Ve stínu popela

Ve stínu popela https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509644/bmid_ve-stinu-popela-63ea521e54845.jpg 5 437 105

Dráždivý příběh první Panny ze světa bestsellerové série Z krve a popela. Smysl existence Serafeny Mierelové byl dávno určen jejími předky: musí se obětovat prvotnímu bohu smrti. Tak zní oficiální verze, o které ví každý obyvatel království Lasanie. Jenže Serin skutečný osud je jiný – není pouze před světem izolovanou Pannou, ale i vražedkyní s posláním prvotního boha smrti Nykta zabít. Jeho svůdný dotek v ní zažehne zakázanou vášeň. Sera ale nemá na výběr, její život je odsouzen k zániku. Ledaže by se stalo něco naprosto nepředvídatelného... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Shadow in the Ember , 2021

Duchoslp
17.07.2023 4 z 5

Skvělé čtení. Magie. Romantika. Napětí. To je super koktejl od kterého se nebudete moct odtrhnout. Moc se těším na další díl se Serou a Nyktem

Šárka_D
13.07.2023 4 z 5

Nebudeme si lhát, s touhle knížkou jsem byla kvůli sexu (smích) a romantice, protože co si budeme povídat, i intelektuálka (hlasitý smích) občas potřebuje vypnout u něčeho jiného než u Netflixu. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, a v provedení víc než slušném, takže dávám s čistým svědomím čtyři hvězdičky, v rámci žánru je to opravdu povedená kniha a těším se na další.

pajinkad
13.07.2023 5 z 5

I přes to, že jsem plný počet hvězdiček dala i Válce dvou královen, tak tato série je za mě ještě o úroveň výše! Hlavní hrdinka je velmi sympatická, silná žena. (A takové mám přesně ráda - člověk si pak myslí, že i on sám muže cokoliv na světě :)). Celá kniha se mi četla velmi lehce a rychle. Romantická dějová linka také super, těším se na další díl!

tereza9522
10.07.2023 5 z 5

Tohle byla jízda.
Kdybych měla knihu popsat jedním slovem bylo by to - intenzivní.
Autorku mám velice ráda, píše úžasně čtivé knihy bez zbytečných výplní a nudných částí, občas bych ocenila trochu více popisu míst.
Hlavní hrdinka Sera byla skvělá, silná, odvážná, drzá, vtipná. Žádná ufnukaná sebelitující holka co jí každou chvíli musí někdo zachranovat.
První polovina se četla skvělě ale akce a tak moc nebylo, za to od druhé poloviny jsem se snad nestačila nadechnout. Poslední stránky jsem jsem měla husinu a prostě to bylo opravdu úžasné.
Jasně spousta věcí se dala předvídat, ale to mi nevadilo a na ději ani knize to nijak neubralo. Neskutečně se těším na další díl.

AniDi
27.06.2023 5 z 5

Naprosto nezklamala, parádní jízda. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

andrejci
26.06.2023 5 z 5

Já se na tento příběh moc tešila a jsem ráda, že mě to nezklamalo. Autorka přdstavila úplně jinou hlavní hrdinku než je Poppy a já se do Serafeny zamilovala. Ale i tak u mě na plné čáře vede Nyktos a jejich výměna názorů. Několikrát jsem se přistihla, že se u toho směji.
Autorka nám představila trošku jiný svět a to svět prvotních a bohů a já musím říct, že to má všechno krásně propracované.
Navíc se mi líbily i ostatní postavy, se kterými jsem měla možnost se seznámit i když některé velmi okrajově už znám.
Každopádně po to m konci, kde jsem měla infarkotvý stav se neuvěřitelně těším na další díl.

ydnac
19.06.2023 5 z 5

JEJÍM POSLÁNÍM JE ZABÍT PRVOTNÍHO BOHA!

Serafen od malička připravovali, aby uměla svádět, bojovat a plnit očekávání svého předurčeného manžela.
Má se stát chotí prvotního boha smrti!
Má ho přinutit, aby se do ní zamiloval.
A pak...

MOŽNÁ BUDE VŠECHNO JINAK...

Život Sery je osamělý. Nemá témeř žádné přátele. Matka se k ní chová jako ke služce.
Nevlastní bratr je odporný a sobecký. Jen její nevlastní sestra a strážce sir Holand jsou jí blízcí.
A pak potká tajemného muže...
A všechno se změní...

Zamilovala jsem se už do série Z krve a popela a na doporučení sebemi jsem se pustila i do této a rozhodně jsem nadšená :-).
Napínavé, jiskřivé, nechybí zvraty a konec samozřejmě pecka!!!
Těším se na další díly :-)

Knihomolka97
13.06.2023 5 z 5

Nechci srovnávat Z krve a popela a Ve stínu popela, tak jen jednoduše napíšu, že jsem pořád tým Hawke a Poppy. Ano, jsem asi v menšině, co tak koukám. :)
Sera s Nyktem ale rozhodně nezklamali!
Kniha mě v mnoha ohledech překvapila. Četla jsem, že je to žhavější než ZKAP, což sice je, ale přece jen jsem čekala ještě více žhavých scén.
Seru si nešlo neoblíbit, byla správně tvrdohlavá, odvážná a pěkně hubatá.
Nyktos alias Šed, prvotní bůh smrti, byl úplně jiný, než jsem čekala.
A byl samozřejmě úžasný.
Od první chvíle to mezi nimi jiskřilo a perfektně se i slovně doplňovali, to miluju!
Autorčin humor je skvělý a jsou tu i super vedlejší postavy, třeba takoví drakeni! :))
Naopak záporáci jsou fakt záporáci, jak mají být. Jisté princátko ve mě vyvolávalo chuť ho něčím bodnout.. několikrát.
Fantasy svět, který autorka vymyslela, miluju a ráda se do něj vracím!

Nemohu dát méně než 5*/5*
A těším se na další díl této série! Jsem tak napjatá!

Damonka18
11.06.2023 5 z 5

Čekala jsem děj na jednu knihu. Dočkala jsem se otevřeného konce, takže čekám další díl :D. Jinak kniha byla svělá, přečtená za 3 dny hned po státnicích, tudíž mě velmi nadchla. Doporučuji.

terikus
03.06.2023 5 z 5

Čtení téhle knihy jsem dost oddalovala, protože jsem nechtěla číst o nikom jiném, než o Poppy a Casteelovi. Jaká to byla chyba! Chytlo mě to snad víc, než Série Z krve a popela. Jen teda mi teď chybí to pokračování no...

Monča940
03.06.2023 5 z 5

Ta kniha je skvělá. Je to tedy moje první kniha od této autorky a upřímně lituji jediného, že není hned 2. díl... Neví se aspoň přibližně kdy by měl vyjít? Protože jsem krok od toho začít to číst v angličtině, kterou vůbec neovládám :D

Wisha
31.05.2023 5 z 5

Úžasná knížka, kde se dozvíme spoustu věcí, které se staly před Poppy a Casteelem, a přesto mi připadalo, že po dočtení mám víc otázek než předtím! :-D Serafenu jsem si okamžitě zamilovala a Nykta taky, chemie mezi nimi byla neskutečná, a promyšlenost celého příběhu a historie světa je úplně geniální.
Všem důrazně doporučuju, ať si přečtu Ve stínu popela před Válkou dvou královen.

Ann1307
26.05.2023 5 z 5

Ve stínu popela je prequel k oblíbené sérii Z krve a popela, ze které jsem zatím četla dva díly (venku už jsou čtyři!)

Serafena neboli Sera je první dcerou tzv. Pannou, která má být obětována. Před dávnými lety byla přijata dohoda, že Sera připadne za manželku prvotnímu bohu smrti.
Háček je ale v tom, že Sera se nejen musí stát jeho ženou, ale musí ho i přimět, aby se do ní zamiloval, aby ho mohla zabít a zastavit zkázu země smrtelníků.
Celý život je k tomuto účelu vychovávána a cvičena. V den, kdy má být dohoda naplněna ji ale prvotní bůh smrti odmítne a Sera se stane vyvrhelem. I doposud se k ní její rodina chovala špatně, ale teď se špatně cítí i ona. Nenaplnila své poslání - nezachrání svůj svět, své lidi.
Pak ale potkává Šeda - velmi pohledného boha, který ji překazí vše co může a ke kterému ji to mocně táhne. Možná jí on pomůže zachránit svět smrtelníků.

Sera je konečně hrdinka, která věcně nefňuká - to mě skutečně moc potěšilo. V příběhu je hromada napětí - nejen sexuálního - ale musím říct, že autorka opravdu umí psát lechtivé scény.
Snad jsem se ještě nesetkala s lepším popisem těchto okamžiků.
Šed je naprosto ohromující a zamilovala jsem si ho - ale to jsem čekala. :)
Kniha má sice přes 600 stran, ale rozhodně nebyla zdlouhavá a natahovaná. Já si užila každou stránku.

Wajny
22.05.2023 5 z 5

Kniha Ve stínu popela je zasazena do světa Z krve a popela, takže kdo četl, trochu tuší, co ho tu bude čekat. Příběh je velmi čtivý, takže se rozhodně nemusíte bát, že by vás těch 600 stran nudilo. Pár věcí je sice trochu předvídatelných, ale vždy pak nastal zvrat, který jsem vůbec nečekala.

Knize nechybí krutost, drsnost, krev a je plná pomsty, magie a emocí. Autorka se nebála jít do hloubky a postavy a jejich následné chování skvěle zpracovala. Vše je podloženo a nic nepůsobí nahodile. Díky závěrečnému odhalení, které bylo perfektní, se dozvídáme spoustu nových informací

Zaujal mě magický svět bohů a jeho hierarchie. Prostředí knihy je originální, mění se a v některých pasážích mi připomínalo Království hříšných. Nechybí ani originální vedlejší postavy - Drakeni, které jsem si zamilovala v obou jejich podobách.

Na Seře miluju její sarkasmus a to, že s bohem smrti mluví jako k sobě rovným a ani se mu nebojí odsekávat. Je velmi inteligentní, jde si za svým a je hodně výbušná. Je to taková ta typická drzá hrdinka, která si myslí, že má ve všem pravdu a dělá si, co chce. Bohužel ze začátku se tento motiv hodně opakoval - v ničem neposlechla a tak to bylo pořád dokola. I přestože se jedná o první Pannu rozhodně nečekejte žádnou ctnostnou a naivní hrdinku.

Nyktos je perfektní! Líbí se mi, že je to takový správňák, který se ale zároveň nebojí jít přes mrtvoly. Líbilo se mi, jak byl v některých pasážích nesmělý a hrozně milý.

Chemie mezi nimi je neuvěřitelná! Nechybí vtípky, ale ani vážnější rozhovory. Samozřejmě nechybí ani erotika, která je velmi dobře pojata a taky se mi líbilo, že všechny "akce" byli něčím podložené, vždy k tomu spěl příběh a opravdu se tam hodily a zároveň dali prostor pro další děj a zvraty. Nešlo zde pouze o to jedno, ale došlo i na emoce a postupné odhalování.

Já teď budu netrpělivě vyhlížet 2. díl a zároveň si znovu přečtu Z krve a popela a možná i tohle.

P. S. J. L Armentrout pro mě začíná být novou Mass...tedy jen toho, co se týče rychlosti chrlení dalších knih a i rozsahu, protože knihy jsou větší a větší bichle. Co se týče kvality, tak myslím, že Armentrout ještě trochu zaostává, ale uvidíme.....no posuďte sami.

Instagram - Nikmakbooks

barcasknihou
18.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se hrozně moc těšila. Čekala jsem, že to bude přesně ta kterou otevřete a za pár dní ji máte přečtenou. Bohužel jsem se s ní trápila skoro dva týdny. Ze začátku mi nesedl autorčin styl psaní, nemohla jsem se vůbec začíst a děj mě taky nějak neoslnil. Necítila jsem žádnou chemii mezi hlavními hrdiny a akční scény mě taky nebavily. Hodně jsem se bála, že se s ní budu trápit celých 600 stran. Ale nakonec to nějak od poloviny knihy nabralo směr, který mě začal bavit a zajímat. Celý ten svět je zajímavý, a i když je to za mě slátanina všeho nadpřirozena, tak mě to bavilo.

Nejvíc se mi líbili drakeni, ti byli skvělý, hlavně Nektas a jeho dcerka Jadis. Co se týče Serafeny, ta je za mě hrozně hloupá, já si jako nemůžu pomoct, ale působila tak na mě. Nyktos svým charakterem, omlouvám se všem obdivovatelům, na mě neudělal moc dojem. A hlavně mi hrozně vadila ta jeho přezdívka Šed.
Právě od poloviny knihy jsem mezi nimi začala cítit tu chemii a začal se mi líbit jejich vztah.
Mám rada slow burn romantiku a trochu jsem čekala, že ta tam bude. Nakonec mi asi ani nevadilo, že spolu něco měli už na třicáté straně. Ale to jsem si řekla, až po dočtení.

To, že mě někdy štvali, jak Nyktos, tak i Serafena, svým chováním, to už jsem tak nějak ignorovala. Ale. Ty sexuální scény. Bože, já u toho nemohla. To bylo hrozný. Fakt jsem si říkala, jak je to nechutný. Mám ráda spicy scény, ale jako tohle ne!
A hlavně jsem vůbec nepochopila to, že on se dozví, co Serafena zamýšlela mu udělat. Je na ní naštvaný apod. kraviny. Pak si to rozdají, pak jí řekne, že mezi nima nebude ani takové minimum jako je přátelství, a pak má o ní zase hrozný strach a jde vidět, že mu na ní hodně záleží. Jako wtf?
Konec knihy byl nával informací, které chtěla autorka rychle nacpat do poslední kapitoly. Nevím jestli se budu pouštět do dalšího dílu. Možná asi jo, hlavně kvůli tomu ději a světu. A kvůli Nektasovi. Toho jsem si oblíbila dost. Není to úplná katastrofa, ale zázrak to taky není.

Vampucha
13.05.2023 4 z 5

Ve stínu popela je první díl nové série ze stejného světa, jako je příběh Z krve a popela. Děj se odehrává stovky let před událostmi v sérii Z krve a popela, je to takový prequel. Všimla jsem si, že si to hodně lidí plete

Já si tento svět velice oblíbila a je jedno zda je to Sera a Nyktos nebo Poppy a Casteel. Ale asi jsem víc tým Casteel.
V knize Ve stínu popela poznáváme Serafenu, která byla svým předkem zaslíbena bohu smrti. Jejím posláním je stát se jeho manželkou, ale má i temnější úkol, má ho zabít. Proto je od malička trénovaná v boji, aby z ní byl dokonalý zabiják. Důvod, proč má Nyktos zemřít, se samozřejmě dozvíte v knize.
Přibližně půlka knihy je spíš natahování a okecávání, to má Armentroutová očividně ráda. Ale nuda to rozhodně není. Poznáváme život Serafeny jako Panny a její okolí a svět ve kterém žije. Stejně jako Poppy to ani Sera jako Panna nemá lehké a také ona ráda porušuje pravidla.
Po jistých událostech příběh dostane spád a začne se konečně dít i něco jiného než žhavé námluvy. Druhá půlka je plná zvratů, bojů a informací. Nyktos je sympaťák hlavně když se naštve. Jinak mám pocit, že z něj bude strašný podpantoflák :D
Autorka má důmyslně vymyšlený svět, různé rodinné vazby mezi bohy a pravidla, která v jejich světě platí. To, že je někdo bůh neznamená, že si může dělat co chce .. i když, někteří bohové ten pocit mají. Konec je klasicky šokující a otevřený, protože nic není takové jaké se zdá. A i osud má v klubku více vláken a ani sudičky neví, které bude nakonec to správné.

I když to na mě ze začátku působilo, jako by autorka vykradla sama sebe a jenom změnila jména, tak jsem si příběh užila. Po třech dílech Z krve a popela mi kniha Ve stínu popela přišla jako super doplnění k událostem, které se ve třetím díle ZKP dějí a netrpělivě vyhlížím pokračování!

Fidibus
07.05.2023 2 z 5

Popravdě mi kniha opět přišla nevyrovnaná, stejně jako Z krve a popela 2 a 3. Autorka psát umí, některé scény a nápady jsou dost čtivé a pak zas najednou celkem nic, hlavně části s teorií, které je na můj vkus až moc. Jinak je Serafína kladnou hrdinkou, která se celkem dokáže postarat sama o sebe, ovšem někdy to přežene. Naštěstí má mocného ochránce, který to s ní nemá lehké. A jeho přátelé jsou fajn...
Myslím, že kniha měla být vydaná až po vydání celé série Z krve a popela, protože jde o její doplnění a bez 4. dílu zatím zcela nechápeme.

Blanka29
04.05.2023 5 z 5

Seznamime se s prvni pannou, ktera uz byla zminena v serii Z krve a popela. Musim rict, ze obe postavy, jak Sera tak i Penealophe jsou povahove stejne, ac vyrostly v zavoji tak pro odseknuti nesly daleko :) Moc se tesim na pokracovani....

pikilo
03.05.2023 4 z 5

Dost podobné jako série z Krve a popela. Autorka asi chtěla docílit toho WOW efektu, že obě hlavní postavy, jak Ve stínu popela tak Z krve a popela mají stejné osudy. Nebo to jinak napsat neumí. Ale bylo toho až moc. Kdyby zmínila jen pár věcí společných tak by mi to tak moc nelezlo na nervy. Jak přes kopírák, vztah mezi páry stejný, bodání do srdce, masochismus hlavních hrdinek, přes 300 stránek polemizují o tom jestli se milují nebo ne, hlavní hrdinové sexy bad-ass, před kterým si každý sedne na prdel ale zároveň s něžnou a laskavou duší. Malik a Malek, Nyktos a Nektas. Konec slaďoučký jak cukrová vata (a nemyslím to v dobrém). Čtivé a napínavé to je ale také zdlouhavé a zbytečně protahované. Kulatý hřbet knihy mě taky samozřejmě namíchnul :D neladí se zbytkem -_-

Hels-is-unicorn
02.05.2023 4 z 5

Ve stínu popela má představovat začátek nové nezávislé série z universa Z krve a popela. Setkáváme s postavami, které okrajově už známe, takže tušíme, kam směřují jejich osudy. Pouze hlavní hrdinka je řekněme neznámá, minimálně v Z krve a popela nejmenovaná. Myslím, že se jedná o poměrně zajímavý koncept, který umožňuje zjistit o historii víc a přitom předchází tomu, aby to všechno musela zjišťovat Poppy svými nekonečnými otázkami.
Je tu ale jeden problém. Čím dál víc se ukazuje, jak moc schematická Armentrout je. Nemůžu si pomoct a musím obě série srovnávat s J. R. Ward a její sérií Bratrstvo černé dýky. Myslím, že jsou si série tematicky dost podobné, ale Ward to prostě umí líp. Vydala už x knih, v každé píše o jiném páru, ale jen málokdy se stane, že by párová dynamika byla stejná. Postavy jsou dobře promyšlené, vyvíjí se a každá má jedinečný charakter. Což Armentrout očividně vytvořit nedokáže. Zjistila, že se čtenářům líbí přidrzlá bojovná holka, prototyp silné nezávislé ženy, která má ideálně masochistické a sadistické sklony, v kombinaci s chlapem, který je před ostatními macho, ale před svou vyvolenou ženou je z něj roztomilé štěňátko, které udělá, co jí na očích vidí. Třeba se od ní nechá pobodat. Ano, v prvním díle to mělo svoje kouzlo. Má to svoje kouzlo pořád, ale mělo to zůstat u Poppy a Casteela. Doufala jsem, že s novým párem přijde i nová párová dynamika, ale to se nestalo. A přiznám se, že mi to i výrazně snižuje pocit nějaké chemie, naopak si čím dál víc říkám "Tyjo, vy jste tak nechutně toxičtí, že byste spolu fakt být neměli."
Nový příběh je docela zajímavý, i když taky dost schematický a výrazně podobný původní sérii. Mrzí mě, že vlastně pořádně nebylo vysvětleno, kdo je tedy ta Panna. I když všude jinde souvislosti vidím (kolikrát zbytečně tlačené), tady mi unikají. Celkem mi vadí i to, že se mírně změnilo názvosloví, protože místo toho, aby se příběh objasnil, jsem v tom ze začátku měla ještě větší zmatky. Občas by se mi hodil nějaký slovníček, kde by bylo vysvětleno, čím se vlastně liší prvotní, bůh, božstvo a polobůh. Možná jsou v originále rozdíly zřetelnější, v češtině vnímám použitá slova (mimo poloboha) jako synonyma, takže je to dost matoucí, než se člověk do četby pořádně ponoří.
Největším zklamáním byl ale stejně závěr. Pardon, ale z toho proroctví jsem asi dostala cukrovku. Jen láska dokáže změnit osud. Tak určitě.
Na další díly se stále ještě chystám, ale s každou další knihou jsem popuzenější. Kdyby se vydávala i zkrácená verze příběhů bez sexuálních a romantických odboček, přečetla bych si ji snad i radši. Ve Z krve a popela byla romantická linka geniální, sex hezky popsaný a vkusný. Od té doby to jde do kytek (a z "mé tkáně" budu mít noční můry ještě týden, to už je snad lepší i ta broskvička a štěrbinka).
Na závěr si neodpustím pár poznámek k českému vydání. Když pominu 19 chyb, což je v dnešní době u tak velké bichle prakticky zanedbatelné, musím se vyjádřit ke spojení "jako kdyby". Samozřejmě je to správně a v pořádku, ale úplně stejně a v pořádku je i zkrácená verze "jako by". Prosím, používejte ji. U téhle knihy by se krásně dala hrát nějaká picí hra. Po pár stránkách panáku při "jako kdyby" by byl člověk pod stolem. Jakmile si toho člověk jednou všimne, je to velice rušivé.
A mohl by mi prosím někdo erudovaný vysvětlit, proč má Z krve a popela plochý hřbet a Ve stínu popela vypouklý? Hrozně to kazí estetický dojem :-)