Koruna stínů

Koruna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235698/bmid_zamek-a-klic-koruna-stinu-dfY-235698.jpg 5 335 52

Zámek a klíč série

Ve třetí knize série Zámek a klíč se nad Klíčovem začínají stahovat temná mračna a mrtví intrikují proti živým. Kulišák si na pomoc v pátrání po klíči k černým dveřím povolává armádu stínů, která je odhodlána zlikvidovat každého, kdo se jí postaví do cesty. Tyler, Kinsey a Bóďa vedou zoufalý boj proti přesile, obklopeni světem, kde se sama noc stává jejich nepřítelem.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Crown of Shadows , 2010

medvídě
06.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Možný spoiler!

V tomto díle se objevuje náš vrah Sam - jako duch, který ale znovu touží po těle. Luke, nebo jak se vlastně jmenuje, o něm moc dobře ví. A my zjišťujeme, že není tak docela sám sebou, ale něco jej ovládá.
Kinsey se s přáteli dostává do jeskyně utopenců, aby na zdi objevila jméno svého otce, ale je tam i spousta dalších z roku 1988 - co se tam dělo?
Bohužel schody nevydrží a ti, co na nich byli, padají za Kinsey do vody. Je díky náhodě a také tomu, že se Kinsey ničeho nebojí, se jim podaří se zachránit.
Luke stále hledá studniční klíč a klíč omega. Tentokrát na pomoc použije klíč stínů - aby ovládal všechny stín a pokusil se z dětí dostat potřebné informace. Tyler si ale vzpomene na klíč gigantů, který mu Bóďa ukázal, a tak se mu podaří stíny přemoci.
A dokonce se dostane jeden z klíčů do ruky jejich matce - klíč nápravný, který ve spojení se skříňkou dává dohromady rozbité věci, které jsou následně jako nové. Ale v kombinaci s alkoholem ... Z urnou jejich otce už nic nesvede. Díky shodě náhod se ale urna rozbije a Tyler tam objeví hledaný klíč omega.

Příběh se nám v některých věcech rozmotává, ale v některých zase zamotává. Rozhodně se pustím do dalšího pokračování.

fvalek
31.07.2020 5 z 5

Koruna stínů se mi po stránce akce líbila asi nejvíc, ale dějově je taková strohá. Jasně, Finta se maskuje a intrikaří, ale někdy mi postavy přijdou prostě pitomé. Bohužel musím říct, že mě začíná štvát Kinsey, které zbavení se strachu prostě nesluší, nicméně její noví kamarádi jsou bezva. Tyler se naopak stává docela pohodovou postavou, které se dá fandit, i když vlastně celý díl prosedí doma. Tentokrát se ani moc prostoru nedostalo Bóďovi. U předchozích dílů jsem chválil, jak na malém prostoru komiksu zvládnou vystihnout psychologii postav a to mi tady už chybělo a nějak to uteklo tak, že se na nikoho nedostalo.

Samotná Finta a koruna stínů už je o něco lepší zápletka, i když mi nejde úplně do hlavy logika klíčů, kdo tedy ví, kde jsou, kdo je může získat apod. Stíny byly zajímavé, a i když trošku nevyužité, tak mě boj s nimi bavil. Ztrácím pomalu přehled o klíčích, ale naštěstí jsou vždy vzadu popsané, takže výhoda informací navíc. Uvidíme další díl, snad se zase kvalita trošku nakopne. :)

jejda.majda
23.04.2020 5 z 5

Děkuji za bezvadný komiks, který mě ani u třetího dílu nepřestává udivovat. Těším se, čím mě překvapí čtyřka!

Morbidus
18.03.2020 5 z 5

Zámek a klíč je pecka, o tom žádná. Pro mě osobně je tento díl asi nejslabší - zase tolik se toho v něm nestane. Samozřejmě se objeví další klíče, nové vztahy mezi postavami a projeví se Ninin alkoholismus. Finta konečně zahájí aktivní pátrání po klíčích, ovšem věci nevycházejí úplně podle jeho plánu...
Kresba je famózní, jako vždy. Chtěl jsem (výjimečně) dát jen čtyři hvězdy; ovšem Koruna stínů je prostě ,,must have'' artefakt, stejně jako magická skříňka z perfektního epilogu. Tahle mrazivá hororová série je prostě hudbou pro moji duši.

Shaxx
24.02.2020 5 z 5

Je to tak krásně barevné a přitom tak neskutečně temné :)
Přesně ten typ příběhu, který kdyby se ke mně dostal dřív, určitě by mě donutil hledat po domě ukryté klíče... Teď jako dospělák to beru trochu jinak, ale i tak mě to baví :)

Lenka.Vílka
17.02.2020 5 z 5

"Sweet Son Of A Bitch - The Afghan Whigs"

Jenom se mě neptejte na děj třetího dílu. Ten by totiž mohl být teoreticky částí natáhlý do druhého a částí do čtvrtého, ale zároveň si nedokážu představit moje zklamání, kdyby toto nevyšlo v samostatném díle. Alespoň není Koruna stínů osekaná. Protože tohle bylo dost. Ve všech ohledech.

("To je v pohodě. Já se nebojím."..."Já nepochybuju o tvý odvaze, ale o tvý inteligenci.")

První třetina s duchy a jeskyní je jasné rozehrání do dalšího děje. A potom přijde TO. Celá řezanice se stíny byla naprosto pecková a jsem ráda, že má tolik prostoru. Včetně Tylera, který použil nově nalezený klíč. Poslední část byla dost na "uf", aby poslední stránka...

Hill to prostě píše tak, že hned budete chtít další díl. Ale prr, nejsem žádnej závislák, až zase hezky zítra ;)

Mluvit o kresbě je asi už zbytečné, ale jsem ráda, že to je "two men show", ty dva mi prostě jdou dohromady. Ale bacha na tu část se stíny, to jsem se málem připrdla. A pomohla tomu právě kresba.

Mám druhé vydání, tedy z roku 2016. Úplně jsem ho nepochopila. Že to je druhé vydání, ne dotisk. Protože kniha má vevnitř sice isbn druhého vydání, ale přebal je ten z původního vydání, kde je vzadu přelepený lepíkem původní čárák tím novým. To mi přišlo zvláštní :/
Zbyly jim přebaly a ty potom dali na nové výtisky? Řekl by si někdo...
Nebo je snad na knize nejdražší přebal, tak si ho nechávají stranou, kdyby byl dotisk? Řekl by si někdo...
Nebo šly stažením knih kvůli své chybě do mínusu a potom použili alespoň staré přebaly? Řekla by si Lenka.Vílka...
Chi chi chi.

(Celkově se překladem této série bavím. Hele, já nejsem na jména, časy a místa, veřejné tajemství. Tak, ups, pst. Protože je překladatel uchýl na doslovný překlad jmen tak nám CC nabízí s velkou pompou nový vylepšený překlad! Vau, jupí! Já to spíš pochopila tak, že zpětnou vlnou pleskla pana překladatele jeho úchylka do ksychtu! Ale musí to zní tak, že něco dělají pro čtenáře. Chápu. Chi chi chi.)

MíšaS.
08.09.2019 5 z 5

Jsem tak napjatá, jak to skončí...

Svica
29.07.2019 5 z 5

Nedá se říct nic jiného než WAU. Tohle je pecka. Celá série je naprostá bomba. Atmosféra z knihy přímo sálá a vy se sžijete s postavami ani nevíte jak. Chvíli se smějete, chvíli se bojíte a chvíli vůbec nevíte co se to stalo, ale je to super. Rozhodně stojí za to si to přečíst.

Arwen777
08.03.2019 5 z 5

Tento díl je fantastický (to si myslím i o těch předchozích, ale tenhle je ještě lepší!). Napětí graduje a můj strach také. Stíny jsou děsivé a myslím, že tady se Hill dotkl dětských strachů většiny z nás... Moc se mi líbí i dobrodružná vsuvka Kinsey v jeskyni. S přibývajícím počtem klíčů se děj komplikuje a nutí čtenáře přemýšlet, odpovědí se ale zatím nedostává a to vyvolává podvědomou hrůzu a nutkavou potřebu číst dál. Zajímavý je i pohled na hroutící se vztahy mezi matkou a dětmi kvůli jejímu pití. A scéna, kdy Nina otevírá skříňku, do které dala urnu s popelem svého muže, patří k nejděsivějším. Co se mohlo ze skříně vynořit...!!! A ta kresba a nádherná obrazárna! Prostě neváhejte a ponořte se do příběhu, který vás nepustí!

anishta
27.11.2018 5 z 5

Dokonalé, nemůžu se od toho odtrhnout a potřebuju toho ihned a okamžitě víc. Nikdy jsem na komiksy moc nebyla, ale tohle? Láska na první pohled a s každým dílem se zvětšuje...

Wojta777
28.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla jedna velká emocionální jízda. Za mě nejlepší díl zatím. Spousta akce, napětí a TY klíče. Celá tahle komiksová série je o klíčích, ale zde dostali zatím nejvíce prostoru a to podle mě dělá zatím nejlepší díl této série. Vřele doporučuji a hodnotím 5 temnými hvězdičkami.

Diabel
28.08.2018 4 z 5

Z tohoto dílu číší chlad a ten se do vás zakousne už jen tím, že koukáte na samotnou obálku.. Nádherná mrazivá kombinace modré barvy a temnoty, která se nebála vzít víc odstínů sebou. Od-stínů... A aby toho nebylo málo, Hill tomu všemu ještě nasadil korunu... A korunovaná bytost ať už lidská či jiného druhu nestojí o to, aby se někdo šťoural ve věcech, do kterých mu nic není a udělá to pro to cokoliv...
A tak místo toho, aby se hrdinové vyhrabali konečně na světlo, zapadají hlouběji a tápou ve tmě. Vztahy mezi nimi nejsou o moc lepší, spíš ještě horší, ale nakonec, když je skutečně nejhůř, dokážou se semknout dohromady. Nejsou to ale klaďasové, co si mě tak získalo, jako spíš hlavní záporák. Neskutečný zmetek, kterýmu to pálí a umí manipulovat s lidmi. Do toho ta nádherná kresba, kdy v jednu chvíli je z něj naprostý svatoušek, do kterého se zamiluje nejedno děvče a vzápětí je to hajzl...

Jeden z mála komiksů, který když otevřete, tak už ho nezavřete, dokud neni dočtenej. Jíte u něj, jdete s ním na záchod... Z ruky ho ale rozhodně nedáte. Jen v tom momentě, kdy vytahujete z knihovny následující díl.

Moje hodnocení 8/10

evickakyticka
20.12.2017 3 z 5

Tento díl už jsem měla kdysi přečtený, ohodnocený, ale bez komentáře. Všimla jsem si, že zbylé díly už jsou v knihovně komplet, tak šup na to.
Opět jsem se vrátila do Lovecraftu, do rodiny Klíčových. Nevím, jak moc jsem byla tehdy nadšená, ale tentokrát už v předmluvě, která hodně smrděla samochválou, jsem začínala číst s obezřetností. Jasně, vybavila jsem si scény, kresbu i příběh, postavy a klíče...ale nebyla jsem z toho rozhodně paf. Nejvíc mi vadila jejich zpitá matka a vztah dětí, který k ní měly. Na druhou stranu stíny byly fajn, kresba skvělá, ale příběh mě nevtáhl tak, jak bych si představovala. Strhávám tedy z původních čtyř hvězd jednu a nechávám tento díl na průměru.

jarynek
19.10.2017 5 z 5

To bych nevěřil, kolik různých klíčů se v příběhu objeví. A přesto je vyprávění kompaktní a drží čtenáře v napětí od začátku do konce. V tomto třetím díle musím vyzdvihnout kresbu – celostránkové obrázky jsou výborné plus velmi mne zaujaly propracované a nápadité kresby stínů, z nichž jde opravdu strach. Ačkoliv jsem nad některými kresbami strávil více času, čtení knihy mi tak rychle uteklo, že se budu muset rychle vrhnout na čtvrtý díl, abych ukojil svůj rychle narůstající zámkoklíčový absťák.

trudoš
09.08.2017 5 z 5

I když se to zdá nemožné, události Zámku a klíče gradují zase o chlup víc, než v předchozím díle, přičemž i přes množství nových klíčů se daří udržet v zápletce pořádek. A hlavně navnazovat čtenáře ke koupi dalšího alba. Pořád je sice znát, že na konečné odhalování si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, ale prozatím tvůrci dávkují ingredience souvislostí a motivací v přijatelném množství. Hodně tomu pak vypomáhají nápadité situace a akční scény, kterými hlavní postavy procházejí, snad proto, aby po prvních úspěších neusnuly na vavřínech. Neustále se něco děje, takže zbytečná vata tvořená kecáním se nekoná. Zároveň oceňuji drobné detaily, jež Joe Hill neopomíjí zdůrazňovat, přestože jsou vlastně neviditelné - v tomto případě je to především nebojácnost Kinsey, kterou již nerozhodí sebehrůznější situace, včetně na mol opilé matky. Celkově mi pak hodně vyhovuje, že příběh výrazně vybočuje z vyjetých kolejí, pročež události příští mohou přinést prakticky cokoliv. A jistě taky přinesou.

Cryptkeeper
13.05.2017 5 z 5

Úžasná grafická tvorba jen dokresluje mrazivost a preciznost této ságy. Perfektní díl,ucelenější než předchozí. Tohle dílo mě vždycky naprosto pohltí,dostane do jiného světa...do světa tajemných klíčů k hlavohrátkám :)

zuzak07
16.02.2017 5 z 5

Prvním dvěma dílům jsem dala 5*, kdyby to šlo, tomuto dílu jich dám 6. Zatím nejlepší ze 3 dílů. V Koruně stínů nevyniká tolik scénář jako kresba. Ta je dokonalá a říká nám vše podstatné i beze slov. Hill s Rodriguezem jsou ta nejlepší dvojka na světě. Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila, nápaditá, chytrá a přiměřeně strašidelná.

iLuciferie
29.12.2016 4 z 5

Poutavý příběh, skvělý nápad, jen je škoda, že se spousta událostí odehrává ve veliké zkratce. Jinak ani třetí díl neztrácí na tempu ani zajímavosti.

Ingenír
16.08.2016 5 z 5

Věděl jsem, že Joe Hill je borec po svét otci, ale, že se tak krásně spřáhne s dobrým kreslýřem a spolu tak vytvoří jedno z nejgeniálnějších děl - to bych netušil. Naštěstí jsem neodolal reklamě a koupil jsem všech šest příběhů. Jdu na čtvrtý, ale věřím, že to bude lepší a lepší.

tsal
07.07.2016 5 z 5

Ve třetím díle se nám na scénu začíná dostávat stále více a více klíčů. Také se nám začíná vyostřovat boj mezi rodinou Zámkových a jejich nepřítelem, jejich rodinné vztahy a celkem je série již rozjetá na 100%. Přitom si udržuje stabilně vysokou laťku. Strach a hororovou atmosféru nám sice trochu nahradila akce, stále je ovšem těžké se od čtení odtrhnout.
Za zmínku stojí 11 celostránkových ilustrací za sebou. Krásná ukázka toho, jak si kreslíř i scénárista umí hrát se stylem vyprávění/zobrazení.