Ve stínu popela

Ve stínu popela https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509644/bmid_ve-stinu-popela-63ea521e54845.jpg 5 437 105

Dráždivý příběh první Panny ze světa bestsellerové série Z krve a popela. Smysl existence Serafeny Mierelové byl dávno určen jejími předky: musí se obětovat prvotnímu bohu smrti. Tak zní oficiální verze, o které ví každý obyvatel království Lasanie. Jenže Serin skutečný osud je jiný – není pouze před světem izolovanou Pannou, ale i vražedkyní s posláním prvotního boha smrti Nykta zabít. Jeho svůdný dotek v ní zažehne zakázanou vášeň. Sera ale nemá na výběr, její život je odsouzen k zániku. Ledaže by se stalo něco naprosto nepředvídatelného... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy

Ve stínu popela
Jennifer L. Armentroutová
4,5*/5*

Za knihu děkuju @albatrosmedia #spoluprace #merenda
Po neúspěšném dočtení druhého dílu série Z krve a popela jsem si myslel, že s tvorbou autorky končím. První díl mě bavil, ale druhý mě nudil a to jsem ho ani nedočetl. Když jsem se dozvěděl že bude nový spin-off ze stejného světa, byl jsem k němu dost skeptický. Potom mi ho strašně moc vychválila Ola () jak jsem byl na #humbooktour v Ostravě mi ho strasně vychválila, ale pořád to byla 600 stránková bichle
No ale když jsem nakonec dostal na jarní albatros merendě #readingcopy, řekl jsem si, že do toho půjdu. A ono to bylo vážně skvělé!

Tohle bylo jako Z krve a popela na steriodech v tom nejlepším slova smyslu! Svět jsem na rodíl z minulé série dokonale pochopil (sice je to ten stejný ale mnoho let před, takže je celkem dost jiný), hlavní hrdinka, která nebyla hloupá a bezradná týpka, která čeká až ji někdo zachrání, ale badass zabijačka, která působila že většinu knihy měla mozek (až na tu scénu s tím lesem). Navíc romantika je s prvnotním bohem smrti, který je solidně smash, takže nový crush zaručen.
Navíc zápletka je strašně skvělá a nemůžu se dočkat na další díly, které nejspu zatím ani v angličtině. Konec je zase trochu otevřený, ale ne tak strašně jako u z krve a popela, taky scény jsou mnoooohem dřív.....

Nakonec bych chtěl říct, že je to strašně skvělý a moje nová guilty pleasure

sebemi
27.03.2023 5 z 5

Fenomenální! Jsem naprosto unešena.

Troufám si říct, že ještě lepší než Z krve a popela a navíc to na knihy vrhá úplně nové světlo, takže si je budu muset znova přečíst.

Sera není žádná fňukna, Nyktos je moje nová posedlost a spolu jsou úžasní,ta chemie, vtípky, žrala jsem to jak puberťačka.

Už mám své top momenty, nechci spoilerovat, ale scéna u jezera, uspokojující pomsta a závěrečné odhalení jsou top!

A teď čekat na další díl, to je na tom to nejhorší.
Armentrout fakt jede a už dohnala i Maasovou.

Bryel
27.03.2023 5 z 5

"To nedělej."
"Co nemám dělat?"
"Neusmívej se na mě," zahučel s vířícími obláčky stříbra v očích.
"Proč?"
"Protože když se na mě usměješ, neexistuje nic, co bych ti nedovolil."
Usmála jsem se ještě víc.
"Sakra." Zasténal a mě unikl lehký smích.
"Tohle taky nedělej."
Usmívala jsem se od ucha k uchu. "Takže si s tebou můžu dělat, cokoliv chci?"
"Cokoliv."

D E C H B E R O U C Í ! MILUJU TO!
Ve stínu popela je nutnost pro každého, kdo si zamiloval sérii Z krve a popela. Jsou tu určité podobnosti, ale zároveň je to úplně něco jiného. :) A troufám si tvrdit, že lepšího!
V souboji hlavních hrdinů pro mě na celé čáře vítězí Sera a Nyktos. Sera není žádná nevyzrálá zakřiknutá Panna, ale cílevědomá nezávislá žena, která si jde za svým a nebojí se ušpinit krví ani intrikami. Nyktos i navzdory 600 stranám zůstává obestřen mnohým tajemstvím a... Bůh ze země stínů je prostě k sežrání. :D Dost mě zaujaly i vedlejší postavy včetně drakenů.

Kniha je vystavená na perfektní chemii hlavní dvojice a na vybroušených dialozích, které přináší správnou měrou vtip i sarkasmus. Zároveň je kniha bohatá i obsahově s pořádnou dávkou akce a vystupňovaným napětím. Pokud to budete hledat, lze najít určité podobnosti i s Maasovkami (Dvory i Skleněný trůn), ale rozhodně nebijí do očí.

Ve stínu popela považuju za vůbec tu nejlepší knihu, jakou jsem od mé oblíbené Armentrout četla! Vřele doporučuju vyhradit si pár volnějších dní, protože je téměř nemožné se od ní odtrhnout.

lena.o.knihach
26.03.2023 5 z 5

První díl série Žár těla a ohně čtenáře zavede do světa, který fanoušci Jennifer L. Armentroutové už dobře znají z bestselleru Z krve a popela. Nesetkáme se tady ale s Poppy, příběh se odehrává hodně let před jejím narozením.

Ve stínu popela je hlavní hrdinkou vůbec první Panna, která je zaslíbená prvotnímu bohu smrti.
Díky vražedkyni Serafeně jsem chvílemi zavzpomínala na úvodní díly Skleněného trůnu. Serafenu jsem si tak oblíbila ještě víc. Je to inteligentní dívka, která se umí ohánět vším možným, je upřímná a nesnáší, když ji někdo přikazuje, co má dělat.
Nyktos je skvělý hlavní hrdina. Co si budem.. vypadá přesně tak, jak by vypadat měl, aby učaroval úplně každého, je spravedlivý, ale naštvat ho vážně nechcete.

Nyktos má okolo sebe blízký okruh přátel a ten se tak trochu nápadně podobá postavám, které vystupují na Nočním dvoře u Rhysanda (ale nikdo nemá na Azriela a Case), nicméně jsem si i je hodně oblíbila, jsou vtipný a úplně jsem se zamilovala do drakenů (ty jsou boží).

Konec jsem oddalovala, jak jsem jen mohla, jenže se toho v závěru najednou děje tolik, že nešlo přestat číst. Dozvídáte se plno nových informací, některé z nich jsou propojené i se sérií Z krve a popela (spoilerů se bát nemusíte) a samozřejmě v tom nejnevhodnějším okamžiku to autorka ukončí. I přesto, že se budete užírat čekáním na druhý díl, to za to stojí. Fakt.
Já nemám co vytknout ani Poppy a Casteelovi, ale Sera a Nyktos.. panebože, to je úplně jiný level.

#spoluprace @albatrosmedia

jjanca
26.03.2023 5 z 5

Tak rovnaké a zároveň iné. Príbeh Nyktosa a Sery ma snáď dostal viac ako Poppy a Cas, aj keď ich charaktery zdieľajú mnoho rysov. Nesmierne ma bavil príbeh a celá zápletka. Kniha krásne osvetľuje, čo sa deje v "prítomnosti", kde žije Poppy a Cas. V tejto sérii ma zaujal Nektas, ako vedľajšia postava. Je pre mňa niekto ako Kieran. Doporučujem čítať pred The war of two queens.