Ve stínu popela

Ve stínu popela https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509644/bmid_ve-stinu-popela-63ea521e54845.jpg 5 437 105

Dráždivý příběh první Panny ze světa bestsellerové série Z krve a popela. Smysl existence Serafeny Mierelové byl dávno určen jejími předky: musí se obětovat prvotnímu bohu smrti. Tak zní oficiální verze, o které ví každý obyvatel království Lasanie. Jenže Serin skutečný osud je jiný – není pouze před světem izolovanou Pannou, ale i vražedkyní s posláním prvotního boha smrti Nykta zabít. Jeho svůdný dotek v ní zažehne zakázanou vášeň. Sera ale nemá na výběr, její život je odsouzen k zániku. Ledaže by se stalo něco naprosto nepředvídatelného... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Shadow in the Ember , 2021

Elize
14.04.2023 4 z 5

Dočteno a spokojenost! Za mě kapku lepší než předchozí série, nebylo to tolik rozvleklé a akce je zde v podstatě od začátku, i když občas to mělo tendenci sklouzávat k dlouhým odstavcům vysvětlování a opakujícím se myšlenkovým pochodům hlavní hrdinky. Co se týče hlavní hrdinky Sery - tak ta je jako vždy sympatická, je zde opravdu velká podobnost s Poppy, v podstatě jsou zcela stejné, což je za mě trochu škoda. Nicméně hlavní hrdinka je sympatická dívka s duchem silné bojovnice a mezi ní a Šedem to neskutečně jiskří, každá jejich slovní přestřelka stála za to. Konec samozřejmě s překvapením. Doporučuji a čekám na další díl.

Nelly
14.04.2023 5 z 5

Naprosto skvělé, rozhodně o mnoho, mnoho lepší než série Z krve a popela - téměř žádná hluchá místa, stále se něco děje a naprosto dokonalé špičkování mezi hlavními hrdiny. No, možná dost prasečinek na YA, ale snesitelnějších než ve výše zmiňované sérii. Jedinou chybou je, že ještě není další díl.

Iva095
12.04.2023 5 z 5

Tento příběh mě hodně bavil. Serafenu jsem si oblíbila hned, ale s Nyktosem to bylo trošku složitější, chvílemi byl dokonalí a chvílemi zase na pár facek, ale ta chemie mezi nima byla dokonalá. Kniha byla čtivá, napínavá, plná humoru a ani o zvraty nebyla nouze. Konec ten byl geniální. Těším se na pokračování.

"Už zase jsi vstoupila do domu, aniž by sis zjistila, jestli jsi opravdu sama. To bylo neskutečně nedbalé. Už to nikdy nedělej."
"Právě jsem tě bodla do prsou a ty mi řekneš jenom tohle?"
"Ne, k tomu se hned dostanu."

DreamerX9
06.04.2023 4 z 5

Za mě první dil nové série lepší než celá předchozí série resp.pokracujici jelikož jde o prequel. Skvěle napsaný dej, postavy, krásně se to četlo. Některé věci se ale opakovali pořád dokola. Hodně se mi líbil závěr a jsem zvědavá zda si pokračování udrží nit

Eliška2110
06.04.2023 5 z 5

Tak, mám dočteno. Musím říct, že mi to chvíli trvalo, než mně příběh pohltil. Kniha byla skvělá, ale stále patřím do týmu Z krve a popela.

ester4597
05.04.2023 3 z 5

Novela ze světa Z krve a popela, mě docela příjemně překvapila až na nějaké výjimky. Armentroutová umí dokonale překvapit prvním dílem, ale každý díl je bohužel slabší. Celkem jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet tahle série, doufám, že se ta úroveň bude neustále držet na místě, protože jinak by mě to dost mrzelo.
Teď už více ke knize.
První vám představím Seru tedy hlavní hrdinku knihy a také první pannu ze světa Z krve a popela. Dokonale se podobá hlavní hrdince Z krve a popela, stále má neustálé otázky a je stejně zvědavá jako Poppy. Ničeho se nebojí a do všeho se pouští po hlavě. Kdyby nebyla její zvědavost tak naléhavá, nejspíš bychom z děje nepochytili absolutně nic a nerozuměli bychom žádnému slovu.
A pak je tu Nyktos u toho mám velmi rozpačité názory. Jak už vám asi došlo, romantická linka tu bude mezi Serou a Nyktosem a tady se dostáváme k tomu ALE. Nyktos je strašně nerozhodný člověk až už mně to neuvěřitelně vadilo! Protože. Jednu dobu nazývá Seru jako liessa (něco krásného a mocného), usínají bok po boku a mají se k sobě, ale pak je tu jeho druhá stránka, která Seru neustále sráží na zem a je k ní chladný a na druhý den je z něj romantik Místy jsem měla chuť ho vypleskat .
Až na tuhle výtku mě příběh od první strany až do konce velmi bavil. Pokud jste již četli Z krve a popela, tak tahle kniha vás nemůže minout.
Jaká kniha vás bavila více ? Z krve a popela či Ve stínu popela. Dejte mi do komentáře vědět .

Anett003
04.04.2023 4 z 5

Mě ty knížky od Jennifer baví. Sera mi je sympatická, některé její neustále opakující se myšlenky mi ale vadily.
Velice se mi líbilo, že je Poppy povahou po ní a ze autorka si prohrála s tím, aby bylo vidět, ze geny prostě nevyčůráš. Ta chemie je parádní, je tam i uvěřitelná zrada.
Zamilovala jsem si ale Drakeny. Nyktes je takový Kieran.
A protoctví? Super.
Prostě mě to bavilo

Sabča92
04.04.2023 5 z 5

Před rokem a kousek jsem přečetla první díl Z krve a popela a série se mi líbila, ač nebyla pro mě tak dokonalá, jak pro ostatní. Ve stínu popela je první díl tuším (zatím) plánované trilogie, která předchází právě sérii Z krve a popela. Není nutné mít přečtenou první sérii. Když porovnám samotné první díly těchto dvou sérií, tak je to pro mě jako nebe a dudy. Osobně mi přijde, že autorka napsala příběh Poppy na kterém se rozepisovala a zkoušela něco podobného, a až potom se pustila do příběhu Serafeny, který mě zcela pohltil.
Žár těla a ohně nastartovala naprosto skvělým prvním dílem, který je plný akce. Serafena je hrdinka, kterou si naprosto zamilujete. Je odvážná, prostořeká, nebojácná, a pokud má v ruce dýku, nebojí se ji použít. Zároveň to není žádná křehká květinka, nevinná panna, nebo hrdinka, které byste nejraději nafackovali.
Když jsem před lety četla Dvůr mlhy a hněvu, kterému jsem naprosto propadla, myslela jsem si, že už nikdy nebudu číst nic podobného, co mě natolik pohltí, a zároveň to bude mega bichle, kterou budu jen těžko odkládat. Ve stínu popela zhruba od poloviny se nesl v duchu dvojky Dvorů, ale ne že by se jednalo o nějakou kopii, jen se to neslo v tom duchu a mě to neuvěřitelně bavilo. A milé dámy, pokud se pustíte do čtení, připravte se na opravdu žhavé scény. Jennifer L. Armentrout se v poslední době hodně rozepsala. Nejen, že zvládne za rok napsat několik knih, její nové série jsou stále větší bichle. Ve stínu popela to ale naštěstí nebylo na škodu. A co je lepší, dokáže překvapit. Ač by se dalo říct, že už toho bylo o vílách a bozích napsáno hodně, jí se to povedlo překonat.
Ve stínu popela je plná bojových scén, akčních a krvavých momentů. Ale rozhodně se připravte, že tu krev cáká, postavy umírají, objevují se tu různá stvoření a nebezpečí. V knize jsem si zamilovala scénu u jezera, která je v první čtvrtině knihy. Knihu jsem včera dočetla, a popravdě nevím co budu se svým životem do podzimu, kdy vyjde druhý díl v češtině, dělat. Na konci se objevil další zvrat, a já nutně potřebuji další díl. Nutně.

Tenebris_Draco
04.04.2023 5 z 5

Upřímně jsem si to užila mnohem více než Z krve a popela.
Osobně mi totiž Poppy ani Hawke nesedli. Neměli mezi sebou takovou jisku, tedy pro mě.
Jinak Seru jsem si zde zamilovala. Mám ráda drsné ženské postavy, které se umí ohánět zbraněmi a slovy. Líbila se mi, jak její, tak i Nyktosova arogance a slovní války. Také i ty peprnější scény, ovšem občas mi to i kapku kazilo čtení, což je pouze můj osobní problém.
Každopádně se těším na další díl.

katasokolov
03.04.2023 5 z 5

Jennifer L. Armentrout se zase překonala.

Začátek byl vpravdě takový hodně pomalý a táhlý, ale když se přehoupla půlka příběhu, a Sera se objevila v Nyktově říši, začalo to mít ty správné grády! Chemie mezi ústřední dvojicí opět jednička s hvězdičkou a postupné rozkrývání polopravd a pradávných věšteb bylo perfektně načasováno a dávkováno.

Hlavní hrdinka je hodně podobná Poppy, kdežto Nyktos je zdrženlivější, s ne tak nevymáchanou pusou, jakou má náš Hawke:-D.

Hodně jsem ocenila výměnu rolí toho méně zkušeného v hlavní dvojici. Nemusí být na poli milostném ta méně světaznalá vždy žena, no ne ? ;-) Postupné sbližování Nykta a Sery bylo mistrovským dílem. Ale co sakra ta Armentrout má s tím bodáním a kousáním?!:-D Ne, že by na tom bylo něco špatného;).

Drakeni byli miláčci a to v obou svých podobách a formách. Vedlejší postavy taky velmi bavily a provázanost se sérií Z krve a popela velmi potěšila. Moc se těším na Válku dvou královen a stoprocentně se hodlám vrátit i k příběhu první panny a prvotního boha smrti!

Nebudu si mezi oběma sériemi vybírat oblíbence, jelikož jsou dokonalé obě. Jen prosím Hawkeu, v budoucnu už žádné průpovídky o tom, jak nejsi Poppy hoden, pokud se tohohle nešvaru zdržíš, bude vše OK :-D.

Finále ve stylu -) Láska je odpověď na všechno -) Jsme v kelu- ) VELKÁ PECKA!! :-D. Uvidíme se u druhého dílu. Zdar !

magdalena2377
03.04.2023 5 z 5

Nádech zadržet dech výdech. Nevím, co budu dělat do té doby, než vyjde druhy díl *****

Matri
01.04.2023 5 z 5

Keď si predstavím, že som sa do tejto série ani nechcela púšťať, si pomyselne trieskam hlavu o stenu! To by bolo tak zle zle zle rozhodnutie!!!

Našťastie...

TOTO BOLO MEGA!!! Séria Z krve a popela ma fakt nepresvedčila a čím ďalej sa mi páčila menej (hoci Koruna z kostí a zlata skončila fakt veľmi nádejne), no toto je pre mňa úplne iný level. Ja milujem Nykta, a hoci mi Sera sem-tam lezie na nervy, oproti Poppy milujem aj ju!! Toto je príbeh a séria, ktorá má hlavu a pätu, dej, zmysel, akciu (nie len plno nezmyselných rečí), uveriteľné postavy a chémiu (zdôrazňujem chémiu medzi postavami). A musím pochváliť aj vedľajšie postavy, aj keď je ich až toľko, že mám v nich trochu guláš, ale aspoň to nebolo ploché a len o 3 osobách! Takže za mňa absolútny TOP a už sa trasiem na pokračovanie (mám pocit, neviem či som jediná, že kniha skončila v polke vety!!... A ja chcem vidieť čo bude ďalej!)

kikibo

MI LU JU
Jadis je skvela, Sera je boží a Nyktos je láska

Jeanine8
01.04.2023 5 z 5

Vůbec jsem nestihla zaznamenat, že má kniha 600! stran.....

1259
31.03.2023 5 z 5

Naprostá dokonalost. Příběh se četl v podstatě úplně sám, ale bylo to prostě dokonalý.

AliceTief
30.03.2023 5 z 5

Tuhle sérii začínám milovat. Hlavní dvě postavy mi připomínají Popy a Case, i když jsou úplně jiní. Autorka vás ihned strhne dějem, postavami, přátelstvím i nepřátelstvím, doufám, že co nevidět tu bude další díl, protože jejích příběhy miluju a tohle bude teda taky něco =)

MichaelaJan
29.03.2023 5 z 5

Tak jako tohle ?! Naprosto úžasné čtení! Kniha má 600 stran a já ji zhltala za dva dny. Je to naprosto skvělý příběh, který čtenáře naprosto uchvátí.

Sera a Nyktos jsou úžasní. Hlavní hrdinka je prostořeká, nejdřív mluví a pak myslí to se mi na ní opravdu moc líbí. Nyktos je takový pan úžasňák, jeho takzvaný problém, že nedokáže cítit lásku jsem mu ani trochu nevěřila, protože já měla pocit, že Seru miluje hned od začátku. Jakmile čtete scény, kde se vyskytují oba, jste pohlcení jejich vzájemnou přitažlivostí a máte motýlky všude ! Scéna u jezera je nepopsatelná, to si prostě člověk musí přečíst a prožít to s nimi ze stránek knihy. Pokud jste fanoušek série Z krve a popela tohle budete milovat ! Tohle je ještě o chlup lepší!! Tohle je příběh s velkým P.

Objevují se zde Drakeni a z těch já jsem naprosto nadšená !! Bože, doufám, že se druhého dílu dočkáme ještě letos ! A nepochybuji o tom, že až se bude blížit jeho vydání sáhnu po knize znovu, abych si připomněla tenhle naprosto okouzlující příběh, naprosto to miluju a jsem strašně smutná, že už jsem to přečetla. Tahle kniha má 10 hvězd z 5!!

Turante
28.03.2023 5 z 5

Ooo, tak to je další série z tohoto světa, kterou prostě musíte číst, dokud kniha neskončí. Sera je prostě úžasná, a Nyktos ještě lepší. Děj je plný akce a nenechá vás chvíli v klidu. Kdy že bude další díl?

Red-haired
27.03.2023 5 z 5

Sera je skvělá hrdinka. Odvážná, sarkastická - co na srdci, to na jazyku - a nebojí se pak čelit následkům. To se Nyktovi dost zamlouvá a spolu mají úžasnou chemii.

Na začátku jsem se bála, že se autorka bude opět zbytečně vykecávat, až mě začne kniha nudit, ale naštěstí se tak nestalo a pořád se dělo něco zajímavého. Vždy, když jsem se dostala do bodu, který mi připadal předvídatelný, přišel nějaký zvrat a já byla opět napětím bez sebe. Kniha je drsná, krutá, plná vražd, krve, pomsty, magie, emocí a nakonec i na tu erotiku došla řada.

Neočekávejte čistou eroťárnu, tohle je mnohem víc. Nechápejte mě špatně, žhavé scény rozhodně stojí za to a napětí mezi hrdiny je dokonalé, ale připravte se také na to, že budete s hrdiny bez dechu bojovat o život i se zlomeným srdcem.

Musím vypíchnout aspoň mé tři top momenty:
1.Scéna u jezera
2. Pomsta!
3. Hořké odhalení.
(snad to během čtení rozkódujete)

Konečně je to po dlouhé době další prvně čtená 5*/5* kniha a já za ni dám ruku do popela! :D

nici1726
27.03.2023 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba! Bavilo mě to možná jeste vic jak knihy s Poppy.