Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2800 2800

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

jirka7739
08.06.2017 4 z 5

No, dost dlouhou dobu jsem čekal na nějaký zvrat, který by tomu dal pořádný drive, ale když to přišlo, tak mě kniha nadchla.... zase. Prostě Nesbø je ve formě!

zmatla
08.06.2017 5 z 5

Jedna z mých prvních Nesbovek a asi jedna z nejlepších

swayno
07.06.2017 5 z 5

Za mě dobrý :) zrovna u žízně se mi "padoucha" povedlo odhalit nečekaně brzo, ale četlo se to rychle, bylo to napínavé, zajímavé.

petrarka72
07.06.2017 5 z 5

Parádní jízda. Násilí, sex, humor a napětí, nejednoznačnost a jistota, to vše ve vyváženém poměru, abych použila otřepanou, ale přesnou frázi o něčem, co se mi rozhodně nechce pitvat. Jen tohle: miluju Nesboův smysl pro paradox (třeba to, že způsob myšlení vrahů a vyšetřovatelů, případně obětí může být týž - a v některých lahůdkových případech je nerozeznáte) - a to, jak si ze mě neustále dělá blázny přes zdánlivě "jasná" fakta, "jasná" řešení, "jasné" charaktery... které ale situace mění k nepoznání. Tenhle pán je velmi artistní literát...

withoutchild
07.06.2017 4 z 5

Zase jsem mu to sežral i s navijákem.

radovan6978
07.06.2017 5 z 5

I slabší Hole je pořád Hole. Netvrdím, že Žízeň je z celé série nejslabší, ale top to není.

Lindulinek
06.06.2017 5 z 5

Harry Hole mě nikdy nebude nudit :) Opět skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

Žemlák
06.06.2017 5 z 5

Tak super, že čtenář na konci lituje, že neměla dvojnásobek stránek.. :-)

Jana_Hlus
06.06.2017 4 z 5

Jo, asi je fakt teď nejlepší. Začátek super, četlo se to úplně samo, autor umí skvěle dávkovat napětí, dokáže nahodit udičku tak, aby si čtenář myslel, že ví, jak to asi bude, a za pár řádků zjistí, že všechno je úplně jinak. Tohle vše je v pořádku, jen ten závěr mi maličko drhnul (ale řekla bych, že to je prostě standard současné detektivní tvorby), kdy následuje spousta stránek, na kterých autor vlastně celý příběh vysvětluje. Autor také dává jasně najevo, že pokračování příběhu vampiristů na sebe nedá dlouho čekat. A nutno říci, že narozdíl od Keplera, kde upoutávka na další díl byla do textu dost našroubovaná, v Žízni to tak nějak přirozeně vyplynulo... Takže se určitě máme na co těšit. 4/5

Centurion.d
05.06.2017 5 z 5

Perfektní, napínavé a čtivé. Knihu od knihy se autor zlepšuje.

haluz

Perfektní.. dokonalé.. prostě NESBO :D

Veronika2017
05.06.2017 2 z 5

No, nevím...nevím... přišlo mi to takové jiné a to severskou krimi mám v oblibě.., takové nereálné. Už jsem si myslela, že Harry umře. V tu chvíli jsem si říkala, že je autor "frajer", ale Harry žije a asi bude žít dlouho...co k tomu napsat, všeho moc škodí.
Omlouvám se Nesbovcům, ale já to tak cítím.

Dajda
05.06.2017 5 z 5

Prostě nádhera! Jak si s námi Nesbo hraje, jak nás učí, jak nás nutí přemýšlet..po takovéhle knize budu zase těžko hledat rovnocenného soupeře :-)

burakino
04.06.2017 4 z 5

Skvělé. Jako vždy, ale Jo už má za sebou lepší díly...

sapper
04.06.2017 5 z 5

Líp to už prostě nejde. Zase naprostá špička!

Arnapi
03.06.2017 5 z 5

Nesbo je klasika, ktera nemůže urazit a každý si od tohoto autora najde alespoň jednu knihu, ktera v něčem zaujme.

Mathiola8
03.06.2017 5 z 5

Opět super kniha. Harry nezklamal ;)

jarka6714
02.06.2017

jsem nadšená, ostatně jako vždy , Harry nám zraje jako víno, autor pochopitelně také. těším se na další .Hlavně aby to zase tak dlouho netrvalo.

Košišta
02.06.2017 5 z 5

Nesbo nezklamal, on mě ani zklamat nemůže. Opět vyhodil laťku výš a já jen žasla. To čekání stálo za to! A než se dočkám dalšího pokračování, jdu si začít pěkně od začátku, celou sérii. ;)

whitetiger
02.06.2017 5 z 5

Nemám slov. Jednoznačně geniální. Nesnáším ten pocit, když chci něco strašně moc dočíst, ale zároveň to nikdy dočíst nechci!

Celá série HH mě neuvěřitelně baví. Harry je droga. Ale myslím, že jedenáctý díl všech těch deset zbylých pěkně nakopal. Vyplatilo se čekat!