a jak mohou být obyčejné věci důležité.
Zlodějka knih je stránkově obsáhlá, má přez 400 stran, ale přečtete ji jedním dechem. Všem doporučuji!

anahk
09.11.2014 5 z 5

Kniha mě naprosto vtáhla do děje. Cítila jsem z ní velké emoce, hltala jsem každou větu. Úžasným prvkem byla smrt, která zajistila v roli vypravěče výjimečné podání příběhu.

klaritkaa
06.11.2014 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha z válečného období. Fantazie tady opravdu jede na plné obrátky. Ne vždy vše končí Happy endem, hlavně ne život. Konec opravdu dojemný, ale krásný.

Stirek45
05.11.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla až po zhlédnutí filmu. Film se mi moc líbil, ale kniha? Ta je tak o 100% lepší než film. Je naprosto úžasná, vyvolala ve mně hrozně moc emocí :o) Moc se mi líbily obrázky, které byly součástí knihy. Nejdojemnější pro mě byla samozřejmě poslední část knihy.

katina
05.11.2014 5 z 5

Po delší době pětihvězdičková kniha, psaná obzvlášť působivě. Doba, která byla těžká k žití pro všechny..

Vanjaman
05.11.2014 5 z 5

Už dlouho na mne takto kniha nezapůsobila. Zařazuji do mým VIP.

dalia1769
04.11.2014 4 z 5

Krásný, smutný, dojemný příběh. Dobře vykreslené postavy, oblíbila jsem si hlavně Hanse a Rosu Hubermannovy. Konec je velmi působivý. Dala bych plný počet hvězdiček, ale dalo mi dost zabrat zvyknout si na autorův osobitý styl psaní. Některé netradiční formulace a přirovnání jsou mírně řečeno netradiční až natolik, že se obtížně čtou a působí rušivě. Chápu, že záměrem bylo zřejmě dát najevo, že Smrt jakožto vypravěčka vnímá svět jiným způsobem, a v tomto kontextu bych to považovala za zajímavý nápad, ale místy tento styl psaní vyznívá až kýčovitě a šroubovaně.

Hanny
02.11.2014 5 z 5

Krásná knížka plná citu.
Jednoznačně originální způsob podání, kdy vypravěčkou je smrt sama.
Kontrast války a čistoty dětské duše, která mnohé nechápe a vnímá to po svém, až postupem času všemu přichází na kloub.
Líbí se mi, že čtení, slova a knihy mají v ději své opodstatnění, že díky nim dochází k důležitým zvratům a mění osudy. Stmelují důležité postavy.
Tak trochu jiný pohled na 2. světovou válku.
Nádherné slovní obraty a věty, které by vytrženy z kontextu dávaly pramalý význam, ale takhle dokonale vyjadřují děj i emocionální zabarvení situace. Kéž bych tak mistrně vládla slovům jako Markus Zusak.
Mrzí mě, že jsem si během čtení některé krásné věty nepřepsala. Asi si to budu muset jednou celé přečíst znovu :)

Sahalea
01.11.2014 5 z 5

Nemám slov, je skvělá... navíc Lieselina tátu jste prostě museli mít rádi.

alexvera
31.10.2014 5 z 5

Kniha barvy pergamenu, s vůní mořského pobřeží a příběhem tak ohromujícím, že zaujal samotnou Smrt.
První kniha u které jsem na konci brečela, je dokonale napsaná. Rozhodně se k ní budu vracet.

ales matousek
29.10.2014 5 z 5

Po delší době kniha, která mě pořádně chytla. Příběh silný, Smrt jakožto vypravěč velmi zajímavé. Vřele budu knihu doporučovat dále.

LiLinka
26.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha! Nedokážu pořádně ani popsat, jaké pocity ve mně tato kniha vyvolala... každopádně každému doporučuji si ji přečíst. Jedna z mála knih, u které jsem se v závěru rozbrečela.

DomArt
24.10.2014 5 z 5

O této knize mohu napsat jediné, a to, že je naprosto DOKONALÁ !! Naprosto jsem se do ní zamilovala.

Všem doporučuji !

Pistácie
24.10.2014 5 z 5

Jedna z TOP knih, která se mi kdy dostala do rukou. Už dlouho jsem nebyla nějakým příběhem tak fascinovaná. Zpočátku mě počet stran odrazoval. Příběh mě natolik fascinoval a vzal, že jsem ke konci litovala, že už dočítám knihu.. nakonec bych brala i tlustší verzi. Něco tak neskutečného. Člověk by si před čtením neměl dělat předsudky, protože ho pak kniha tak neskutečně zaujme a nebo i dojme. Pak lituje toho, jak negativně se k tomu zprvu stavěl.
Téma 2.sv.v, holocaustu, Židů, Hitlera, koncentračních táborů a dalšího, takových knih je tu spousta podobných. .Tahle je jiná. Dává nám něco navíc. Dává nám aspoň pro mě dosud nevídaný pohled. Příběh z pohledu nečekaného vypravěče. Kdyby se mě někdo před začátkem četby zeptal, kdo nás knihou provede, jen těžko bych to uhádla. O to víc mě to vtáhlo a zaujalo. Mělo to něco do sebe. Opravdu, těsně po dočtení a jsem plná dojmů, plná emocí a zážitků, jako už dlouho z ničeho ne.

La Fiera
24.10.2014 5 z 5

Smrtka jako vypravěčka příběhu?- Originální, troufalé, povedené.
Pro mne rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem doposud četla. Zajímavý styl vyprávění, neobyčejného a neokoukaného příběhu. Aneb i na šedém podkladu se to může hýřit barvami.

A musím říct, jsem opravdu ráda, že jsem neviděla film, myslím, že se na něj ani v nejbližší době nepodívám, abych si nezkazila to, jak jsem si celý příběh vykouzlila ve své mysli.

jitkak
23.10.2014

Výborná kniha. Nejprve jsem ji přečetla pak teprve jsem viděla film. Super

ugisha
22.10.2014 3 z 5

Zlodějka knih má spoustu nadšených čtenářů, ale mě osobně nijak zvlášť neuchvátila. Vyprávění z pohledu Smrti bylo sice zajímavé, tučně psané vsuvky taktéž, kniha mezi jinými s válečnou tématikou vyčnívá i jazykem, nicméně... spousta věcí se stále opakovala, což příběh zpomalovalo. Místy jsem se do čtení musela nutit. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byl Maxův Dohlížitel.
Zkusím dát šanci ještě filmu, ale za mě zklamání.

štuclinka
17.10.2014 5 z 5

Výborná kniha plná citu. Markus Zusak je mistr slova. Člověk musí číst dál i když je to bolestné. Velmi se mi líbilo s jakou fantazií popisoval, jak vypadá nebe.