Ve stínu popela

Ve stínu popela https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509644/bmid_ve-stinu-popela-63ea521e54845.jpg 5 437 105

Dráždivý příběh první Panny ze světa bestsellerové série Z krve a popela. Smysl existence Serafeny Mierelové byl dávno určen jejími předky: musí se obětovat prvotnímu bohu smrti. Tak zní oficiální verze, o které ví každý obyvatel království Lasanie. Jenže Serin skutečný osud je jiný – není pouze před světem izolovanou Pannou, ale i vražedkyní s posláním prvotního boha smrti Nykta zabít. Jeho svůdný dotek v ní zažehne zakázanou vášeň. Sera ale nemá na výběr, její život je odsouzen k zániku. Ledaže by se stalo něco naprosto nepředvídatelného... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Shadow in the Ember , 2021

NicaCola
24.11.2023 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a nezklamala mě. Příběh se četl rychle, líbily se mi slovní přestřelky mezi Serou a Nyktosem.

Už první kapitola se mi zamlouvala...říkala jsem si: tak a teď si hlavní hrdinku odvede sexy Prvotní a... Bum! Všechno úplně jinak :-D A musím říct, že poslední kapitola mi taky vyrazila dech... těším se na další díl:)

Onceuponthetime
22.11.2023 4 z 5

JLA to prostě umí. Což mě nepřekvapuje. Myslím, že to nikoho nepřekvapuje.
Celý svět Z krve a popela a Ve stínu popela mě nějakým zvláštním způsobem nutí číst další a další díl.
Prostě nemůžu přestat. I když se u každé knížky sem tam nudím a neustále kontroluji kolik stránek mi to vlastně zbývá do konce, i tak mě to čtení vážně baví.
Dost často mám ve všech těch postavách a jejich schopnostech šílený zmatek. Ale stejně nad tím nakonec mávnu rukou a řeknu si, že to nečtu kvůli bezchybně vybudovanému fantasy světu ale kvůli Casteelovi a v tomto případě úžasně sexy prvotnímu bohu smrti (nebo ne smrti? hehe).
@mad.bookie

Konfu97
20.11.2023 5 z 5

Příběh předcházející Z krve a popela.

Jsem stejně nadšená jako u první série. Já tenhle svět prostě žeru. J. L. Armentrout tohle příště umí. Příběh se rozjíždí pomalu, ale i tak mě vtáhl a nechtěl pustit.

Nyktos je záhadný, citlivý a samozřejmě hot muž, kterého si prostě nemůžete neoblíbit.

A Sera.. No, musím říct že ji mám radši než Poppy.. Snaží se přežít, ač si svůj osud a život nevybrala. Její tvrdohlavost ji úplně nepomáhá, ale její určitá rozhodnutí mi byla velmi sympatická.

Konec je takový, že bych se nejradši okamžitě vrhla na druhý díl, ale ještě mě mezi tím čeká čtvrtý díl ze světa Poppy a Casteela Válka dvou královen.

Lutzinka
25.10.2023 4 z 5

Jak někdo může napsat dvě tak odlišné knihy jako Z krve a popela a potom toto?! Nechápu...
Z krve a popela je otřesný děs a tohle je překvapivě dobré.

Hlavními důvody jsou dobré hlavní postavy, dobré vedlejší postavy, dobrá zápletka, a tak nějak dobře to celé funguje dohromady.
Na druhou stranu ale pokulhává dávkování informací, buď nevíte nic, nebo zjistíte během dvou stran tolik věcí naráz a v podstatě úplně zadarmo, autorka vám naservíruje odpovědi na stříbrném podnose, (zavolají si Sudičky, sudičky přijdou a zodpoví všechny otázky, jen tak) - což tomu podle mě ubírá kouzlo.
Je to čtivé, zábavné, ale autorka píše pořád podle stejného vzorce, takže prostě víte přesně, kdy se co stane a jak, pokud nečtete její knihy poprvé.

P.S. Šed je hrozné jméno

whiolet
22.10.2023 4 z 5

Rozhodně lepší hrdinka než u Krve a popela.
Tenhle příběh mě bavil a byly chvíle kdy jsem nemohla přestat číst. Super!

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Od první dvoustránky, na které je nádherně nakreslená mapa království Lasanie, přes 600 stran plných dobrodružství, bolesti, lásky a ztráty, toho, jak se hlavní hrdinka dozvídá, že to, v co celý svůj život věřila, je lež a že je její život předurčen k větším věcem, než jen zabít prvotního boha smrti, kterým je ve skutečnosti laskavý a krásný muž, ke konci, který nechává volný prostor pro pokračování.
Pokud máte rádi žánr YA fantasy, tahle knížka vás nesmí minout.

SilvieB
02.10.2023 4 z 5

Začátek trošku zdlouhavý , a je tu hodně podobný děj a podobné postavy jako v knize Z krve a popela. To mi první nijak zvlášť nevadilo, ale zhruba v půlce mě ta podobnost už dost nudila. I u vedlejších postav jde vidět stejné charaktery jakoby to napsala podle nějakého vzorce...
Serafena mi je ale mnohem vic sympatičtější než Poppy.
Až Sera potká tajemného boha začne vás zajímat vo co tady teda jde. Plus mezi nima samozřejmě nechybí sexuální energie, což u Armentrout není překvapení asi pro nikoho. Jejich rozhovory a dobírání si jeden druhého jsou skvěle napsané a dost jsem se u toho nasmála.
Celkově se mi to líbilo, mrzí mě ta přílišná podobnost s Z krve a popela, ale tak trochu jsem to čekala. I tak si myslím, že si 4* zaslouží a to hlavně díky tomu konci. Posledních asi dvě stě stran jsem hltala každé slovo i slza ukápla.

Doporučuju a těším se na další díl.

PS: drakeni jsou láska

lucakuca
25.09.2023 5 z 5

Rozhodně souhlasím s komentářem níže, lepší než celá série Z krve a popela.
Drakeni, bozi, smrtelníci, zrůdy, upíři a svět bez slunce a bez modré oblohy.
Tak tlustá a tak čtivá. Splněný sen. :-)

Katka_Malfoy
14.09.2023 5 z 5

Rozhodně lepší a zajímavější než série Z krve a popela. Moc doporučuji!

itskyleus
13.09.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšil. Ten stejný svět, jen v minulosti, co se dělo.
Poznání Nyktose a Serafeny bylo okouzlující. Chemie mezi nimi je vroucí. Jejích příběh poznání jeden druhého byl až příliš utajovaný.
Nebudu říkat, že mě neštve přezdívka Šeď.. přeci jen oficiální jméno Šeda je vznešenější pro tak vysoce postaveného., ale to je jen maličký detail.
Celý dvůr Nyktose je úžasný do představ. Stavba ze stínového kamene, les, drakeni, smrtelníci, polobohové, bohové.. Dává šanci každému, kteří nemají například kde jít.
Nektas, Jadis a Plenitel.. Nektas je přesně takový ten oddaný svému prvotnímu i kdyby ho brali na nože.
Plenitel a Jadis.. to jsou takové malé roztomilé stvoření.
Sera je příjemná hlavní postava, která ma svou originální osobnost podobající se Poppy, ovšem jsou jedna rodina, tudíž se není čemu divit.
Nyktos je přesně ten okouzlující, chytrý a odvážný muž, který dokáže okouzlit na počkání.
V knize se dozvídáme o Kolisovi, tajemství otce Nyktose, o tom, kdo je vlastně Sera, apod.
Neskutečně čtivá kniha, kdy než se nadějete je konec.
Na začátku do čtvrtky knihy jsem měl pocit, že se nic neděje, ovšem autorka udělala z knihy tikající bombu, každou stranou začíná více a více tikat, až na konci vybuchne a vaše nadšení z knihy vybouchne spolu s ním a chcete další díl. Neskutečná jízda! Autorka to prostě umí!

Anastazie0810
03.09.2023 5 z 5

Prequel k sérii Z krve a Popela. Miluju svět, co Jennifer napsala, zbožňuju postavy a jejich příběhy. Stalo se to mojí novou posedlostí a vášní. Stránky ubíhají pod rukama a ve chvíli kdy jsem dočetla poslední, jsem byla smutná že to končí. S Největším očekáváním čekám na další díl.
Sice příběh Nykta a Serafeny je malinko jiný, ale stejně tajemný a dobrodružný.

Lucie.285
24.08.2023 5 z 5

Začátek byl hodně seznamovací s celým fantasy světem. Musím říct, že některé části byly trochu táhlejší. Ale co rozhodně musím vyzdvihnout je charakter hlavní hrdinky a chemie, která byla mezi ní a Nyktem. Příběh je psán velice čtivě a vše je z pohledu Sarafeny. Dialogy mezi hlavními hrdiny jsou perfektní, tam vidím u autorky obrovskou změnu k lepšímu. Budu se těšit na pokračování, jen mi trochu mrzí, že z původně tří knih se autorka rozhodla udělat čtyři, tak jen doufám, že to nebude na škodu.

Petra.M
20.08.2023 4 z 5

Na této knize musím vyzdvihnout charakter hlavní hrdinky, který byl osvěžující, ta holka mi vůbec nešla na nervy. Co bylo wow, tak chemie mezi ní a Šedem. Uvidíme, jak se bude série vyvíjet dál.

monika3332
19.08.2023 5 z 5

Každopádně přečíst jako první. Protože tahle je stěžejní. Četla se hezky, dvě odpoledne po chvilkach co děti dovolí :)

M.C.SMITH
19.08.2023 4 z 5

Na začátek to bylo průměrné, hodně jsme se seznamovali s postavami a prostředím.
Bylo to milé čtení a já jsem si ho užila, další díly budou určitě svižnější a příběh se do budoucna jistě pořádně rozjede.
Těším se. Autorku mám ráda a mohu její knihy jen doporučit.

Lokina
17.08.2023 4 z 5

Rozhodně se mi tato série líbila více. Ale nebudu ji řadit mezi moje nejoblíbenější. Nápad je to vskutku dobrý, vzít nás do doby, kde všechno začalo.
Kniha sama o sobě je poutavě napsaná, akční. Sem tam je příběh protkán erotickými pasážemi, které byly fajn, hlavně pro to, že aktéři se muchlování věnovali ve vhodných situacích.
Nyktos se mi zamlouvá více než Casteel, už jenom proto, že není tak majetnický a arogantní. Sera taky není špatná, ale stejně jako Poppy umí být protivná a tvrdohlavá. Více mě bavili drakenové a vedlejší postavy jako Ektor nebo Bele. I zde konverzace nejsou na takové úrovni, jakou byste čekali od bohů, kdy ji musí shodit nemístnou poznámkou nebo rozhovor vypadá na úrovni pubertálních výrostků.
Knihu vnímám jako oddychové, letní čtení. Díky existenci knihoven, nemusím pak litovat nákupu těchto sérií.

Karolin77
29.07.2023 4 z 5

Miluji autorčiny knihy z tohoto světa.
Musím ale říct že druhá série je moje oblíbenější a líbila se mi o dost více... Bohužel se nevyhnu srovnávání.
Autorka píše skvěle a stránky mi jako obvykle mizely pod rukama, také jich mám spotu olepíkovaných.

Bohužel tahle kniha mě nebavila tolik jako ty ostatní. Nesedlo mi tolik to prostředí a ani vedlejší postavy. Dost mi tu chyběl jejich humor jako je má můj oblíbený vlkodlak v sérii Z krve a popela.
Romantická linka se mi líbila,ale byla na mě hrozně rychlá a řekla bych,že i trochu uspěchaná. Ano fyzická přitažlivost tam opravdu byla.
Sera nebyla vůbec špatná, ale Poppy mám raději.
Nykta jsem měla ráda, i když Castel je za mě lepší.
Jejich společné scény byly ale skvělé a moc jsem se u nich bavila. : D
Kniha je plná akce a určitě se u ní nebudete nudit. Velice se mi líbil konec a už se těším na pokračování.

I když to podle té recenze asi nevypadá knížku mohu doporučit.
4,65*/5*

Arwen777
27.07.2023 5 z 5

Tak jsem se vrátila do svých mladých let a neskutečně jsem si to užila!
Vždy jsem měla ráda fantasy, ale dávala jsem přednost mužským hrdinům v hlavní roli. Tohle je moje první knížka s ženskou hlavní hrdinkou (možná ještě Hunger games..), navíc okořeněná nejen romantikou, ale i trochou erotiky. A jsem nadšená, světe div se - strašně mě to bavilo! (asi jsem už vážně potřebovala vypnout :-D)
Je to spíše žánr young adult, tak nebudu zastírat, že si neuvědomuji některé aspekty, ze kterých jsem už vyrostla. Mám na mysli některé dialogy, které mi připadaly naivní, předvídatelné a pro děj v podstatě zbytečné. Na druhou stranu se spisovatelce podařilo napsat i scény typu jo-ne-jo-ne-ale jo- ale ne (psáno s respektem, nemyslím to zle) poutavě a s notnou dávku humoru, sarkasmus obou hlavních postav byl vtipný a oživoval děj.
Svět je popsán dobře, je zajímavý, magie krásná i krutá, pořád se objevovaly nové a nové poutavé a slibné fragmenty. Doufám, že se autorka ještě nevyčerpala. Svět Bohů ovlivňujících smrtelníky je skvěle vymyšlený.
Ač nejsem úplně skalní fanda lechtivých scén, hlavně kvůli výrazům, které někteří autoři používají, musím říct, že erotické scény byly v této knize popsány vkusně, zároveň ale dráždivě a s obrovskou dávkou náboje.
Takže ač to není žádná velká literatura, skvěle jsem se bavila a nemohla jsem se dočkat, až budu zase moci číst dál. Jako relax, kdy chcete vypnout mozek, přečíst si dobrodružnou, napínavou a trochu krvavou pohádku, užít si první dotyky a polibky a uvěřit ve splynutí duší a pravou lásku, poznat nové magické bytosti a oprostit se od pozemských starostí, možná zavzpomínat na naivní a nekompromisní mladá léta, tuto knihu doporučuji.

IvaBenNy
26.07.2023 5 z 5

Přijde mi, že se až v této knížce naučila autorka psát poutavé rozhovory mezi hlavními hrdiny. Zhltala jsem to jedním dechem! Celkově na mě hlavní postavy působí mnohem lépe jak Poppy s Casteelem. A to mě moc baví i jejich knižní série, ale na tohle se upřímně těším mnohem víc. Se ukoušu nudou než vyjde další díl

gabca5316
20.07.2023 5 z 5

Paráda! Mě baví ten humor, to napětí mezi Serou a Nyktem. A ty ironické průpovídky.. Další díl, hned a taky další díl Z krve a popela, ať vím, jak to dopadne.