Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

angelice
04.04.2016 2 z 5

Bohužel mi přišlo, že autorka, již jsem si oblíbila díky Bez naděje, načrtla svým hrdinům stejné charaktery, které obdržely postavy už ve zmíněném románu předchozím. Prostě těm lidem vymazala paměť, změnila jména a postavila je před jinou situaci, to však nemění fakt, že jsou to ti stejní...

Kayla
04.04.2016 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za jediný den, což se u mě moc často nestává. Kniha je velmi dobře napsaná a čtivá, všechny postavy mi byly velmi sympatické. Podle mého názoru byl příběh lehce naivní, zvláště některé reakce na určitou událost byly spíše nereálné než reálné. Ale v závěru mi to ani nijak nevadilo, nebot jsem si potřebovala přečíst nějakou oddechovou knížku, u které bych nemusela přemýšlet. Tato kniha účel splnila. Krásně jsem si u ní odpočinula od absolventské práce. Doporučuji :-)

warca
01.04.2016 5 z 5

Vážně opět skvělá kniha! Nemám, co vytknout :)

Jass
31.03.2016 5 z 5

Pro mě opravdu příjemné překvapení. Knihy jsem se zpočátku dost obávala, takže i když se mi knihy, které jsem od ní četla dřív líbili, tuhle jsem dlouho odkládala. Proč? Vzorec vztahu učitel - žačka, prostě nepatří mezi mé nejoblíbenější. Ale tady se to opravdu povedlo. Možná to bylo místy až příliš moc tragické, ale bylo to vážně tak pěkné, ten vztah byl prostě takový... Mám z téhle knížky vážně hezký pocit. Jen přeložení básní mi místy přišlo trochu kostrbaté, snažila jsem se to proto najít v originále, což se mi ale nepovedlo... Kdybyste je někdo našel, určitě dejte vědět :D

Barbra06
31.03.2016 5 z 5

Tak za mě další povedený kousek od téhle autorky. Líbí se mi, jak mě její příběhy okamžitě vtáhnou do děje. Uvažovat nad reálností příběhu je pro mě, jako čtenáře, zcela zbytečné. Kdo ví, jak by se zachoval, když se dozví takovou zdrcující zprávu. Navíc o tom to občas při čtení knih je, ponořit se do příběhu a prostě si ho užívat a nepřemýšlet, zda by se tohle mohlo stát nebo ne.

Shindeen
20.03.2016 3 z 5

Docela mě překvapuje, že má kniha tolik kladných hodnocení... Mi tedy místy připadala opravdu až nepříjemně předvídatelná a absolutně nereálná...
SPOILER:
Ze začátku vznikla láska během prvních dvou stránek. Fajn. Potom následuje zjištění, že tato láska je zakázaná. Dobře. Vypadá to na milostnou zápletku, ale do toho se objevuje rakovina posledního přeživšího rodiče. Oukej. Hlavní hrdinka se na svoji maminku dovolí naštvat za to, že je nemocná... Aha. Dovolí si utéct od ní ke klukovi, místo aby ji za 1. podpořila a za 2. strávila s ní každou vteřinu, kterých už moc nezbývá. Ahá...
Mám pocit, že autorka tady z rakoviny udělala něco, co to není. Přijde mi absurdní a až urážlivé, že ani ne hodinu po tom, co se maminka svým dětem svěří s tím, že umírá, děti udělají co? Začnou se hádat, kdo si vezme její pokoj, až opravdu umře? Cože? Jít na Halloween za rakovinu plic, jako by to nic nebylo? Co prosím? Chytat neovladatelné záchvaty smíchu se svou kamarádkou, jako by se nechumelilo? - ???
Epický happy end, ve kterém ačkoliv maminka umřela, její dcera je šťastně zamilovaná. Hm... Tak jo...

dudunka
16.03.2016 5 z 5

Jedním slovem krásné :-)

Nikííís
11.03.2016 4 z 5

Neuvěřitelná kniha, plná dojemných momentů a lásky na všechny způsoby.. můžu stoprocentně doporučit.. Jedno oko nezůstane suché

Sarance
10.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih.

perpe2a
06.03.2016 4 z 5

Naprosté překvapení, nejdříve to vypadalo jako typický sladký románek dvou mladých lidí, kteří už mají jakousi životní bolístku za sebou, ale pak se to rozjede a děj mě vtáhnul tak, že jsem knihu prostě musela dočíst až do konce na jeden zátah. Vřele doporučuji a Colleen Hooverovou tímto zařazuji mezi mé oblíbené autorky.

Kirenka
03.03.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila...... Vřele doporučuji..... :)))

ŠárkaMonika
22.02.2016 5 z 5

když se probojujete přes velmi sladký začátek kdy jsem myslela že dostanu cukrovku začne být kniha nádhernou ukázkou toho jak s náma může život pěkně zamávat, ale i přes to všechno čím si musí Lake projít je v ní stále láska a zůstává tam, ačkoli ji sama chtěla zahrabat a spoléhat se jen na rozum, ale někdy je prostě třeba dát místo i srdci

zdehan
22.02.2016 5 z 5

Tahle kniha dostala ode mě pět hvězdiček.Je to silný a poutavý příběh,ktery vás nutí stále číst dál.I jsem si poplakala ale velmi doporučuji

vlastus52
20.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Skvělá autorka :-)

mišaša16
19.02.2016 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla! Začala jsem ráno a skončila pozdě večer a po dočteni jsem chtěla číst od znova. Hodně se mi líbilo jak jsou stránky prokládané veršemi básniček, takže pro milovníky poezie je tato kniha jako stvořená :) Hlavní hrdinové byli velmi sympatičtí. Příběh se mi opravdu moc líbil, určitě byla aspoň část inspirovaná skutečností, takže se krásné četl. Nejvíc šokující pro mě bylo, když jsem zjistila, že tato kniha má další dvě POKRAČOVÁNÍ! Nemůžu se dočkat až budou přeloženy do češtiny:)
Velký obdiv patří autorce! Děkuji za úžasné chvíle, které jsem strávila při čtení této knihy.

tynka65
19.02.2016 4 z 5

Skvělé!!! Ale Bez naděje bylo u mne o stupínek čtivější ;)

janesy
17.02.2016 5 z 5

Skvělý příběh, nemohla jsem se od čtení odtrhnout, dokud jsem nebyla na konci! Colleen Hoover opět nezklamala!

i.love.books@
14.02.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla během jednoho dne.
Úžasná kniha doplněná poezii, kterou jsem si zamilovala. Je to zřejmě nejhezčí kniha autorky. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Mohla bych jí číst stále dokola.

evelýny
14.02.2016 4 z 5

Opět je zvoleno citlivé téma. I když si místy říkáte, že to snad ani nemůže být pravda, příběh vás nutí číst dál. Miluji jakoukoli poezii a proto se mi tento příběh líbil o trochu víc a možná i proto jsem neřešila reálnost příběhu.

SelkaNika
13.02.2016 5 z 5

Čtivá a velmi emotivní knížka, která Vám život ukáže z té temné strany, a přesto i tak na něm stále dokážete vidět něco krásného. Lituji jen, že jsem knihu nečetla v originále, český překlad básní sice nebyl špatný, ale přece jen u básní má originál větší smysl.