Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1359 393

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

kahuda01
15.08.2017 5 z 5

Jo! Tak to mě dostalo, za mě mnohem lepší než série s Martinem Servazem, kniha mě úplně vtáhla, ocitl jsem se na místě děje. Paráda - 95%

sun.from.ibiza
11.08.2017 4 z 5

Na předchozí trilogii to rozhodně nemá, něco mi tu chybělo. Nicméně i přesto mě kniha bavila, příběh hezky plynul a najednou jsem byla na konci, který mě překvapil. Jen by se z toho dalo "vytřískat" víc.

Fondis
09.08.2017 4 z 5

Až u tehle knihy se ukázalo, jaky je Minier skvělý vypravěč. Me se kniha líbila. Člověk musí trochu primhourit oci v některých částech knihy. No co. Ale jinak super. Atmosféru to melo bouřlivou a podíval jsem se zase na jine místo. Konec je hrubej. Člověk má všechno, ale vlastně nic. A ani tu mašlu si nejde hodit. To je pech.

Klára90
06.08.2017 2 z 5

Na knize mi vadilo, kolik šťastných náhod se během příběhu stalo a jak snadno lidi vyzradili odpovědi na otázky, ať už šlo o vědce nebo o všemi obávaného zločince. Tohle mi přišlo dost nereálné - aby si zločinec s vámi povídal a malém si srdce vylil (tak to na mě působilo v jedné pasáži odehrávající se v autě). Jak psali předchozí, víc opravdu prozradit nejde, každopádně konec překvapil, i když mi to celé přišlo hrozně utažené za vlasy. Nemůžu si pomoct, kniha mě nedostala.

irefir
04.08.2017 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, později jsem se nemohla odtrhnout:) Příběh se mi líbil, kniha mě bavila a rozhodně mě nenudila.

kessey
04.08.2017 4 z 5

Popravdě já opravdu nemám ráda příběhy, v nichž jsou hlavními postavami děti a puberťáci, proto jsem se pořád kroutila, jestli číst nebo nečíst. Ale nakonec to v tomhle případě vůbec nevadilo. Jde o dokonalé odpočinkové čtení, dokonale vystavěné, napínavé, plné zvratů, ale vlastně pořád jaksi uvěřitelné.

jarmus4825
31.07.2017 5 z 5

Tahle kniha.. Wow.
Rozhodně bych se nenechala odlákat od čtení kvůli narážkám na věk hlavních postav apodobně.
Příběh je tajemný a každý konec kapitoly člověka donutí na tu další stranu otočit, i když je už dešně pozdě večer. Děj je neustále v pohybu a pořád překvapuje. A ten konec!
Zas po dlouhé době kniha, u který se mi zastavil dech a mozek mi to prostě celý nebral.

Schamila
29.07.2017 5 z 5

Dlouho jsem váhala s koupi této knihy, předchozí trilogie byla úchvatná. Jsem ráda, že jsem nedala nakonec na recenze a knihu si přečetla, pro mne stejně dobrá, jako předchozí dílko opět tam bylo napětí, neskutečně popsané drsné prostředí, to hodně dodávalo příběhu napětí, no a pak skutečný "neskutečný" příběh, který byl plný zvratů a super konec, jako že nic není zadarmo!!!! Zkrátka suprový Minier. Už se těším na další knihu a všem tohleto doporučuji.

TracyB
28.07.2017 1 z 5

Celou dobu jsem čekala, kdy mě to chytne, ale nedočkala jsem se. Po trilogii, která patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla, je tohle prostě obrovské zklamání. Myslím, že autorův pokus o jakýsi underground bohužel nevyšel. Zkurvený to bylo teda skrz naskrz. Jedna hvězda navíc za ten konec.

Alizon
28.07.2017 5 z 5

Vahala jsem mezi 4 a 5 hvezdickami a tesne po precteni bych mozna dala 4. Prvni pulka knihy me bavila hodne, pribeh je dobre napsany, tajemny a napinavy a vubec mi nevadilo, ze tam tentokrat neni Martin Servaz (je to proste jina kniha mimo serii i kdyz od stejneho autora). Zajimave mi prislo i prostredi, kde se kniha odehrava. Negativum - kdyz se trochu zamyslite - je tezke uverit, ze toto je pribeh sestnactileteho kluka - i to jak se vyjadruje pusobi mnohem dospelejsim dojmem (ale dejme tomu, nakonec je popsan jako "genialni zazracne dite"). Konec knihy je velmi necekany, a musim se priznat, ze me napred trochu zklamal, mozna proto ze jsem vymyslela ruzne teorie a nakonec Vas autor dostane uplne nekam jinam.
Kdyz jsem ale o knize po nejake dobe premyslela, musela jsem uznat ze ten konec a dopad celeho pribehu krasne odpovida nazvu knihy a je (alespon pro me) velmi originalni. Takze nakonec 5 hvezdicek. Souhlasim s predchozim komentarem Do Did Done - vic sem napsat nejde, protoze vsechno to stoji na jedne veci a rozepisovat se zde vic-- je z toho spoiler jako Brno.

Danago
27.07.2017 2 z 5

Šestnáctileté děti hledají vraha ? Tomu nějak nejde uvěřit, celé mě to celkem nudilo. Bohužel za mě zklamání.
Bernard Minier je skvělý spisovatel a jeho první trilogie se mi moc líbila a z každým dílem se zlepšovala. právě proto jsem se neskutečně těšila na tuto knížku. A to jsem neměla dělat. Knížka mě velice zklamala. Už to že hlavní hrdina je chlapec a je to vyprávění z jeho pohledu . Knížka se neskutečně vlekla, neměla spád, zápletka mě připadala poněkud nijaká. No moc těžko jsem se knihou prokousávala. Pro mě to bylo pomalé i když konec překvapil , to nevyváží těch 500 pro mě nudných stran. Bohužel já jsem byla zklamaná.

honorka
27.07.2017 3 z 5

Kniha se sice četla sama, byla opravdu napínavá a množství konverzací ji učinilo velmi čitelnou. Pro mne ovšem poměrně průhledná zápletka s občas nešikovně vykonstruovanými příběhy. Vzhledem k tomu, jak moc knihu ostatní chválí, jsem od ní asi očekávala příliš mnoho.

Carmaykl
27.07.2017

skvele vykresleny pribeh. trest pachatele naprosto zaslouzeny. verim v brzkou dalsi knihu.

DoDidDone
26.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha, Minier je skvělý autor a tohle dílo se mu skvěle podařilo!
Tajemná atmosféra, popis ostrova, postav a děje.
Ono o této knize nelze napsat tolik, protože je to tak tenké, že kdybych řekl jen o jedno slovo navíc, které bych neměl použít, dost bych tím vyzradil.
Ale bylo to tak jasné, ale já to tam prostě neviděl... Nebo to ignoroval... Nevím... Mám chut si to přečíst znovu, abych tam ty klíčové věty nebo i celé odstavce našel...
Ten konec je senzační! :)

Sonik1974
26.07.2017 5 z 5

Výborná, výborná, výborná. Obsahově i kompozičně skvěle zvládnutá. Henry naprosto uvěřitelný sociopat. Oceňuji i různé typy písma, skvělý detail.

betty2235
26.07.2017 5 z 5

První knížka, co jsem od Miniera četla. Ze začátku jsem se do knihy moc nedokázala začíst a pak to byl takový fofr, jak mě to dostalo. Skoro jsem zanedbávala děti, jak mě s něčím pri čtení obtěžovaly :))))) nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

agnes25
26.07.2017 4 z 5

Tak to byl teda překvapivý konec.To jsem nečekala.

ankaras
26.07.2017 5 z 5

Nemám žádné výhrady, Minier nezklamal, ale kniha se podle mě nemůže vůbec rovnat perfektní předchozí sérii.

Veromika
24.07.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila, díky názvu, který na mě doslova křičel ve výloze knihkupectví a musím říct, že kniha mě velice překvapila. Od tohoto autora je to první dílo, které jsem přečetla, ale už teď si plánuji doplnit knihovničku dalšími tituly od Miniera, kniha se četla velice dobře a nemůžu ji nic vytknout. Když už jsem si myslela, že příběh se blíží ke konci poslední stránky mi doslova vyrazili dech, protože takový vyřešení jsem opravdu nečekala, takže dávám pět hvězdiček. :) :)

michaela.ne
24.07.2017 4 z 5

Tuhle knihu jsem zvolila proto, abych si na Miniera udělala názor a jestli vůbec stojí za to, abych začala číst jeho trilogii. Stojí. Minier píše suprově, krásně vykresluje postavy a situace. Co se příběhu týče, po dočtení jsem měla příšerně moc otázek. Je to pěkně myšleno, ale možná to chtělo víc dotáhnout a domyslet.

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960