Zhubni

Zhubni https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121134/bmid_zhubni-wN2-121134.jpg 4 1483 271

Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Thinner , 1984

Kalima206
25.04.2019

Furt přemýšlím, co k této knize napsat.
Jako úplně super příběh, jen teda některé pasáže za mě takové trošku přetažené, až nudné. U Kinga mi přijde, že má takové delší rozjezdy a pak se jeden nestačí divit. Tady mi přišlo takové zbytečně zdlouhavé nahánění "cikána" a rychlý začátek a konec.
Takže za mě asi tak nějak :)

Markysek45
20.04.2019 5 z 5

Další výborné dílo z pera Stephena Kinga nejen o zločinu a trestu, ale hlavně o lidské společnosti. Žádná postava není jenom černá nebo bílá a každá má svoji pravdu. Můžete si fandit, komu chcete. Proto ani hlavní "hrdina" nebyl moje oblíbená postava. Soucítila jsem s ním, to ano, ale chápala jsem, že si to všechno zasloužil. Popravdě asi nejvíc jsem si oblíbila mafiána Ginelliho. Konec skvělý. Přesně takový, jak v bachmanovkách bývá.

Nazli
18.04.2019 4 z 5

Tento autor je zkrátka Král. Ať čtu strašidelnou povídku, reálný příběh či něco mezi, nemá to chybu.

rodak
15.04.2019 4 z 5

Komentář níže přesně.Originální kingovka, uprostřed trochou ztrácela tah,ale konec vše vynahradil.Super nápad.

Ruzaaa
14.04.2019 5 z 5

Přečteno za pár dní, je to bezva kniha se zajímavým příběhem, co se čte opravdu sama. Zhruba v druhé třetině se děj malinko vlekl, ale nebylo to na škodu. A hlavně - konečně se mi u Kingovek líbil konec (to se mi často nestává).

allebra
14.04.2019 4 z 5

Moje druhá kniha od Stephena Kinga, zajímavé téma, stále aktuální, ať už se jedná o jedno či druhé hledisko. Četlo se velmi dobře, rozhodně jsem se nenudila, takže budu ve čtení knih tohoto mistra slova i nadále pokračovat.

Morbidus
09.04.2019 4 z 5

Tahle hubená bachmanovka klame názvem. Ano, sice se v ní masivně hubne, ale spíše než o účinné dietě se lecos dozvíte o spravedlnosti a odplatě. Děj se rozjíždí pěkně plynule, na čas zpomalí, a pak se ještě prudčeji rozjede do překvapivého finále. Nemůžu říct, že bych se někde vysloveně nudil, zejména Ital Ginelli měl skvělé průpovídky.
Pro mně šlo o nenáročnou oddechovku při učení. Z mé strany spokojenost.

pavel6855
02.04.2019 4 z 5

Od první chvíle máte tušení jak by to mohlo dopadnout........... A vůbec, jste si jistí, že to tak bude? Každopádně KING je prostě KING, to se mu nezapře a opět je v této knize vidět kolik nápadů on má a jak skvěle je umí zpracovat. Pravděpodobně vás tato kniha nebude děsit ze spánku, ale při čtení vás nudit rozhodně nebude. I pro čtenáře co Kinga neznám bych doporučil, rozhodně vás navnadí zkusit i jinou knihu od něj.. :)

Predator666
31.03.2019 4 z 5

Jo, tohle bych potřeboval já, zhubnout. Tak dvacet kilo dolů a stop. Ale v tomto příběhu se to nezastaví. Je to napínavé a místy i smutné. Jedna neuvážená věc, která nese následky. Hlavního hrdiny mi zpočátku ani líto nebylo, ale jak šel čas začal jsem ho litovat a pevně jsem věřil, že kletba bude zažehnána. Ale ono to není tak jednoduché, je to Kingovka a tak může čtenář očekávat cokoliv. Příběh si nese i svá moudra a tak jej mohu vřele doporučit všem.

asterixka
16.03.2019 5 z 5

Předvídatelný konec, ale přesto temné a hrůzostrašně skvělé...

katka.kuchynova
14.03.2019 2 z 5

Kniha byla v porovnání s jinými kingovkami krátká, i tak se děj na můj vkus příliš neposouval. Nicméně oceňuji příběh i závěr knihy.

DericCaster
03.03.2019 4 z 5

Zhubni! je můj první počin od S. Kinga. Je fakt, že knihu jsem zvolil v podstatě jen jako položku do čtenářské výzvy. Nicméně se mi knížka celekm líbila. Nikdy jsem knihy s hororovým námětem nevyhledával, neboť mne nikdy horory moc nebavily, ale myslím, že svůj názor lehce přehodnotím a sem tam nějakou podobnou přečtu. Autorův styl psaní se mi líbí, příběh pěkně plynul. V podstatě jsem čekal, že konec nebude hapyend a přesto se mi to líbilo.

dana-klara0996
01.03.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších, co od Kinga znám. Viděla jsem i film, ale jako obvykle se nemohl knižní předloze rovnat. Napětí, překvapení, dějový spád - vše, co má dobrá kniha mít.

Tedíkpikolík
28.02.2019 4 z 5

Příjemně nepříjemné čtení o tom, že každý nakonec dostane to, co si opravdu zaslouží. Nepříjemné na tom je jen to, že s hlavní postavou jsem se docela identifikoval a nejspíš bych na jeho místě uvažoval (až na pár detailů) velmi podobně. Tempo části s Ginellim byla na můj vkus až příliš rychlé, závěr mírně překvapivý a tak trochu otevřený.

Marťa 12
26.02.2019 5 z 5

Pěkné čtení. Taková rychlovka.

Atanone
24.02.2019 5 z 5

Bonbónek. Chápu, že to může znít legračně v souvislosti s názvem knihy, nicméně na tom trvám. Mistr King mi zase dal dávčičku svých znalostí lidských povah a schopností o nich hezky psát. Takže přesto že se toho do půl knihy moc fakticky nedělo, nenudila jsem se. Závěr byl jízda. Těším se na další.
Paradoxně jediná postava, co mi byla opravdu sympatická byl italský mafián..hmm. Mám se nad sebou zamyslet?

p.s. Kdyby se pan King rozhodl dát se místo na psaní na dráhu zločince, myslím, že by byl hodně nebezpečný.

katy238
19.02.2019 5 z 5

Temné vyprávění příběhu o tom, že každý nakonec dostane to, oč si koleduje nejvíce... Další výborná kniha mistra nejen hororů.

Simy
17.02.2019 4 z 5

Můj první King. První třetina knihy, jak už to často bývá, měla pomalejší rozjezd a chvilku mi trvalo se pořádně začíst, druhá třetina už měla spád, třetí třetina luxusní počtení, záživné, napínavé. Samotný závěr mě trošku zklamal, přišlo mi to hodně otevřené a na to, že vše bylo vždy hodně rozpitvané do detailu, tak na konci až hodně otazníků, co se stalo s tím a co udělal tento... celkově se mi ale kniha líbila.

NymphMaeve
16.02.2019 4 z 5

Úplně nevím, co si myslet. Stephena Kinga mám moc ráda, ale musím říct, že tohle nebylo úplně ono. Námět a téma docela zaujímavé, avšak dalo by se z toho dostat víc. Místy byl děj velmi roztahaný, ale bylo to docela čtivé. Na druhou stranu jsem však neměla problém knihu odložit. Líbilo se mi postupné rozplétání příběhu a nacházení řešení, styl textu mě místy štval. Konec mě nepřekvapil, a ani se mi moc nelíbil, čekala jsem konec a ne otevřenou nedokončenou epizodu. Je to škoda, kniha se mi ve finále líbila, ale nadšená nejsem, už se k ní určitě nevrátím.

monsr
11.02.2019 4 z 5

velmi napínavá knížka, i když někdy zdlouhavá.Knížky od Kinga mám ráda, tato není můj top, takový slušný průměr...