Žiarlivec a iné príbehy

Žiarlivec a iné príbehy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475323/bmid_ziarlivec-a-ine-pribehy-VrZ-475323.jpg 4 854 213

Vyšetrovateľ s nosom na zločiny spáchané zo žiarlivosti sa dostáva na stopu mužovi podozrivému z vraždy svojho dvojčaťa; žena rieši problém s intimitou temným stretnutím s voyeurom zo susedstva; muž na úteku v odľahlom kúte Nórska prijme od priateľského dedinčana pozvanie na svadbu, z ktorej sa vykľuje desivé prekvapenie. Jo Nesbo v netradičnej zbierke príbehov opäť dokazuje, že je ozajstným majstrom mysterióznych príbehov plných napätia a nepredvídaných zvratov. Na stránkach knihy sa stretávajú záludné mysle s pomstychtivými srdcami, neukojiteľná nenásytnosť s láskou bez škrupúľ, aby spolu vytvorili delikátnu mozaiku, ktorá poteší všetkých priaznivcov temných a strhujúcich krimipoviedok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Ikar (SK)

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Luca86
13.04.2024 3 z 5

Ale jo, fajn povídky. Na zadek jsem si z nich ale nesedla a hned se mi vypařily z hlavy :) Nejvíce se mi líbily povídky Londýn, Fronta a Náušnice. Povídka Žárlivost byla zbytečně zdlouhavá, přitom nápad nebyl vůbec špatný.

Kepida
24.02.2024 5 z 5

Za mě ano. Mnohovrstvá emoční sonda. Spíše smutné. Žárlivost z nás dělá pěkný svině:-) K zamyšlení, některé postřehy si ponesu s sebou dál, třeba podobenstvi o balónku.

Gabika9
12.01.2024 4 z 5

Přečteno jako audiokniha a spokojenost. Příběhy teda velmi mrazivé spíš smutné až depresivní, ale překvapivě šokující, proto jedna hvězdička navíc.

Arlienen
08.01.2024 4 z 5

Jo Nesbo patří mezi mé oblíbené autory a jeho série s Harrym Holem patří mezi mé oblíbené. Řekla jsem si, že musím přečíst i jiné knihy z pera pana Nesba, tak proč ne knihu povídek?
Nesbo píše čtivě a děj rychle odsejpá. Nejvíce se mi líbily povídky Londýn, Odpad a Případ.

1bublina
03.01.2024 4 z 5

Moje první kniha od Nesba.
Povídka Londýn byla opravdu skvělá.
Povídka Žárlivost se mi taky moc líbila, i když by mohla být o něco kratší.
Fronta byla taková divná. Odpad super.
Povídka Odd se spisovatelem mě moc nebavila. Hlavně ten začátek. Náušnice super.
ČV 2024 - 9. Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.

adam5955
29.12.2023 4 z 5

Musim rict, ze hned prvni povidkou mi padla celist. Ma to uzasne vyvrcholeni. Necekane. Prekvapive. Paradoxne prave povidka Zarlivost mi prijde nejslabsi. Pekne cteni, ktere rozhodne neurazi.

Alethea_k
23.12.2023 3 z 5

Kdyby to šlo, dám 2,5*. Neurazí, nenadchne. Do týdne nebudu vědět, o čem povídky byly, při poslechu mě příliš nezaujaly. Vlastně jsem se do sbírky pustila jen kvůli čtenářské výzvě. Zůstanu asi u klasického Nesba a jeho Harryho Holea.
Interpret má skvělý hlas ale ve spojitosti s těmito povídkami mi nesedl. Škoda, že se v audioknihách nepřidělují k postavám konkrétní interpreti... Nebyla by potřeba při poslechu přemýšlet, kdo z postav něco pronesl a mohl by se člověk trošku vcítit do děje. :-)

KateTheBlogger
19.12.2023 4 z 5

Moje první seznámení s tvorbou tohoto autora a ihned u první povídky jsem byla příjemně překvapená. Mám ráda povídky s nečekaným koncem a v této sbírce se mi takových příběhů dostalo hned několik.
Nejvíce mě bavily povídky Londýn, Fronta, Náušnice a Přiznání. Kupodivu povídku Žárlivost, která je v názvu sbírky, se mi jevila jako nejslabší. Byla totiž dost předvídatelná a možná až zbytečně dlouhá.

Loxias
20.11.2023 2 z 5

Mozna je to tim, ze mi povidky obecne moc nesedi. Kazdopadne mi nesedla ani nesbova zarlivost. Asi u dvou povidek sem mel pocit, ze me zajima jak to dopadne, ale zbytek mi prisel spise otravny nez zabavny.

Pe3ček
18.11.2023 5 z 5

Až na tu povídku o spisovateli mě to hodně bavilo a povídky byly skvělý. Dobře se to četlo, i
Ich forma byla u Nesba příjemná změna a počet vražd mi taky vyhovoval. :)

SilvieSisinka
15.11.2023 3 z 5

Krátké příběhy o žárlivosti.Rekla bych dobrý průměr.

viweb
12.11.2023 2 z 5

Některé slabší, jiné lepší jak už to u povídek bývá. Za mě jednou a dost.

Netae
04.11.2023 3 z 5

Nejvíc se mi líbila první a poslední povídka. Ta, po které je celá kniha pojmenovaná, tedy Žárlivost, mě moc nenadchla, zbytečně dlouhá a děj je uměle protahovaný. Není to špatná sbírka, ale taky to není nic zásadního.

mila2411
29.10.2023 5 z 5

Kupováno trošku s obavami, jaké to bude. Bez HH a v paměti podivný "Hamlet"... ale, JO, je to tak dobrý Nesbø - jak asi může bez HH jen výborný být. Hned úvodní povídka je dokonalá, další baví a hlavně ani na okamžik nenudí. Pěkné. Povídka není snadný útvar a autor ho zvládl na výbornou!

Mirek240
28.10.2023 4 z 5

Nekolik povidek na stejne tema. A mozna to byl problem u me, ze uz na konci me tolik nebavily, protoze jsem tak nejak tusil, co se asi stane. Ale celkove to byla zajimava knizka, je super jak autor meni prostredi, socialni status, misto pribehu a zaroven tam porad ta zatlivost nekde je

BaPe895
02.09.2023 2 z 5

Povídky se lišily svou úrovní. Tentokrát mě to moc nechytlo.

Nymfadora.T.
23.08.2023 2 z 5

No, trvalo dost dlouho, než jsem se prokousala do konce. Pár povídek nebylo špatných, ale převažovaly ty, které se mi nelíbily.

Kristy78
19.08.2023 4 z 5

Trochu jiné čtení od Nesbo, ale fajn. Nečekaná vyústění zaplete!k!

ještěrka38
17.07.2023 3 z 5

Vztahy, žárlivost.. Takové jsou povídky od Nesbeho. Nějak jsem se s tím trápila. První povídka mě nadchla a pak už mě to spíš nudilo. Ale kniha se mi hodí do výzvy ;-).

zsykorova
12.07.2023 4 z 5

Moje první kniha od proslulého krále detektivek. Přiznám se, že tento žánr moc nemusím, ale tyto povídky se mi celkem líbily. Nejlepší za mě byla povídka Fronta.