Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368133/mid_zivot-jedna-basen-fY1-368133.jpg 4 1811 1811

Život jedna báseň série

1. díl

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Katynka01
24.01.2021 5 z 5

Úplně první kniha od Colleen co jsem četla, a určitě se k ní zase vrátím. Moc se mi libyla a děj dokáže čtenáře úplně pohltit a vtáhnout do děje. Moc doporučuji.

Lejčís
04.01.2021 5 z 5

Byť se o této knize říká, že je snad autorčinou nejslabší, pro mě je to srdcovka.. byla mou první od Colleen a velmi mě dojala. Nádherně napsané.

Kristy.Seb
31.12.2020 5 z 5

Lítost je kontraproduktivní. Znamená to ohlížet se do minulosti, kterou nemůžeš změnit. Pochybnosti o tom, co děláš, ti zabrání později litovat.

Lidé se často rozhodují jen na základě citu, ale ve vztahu jde o tolik jiných věcí, nejen o lásku.

Jsou tři otázky, na které by si žena měla odpovědět ano, než spojí svůj život s nějakým mužem. Pokud na některou z těch tří odpovíš ne, vezmi nohy na ramena a upaluj s čertem o závod.
První otázka - váží si tě za všech okolností? Druhá otázka - pokud bude za dvacet let od nynějška stejný jako teď, chtela bys s ním pořád být? A na konec, inspiruje tě k tomu, aby ses s ním snažila být lepší člověk? Až najdeš někoho, s kým na všechny tři odpovíš ano, pak jsi našla dobrého chlapa.

Zkus posinout hranice. Od toho hranice jsou.

Smrt. Jediná věc v životě, které se nejde vyhnout.

Život se někdy nevyvíjí podle příruček.

Nejdůležitější že všeho, je dávat důraz na život.

Život někdy nepovolí a hází klacky pod nohy.

Zvidot někdy hází lidem klacky pod nohy. Ale ne proto, abyste všechno vzdali, vzdali se kontroly. Ne, život am hází klacky pod nohy, protože chce, abyste ho vzali do svých rukou, abyste ho o kus poponesli. Život chce, abyste bojovali. Abyste se ho naučili zkrotit. Chce, ab, stě vzali sekyru a rozsekali dřevo, ab, stě propadli palici a rozmlatili beton, abyste zapálil hořák a rozrezavali kovovou mříž a protáhli ven ruku.

Najděte rovnováhu mezi hlavou a srdce.

Vsechno zpochybňujte. Lásku, vášeň, náboženství. Když si ne udete klást otázky, nikdy nenajdete odpovědi.

Nikdy nelitujte.

Nádherné, dojemné, smutné. Přečetla jsem jedním dechem.

splaty
30.12.2020 3 z 5

Jednodenní jednohubka.

LaDouche
30.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Krásný a zároveň i smutný příběh. Knížku jsem přečetla během dne. Sice mi připadalo trochu klišé, jak podobný měli osud hlavní hrdinka osmnáctiletá Lake a jednadvacetiletý Will, ale jinak kniha byla dobrá, taková oddechovka... :)

Ennny
07.12.2020 5 z 5

Až jak jsem se pořádně začetla jsem zjistila že jsem ji kdysi dávno četla ,ale opět se mi tolik líbila že jsem ji přečetla za jeden den.

Han-nah
05.12.2020 4 z 5

Ač nejsem mladší ročník, kniha mě zaujala dějem, ale hlavně úryvky básní před čtením další kapitoly a ještě jsem se zamyslela nad " Slamem- poezií v ringu". Kdo najde odvahu, tak není na škodu se otevřít a vyjádřit svůj život, postoj k němu , své pocity apod. Nevím, zda bych to na veřejnoasti dokázala.
SMRT. Jediná věc v život, které se nejde vyhnout.
Lidé o ní neradi mluví, protože v nich probouzí smutek.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Pěkná, oddechová knížka, od úžasné spisovatelky. Za mě 3,5*

TeriLin1111
23.10.2020 3 z 5

Moc krásný příběh. Sice se přiznám že mě občas hlavní hrdinka trochu štvala ale jinak fajn. Není to dle mého názoru nejlepší kniha od Colleen ale i tak si myslím že stojí za přečtení. :)

Ivet1990
06.10.2020 4 z 5

Další milá oddechovka pro mladší ročníky od této autorky. Za mě to bylo příjemné počtení

mirinda973
02.09.2020 4 z 5

Všechny autorčiny knížky jsou tak jiné díky různorodým tématům a osudům hlavních hrdinů, ale zároveň tak stejné díky krásným a dojemným příběhům, které se snad nikdy nepřejí. Líbilo se mi, jak autorka popisuje krásné spojení mezi Lake a Willem, krásný vztah Lake a Willa se sourozenci nebo jejich podobně nelehký osud. Sice moc podobných náhod a spojení, ale tak tenhle žánr je přesně o tom...o spojení a lásce. Opět moc hezké čtení,jen ten konec by si zasloužil trošku víc

Mišák240
28.08.2020 4 z 5

Hezky napsaná kniha, pro mě spíše slaďák, ale s dojemným a smutným příběhem.

majule
23.08.2020 5 z 5

Emočně velmi nabitá kniha....napadá mě jen..... Někdy, když se zdá, že se věci rozpadají, tak ve skutečnosti do sebe velmi dobře zapadají.

princesse
11.08.2020 4 z 5

Opět jsem si skvěle početla. Přečteno doslova za chvíli. Skvělý příběh. Zatím jsem od autorky přečetla vše a vše stálo za to!!! Hvězdička dolů jen za rychlý konec. Těšila jsem se na více detailů při sbližování hlavních postav, jak jsem u autorky zvyklá a téměř závislá. To jediné mi zde chybělo. Ale rozhodně i tak jsem opět nadmíru spokojená doporučuji.

Aja39
27.07.2020 5 z 5

Krásná kniha slza ukápla. Vždy mě překvapí jak se dá napsat krásná kniha i když s vážným tématem. Těším se na další.

Catyna
17.07.2020 5 z 5

Už dlouho jsem u knihy nezažila tolik emocí

Štixa
14.07.2020 5 z 5

Colleen Hooverová a její romány...ty mě vždycky dostanou :-D už se těším, až budu mít v ruce další ;-P

Pettinka
10.07.2020 5 z 5

Sice typickej dojak, ale dojalo me to, takze to ucel splnilo :)

evik2710
05.07.2020 4 z 5

Zase pěknej zamilovanej příběh

MarkétaI.
03.07.2020 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná. Já ji přečetla během jednoho dopoledne, takže je rozhodně čtivá, ale fakt nevím.. Přišlo mi to hrozně rychlé.
Potkali se. Seznámili se. Šli na rande. Dali si pusu a byla z toho hrozně moc velká láska.. a to vše během pár dnů. A hlavně je nezajímalo, co ten druhý dělá/nedělá.
To, že se v knize objevuje i závažné téma, rozhodně oceňuji.