Zelená míle

Zelená míle
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/bmid_zelena-mile-Mu4-212.png 5 4045 4045

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Green Mile , 1996

DadulaZ
30.04.2019

Přesto, že jsem viděla film již před čtením knihy, mě kniha velmi zaujala a vtáhla do děje. Zamilovala jsem si postavu Johna Coffeyho. Kniha je za mě mnohem lepší než film!

Aliii
17.04.2019 5 z 5

Pro mě naprosto jasná volba knihy do čtenářské výzvy k tématu Kniha, jejíž děj se odehrává ve vězení. Byla jsem trochu napnutá, jestli mě kniha bude bavit, když jsem několikrát viděla film - a bavila mě velice. S.King moc dobře ví, jak čtenáře strhnout a vtáhnout do děje a fakt, že psal knihu na pokračování v časovém presu to vše ještě umocňuje. Klobouk dolů!

lvcx
15.04.2019 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Kniha krásně plyne a čtenář se nenudí ani v místech, kde se zrovna nic moc neděje. Dokážu si představit, že bych Zelenou míli četla na etapy, autor na sebe jednotlivé části elegantně navázal (ačkoliv to čekání by mě asi zahubilo :)). Skvělé byly části s myšákem. Nejsilnější stránkou celé knihy za mě byla postava Johna Coffeyho - opravdu dokonale napsaná, uvěřitelná i ve své zvláštnosti. Trochu mě mrzí, že jí autor nevěnoval trochu víc prostoru. Ovšem i zbytek knihy byl skvělý - King je opravdu výborný vypravěč. Nebýt nedostatku času, knihu bych nejspíš zhltla za pár dní.

Kovbojka33
11.04.2019 5 z 5

Smutný příběh, silný děj. Příběh kdy se neubráníte slzám.
Ve filmovém zpacování skvělé obsazení.

slezakmartajh
02.04.2019 5 z 5

Film jsem viděla x krát zbožňuju ho.
Kniha je naprosto úžasná.

smudlajs
30.03.2019 5 z 5

Opravdu silný srdceryvný příběh po jehož dočtení cítíte jen zmar a beznaděj a chcete spravedlnost víc než co jiného. Kniha je napsaná tak dobře, že s postavami opravdu soucítíte, vnímáte jejich bolest, marnost i nenávist. Opravdu mistrný kousek. Film je považován za jeden ze skvostů kinematografie, ale kniha je prostě ještě lepší!

TerkaLangoš199
27.03.2019 5 z 5

Před očima mi pořád utkvívají obrazy scén z knihy, jako by to byl film. I moje tělo pořád reaguje na tu hromadu emocí, která se v průběhu knihy ukládá někam hluboko - do srdce, paměti? Chce se mi brečet, stejně jako v autobuse po cestě domů, když jsem knihu dočítala. Chce se mi nežít, protože lidé používají lásku k zabíjení i v reálném životě. Chci být krásná jako Janice pro Paula. Chci spravedlnost...
Knihu hodnotit nemůžu, ne teď, když mi rána krvácí.. Ale přemýšlím - chci si pak strhnout strup a podívat se na film?

Marsí5
22.03.2019 5 z 5

Velice smutný, silný příběh...
Film jsem viděla před hodně lety, takže si už na všechny detaily nevzpomínám, ale díky tomuto čtení jsem si je opět vybavila.
Filmová verze je zpracovaná krásně, zanechá ve vás silný dojem. Knížka vás může složit úplně... Hodněkrát mi začaly téct slzy...
Jsem ráda, že jsem knihu četla, ale není to příběh, který bych si potřebovala připomínat opakovaně...
Doporučuji, ale přidávám varování pro slabší povahy ;-)

Radim.01
16.03.2019 5 z 5

Má nej.kniha.
Překvapuje mne,že většina lidí to zná stejně jako Vykoupení z věznice Shawshank, ale už nevědí, že to napsal King. Snažím se to změnit:-))

francouz
15.03.2019 5 z 5

Nebýt čtenářské výzvy, tak budu ještě určitš dlouho odkládat četbu něčeho, co na filmovém plátně považuji za jeden z nejlepších počinů, společně s dalším dílem, které má opět předlohu pana Kinga a to je Vykoupení z věznice Shawshank.
Je to opravdu nádherně barevný příběh, kde najdete úplně všechno. Mám rád i tento druh vyprávění v podání Paula Edgencomba, kdy se vrací v čase, kdy vypráví jak to tenkrát vlastně všechno bylo. je tam klasický souboj dobra a zla, což umí pan King velmi mistrně.
Opravdu jsem se bál jaká bude kniha oproti nádhernému filmu, ale musím říci, že když se ponoříte do vyprávění, ztratíte pojem o čase a hltáte co bude dál, i když vjsem věděl kam dospěje finále.
A samozřejmě to by nebyl Mr. king, aby Vás ještě na závěr něčím nepřekvapil, a to tak, že většinou dokonale. Takže příjemné čtení, které by opravdu nemělo zůstat ležet nečinně v knihovně.

lassse
06.03.2019 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale ke konci jsem od ní nemohl odtrhnout oči.

vendy246
05.03.2019 5 z 5

Čtení Zelené míle jsem odkládala, bála jsem se ji číst, a pak jsem ji přečetla za čtyři dny. Perfektně napsaná kniha. Měla jsem pocit, že ji jen otevřu a už slyším vyprávět Paula Edgecomba. Popis charakterů, pocitů, situací, otázky ohledně stáří, dobra a zla, smyslu života a věcí, které nás přesahují... Úplně mě to dostalo, dokonalé dílo.
"Byl jako špetka arzenu přisypaná do svatebního dortu... Byl neštěstí na čekané"
"... vzpomínky jsou příšerné, ale cítím, jak mi ostří mysl a vědomí stejně jak nůž ostří tužku, a ta bolest za to stojí"
"někdy mám pocit, že jsem zestárl jakoby za svými zády"

Lachtan714028
03.03.2019 5 z 5

Dosud jsem viděla jen filmovou verzi, ale musím říct, že knížka se mi četla velmi dobře a opět se mi potvrdilo moje přesvědčení, že film málokdy dosáhne větší kvality než kniha.

Monnyska
28.02.2019 5 z 5

To byla opravdu síla.. silný příběh, silné postavy.. Já se z tohoto příběhu budu vzpamatovávat ještě dlouho. Znala jsem filmové zpracování, které je senzační, a tato kniha je senzační stejně tak. Myslím, že se k ní ještě několikrát vrátím, protože i když vím, jak to skončí, příběh Johna Coffeyho, Paula Edgecomba nebo pana Jinglese, mě neomrzí.. proto všem toto dílo vřele doporučuji :)

Ishir
27.02.2019 5 z 5

Silný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

petrakočárová
16.02.2019 5 z 5

Rozhodně doporučuji! Skvělá kniha! První jsem viděla film a je taky výborný.

stanza
10.02.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaný příběh podle kterého byl natočen ještě nádhernější film.
Příběh který znám téměř zpaměti a film jsem viděla už mnohokrát, přesto jsem si čtení náramně užívala. A i kniha bude teď patřit k mým oblíbeným je v ní všechno.
Co více napsat doporučuji všem.

HankaJóga
07.02.2019 4 z 5

V první polovině jsem měla velký problém se do knihy začíst, druhá polovina knihy už byla jiný kafe, ale bohužel snad poprvé musím říct, že se mi film líbil víc než kniha.

RMarkéta
07.02.2019 5 z 5

Tenhle příběh patří mezi moje srdcové záležitosti. Nejdříve viděn film, až potom jsem sáhla po knížce. King je moc dobrý vyprávěč a tady mu to opět dokonale vyšlo. Četlo se úplně samo, na jeden zátah.

saruse
05.02.2019 5 z 5

Stejná bomba jako film. Pláč zaručen u obojího. V knize jsou všichni takoví syrovější a opravdovější, ve filmu byli až příliš poetičtí a celkově byl takový klidnější, kdežto v knížce to frčí. (Teda vlastně v knížkách - bylo fajn přečíst si Zelenou míli v šesti kouscích, tak jak poprvé vyšel i v originále, jako seriál.) Skvělé čtení.