Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1359 393

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

sattah
06.10.2017 odpad!

Totálna nuda...opisy 95% dej 5% nebavilo ma to ani tochu. Keby som nedostala knihu v elektronickej podobe a darca sa ma nepytal na dej ani to nedocitam...strata casu

Karborund
03.10.2017 4 z 5

Nelze srovnávat s Minierovo trilogií, ale jeho rukopis je zde více než čitelný.Pocitové linie skvělé, napětí a děj uvěřitelný.Závěr nečekaný, ale to vrcholné vystupňování zápletky mi chybělo.Marně jsem na mapě hledal Glass Island, než jsem v závěru zjistil, že se jednalo o fikci.Minier prostě umí.

ddkk
03.10.2017 4 z 5

Hm, jsem trochu v rozpacích - po Mrázu, Tmě a Kruhu něco z jiného soudku a odjinud...nicméně závěr byl neočekávaný, překvapivý a vlastně super. Nebyl by další Minier?

marionn
27.09.2017

Čtení této knihy byl požitek. Dokonalá atmosféra, skvěle vyobrazené prostředí. Rušily mě jen vedlejší linie příběhu, ale asi to bylo potřeba. Chvílemi jsem měla dojem, že TAM jsem.

saez
27.09.2017 5 z 5

Mistrné, zejména nečekaný závěr.

Maryjane3315
26.09.2017 5 z 5

Úžasná kniha, co se čte jedním dechem a ten konec, ten se čte jen s velkým údivem. Od této knihy jsem se nedokázala odtrhnout, jak mne uchvátila.

slyvuska
24.09.2017 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, že je to slušnej thriller, ale na předchozí nemá... Ale pak přišel konec a JAKO ŽE, COŽE?!?! Marně jsem hledala další stránky, protože, to jsem teda nečekala... Nezbývá dodat než, už se těším na NOC!

Bybyla
22.09.2017 3 z 5

Po přečtení předešlých knih autora jsem čekala asi víc. Bylo to napínavé, přiznávám, že jsem dlouho váhala, kdo je vrah... ale bylo to takové překombinované. A co mě tedy rušilo asi nejvíc, tak byl překlad! Musela jsem se přesvědčit, jestli i tuto knihu překládal ten samý člověk, jako ty předchozí. O překlepech nemluvě... Tak snad to příště bude lepší ;-)

Jizi
19.09.2017 3 z 5

Výkřik zoufalství nad tím, kam naše technikou prošpiclovaná společnost spěje, zabalený do thrillerového hávu. Zajímavé prostředí, napínavá zápletka, překvapivé rozuzlení, které vysvětlí opravdu velkou spoustu věcí, nad níž vám mohl v průběhu čtení viset otazník - vlastně vše, co by člověk mohl od podobného titulu čekat. Jen kdyby to nebylo tak příšerně, příšerně, příšerně ukecaný - chápu, že v současnosti převládá trend spíš mohutnějších knih, ale téhle by větší náklon a tím pádem i spád jen prospěl.
Chápu i samotný konec, rozumím, proč ho autor pojal, jak ho pojal, ale stejně jako v případě většiny předchozích stran, i tady by méně mohlo znamenat podstatně více a efekt, jenž by mohl mít, by mohl být o něco zásadnější.
Knihu jsem poslouchala v audioverzi v podání pánů Rímských, kteří z ní učinili lahůdku a jen kvůli nim zvažuji dokonce čtvrtou hvězdu, což v případě tohoto žánru nedělám v podstatě nikdy. (Ale ne, formálně 3, v duchu o půl víc, to by bylo nefér vůči jiným knihám.)

JitkaHambi
18.09.2017 5 z 5

Pan Minier je prostě super :-) Dávám 5 hvězd a kdyby to šlo, dala bych klidně ještě jednou tolik :-)

ArwenAragorn
13.09.2017 5 z 5

Tak to byl ku*evsky dobrý příběh, pokud chci být věrná názvu knihy. Přečteno za dva dny, kniha prakticky nešla odložit. Neobyčejně čtivá, napínavá,má rychlý spád a je plná zvratů. A konec? Je to volba autora a on si vybral tohle řešení - podle mě vůbec ne špatné.

Januli
12.09.2017 3 z 5

Po přečtení triologie o M. Servezovi jsem byla zvědavá, co Zkurvenej příběh přinese. Knížka se četla skvěle a byla jsem zvědavá jak dopadne. Musím přiznat, že mi konec knížky zkazil celkový dojem. Závěr pro mě byl velkým zklamáním. :(

Daskak
10.09.2017 1 z 5

Rozvlacny, komplikovany. Zajimavy konec, ale dost nerealny

anko57
03.09.2017 5 z 5

Nejprve jsem knihu po pár stránkách odložila, nemohla jsem se začíst. Po čase jsem se k ní vrátila a pak už četla jedním dechem. Příběh vás vtáhne do děje a nenechá vydechnout. prostě musíte číst, musíte vědět, jak to dopadne. Větší množství stran pro mě dobrý, nevadilo mi to. Rozhodně doporučuji.

mulder
01.09.2017 5 z 5

Po třech knihách s Martinem Servazem, se kterými jsem byl velmi spokojený, příjemná změna. Kniha se mi četla lehce, bavila mě, 600 stran mi vůbec nevadilo.

edith79
01.09.2017 5 z 5

Mazec. Opravdu dobré, napínavé a na konci překvapivé čtení. Knihy Bernarda Miniera mě baví, jsou poutavě napsané, jeho styl mám prostě ráda a Zkurvenej příběh není vyjímkou. Jen doufám, že se Bernard nefláká a už pracuje na další dobré knize. Budu se těšit.

intelektuálka
30.08.2017 5 z 5

Na tuhle knihu jsem chvíli čekala, protože Minier se mi líbil v předchozích knihách.
A nezklamala mě, i když tento příběh je jiný. Jak se začtete, nemůžete se odtrhnout, i když nějaké malé odchylky od reality by se našly, ale je to thriller, tam může pracovat fantazie. Určitě doporučím!
Ale přiznám se, že je mi trochu smutno po Martinu Servazovi a Pyrenejích.

AlčaVaca
28.08.2017 5 z 5

Bez Martina Servaze jsem si další knihu od Miniera nedovedla představit, zklamání mě ovšem přešlo po několika málo stranách. Přečteno za tři dny a ten závěr - no rozhodně nečekaný, alespoň pro mě. Někomu se možná může zdát překombinovaný, každopádně má kniha spád a udržuje v napětí. Za mě 5*, počtu stran se nelekejte...

Nestorkea
24.08.2017 3 z 5

Já nějak nevím.. Předchozí autorova díla se mi moc líbila, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Možná to bylo věkem hlavního hrdiny, který ve své genialitě odrovná největší záporňáky širokého okolí a dožaduje se ve svých šestnácti kafe s pořádnou dávkou kofeinu.. Závěr se mi líbil, zlo bylo svým způsobem potrestáno, ale celkově to pro mě bylo málo uvěřitelné. .

DominikV
24.08.2017 5 z 5

Bernard Minier si mou přízeň získal až posledním dílem "toulouské trilogie", kde bych ovšem i přes pět ohodnocených hvězdiček našel nějaký ten škraloup. Proto jsem s koupí a četbou této knihy dlouho otálel. Nakonec jsem jí dostal jako dárek k svátku od přítelkyně, která mi takto podobně pořídila výborného Mesiáše a která ani tentokrát nestřelila vedle. Abych byl ale přesnější, ten kdo nestřelil vedle byl autor. Kniha je svižná, lehce se čte, funguje a baví. Samozřejmě se vždy nejde něco, co lze vytknout, ale zdejší komentáře typu "je to těžce uvěřitelné.." mě lehce iritují a nebral bych je absolutně vážně, jelikož se jedná o detektivku a ne o příručku kriminologie. A nakonec konec :-) ten bych si dovolil přirovnat jako součet vyvrcholení dvou knih A. Christie. Které, to už nechám na ostatních čtenářích, kteří toto dílo zatím nečetli.

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960