Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8290 8290

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

teri-s
21.09.2014

Ja jsem viděla film. Je to síla, ale je dobrý příběh. A na konci smutný

Paoline
21.09.2014 5 z 5

Krásná knížka, která mi zahrála na city. Neobvyklý způsob vyprávění, který umocňoval čtenářský zážitek.

jasnenka
18.09.2014 5 z 5

Přenádherná kniha , má VIP lóži v mé knihovně! Četla jsem ji jedním dechem, vypravěčka Smrt je opravdu dokonalý nápad. Po dočtení mám knihu samou záložku - budu v ní listovat ještě dlouho, opět a zase...

"Nebylo poslední sbohem.
Nebyl poslední stisk pohledů.
Nic než zmizení."

"Tak jako tolikrát, když došlo na lidi, jsem je litovala, když jsem o nich četla ve slovech zlodějky knih, ale ne tolik, jak jsem soucítila s těmi, které jsem v té době sbírala v táborech. Ti Němci ve sklepě byli politováníhodní, to jistě, ale měli alespoň naději. Byl to sklep, ne koupelna. Neposlali je tam vysprchovat. Pro tyhle lidi byl život pořád dosažitelný."

gladya
16.09.2014 5 z 5

Dokonalé. Smrt jako vypravěč, dobře napsané postavy, silný příběh. Takhle mě dlouho žádná knížka nedostala.

Vendisek
12.09.2014 4 z 5

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem se do knihy zakousla. Není špatná, ale určitě mě zcela nepohltila.
Škoda, že závěr nebyl víc propracovaný, ale i tak jsem si pěkně pobrečela...

Esie
10.09.2014 4 z 5

Styl vypraveni mi moc nesedl. Knihu jsem vlaste cetla hodne dlouho, nejak jsem se nemohla dopracovat do konce, ale poslednich priblizne 100 stran bylo pro me famoznich a proto 4 hvezdicky

Babo
09.09.2014 5 z 5

Dočetla jsem knihu, ke které jsem se dostala přes film a jak je vidět film nezklamal ,ale kniha je prostě kniha.
naprosto originální jazyk Markuse Zusaka zařadil příběh obyčejných Němců do "vyšších sfér".S ohromující lehkostí spojuje nespojitelné. I neživé věci zde ožívají , i abstraktní pojmy se stávají skutečnými.
A smrt? Žádná kmotřička s kosou na rameni,ale bytost zodpovědná a citlivá .-),taky už poněkud unavená z toho lidského běsnění .
Dávám za příběh 5hvězdiček a za jazyk a originalitu 10 hvězdiček.:-)))

Vojslava
07.09.2014 5 z 5

Velmi oslovující kniha o síle slov... Velmi se mi líbila, vypravěč Smrt je excelentní (a v mezích normy vtipná) - jen nevím, jestli chci vidět film, abych si nezrušila dojem. Každopádně doporučuju všem!

Meesha1
06.09.2014 5 z 5

Nádherná to kniha! :-) poutavá,poučná a ze života... 2. světová válka je zobrazena z jiného úhlu než jsem o ní slyšela já, tedy ze života německé rodiny.

knihomol 61
05.09.2014

Čekala jsem na knihu asi půl roku,ale asi jsem ji dostala v nesprávný čas.Po přečtení 10 stránek jsem ji musela odložit.Chtěla jsem si ji přečíst právě proto,že byla o 2.světové válce ,ale opravdu jsem nemohla,Nějak jsem se v tom hledala a poté jsem ji vrátila,opravdu to nešlo.

slonyk
05.09.2014 5 z 5

Krásná kniha!!

Anitta
04.09.2014 5 z 5

Uzasna kniha!

boza7
04.09.2014 5 z 5

Smrt vyprávěla o osudu Liesel Memingerové opravdu moc poutavým, úžasným a dojemným způsobem!
Mé hodnocení → Absolutních 100 % !!!

Viaby
02.09.2014 5 z 5

Sú knihy, ktoré by mali predávať spolu s vreckovkami. Zlodejka kníh by nemala chýbať v žiadnej knižnici.

ajtynka
01.09.2014 3 z 5

Krásná kniha a v ní je mnoho krásných myšlenek. Jediné co se mi nelibí a strašně mě vytáčelo, jsou kratičké a velmi otravné černě tištěné řádky, kterými Smrt vyslepičí děj dopředu. v jedné chvilce, jsem neměla chuť ani knihu dočítat. Ovšem, děj je zajímavý a popisuje to válku i z jiného úhlu pohledu.

TheMajkee
31.08.2014 5 z 5

Ano! Konečně po dlouhé době kniha, která mě dostala. Může se zdát, že to je pouze další příběh z druhé světové války - což už samo o sobě naznačuje, že to nebude úplně veselé čtení - ale Zlodějka knih má v sobě jiskru. Dětskou jiskru, kterou má například Malý princ, ten závan nevinnosti a čistoty. Příběh nestojí na žádných úvahách o životě a smrti, a nesnaží se být přehnaně filozofický. Ačkoliv se zdá, že kniha vůbec negraduje, není to pravda. Ona jen graduje svým vlastním tempem a na vrcholu nepřijde mohutná exploze, nic přehnaně okatého. Vrchol je decentní, ale přesto má v sobě absolutně všechno - veškeré ty prostě popsané pocity se najednou provalí skrz stránky a dolehnou k vám. A vy se tomu nemůžete ubránit, protože je to napsané tak obyčejně, že máte pocit, jako by se to týkalo i vás.

Celou dobu jsem měl pocit, že čtu čtyřhvězdičkovou knížku, ale to, s jakým umem je celý příběh doveden až do nešťastného a neskutečně silného finále, nelze ohodnotit čtyřmi hvězdami. Opravdu poprvé za hodně dlouhou dobu jsem se cítil být součástí příběhu.

endroo25
31.08.2014 3 z 5

Mne zlodejka knih neprisla tak uzasna. Dej se mi zdal takovy utahany a moc mi neni jasne, proc smrt porad prozrazovala dej predem. Tahle knizka na Posla nema.

Haldasha
30.08.2014 5 z 5

Uzasne napsana kniha se smutnym koncem. Urcite stoji za precreji.

vermy
29.08.2014 5 z 5

Forma i děj mě úplně ohromily. Jak vypravěčka předbíhala děj bylo nezvyklé ale úžasné.

beetlinka
28.08.2014 5 z 5

úžasná kniha. Vypravěčkou je SMRT a vypráví o holce, která se ukrývá před válkou u náhradních rodičů.
Kniha Vás chytne a už nepustí.
Jediné co se mi na knížce nelíbilo byl její smutný konec.....