Věž vlaštovky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář... Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí... Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných... Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni... A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví... Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57094/zaklinac-zaklinac-vi-vez-vlastovky-3SM-57094.jpg 4.72146
Série

Zaklínač: sága 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Leonardo
Orig. název

Wieża jaskółki · 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (129)

Kniha Věž vlaštovky

Přidat komentář
Ginosaji
15. září

Opět vynikající, napínavé čtení. Velmi příhodná repetice Ciriiných rozmluvách s Vysogotou...

JP
13. září

Alespoň v první polovině lepší a záživnější, než všechny předešlé díly ságy. Ciri v aréně: ARE U NOT ENTERTAINED? Bonhartovy momenty si člověk musí vyloženě užívat - mám rád tyhle grim postavy. Dokonce i spousta drobných humorných vsuvek. A nebylo to Geraltovo "co s načatým večerem" odkaz na Mechanický pomeranč? Protože nikde jinde jsem tu frázi neslyšel. Myslím si, že Sapkowski se tu konečně začíná dostávat tam, kde jsem myslel, že tahle série bude standartně od začátku, takže je to spíš "tenhle díl je lepší v porovnání s ostatníma". Já téhle sérii fandím, chci, aby se mi líbila, ale navzdory té obrovské fake fanouškovské bublině zažívám opravdu tu Temnou věž 2.0, flashback – nicméně v tomhle díle mi to tak úplně nepřipadalo, scény celkem fungovaly, šlapaly i přes rozsah, mělo to rytmus. Nicméně Zaklínače pořád vidím jako těžce přehodnocenou sérii, která má každý díl jen pár specifických pozitiv a skupinu šílených fans okolo, kteří skáčou jak veverky a já stojím v pozadí tohohle davu a nechápu to. Zejména v druhé půlce jsem se v tom víc ztrácel, spousta postav, spousta "co proč a jak".

Hadati
27. srpna

I nadále udržuje Sapkowski kvalitu série o Zaklínači, kdy příběh vypráví ústy a vzpomínkami několika vypravěčů. Yennifer ustoupila do pozadí, kdy o jejím osudu se zde mluví jen krátce. Středobodem vyprávění je tak Geralt a hlavně Ciri, která si zakusí hodně zlého. Oproti nudnému putování pouští a seznámování se a loupení s Potkany z předchozích dílů, má ale její další dobrodružství spád a ani chvilku mě nenudila. Ciri se musí vypořádat s mnoha nebezpečnými protivníky, ale jako zaklínačka se jen tak nedá. Zato Geralt pro změnu neustále putuje, aniž ví, kam, a aniž by věděl, co by měl dělat, aby nalezl a zachránil Ciri. Už teď je ale cítit, že další pokračování bude zase více zaměřené na něho. Konečně se také dozvíme, jak to bylo s Cahirem a Ciri.

Lenka_S
10. srpna

Ani tenhle díl Zaklínače mě nezklamal. Sice tam bylo na můj vkus až dost politiky, ale i přesto jsem s napětím sledovala osudy našich hrdinů. Jsem moc zvědavá jak to celé dopadne, takže hurá na další díl...

Knihomolka10942
06. srpna

Asi nejslabší ze série, ale stejně super!

hajcus.ka
06. srpna

Pro mě nejlepší kniha z celé (dokonalé) série. Je jedno, kolikrát jsem ji četla, v určitých pasážích i po letech mívám husí kůži. "Muziko hraj!"

uziRM
23. července

Skvělá série, podle mého zatím nejpovedenější díl. Více dějových linií, žádná hluchá místa, retrospektiva...jednoduše super.

kuruteku
22. července

Asi bych měl ty proluky mezi díly zkrátit, protože v těch politických mezihrach se neorientuju. Ale tam, kde je Ciri, Great nebo Yenefer, tam je vše, jak má být. Navíc postava Visogoty, střízlivost a věčnost upíra, postavy zla rozsekane buď Zaklinacem nebo Zaklinackou - to je ono. Dokonce jsem se i párkrát zasmál nebo se opravdu o hrdiny bál. Tak teď rozhodnout, kdy se pustit do dalšího, už posledního, dilu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Andrzej Sapkowski
polská, 1948

všech 19 knih autora

Podobné knihy

Kniha Věž vlaštovky je v

Právě čtených39x
Přečtených3667x
Čtenářské výzvě124x
Doporučených243x
Knihotéce1005x
Chystám se číst394x
Chci si koupit148x
dalších seznamech7x