Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8267 2055

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

evicccka
22.02.2015 4 z 5

Knihy s tématem 2. Světové války mě odjakživa přitahovaly. Zlodějka knih je krásná knížka, krásný příběh...i když vlastne už vesměs známý...jen zajímavým způsobem napsaný...
Nepamatují si, že by se mi u nějaké jiné knihy chtělo tolik brečet...

Selendra
21.02.2015 5 z 5

Přenádherný příběh...už dlouho jsem nečetla nic tak krásného! Vážně tam byly dojemné a veselé chvilky...Zlodějku by si měl přečíst každý!

petranecka

úžasné čtení....

Kamca26

perfektní

ThrisaManx
14.02.2015 5 z 5

Není to kniha, která se dá číst v kuse několik hodin a nedá se od ní odtrhnout. Ale zaryla se mi hluboko do srdce a navždy pro mě bude na jednom z prvních míst v mém osobním žebříčku. Dojemný a krásný příběh dává nahlédnout do života lidí uprostřed 2. světové války. Trochu mi vadilo, že děj byl často předem vyzrazen a také mi trvalo, než jsem si přivykla osobitému jazyku autora, který mě nakonec právě tímto velice okouzlil. Prostě 5 hvězd, nemůžu jinak.

sabinaK
14.02.2015 5 z 5

Napřed jsem se trochu zalekla počtem stran, ale nakonec v pohodě :-) Co se týče "prozrazování" děje dopředu, tak to mi vůbec nevadilo, ba naopak, byla jsem napjatá a zvědavá a musela číst dál a dál. Miluju knížky z téhle doby, takže za mě jednoznačně 5*/5*

ivakola
11.02.2015 5 z 5

Knihu jsem dočetla asi před dvěma měsíci a kdykoli narazím na zmínku o ní nebo o autorovi jsem zase v myšlenkách zpátky u Liesel, u jejího neodmyslitelného kamaráda, a vůbec u všech hrdinů tohoto příběhu. Opravdu silnou vzpomínku ve mě zanechala.

SaDiablo
10.02.2015 5 z 5

Na to asi není co říct. Jen že to rozhodně nebylo naposledy, co se s Liesel potkávám.

Janasevc
10.02.2015

Je to opravdu skvělá kniha, která vás jednou dostane a už nepustí. Četla jsem ji minulý týden a občas na ni myslím, a to už je co říct. Knihu doporučuju všem čtenářům. Obdivuji mladého autora, že dokázal napsat takhle silný příběh.

Wolfinéria
09.02.2015 5 z 5

Na tohle není co říct.. 5*.. Strašně se mi líbí autorův styl psaní

Sstankova
06.02.2015 4 z 5

Skvělá kniha, ještě několik dní trvalo, než jsem byla schopná začít číst něco jiného a pořád nepřemýšlet nad Zlodějkou knih. Na druhou stranu, to není knížka napěchovaná dějem a akcí, takže nemůžu říct, že bych se od ní nemohla odtrhnout.. A nejvíce mne mrzelo, že závěr jsme se dozveděli už vlastně v průběhu příběhu..
Ale jinak fantastické, jen doporučuji! :)
P.S.: Nápad, že knížku bude vyprávět smrt je prostě geniální!

zuba
05.02.2015 4 z 5

Posledních pár stran jsem nějak nemohl odložit. Moc se mi už chtělo spát, ale prostě to nešlo. Vynikající hlavní postava, ucelené všechny vedlejší postavy. Příběh o nadčasových hodnotách, malých velkých věcech a činech. A hlavně: Válka je takový svinstvo. A stejně jako autora a vypravěčku knihy mě lidi taky děsí. (někdy)

219katka
04.02.2015 5 z 5

Tento komentář píšu bezprostředně po dočtení knihy a vůbec nemám slov. Poslední půl hodinu jen brečím. Velmi oceňuji knihy, které ve mně dokáží vyvolat emoce a téhle se to dokonale povedlo! Zamilovala jsem si hlavní postavy, velmi originální vypravěčku a hlavně dokonalý styl autora. Líbí se mi, že kniha je plná zajímavých myšlenek. Až ji budu číst podruhé (což za nějaký čas rozhodně musím), nejspíš si budu tyhle poznatky vypisovat. Zlodějka knih mě okouzlila!

terka1011
04.02.2015 5 z 5

Dokonalá kniha. Všem doporučuji ! :-)

Rade
03.02.2015 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala přes vynikající film, takže jsem hlavní hrdiny měla před sebou podle herců, kteří je hráli. Asi je lepší vidět nejdřív film a pak číst knížku, obráceně to většinou nefunguje, protože jednak má člověk už vlastní představu a jednak film je vždy tak trochu zkratka. Knížka mi zde navíc pomohla vysvětlit okamžiky, které mi nebyly ve filmu zcela jasné. Film ale u mě vede nad knihou.

aneczka
03.02.2015 5 z 5

"Smrt" je někdy opravdu výborným a nadaným vypravěčem.. Pocity, které ve mne zůstaly po přečtení knihy, přetrvávají i po tak dlouhé době. Když začínají vyprchávat stačí na knihu pouze pohlédnout a jsou opět zpátky...

bércoun
02.02.2015 5 z 5

Vím, že ve mě ještě dlouho zůstane silný pocit, který nemusíme pojmenovávat, protože opravdu, slova jsou silný nástroj, ale někdy je to lepší bez nich.

Popik
02.02.2015 5 z 5

Kniha do které jsem se zatím nejvíc ponořil. Jen škoda, že jsme viděl film dřív než četl hnihu. Vypravěčka smrt skvělá.

tondavon
01.02.2015 2 z 5

Co se mi jevilo na Zlodějce knih jako nejzajímavější, bylo nakonec to, co mi ji otrávilo. Byla to smrt, která ji vypravovala, a její naprosto otravné prozrazování děje stovky stran dopředu. Nevím, co Markuse Zusaka popadlo, ale prozradit, jak to celé dopadne, a pak nechat čtenáře brodit se stovkami stran, na kterých se zase tak moc objevného neděje, ač jsou slušně řemeslně napsané, nebyl zrovna šťastný tah. Bohužel se poslední pětina knihy brodí v neuvěřitelném patosu, kde pan spisovatel říká: Zde brečte! A tohle citové vydírání si nenechám líbit.

Luciga
01.02.2015 3 z 5

Je těžké k této knize napsat komentář.... ale určitě stojí za přečtení. A jak ji popsat? Má velmi neobvyklou postavu vypravěče (nebo vlastně vypravěčky?). Příběh jako takový je vcelku obyčejný ale i tak zajímavý, zvláštní a je napsán poměrně čtivě. Přesto jsem od zápletky, děje, či konce čekala asi trochu více.
Ach ta má přehnaná očekávání...