Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8268 2055

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

technolog
21.12.2014 5 z 5

Smutne , smutne.

Biohazard
18.12.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Jen týden od zakoupení jsem si ji přečetla hned dvakrát (a rozhodně to nebylo naposled) a pokaždé jsem si zabrečela. Sama o sobě je hrozně dojemná, i když se nesnaží lacině hrát na city. Takhle podle mě vypadá dokonalá kniha, které vůbec nic nechybí. Úžasně vykreslená atmosféra nacistického Německa. Postavy, které poznáte do hloubky. Válka, Strach. Přátelství. Bolest. Dětská naivita. Příběh, který se dostane pod kůži, kapitoly ubývají ani nevíte jak. A to ani nemluvím o úžasné vypravěčce - Smrti. Nedokážu popsat, jak tuhle knihu miluju. Je strašně lidská a krutá, ale zároveň úsměvná a milá. Je plná malých detailů, které do sebe na konci vždy nádherně zapadnou, každý detail má obrovský význam.

Ne vždy je nejlepší zvolit menší zlo.

1casper
18.12.2014 4 z 5

Krásná, poutavě napsaná knížka.......jsem jí taková plná, bude ve mě hodně dlouho.

lenteli
15.12.2014 5 z 5

Krásná kniha, která popisuje hrozné věci. Hltala jsem slova od začátku do konce a celou knihu jsem přečetla během pár dní. Trochu mě mrzelo, že jsem se závěr příběhu dozvěděla už v jeho polovině.. I přes to mě ale konec rozplakal. Bravo.

fifejda
15.12.2014 3 z 5

Z mého pohledu lze rozdělit knížku na dvě části. Tři hvězdy především za první část, která se mi líbila více, ačkoliv to byla variace na téma "Musíme si pomáhat". Druhá část byla příliš depresivní a plná válečného patosu. Navíc se v polovině knihy dozvíme závěr. Takže zde doporučuji skončit (pokud vám stačí první polovina knihy) nebo rovnou přeskočit, ať si to užijte bez prozrazení pointy.

Vikomtka
14.12.2014 4 z 5

Výborná kniha, snad jen v určitých pasážích psaná až příliš poetickým jazykem (což je samozřejmě můj problém, nikoli autorův).
Malí lidé z malé ulice na pozadí velkých dějinných událostí: podle mého názoru nejlepší způsob, jak se tohoto tématu ujmout. A Zusakovi se to povedlo skvěle.
Ze stránek jeho románu vyvstává zvrhlá doba, kdy dobrým skutkem lze zabít. Paradoxy lidských životů: "nejhezčí časy nastaly, když začaly nálety a my lidem zatmívali rolety". Hluboký čtenářský zážitek, díky.

Misha11
12.12.2014 5 z 5

Jiná, smutná, krásná, plná lásky, přátelství, pochopení,.. Dalo by se o ní napsat hodně, ale zároveň nejde napsat nic. Nemám slov, abych ji popsala takovou, jaká skutečně je. Postavena na slovech, která jsou volena tak trefně. Lehkost, jakou Zusak spojil slova ve věty a věty v odstavce...

Škoda, že není delší, s autorovým nadáním bych brala i třikrát takový obsah. A stejně by to bylo málo.

Nedám na ni dopustit, je vyjímečná. Film byl super, snad i stejně emotivní, některé méně důležité pasáže byly vynechány, ale kniha je kniha.

Nejlepší kniha. Minimálně teď, tady a pro mě.

Edona
09.12.2014 5 z 5

Liesel, ta zlodějka,
Hans alias akordeon,
sprostá, ale milující Roza,
blonďatý Rudy,
i žid Max.. ti všichni mi přirostli k srdci.
Je to kniha, je to příběh, jsou to slova. Nenávidím je a miluji!

nikorka
05.12.2014 5 z 5

veru, chytac slov a srdca.

ladydelicat
05.12.2014

Opravdu moc pěkná kniha. Dojemny příběh. Pohled na židy a válku zase z jiné strany. Hezky se čte a vypravení z pohledu smrti je taky zajímavé.

Skawin
04.12.2014 5 z 5

Nemám moc ráda knížky o bolesti, o válce, proto vždy zvažuji zda se do takové pustit. Do Zlodějky jsem šla a dobře jsem udělala. Ta bolest tam samozřejmě je, ale vnímám ji jako součást života, koloběhu, kterým všichni procházíme a ne jako něco nepatřičného. Prostě tak to je. Zaujal mě ale především velmi poetický jazyk, kterým autor knihu napsal a lehkost vět.
Stojí za to číst :-)

Anna.L
30.11.2014 5 z 5

Pět hvězdiček je málo. Dojemný a krásný příběh, neuvěřitelná předskočení děje, trefné poznámky a slovní obraty. Zusakovi se podařilo napsat něco velmi silného.. Krása.

Manyna
26.11.2014 5 z 5

Nádherná knížka plná emocí, lásky, přátelství a paradoxů. Táta s hodnýma očima hrající na akordeon, hubatá milující pěstounská máma vařící hrachovou polévku, noční můry, kluk s citronovými vlasy, boxující Žid, ukradené knihy a válka kam se podíváš. Všechno to zlo má počátek ve slovech, slovech, která dokážou být nádherná i odporná. Takhle knížka je výjimečná především tím, že vypravěčem je smrtka, která jako "třetí osoba" vypráví příběh dle nalezené knihy Liesel-Saumench-Memingerové, jde o příběh více než krásný, smutný, vřelý a úsměvný.

PetraZelva
24.11.2014 5 z 5

Originálně napsaná kniha. Ještě asi u žádné knížky jsem si takhle hodně nepobrečela..

CeP
21.11.2014 4 z 5

Poutavě napsané a silný příběh. Co více dodat - doporučuji k přečtení

Papaja21
21.11.2014 5 z 5

Nemůžu ji jinak ohodnotit, než nejvyšším počtem hvězdiček. Strašně mě to uchvátilo, překvapilo, dojalo. Markus Zusak je nadějný spisovatel a zatím mám od něj přečtené vše a jsem spokojená, tak jen tak dál, těším se na další vydání dalších knížek. Můžu jenom doporučit a samozřejmě i film, který se mi taky líbil, ale však víte kniha je kniha :).

Janinka68
21.11.2014 5 z 5

Kniha je opravdu nádherně napsaná, opravdu mě zasáhla. Autor to úžasně všechno popisuje a nabádá člověka aby se zamyslel. Doporučuji! :)

gallovl
21.11.2014 5 z 5

Vynikajicí kniha, mnohokrát předčila očekávání.
O 2. světové válce toho bylo napsáno mnoho, ale tohle je zcela jiné - na hrdiny budu ještě dlouho vzpomínat a ke knížce se jistě ještě mnohokrát vrátím.

warca
20.11.2014 4 z 5

film byl výborný, ale ke knize se pořád nemůžu nějak dostat, protože je strašně moc žádaná a pořád popučovaná...

Farisss
15.11.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, výborná vypravěčka Smrt, ukazuje opravdu těžkou dobu za války a charaktery jednotlivých postav.