Žila jsem již před staletími

Žila jsem již před staletími https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8308/bmid_zila-jsem-jiz-pred-staletimi-O7k-8308.jpg 4 746 179

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol psát sérii článků o metodě návratů do minulosti – probouzení vzpomínek na minulá zrození pomocí hypnotického transu. Když přichází jako skeptik do ordinace zkušeného psychiatra, který tyto návraty provádí, netuší, že tím uvede do pohybu lavinu vzpomínek na svou dřívější existenci – lady Matyldy z Hay, středověké šlechtičny, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana. Čtenář s bezdechým napětím sleduje rozvíjení a proplétání osudů lady Matyldy z Hay a moderní novinářky – reálný svět a minulost.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro ženy
Vydáno: , Brána , Knižní klub

Lady of Hay , 1986

vladka16
28.12.2020 5 z 5

Paní spisovatelku mám moc ráda, četla jsem od ní více knih, ale tahle je moje nejoblíbenější.

Louisareading
20.11.2020 5 z 5

Napínavá a dojemná kniha.

ladyxx
27.07.2020 2 z 5

Zcela neobvykle jsem se musela do dočtení této knihy nutit. Hlavní postava Jo se chová extrémně nelogicky, mužské postavy jsou nesympatické, četnost s jakou tam všichni padají do hypnotických stavů je příliš vysoká, o lehkosti, s jakou se do nich dostávají, ani nemluvě (pomalu stačí lusknout prsty a už se touláš ve 12. století), příběh je strašně roztahaný. Jediná omluva je, že se jednalo o autorčinu prvotinu, protože v dalších knihách je vše sladěnější a znatelně lepší. Upřímně jsem hodně ráda, že tahle kniha nebyla moje první, kterou jsem od této autorky kdysi přečetla, protože bych o další knihy od Erskinové neměla zájem.

Marciem
26.07.2020 4 z 5

Tohle je zajímavé a přitažlivé téma - návraty do minulosti, poznat svoje minulé životy. Autorka s tímhle tématem umí pracovat, jen je příběh až příliš dlouhý. Zkrácení by mu určitě prospělo.

Johana
26.07.2020

Tak. Tuhle knihu nemohu číst, protože její překlad do češtiny mi doslova trhá uši. Pokud v každém druhém odstavci v duchu překládám nějakou větu či frázi do "normální češtiny", tak se mi zde děje příkoří namísto toho, abych byla s vtažena do děje... Fuj. A anglicky pořádně neumím, abych si přečetla originál. Dost rozmrzele jdu najít jiný kousek od této autorky - přeložený někým jiným, samosebou.

lábuska1
16.07.2020 5 z 5

I když má kniha přes 500 stránek,přečetla jsem jí jedním dechem.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Je to má první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední.Děj je opravdu svižný,minulost mne plně vtáhla.A ta představa,že Matylda opravdu žila...

wlado
27.03.2020 3 z 5

Čo sa Barbare Erskin nemôže vytknúť je jej schopnosť výborne opísať prostredie a postavy deja. Súhlasím s ostatnými hodnoteniami, že kniha bola veľmi dlhá a dej sa rozvíjal veľmi pomaly. Mnoho dejových línií sa neustále opakovalo a prelínanie historických postáv s tými súčasnými pôsobilo niekedy až humorne. Vysvetlenia sme sa na konci nedočkali a autorka nechala záver na úsudku čitateľa.

ujunka
03.03.2020 3 z 5

Erskinova umí psát hezky, ale tato kniha byla skutečně zbytečně dlouhá. A čím déle jsem ji četla, tím více mi začala Jo lézt na nervy. Její myšlenkové pochody byly občas naivní a hloupé. Zároveň se tam hodně často opakovaly situace, kdy se někdo chvěl, zbělaly mu klouby na rukou a měl oblečení lemované kožešinou, na to už jsem byla po stopadesáté poměrně alergická :-D Jinak příběh jako takový byl zajímavý a bavil mě, jen potřeboval zkrátit :-)

kapr
28.02.2020 2 z 5

Kniha se už podle českého názvu tváří jako výpověď o osobní zkušenosti. Ve skutečnosti zřejmě jde o historický román o "Lady of Hay," na který je namontován módní trend minulých životů. Celkově mne kniha zklamala, byť některé části jsou velice čtivé.

cernoska
19.02.2020 4 z 5

Moc se mi líbila, jen by mohla být kratší

Jolana.b
04.02.2020 3 z 5

Četla jsem tuto knihu na doporučení naší knihovnice. Nebyla špatná, ale kdyby byla o čtvrtinu kratší byla by lepší. Zbytečně roztahaný děj. Byla dobře napsaná, ale dlouhá.

elena2054
11.01.2020 4 z 5

Velice zajímavá kniha, místy docela naivní.

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Zajímavá čtivá kniha,velice zajímavé rozuzlení

kamibe
12.11.2019 3 z 5

Přečetla jsem na doporučení kamarádky. Uznávám, že autorka dosti dobře sesadila jednotlivé úseky tak, že je to čtivé a celkem to plyne. Pro mne tohle čtení však moc nebylo a uprostřed knihy jsem vážně přemýšlela nad tím, že ji odložím nedočtenou. Vydržela jsem to s mírných přeskakováním jen ze zvědavosti, jestli vůbec nastane jakási katarze a jak ji autorka u Jo provede.
Když to tak promyslím, je to vlastně jen jinak zpracovaný historický román. Rozhodně bych ji nedoporučila někomu, kdo ví něco o regresích. Z vlastní zkušenosti vím, že ošklivé detaily, které mi mohou vadit v prožívání přítomného života, se dají zpracovávat i jednotlivě, nemusím se probírat vším. Podle mého je řešením jedině přijetí, že tohle všechno se mi mohlo kdysi dít, že jsem ve svých inkarnacích byla jak "andělem" tak i "ďáblem".
Přílišné soustředění na to, co bylo, je vlastně nepřijetí života takového, jaký teď je. Dokladem jsou autorčina slova pronášená ústy Jo: Zdá se, že mám ještě jedno já. Ještě pořád nevěřím, že jsem vtělení té osoby - nějak se k tomu nedokážu přinutit - ale ta žena teď žije svým životem v mé hlavě a je to velmi skutečné. Svým způsobem skutečnější než život, který prožívám teď a tady.
Mně osobně nejvíc promluvila z duše věta, kterou pronesla Joina babička Ceecliff: Jednou z výhod stáří je schopnost přiznat si, že je člověk unavený, a něco s tím následně udělat.

Mufa
10.11.2019 5 z 5

První kniha této autorky a moc se mi líbila. Jestli má víc titůlů, určitě je chci.
Možná vypadá nereálně, že tolik lidí dokáže cestovat časem, umí to dokonce navodit sami u sebe, ale i přesto se příběh odvíjel zajímavě, čtivě a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak jednotliví hrdinové z minulosti skončí a jak chce ty dvě časové linie provázat.

Monuschka
09.11.2019 5 z 5

Toto byla moje úplně první kniha od této skvělé autorky a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Včera jsem dočetla Spáčův hrad, také luxus. Píše bravurně, člověk se do příběhu úplně přenese...a vnoří. Mám už od ní 1 knih. Je to úžasná vypravěčka.

Angelicca
01.11.2019 2 z 5

V této knize je opět skvěle popsána historie a život lady Matyldy de Braose, ale současnost mě moc nenadchla. Hlavní hrdinka se mi vůbec nelíbila a celkově to na mě působilo nereálně. Poprvé dávám této autorce pouze tři hvězdy:(

Owain
17.10.2019 2 z 5

Za mne nic moc. Najednou se tam umeli vsichni zhypnotizovat =) Sam i Nick mi byli protivni uz od zacatku. Jedine vzruso byl pribeh Maude, okolo Jo mi to prislo hoodne za vlasy pritazene.

Hanaol
17.09.2019 5 z 5

Pro mne jedna z nejlepších knih autorky. Matyldu jsem milovala a o Jo jsem se bála. Dlouhé a poutavé čtení. Téma hypnózy či regrese je tajemné a lákavé. Skvělá kniha.

Ellis03
24.07.2019 3 z 5

První polovina byla vážně fajn. Hezky nápad a bavilo mě to. Ale ten konec? To mi přišlo trochu moc a musela jsem se tím doslova prokousat.

středověk Wales hypnóza minulé životy prolínání minulosti a současnosti

Barbara Erskine
britská, 1944
2005  83%Žila jsem již před staletími
2008  84%Dům ozvěn
2019  77%Strom duchů
2014  87%Nejtemnější hodina
2017  78%Spáčův hrad

Kniha Žila jsem již před staletími je v

Přečtených1 211x