Zítřek ti nikdo neslíbil

Zítřek ti nikdo neslíbil https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453462/bmid_zitrek-ti-nikdo-neslibil-sUz-453462.jpg 4 264 85

Něco je špatně... Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, neví proč. Nic si nepamatují. Julie procitá na zemi v cizí koupelně. O kus dál se probouzí Viktor. Patrika ze spánku vytrhne bolest a stejně jako ostatní tápe s naprostou marností v zamlžených vzpomínkách. Nedokáže promluvit a nic nevidí. Ale jako jediný ví, že je někdo poblíž... Český thriller úspěšné blogerky a spisovatelky Kateřiny Karolové vás přesvědčí, že seveřané nejsou jediní mistři napínavé literatury.... celý text

Ticiana
18.06.2021 3 z 5

Originální námět, ale prislo mi horší zpracování. Začátek se vlekl, každá stránka jen, ze vsechno bylo prázdné, nikde nikdo. Pak se úplně vytratil z příběhu Viktor. U nej bych rada věděla, co celou dobu dělal. Konec moc polopaticky, nejak kouzlo tajemna uniklo.

Vesper001
08.06.2021 3 z 5

Oceňuji originální nápad, první část je napínavá, tísnivá a strašidelná. Pak ale příběh udělá kotrmelec a celou druhou polovinu zabere polopatické vysvětlování, o co vlastně jde. Závěr je ale zajímavý a kvůli němu má smysl se naučnou částí prokousat. Ale proč, proč, PROČ autorka do textu vkládá doslovně přepsané vtipy se sociálních sítí??? Navíc ty nejprovařenější. Kniha je temná a znepokojivá, ale dobře napsaná, nebýt snahy odlehčit ji takto nešťastným způsobem, hodnotila bych výš.

takana
30.05.2021 2 z 5

Dala se číst, ale ten konec je nedotažený.

gordon13
16.05.2021 3 z 5

Námět i řekněme pointa jsou u této zvláštní knihy opravdu zajímavé. Začátek mě velmi bavil , odhalení bylo pro mne překvapivé a líbilo se mi, ale konec byl jaksi přeplácaný a nedotažený. Myslím ale, že autorka má talent a jako prvotní dílo tohoto zaměření se jí skutečně povedlo...

intelektuálka
10.05.2021 3 z 5

Tohle je zajímavý debut - chvíli trvalo, než jsem se zorientovala ....

Tři mladí lidé se ocitají v záhadném světě - u Patrika mne nejdříve napadly souvislosti ...

Co bylo předtím a co bude potom ? Zítřek ti opravdu nikdo neslíbí ....

Hodnotím tak 3,5 hvězdiček.

Gilnien
21.04.2021 4 z 5

Kniha byla dobrá. První stránky byly suprový, vážně jsem se bála a čekala, co z toho vypadne. Pointa mě sice dost zklamala, ale pak jsem se zase začetla a celou knihu vysloveně zhltla. Souhlasím s ostatními, že žánrové zařazení je nešťastné. Ze začátku to na thriller může vypadat, ale pointa to celé změní. Po jejím prozrazení jsem se přestala bát a už to nebylo tolik napínavé, spíš hodně čtivé oddechové čtení.

evajs.evajsek
21.04.2021 4 z 5

Hodně zajímavá kniha. Nelze zařadit do jednoznačné kategorie literárního žánru. Oceňuji autorčin nápad a fantazii, se kterou příběh vystavěla. Mě osobně se kniha četla dobře. Začátek byl zvláštně zajímavě-pomalý, ale strhující, nutící číst dál. Posledních sto stran nabralo rychlejší tempo, no a závěr? Přečtěte si sami. Myslím, že stojí za to.

ArwenAragorn
14.04.2021 2 z 5

40%

Hned v úvodu musím říct, že mě zklamalo, že se nejedná o thriller. Začátek ještě šel, myslela jsem si, že se jedná o postkatastrofický román. Ano, nápad to nebyl špatný, ale spousta věcí tam bylo nedomyšlených, příběh se mi zdál jaksi useknutý, chyběla mi tam pointa.
Knížka si určitě své čtenáře najde, ale pro mě nebyla.

certik003
02.04.2021

Tohle bylo hodně jiné čtení než na jaké jsem zvyklá a jaké bych si vybrala, pokud bych si nemyslela, že budu číst thriller. Ze začátku jsem myslela, že se jedná o postapo a je pravda, že kdyby knížka končila první částí, tak by byla na 5 hvězdiček. Byla pro mě přiměřeně napínavá a čtivá a musím přiznat, že pointa mi nedošla, i když potom jsem nechápala, jak je možné, že mi to nedošlo. Druhá část se mi líbila tím, že dovysvětlila první část, spousta věcí do sebe zapadla a začala dávat ještě větší smysl, jenom bych ji asi trochu zkrátila, protože postavy mi sympatické nebyly. Prostě je to zvláštní knížka a jsem ve finále ráda, že jsem ji četla. Ještě jedno plus má za mnou oblíbený jmenovaný film a knížky.
4 1/2

DK197
02.04.2021 2 z 5

E-KNIHA: Kniha má zajímavý námět (ačkoli jsem čekala něco jiného) a autorka dobře umí vytvořit napětí. Potud dobré. Jenže příběh má problém s tempem. Strašně dlouho se tam doslova téměř nic neděje a jen se mění kulisy. Což zpočátku buduje právě ono napětí, ale když je toho moc stane se to nudným a otravným. Už chcete zvrat, děj, něco vědět... A tak autorka udělá střih a kniha se mění v jeden velký podrobný dialog proč, kdy, kdo, jak a kde. Do nejmenších detailů se vysvětluje. A tak nadšení vystřídá opět pocit, že je toho moc. Na závěr přichází překombinovanost a dost zvláštní závěr. Přes výše popsané si ale myslím, že kniha není špatná - je čtivá a autorka umí psát. Jen bych mezi napětí přidala nějakou zápletku a potřebné informace rozmělnila na postupné odkrývání, ne jeden velký rozhovor. Zkuste a uvidíte, jak to vidíte vy. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila, a zvědavá, zda nás autorka do budoucna ještě něčím fiktivním překvapí.

Selket
02.04.2021 4 z 5

Především bych chtěla říct, že knize nejvíc škodí označení thriller - protože by stačilo před tohle slovo vložit Mysteriózní a našel by svoje čtenáře mnohem snáz. Musím vyzdvihnout atmosféru (zvláště druhá půlka se uprostřed tiché noci četla velice těžko - v tom dobrém slova smyslu), dobrý nápad a čtivost! ALE! Skoro neustále jsem měla pocit, že čtu něco nedokončeného. Korektura zase úplně levá - jak když někdo opravoval každou třetí stránku (zmatky v rodech u přivlastňovacích zájmen byly vážně třešnička na dortu), některé rozhovory šroubované, některým částem by neškodilo proškrtání. A to mě mrzí, vždycky mě tohle mrzí. Kazí to dojem z celé knihy a bez toho bych dala klidně i pět hvězd.

ElikaBendova
10.03.2021 4 z 5

ani netuším, kam bych knihu zařadila. rozhodně ne mezi thrillery. na doporučení kamarádky jsem si to přečetla a souhlasím, že na českého autora, je to velmi dobře povedená práce. nečekejte žádnou krvavou napínačku, ale spíš oddechovou knihu. je pravda, že jsem prvních 90 stránek louskala, než se děj konečně rozeběhnul, ale pak už to bylo fajn. některým z níže uvedených komentářů vadí, že autorka "odkryla karty" moc rychle, ale mě se to zdálo optimální odhalení. jen jsem trochu očekávala, že když se zezačátku střídal viktor a julie, že když se nám viktor z příběhu ztratil, že na konci se třeba vmísí do skupiny. Však už stačila napsat stránka nebo dvě k těm posledním a hned by to bylo lepší. každopádně chudák Sandra. Bez právníka bych neřekla jim ani slovo, kdyby se ke mě policajti tak chovali.

Leona333
07.03.2021 3 z 5

Ano, je to takový severský thriller po našem... České prostředí mi v příběhu vyhovovalo, stejně tak i myšlení hlavních postav. Jen mi tam vadila určitá překombinovanost a rychlé odkrytí karet celého příběhu. Víc mě baví, když autor své čtenáře napíná do samého závěru knihy.

Knižní střípky
02.03.2021 3 z 5

Autorce se povedlo sepsat perfektně vymyšlený příběh do okamžiku, kdy byla vyzrazena, řekněme tomu, podstata věci. Toto bylo za mě odhaleno až zbytečně brzo. Od té chvíle pro mě příběh bohužel ztratil ten prvotní drive a tah na branku a už jsem dočítala pouze ze setrvačnosti. A moc mě to mrzí, protože kdyby se to vše poskládalo až mnohem později, hodnotila bych plným počtem hvězdiček. Nicméně když se oprostím od tohoto zklamání, je to velice zajímavý počin se skvěle zachycenou atmosférou, která na mě působila opravdu hodně sugestivně a rozhodně budu autorku sledovat i nadále.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

sarka9488
02.02.2021 5 z 5

I když tento žánr nevyhledavam, kniha se mi moc líbila.

Lenka51
27.01.2021 3 z 5

Přiznám se, že ve chvíli, kdy došlo k prozrazení, o co celou dobu jde, ztratil pro mě děj to správné napětí a atraktivitu a knihu už jsem dočítala jen proto, že vše zásadně dočítám. Líbilo se mi ale české prostředí, tak nějak lépe jsem si uměla představit, kde se děj odehrává a i postavy mi byli bližší.
Nebylo to vyloženě špatné, to určitě ne, ale mezi mé oblíbené knihy se určitě nezařadí.

L.Helena
09.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Upoutávka na „Současný český thriller“ je hodně zavádějící a přijde mi, že je použita záměrně jen pro navýšení počtu čtenářů, kteří po knize sáhnou. Pod tímto označením si totiž představím napínavý, ale hlavně reálný příběh, který se týká aktuálního dění ve společnosti.
Již po pár stránkách čtení na mě kniha působila jako apokalyptické sci-fi ve stylu Raye Bradburyho. Prostě jsem dle upoutávky byla nachystaná na naprosto jiné čtení, vadilo mi, že postavy jsou úplně osamocené, protože to působilo hrozně skličujícím dojmem a to jsem zrovna číst nechtěla.
Na druhou stranu je nutno přiznat, že i navzdory tomu, že celou první půlku knihy vůbec nebyl prostor pro dialogy či pouhou interakci mezi postavami, tak se mi to četlo poměrně dobře a u knihy jsem vydržela, hlavně jsem se chtěla dozvědět, o co tu sakra jde.
Druhá půlka již čtenáři odhaluje pravé skutečnosti, je bohatší na děj i dialogy, avšak hlavní dějová linie pořád zůstává v rovině nadpřirozena (ačkoliv kdoví…).
Takže ve výsledku docela dobré čtení, opravdu oceňuji nápad i značně poutavé provedení, akorát si připadám podvedená tím žánrovým zařazením.

Petronela16
14.12.2020 4 z 5

Po všetkých tých thrilleroch som si chcela dať niečo odpocinkove, tak som siahla po tejto českej knihe, lebo ma zaujal jej názov.No a nielenže názov, ale aj začiatok ma tak neskutočne opantal, že som musela čítať ďalej.Absolutne som netušila, čo sa to tam deje.Odpocinkove ciitanie bolo tatam.Furt som len tapala,WTF,najprv som myslela, že to bude daka dystopia či čo.A zrazu bum, taká neuveriteľná pointa, že aj keď bola neuveriteľná, ja som to autorke zožrala aj s navijakom.Vazne sa mi to páčilo aj napriek tomu , že to nie je môj šálok kávy, ako by povedala Dara Rolincova, či Rolins, či čo to ako to...raz začas nezaškodí zmeniť žáner.
No v každom prípade veľmi fajn pútavé čítanie, chvilami aj napinave(uprimne priznávam, že keď som čítala o 3:00 veru nebolo mi všetko jedno, keď som musela isť na WC).Na záver len toľko, budem bedlivo striehnuť na ďalšie autorkine počiny.Lebo veď aj keď nám to neslubila, ja verím, že napíše minimálne pokračovanie, ak nie aj niečo viac.

nonaim
12.12.2020 5 z 5

Kniha pro ty, kdo mají rádi science fiction. Příběh se dobře čte, jsou zde i prvky humoru, postavy jsou věrohodné. Příjemné čtení na zimní večery:)

Refadora
07.12.2020 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky Dela111. Od knihy jsem čekala něco úplně jiného a nechci ji tedy hodnotit v rámci žánru thriller, který běžně čtu, a dát jí nízké hodnocení jen proto, že mě svým tématem zklamala (hodnotila bych ji v tom případě nejlépe 2 hvězdičkami). Thrillery jsou v současné době velmi populární a tak možná chápu snahu autorky nebo vydavatele o zacílení na širší publikum, u mně to ale mělo opravdu spíš opačný efekt. Když ale pominu téma, musím uznat, že kniha je napsaná velmi poutavě, především od její první části jsem se nemohla odpoutat a dočetla jsem ji asi po třech hodinách čtení ve dvě ráno. Především v první části jsem cítila i napětí a nebylo mi hned jasné, o co jde. V druhé části mi chvílemi přišlo, že autorka chtěla své čtenáře přesně seznámit s pozadím případu a někdy až zbytečně zacházela do detailů týkajících se vedlejších postav. Úplný konec mně nezklamal a částečně překvapil, možná byl jen zbytečně stručný oproti předchozímu líčení osudů méně důležitých postav.

thrillery ztráta paměti, amnézie postapokalyptické romány

Kateřina Karolová
česká, 1981