Zítřek ti nikdo neslíbil

Zítřek ti nikdo neslíbil https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453462/bmid_zitrek-ti-nikdo-neslibil-sUz-453462.jpg 4 264 85

Něco je špatně... Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, neví proč. Nic si nepamatují. Julie procitá na zemi v cizí koupelně. O kus dál se probouzí Viktor. Patrika ze spánku vytrhne bolest a stejně jako ostatní tápe s naprostou marností v zamlžených vzpomínkách. Nedokáže promluvit a nic nevidí. Ale jako jediný ví, že je někdo poblíž... Český thriller úspěšné blogerky a spisovatelky Kateřiny Karolové vás přesvědčí, že seveřané nejsou jediní mistři napínavé literatury.... celý text

knihomolka27
07.09.2023

(SPOILER) Od autorky jsem četla všechny její knihy... Nejvíc se mi líbila Odbočka a Jiné místo společně se Zítřkem jsou na druhém místě, a to i přesto, že je každá vlastně dost jiná.
Zítřek se mi líbil. To je prostě fakt. Nejedná se z mého úhlu pohledu o kdovíjakou zapamatovatelnou, hlubokomyslnou knížku. Co se týká děje...toho je tam opravdu pomálu. Skoro nic se tam neděje, a i přesto je fascinující, že mě to stále bavilo číst...pro autorky jsou typické dlouhé pasáže o tom jak postavy uvažují, kam jdou a jak tam jdou...není to žádná velká akce, spletitý děj...košaté to opravdu příliš není - ale právě i to je jeden z důvodů proč ta knížka tak úžasně funguje jako taková jednohubka, a to i přes svých 288 stran. Největším plusem je tedy čtivost, pak samotný nápad a námět - ty nejsou vždy zpracované podle mých představ, ale i to je natom úžasné...číst autorčinu vizi, je to moc fajn, a v mnoha věcech i nepředvídatelné. Z hlediska nápadu na příběh je Zítřek ze všech tří knih určitě nejvíc originální . Jako obvykle se tam vůbec neřeší JAK a PROČ, ale to je hold prokletí i krása tohohle žánru. Postavy tu nebyly vyloženě sympatické, ale i v tom byla jejich síla. Ten příběh byl opravdu velmi,velmi zajímavý...kdyby se dočkal komplexnějšího a složitějšího zpracování, tak by se o knize možná mluvilo víc, ale bylo by to zase daleko hutnější čtení, na které není vždy nálada.
Postupné odkrývání bylo gro celého příběhu, zpočátku vůbec nevíte o čem to celé vlastně bude a o to víc je potom ta hlavní pointa překvapující...je i daleko víc sci-fi nebo fantasy než bych čekala. Ale já čekala vlastně spíš nějaký thriller s mystery prvky.

Závěrem chci říct, že kniha za přečtení stojí. Mohla by mít více zápletek a méně stránek, ale příběh je hodně zajímavý a neokoukaný, má mnoho úžasných neotřelých nápadů....ale, že by mě to vyloženě uhranulo to úplně ne.

EvikU.
29.08.2023 5 z 5

Knihu jsem začala číst a po pár stranách jsem byla v ději. Tak ohromně napínavý a čtivý. Potřebovala jsem číst dál, abych věděla víc. Ráno vstávám do práce, měla bych jít spát, přesvědčovala jsem se když jsem přetáčela další a další stranu.

Střídá se vyprávění Julie, Patrika a Viktora. Jsou sami. Co se stalo? Vím, kde jsem a zároveň to nevím. Z knihy mě mrazilo. Nejvíc mi bylo líto asi Julie. Kde se to ocitla? Přijde jí, že místa zná, ale zároveň to nedávalo žádný smysl

V druhé polovině se objevily další postavy, které měly svůj příběh. Začíná se vysvětlovat, co jak bylo. Konečně není Julie sama. A dostává nějaké vysvětleno, začíná chápat, co se stalo.

Čte se mi to trochu hůř než první polovina, ale líbí se mi to dál. Jenže najednou přestane vypravování Viktora. Kde je? Objeví se až na konci a já úplně nevím, jestli jsem pochopila, co se s ním stalo.

Musím říct že i na tyto malé nedostatky se mi kniha četla opravdu dobře a mám ráda tajemno, které autorka do knih dostává. Ježí se mi chlupy na rukách a má to skvělou atmosféru. Kniha je vydaná podruhé s novou obálkou, která knize dle mého názoru více sluší.

MaLaPraha
20.08.2023 4 z 5

(SPOILER) No trvalo to, než jsem se začetla. Chvíli jsem měla vzhledem k nesympatickým postavám podezření, že tu zas někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou, postupně ale bylo jasné, co se těm dvěma (třem) osobám asi stalo. Co mě ale překvapilo nadmíru, byl následný vývoj a vysvětlení příčin a důsledků. Věc hodná hlubšího zamyšlení. Jsem moc ráda, že jsem knihu přečetla, byť to radostné počtení není (ale zase napínavé a vtahující do děje). Zrovna doma čteme Bratry Lví srdce od Lindgrenové, takže se vracíme k tématu prolínání vrstev života po životě. A docela by mě zajímalo, jak to dopadlo s tou mrchovitou postavou na konci, snad "každému, co jeho jest"...

vendy6619
06.08.2023 4 z 5

Za tuto knihu moc děkuji nakladatelství Albatros. Autorka Kateřina Karolová dokázala napsat skvělý a chytlavý příběh, který se dostává za hranici myšlenek.
Tři lidé. Každý se probouzí někde jinde. Ani jeden netuší kde je a co se stalo. Ale všechny čeká nepříjemné setkání s osudem.
Příběh, který vás vtáhne a nepustí.
Nicméně začátek mě moc nechytl. Byla jsem hodně zmatená z postav, situace a děje. Ale díky krátkým kapitolám utíkal rychle. Zhruba v polovině, ale přijde ta osudová chvíle, kdy hodně situací zapadne do sebe a konečně začnou věci dávat smysl. A to je přesně ten okamžik kdy knihu nedáte z ruky, abyste se dozvěděli co se děje a jak se bude situace dál vyvíjet.
V příběhu je větší množství postav ve kterých je dikybohu snadné se zorientovat.
A hlavně je tam skvělá myšlenka! Jaká to neprozradím, ale doporučení tohle má.
Navíc nám další postavy ukážou co se děje s jinými postavami a to spojení a objevovaní dalších kousku skládačky je hrozně super!
A finále má opravdu grady. Opět.
Co musím pochválit je i nová obálka, která se moc povedla.

Až se za skupinou lidi vydáte nezapomeňte se připoutat. Je to jízda!

Hana.Jirků
02.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Po knize jsem sáhla, protože si paní doktorku pamatuji z mého oblíbeného docusoapu Čtyři v tom. Jako dobrý, ale na konci jsem se už trochu ztrácela v tom mizení. Vlastně jsem ho ani nepochopila.

Klára90
28.07.2023 3 z 5

Popravdě, začátek mě vůbec nebavil, ale jelikoz jsem si přečetla zdejší komentáře, byla jsem zvědavá na to rozuzlení a knihu neodložila. A rozuzlení teda bylo hodně dobré a chytlavé, to se stránky pak cetly samy. Konec už mi přišel trochu roztahaný, asi jsem nepotřebovala znát všechny příběhy :) každopádně tak nějak jsem nad tím tématem premyslela celou noc po přečtení, byl to velmi dobrý námět

Allla9
26.07.2023 4 z 5

Vůbec jsem netušila, kam mě kniha zavede. Takový děj jsem nečekala. Lze si zde vzít i ponaučení - važme si svého života.

Ctenar1202
26.07.2023 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil. Příběh, který si vás podmaní od prvního písmenka a nebudete chtít knihu odložit. Tři lidé, tři příběhy, tři osudy....probudí se vždy na podivném místě, nic si nepamatují, jsou zmatení a snaží si vzpomenout co se s nimi stalo... svět je stejný a přesto jiný...

Od prvního okamžiku cítíte mrazení v zádech, ponurou atmosféru a všudypřítomný strach. Julie, Patrik a Viktor. Tři lidé s jejichž příběhy se přenesete do míst, která byste nenavštívili a věřte, že asi ani nechcete...a nebo? Budeme za tato místa rádi všichni?

Nemohu vám moc prozradit, abych se nedopustila spoileru, protože to by mě mrzelo. Jediné co vám prozradím je, že vám v cca polovině knihy padne brada, prožijete šok a budete chtít číst dál a dozvědět se celou pravdu. Pro mě byla i druhá část knihy velice čtivá, protože to, jak autorka líčí určitou věc pro mě bylo krásně uchopeno a zajímalo mě, jak vše skončí.

Hvězdinka
22.07.2023 3 z 5

Nic podobného jsem asi nečetla a dobře, že jsem nevěděla, kam se příběh vyvine, to bych po knize nesáhla. Napínavé, čekáte, co se stalo a takové rozuzlení by mě nenapadlo. Originální, kdo ví, jak to je... Je potřeba si užít každou vteřinu.

Majulle
21.07.2023 3 z 5

Zezačátku mě kniha bohužel moc nenadchla, ale pak kniha dostala spád a šlo o velice originální příběh. Autorka má skvělou fantazii a věřím že tato kniha spousty lidí nadchne :)

Karoley
08.07.2023 5 z 5

Kdosi je poblíž...

Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, netuší proč. Nic si nepamatují. A něco je špatně!

Moje třetí kniha od Kateřiny Karolové (Odbočka v lesích, Jiné místo, Zítřek ti nikdo neslíbil) a opět se mi moc líbila!
Děj je tentokrát zasazen do lesů kolem Zlína a do jeho předměstské části. Julie, Viktor a Patrik se pokouší zjistit "co je špatně". První část mrazivá, rozuzlení překvapivé. Tohle mě vůbec nenapadlo! Potěšily odkazy na tematické knihy a filmy Záhada Blair Witch, Trhlina, Djatlova expedice, Hra aj.
Přečteno na jedno posezení, další knihu od autorky si nenechám ujít! Její knihy mi strašně připomínají Kariku a ten zase Kinga :))

Denisa153
26.06.2023 3 z 5

Začátek byl super, vůbec jsem netušila co se děje a nemohla jsem přestat číst protože jsem chtěla vědět co se to sakra děje... Ale pak se vše vysvětlilo a už mě to moc nebavilo a bylo to zdlouhavé...

Andělla
25.06.2023 4 z 5

Na začátku mě kniha hodně chytla, byla jsem napjatá a zvědavá co se bude dít dál. Opravdu velmi mě zaujal námět knihy, s něčím takovým jsem se ještě v žádné knížce nesetkala a nečekala jsem to. Po odhalení už mě kniha ale moc nebavila a některé části mi přišly až moc zdlouhavé, ale pravdou je, že autorka nejspíš chtěla o tématu polemizovat a proto bylo všechno tak rozebíráno. Malá detektivní linka se mi líbila, i když jsem čekala, že bude mít trochu větší boom. Příběh mohl klidně ještě chvíli pokračovat ale konec se mi líbil, vše se tam vlastně hezky propojilo a ukázalo se, jak jeden člověk odstartoval pád dalších třech lidí.

m2056
19.06.2023 3 z 5

Kniha se dobře čte ale někdy je slabší pasáž a lepší a zase slabší. Kniha neurazí ani nenadchne na super zážitek ze čtení za mě lepší průměr.

Toňula
15.06.2023 2 z 5

Bohužel se musím přidat k těm, které kniha zklamala..Jak už tu někdo trefně vyjádřil, je to takový kočkopes, rozvleklý začátek a od poloviny odhalování a vysvětlování.. dočetla jsem, ale spíše z povinnosti..Takto si určitě thriller nepředstavuju..

Lucissia
11.06.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Kdyby to šlo, čtu na jeden zátah. O co se v příběhu jedná jsem pochopila pár kapitol před vysvětlením. Opravdu opravdu super. :-)

LadaLil
10.05.2023 5 z 5

Opravdu zajímavý, dobře se čtoucí, napínavý příběh. Jedna z těch knih, co nepustím z ruky, dokud nedočtu. Líbil se mi i způsob autorčina psaní, má smysl pro plynulost. Milovníkům thrilerů určitě doporučuji.

sezonni.ctenar
25.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Z této knihy jsem byla doslova na větvi, bylo to úplně něco jiného než jsem čekala a bylo to super. Za mě tahle kniha nemá obdoby, velmi propracované detaily "posebevražedného" světa a toho, jak to tam všechno vlastně "funguje" bylo neuvěřitelné. Velmi zajímavé téma, skvěle zpracované. Já jsem tedy neodhalila, o co tam běží, dokud to nebylo natvrdo v knize prozrazené.

SSTknihy
19.04.2023 4 z 5

Atraktivní námět a výborný začátek s dobře budovaným napětím. Poměrně rychle vám sice dojde, o co asi jde, ale lehká detektivní zápletka a postupné odhalování celého toho propletence mě spolehlivě udržely v pozornosti až do konce a vlastně mi bylo líto, že příběh nepokračuje. Myslím, že by si pár kapitol navíc určitě zasloužil. Fakt by mě zajímalo, jak to bylo dál s Patrikem, Sandrou, Viktorem...
Musím říct, že tahle autorčina prvotina mě bavila o dost víc než její poslední kniha. Výhodou určitě je, když máte rádi psychologické záhady. Protože jinak souhlasím, že thriller to opravdu moc není.

Karin94
15.04.2023 4 z 5

Sú traja, ale každý sám. Júlia, Viktor a Patrik sa zobudia na neznámom mieste a nič si nepamätajú. Jediné čo vedia je, že je niečo veľmi zle, ale čo? Netušia kde sú, čo sa stalo a prečo je všetko tak neznáme, no zároveň povedomé.

Veľmi zaujímavé a hlavne záhadné čítanie, kde nemáte potuchy, čo za tým všetkým môže byť. Úžasne vymyslený, neobyčajný, prepletený a prepracovaný námet, kde všetko dáva zmysel a sedí to, ako sa hovorí, "ako riť na šerbel". Už len za ten námet si autorka zaslúži obrovský bod.

Bohužiaľ ale musím knihe ubrať jednu hviezdičku, pretože s týmto sa stretávam v knihách dosť často a bolo to aj tu, že kniha začína fakt pútavo, no potom si to autor pokašle tým, že tá zaujímavá časť je až taká dlhá, že to začne byť neskôr vyslovene nudné. K tomu ešte autorka aj dosť často opisovala spomienky hlavných postáv - čo bolo podľa mňa tiež zbytočné, keďže to nijak nesúviselo s dejom.
Taktiež sa hlavné postavy často zaoberali v mysli niečím, o čom čitateľ veľakrát nevie, či sa jedná o spomienku, predstavu alebo sa to deje naozaj. Jednoducho sa autorka mohla viac venovať deju.

Inak ku koncu som si všimla, že autorka rada píše otvorené konce. Pri tejto síce otvorený koniec nie je, ale kľudne by sa dalo pokračovať ďalšou časťou. Takže aj pri tejto knihe budem dúfať, že to tak bude.

Odporúčam tým, ktorí majú radi mysteriózne thrillery. Pri tejto musíte obzvlášť zapnúť mozgové závity.

thrillery ztráta paměti, amnézie postapokalyptické romány

Kateřina Karolová
česká, 1981