Život jedna báseň

Život jedna báseň
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368133/mid_zivot-jedna-basen-fY1-368133.jpg 4 1818 1818

Život jedna báseň série

1. díl

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Amitiel76
24.09.2019 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou, tak že nemohu říct, zda kniha byla lepší nebo horší, než její jiné knihy. Ale jedno je jisté. Podle zařazení do žánrové škatulky "Pro děti a mládež ", jsem měla naprosto jiné očekávání....Čekala jsem nějakou lehkou romanťárnu pro náctileté, plnou běžného klišé. Ale sotva jsem začala číst, mé očekávání se rozplynulo.... Tohle bych asi nenazvala četbou pro děti. Protože tahle kniha, má skutečnou hloubku. A zabývá se opravdu vážnými tématy. Že i dospělého posadí na zadek.... Na konci knihy, při posledním dopisu od maminky, jsem už měla vážně slzy v očích. A to je co říct, protože já obyčejně u knížek nebrečím. Ale tohle, to mě vážně dostalo.
Jen nad jednou věcí, jsem se tu pozastavila. Občas jsem totiž nepobírala to poněkud bezohledné chování Lake, k její mámě. Nechápala jsem ho... a štvalo mě. No, každý jsme holt jiný, a každý na věci reagujeme jinak. A bylo jí přece jen osmnáct....
Určitě se brzy pohlédnu po další autorčině knize.

marketa4469
17.08.2019 3 z 5

Pollen I kniha co mi zbyvala si přečíst od autorky a za mě osobně asi i nejslabší. Ale i tak byla moc pěkná, tuto autorku mám moc ráda,takze nemohu být nespokojena.

Denisa31
31.07.2019 4 z 5

Co na to říct, Colleen proste umí :) kniha přečtena za jeden vecer. Bylo tam par míst kde mi to přišlo trochu zvláštní. Ale jinak proste zase na výbornou :)

Zlá-Ňufie
24.07.2019 5 z 5

Wow! Moje treti zkusenost s Colleen a teda parada! Hodně mě zaujala zápletka a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Zase sem si pobrecela, aby ne kdyz se v knize resi takova temata. Libilo se mi i prokladani knihy versi, bylo jich tak akorat. Knihu jsem si moc uzila, za me lepsi nez Bez nadej :)

ardeas
18.07.2019 5 z 5

Za mňa top kniha od autorky. Páči sa mi jej rozmanitosť a štýl, vie sa odlíšiť. K tejto samotnej knihe nemam veľmi čo vyčítať, len že kým som ju nedocitala nemohla som ísť spať :D

Malíček
15.07.2019 4 z 5

Já nevím, jak to Colleen dělá, ale co kniha, to naprostá pecka!
Život jedna báseň je dalším dílem z pera americké autorky a garantuji vám, že pokud ji jednou začnete číst, nemůžete přestat.
Kniha je velice čtivá, postavy čtenáře zatáhnout do příběhu během pár stránek, děj je psaný svižně a v knize nechybí pořádná dávka romantiky, vtipu a také smutku.
Za mě je Colleen Hooverová jedničkou na poli žánrů young a new adult a rozhodně bych její knihy doporučila! Všechny do jedné.

Domča153
09.07.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin a nešla kvůli ní vůbec spát je opravdu těžké se od příběhu odtrhnout.
Knížka je založena na těžkých tématech dokonce i vedlejší postava Eddie má svůj vlastní poměrně smutný příběh dětství.
Kniha ve mě vyvolala hodně emocí - smutek, radost, pochopení a mnoho dalších. Já osobně na takovéto knížky potrebuju klid určitě bych tohle nezvládla číst někde v aquparku.
Jediné co bych knížce vytkla je její začátek a vzájemné sblížovaní hlavních postav. Na můj vkus to bylo až moc rychlé avšak chápu že to bylo nutné kvůli budoucí zápletce. Za co má ale u mě kniha naopak plus je poezie sama ji nevyhledavám ale po tomto mám nutkání se do nějaké pustit.

pingu1
08.07.2019 5 z 5

Třetí kniha od této autorky v pořadí, opět nezklamala :-) Spousta emocí, děj má spád, přečteno na jeden zátah... Můžu jen doporučit :-)

senvknize
07.07.2019 5 z 5

Tuhle autorku prostě miluju!

Kristý1909
30.06.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem

martisko3
27.05.2019 5 z 5

Přečteno za den, takže hodnocení jasné. Mě ty její knihy prostě baví...

whiolet
07.05.2019 4 z 5

Coleen se nedá upřít jeden zásadní fakt a to je ten, že její knížky jsou brutálně NÁVYKOVÉ a vy musíte jen číst a číst.
Také jsem až s třetí knížkou od této autorky pochopila, že Coleen, svým postavám naloží tolik problémů na bedra, že to snad není ani možné. Bohužel tohle dělá i sám život, některým lidem a autorka to moc dobře ví,a tak se snaží,aby to ani její postavy neměly jednoduché.
Občas mi vadila překombinovanost děje a nevyspělost hlavních postav, na druhou stranu to všechno jako celé bylo milé a strašně čtivé.
A sakra já miluji poezii,takže máš u mě bod navíc Coleen.

kikikrat
07.05.2019 5 z 5

Colleen patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Každá její kniha má nějaké poselství. V tomto případě tomu není jinak a já knihu přečetla jedním dechem a opět jsem se smála, brečela a vůbec prožívala všechny emoce. Nicméně mi trochu vadila hlavní postava.. možná mi přes to všechno přišla tak nevyspělá. Kniha byla skvělá ale Námi to končí u mě stále vede.

Princezna_1
06.05.2019 5 z 5

Toto je knížka, u které si zaručeně pobrečíte. Ale tak nějak hezky

snowpinkee
16.04.2019 5 z 5

50% knížky jsem četla v slzách. :) Děj mě zasáhl úplně totálně. Kniha nerozebírá žádné vyloženě těžké téma, jako je násilí, válka, anorexie. Přesto dokáže zasáhnout hodně hluboko.
I když asi rozebírá.. nechci spoilerovat. Přečtěte a nachystejte si kapesníčky.

leník511
07.04.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky byla za mě lepší, ale toto bylo taky úžasné a moc vám to doporučuji (hlavně pokud mate rádi poezii).

JanickaP
20.03.2019 5 z 5

Ach muj boze... To byla nadhera. Tak strasne se me ten pribeh dotykal :( jsem na tom casove stejne jako Lake co mi nahle odesel tatka... Ta knizka ma tak strasne pravdivy dej a nazor na vsechno, co se deje i v realu, az mi to prijde neuveritelne. Klobouk dolu pred Colleen.

Gabriela456
20.03.2019 5 z 5

Jedním slovem nádhera.

kiki11
11.03.2019 5 z 5

Po řadě thrillerů jsem potřebovala změnu, takže když jsem objevila tuhle knížku, neváhala jsem. Ze začátku jsem si říkala, že je to hrozné klišé (ale ne že by se mi to nelíbilo :D ), pak se ale děj otočil jiným směrem a začala se řešit vážná témata. Na jednu stranu je to takový obyčejný dívčí román, ale na stranu druhou je to psychologický náhled do duší několika těžce zkoušených lidí. Líbilo se mi, jak autorka dokázala některé věci odlehčit.

Je to moje první knížka od této autorky, ale určitě ne poslední. Colleen Hoover píše lehce, čtivě a s citem a to je přesně to, co mám ráda. Jen škoda, že nejsou k sehnání další díly.

julythreemosen
08.03.2019 3 z 5

Slabší kniha od autorky, ale i tak se četla velmi lehce a čtení to bylo vcelku milé. Bohužel mi vadila ta "dramatická" linka, která byla na můj vkus popsána ne příliš přesvědčivě a já jsem tomu moc nedokázala věřit. A protože vím, že Colleen jinak tyto linky zvládá ve svých knihách bravurně, nemůžu jinak než ubrat na hodnocení. Nicméně všechny knihy autorky jsou skvělé, kdybych si teď zpětně mohla vybrat, určitě bych všechny knihy přečetla postupně, jak byly vydávány, potože autorčino psaní se s každou knihou rapidně zlepšuje.