Zelená míle

Zelená míle https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181720/bmid_zelena-mile-7Cu-181720.jpg 5 4025 623

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Knižní klub

The Green Mile , 1996

DickBach
20.04.2016 5 z 5

Luxusní kniha, perfektní film. Filmy většinou za knihami dost pokulhávají, tady nikoli. Kráčí spolu ruku v ruce před čtená-kovýma očima.

edith79
18.04.2016 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, teď teprve jsem si, já ostuda přečetla knihu a jedním slovem je to paráda. Film knihu celkem věrně kopíruje, takže obojí je skvělé a mistr King je prostě nomen omen.

Vikina333
11.04.2016 5 z 5

Tak dobře napsané až tomučlověk věří. Boží:)

Luciga
08.04.2016 5 z 5

Nerada čtu knihy až poté, co jsem shlédla i film.... no alespoň jsem tuto četla až spoustu let poté.
Jedním slovem, vlastně dvěma: smutná krása. Jsem nadšená, popisný styl psaní mne uchvátil. Opravdu škoda, že jsem příběh a jeho rozuzlení znala dopředu, určitě bych si jej v knize dokázala o to víc užít.
Asi vezmu Kinga na milost - vyberu a přečtu od něj určitě ještě něco, jen musím pečlivě volit téma :).

gladya
07.04.2016 5 z 5

Jak to, že jsem takovýto poklad četla až díky knižní výzvě? Jak je možné, že mám od Kinga tak málo přečtených knížek?

Co napsat, jen superlativy. Skvělý příběh, zajímavě vykreslené postavy , emoce a jako třešnička na dortě mystično.

A k dokreslení . po přečtení jsem neváhala a koukla jsem se i na film.

Damato
01.04.2016 5 z 5

Nejprve jsem se chtěla rozepsat o tom, co čtení této knihy se mnou udělalo, ale po přečtení komentářů, které jsou tady přede mnou a obzvláště komentář od "pistalka" mi najednou připadají veškeré mé myšlenky jako plkání o ničem. Takže jediný komentář - čtěte a budete se opět divit, čeho všeho je King schopen

Beky
27.03.2016 5 z 5

Emotivně silný příběh, který mě na konci dohnal k slzám :-)
Vím, že knihy se nemají srovnávat s filmy, ale tady se nebojím, protože to bylo totožné. Tím, že jsem viděla knihu ve filmovém zpracování mi lépe pracovala fantazie a více jsem se do knihy vžila. Nemohla jsem ji odložit, dokud jsem nedočetla do konce ...
Stephen King je mistrem pera a myšlenky. :-)

marek6463
23.03.2016 5 z 5

Film je chytlavý,ale kniha je opět něco jiného.

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Film i kniha dojemná :)

Rup
09.03.2016 4 z 5

Ale jo, nakonec to šlo. Rozjezd byl sice hodně pozvolný až nudný, ale závěr to vylepšil. Lehce nadprůměr a doporučím.

Lucek
22.02.2016 5 z 5

Dojetí, obrovský nasrání, bezmoc, něha... no prostě zážitek - kniha i film! A to se podaří málokdy. Zvlášť u kingovek...

martunka
19.02.2016 5 z 5

Krásný příběh. I když zde King ukazuje život v jeho nahote a konec je krutý, přesto můžu jen říct, přečtu si to znovu.

Zea
18.02.2016 5 z 5

Dneska jsem dočetla poslední slova Zelené míle - bylo 3:15 ráno a ta kniha se prostě nedala odložit. Viděla jsem před tím film - několikrát a přesto, že byl skvělý, tak knížku prostě nepřekonal. Nebudu opakovat slova o dojetí a kapesnících, ale je to fakt síla a jedna z nejlepších knih se spoustou myšlenek, které v člověku dlouho zůstávají. Nejde jen o Johna Coffey, ale i o Paula, kterému vlastně na konci příběhu dává osud pana Cinkala naději, protože všichni, které měl rád už odešli.

hanka616
16.02.2016 5 z 5

Velmi silný a krásný příběh. Myslím, že je to nejlepší kniha od Kinga a jedna z nejlepších knih vůbec.

Kamil2
10.02.2016 5 z 5

Moudrost praví, že každý muž má v životě zasadit strom, postavit dům, plodit syna....a já dodám - že také si přečíst Zelenou míli. Tato kniha se právem řadí mezi "TOP" díla, která by neměl vynechat každý, kdo má knihy rád.

MinaHawke
06.02.2016 5 z 5

Velmi silný příběh.

Mona.Lisa
31.01.2016 3 z 5

Bohužel tato kniha je první knihou, která byla horší než film. Není to ani tak tím, že by byla špatná, ale film byl tak zatraceně dobrej! Může za to na jednu stranu postava knižního Paula, která mi z nějakého důvodu přišla protivná a na druhou stranu tak úžasné filmové zpracování a noblesní herecký výkon "Johna Coffeyho". Kniha mě zklamala ale také v jedné zásadní věci. Nenechala Johna Coffeyho podívat se na film, což byl podle mě zásadní moment celého příběhu. Potlesk pro Franka Darabonta!!!

Viky007
20.01.2016 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, který je sice perfektně zpracovaný, ale na knihu nemá. Coffey mi přirostl k srdci, takže jsem se samozřejmě neubránila slzám. Prostě dokonalost!

Klarinet
15.01.2016 4 z 5

Bezpochyby (krásné slovo) mistrovské dílo! Zázraky se dějí a KING je zázrak sám.

Hancza
14.01.2016 5 z 5

Velmi dobře napsané. Při čtení mi bylo Johna Coffeyho líto snad ještě více, než když jsem viděla film. Možná je škoda, že jsem viděla nejdříve film a neuměla jsem se oprostit od toho, jak vypadali postavy ve filmu.