Věž vlaštovky

Věž vlaštovky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358816/bmid_vez-vlastovky-HhQ-358816.jpg 5 3725 275

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

6. díl

Ciri se léčí z těžkých, téměř smrtelných zranění na samotě v bažinách Pereplutu a vypráví starému poustevníkovi o všem, co se událo od chvíle, kdy na Thaneddu prošla portálem ve Věži racka. Postupně vychází najevo, že jedinou možností, jak uniknout pronásledovatelům a dostat se domů, je projít mytickým portálem ve Věži vlaštovky. Věž však mohou spatřit jen Vyvolení...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Wieża Jaskółki , 1997

adel_z
19.03.2019 4 z 5

Příjemné, napínavé a chyré fantasy

Lavender756
12.03.2019 3 z 5

Výborné čtení,jako vždy,ale ...poslední čtvrtina pro mě příliš vlekla a utahaná, některé kapitoly čteny letem světem,rozmluvy okrajových postav až nadmíru a dle mě k ničemu. Vítězí stále Geralt, Ciri mě baví, ale o něco méně, a ostatní postavy už jen natahují děj. Často velmi nudně a místy, alespoň pro mě, nechápavě!

krovacek
01.03.2019 4 z 5

Poeticka, strhujici dej, zajimave postavy

Metla
08.01.2019 5 z 5

„Nám zůstala jedině pomsta. Krvavá odplata, o které se bude vyprávět ještě za sto let. A ti, kteří budou chtít spáchat podobný zločin, se musí roztřást hrůzou, když si vzpomenou na naši pomstu. Dáme jim lekci strachu.“ – Geralt z Rivie

Cokoliv ke knize napíšu, bude už jen nošením odpadků do Chánova. Komentáře se tady dělí na nespokojené (chápu, tohle je mnohovrstevnaté dílo, já jsem také potřebovala do téhle ságy mentálně dospět) a nadšené. Po opakovaném čtení ve správném věku patřím k nadšencům.
První polovina knihy se věnuje převážně linii Geralta a jeho družiny, která se rozroste o dalšího svérázného člena. Ve druhé půlce se do popředí prodrala Ciri, zatímco zaklínačova cesta je uložena k ledu.
Tradičně (resp. čím dál častěji) Sapkowski přeskakuje k vedlejším postavám a jejich líčení událostí důležitých pro děj: ke slovu se dostane například špion Dijkstra s králem Koviru, poodhalí se osud a plány Vilgefortze, Yennefer se řítí z jedněch sraček do dalších a učí se o síle sebeobětování. Tímhle tříštěním úhlů pohledu kupodivu nedochází k nepřehlednosti nebo ztrátě tahu, pořád se děje něco zajímavého, dokonce i politiku dokáže autor popsat tak, aby nenudila.
Sága však zvolna sklouzává do mystické roviny, která mi úplně nevoní a ubylo humoru – přesněji v linii Ciri není skoro žádný. To jsou z mé strany jediné výhrady, jinak jsem si veškeré putování, souboje, intriky, lidské i nelidské charaktery skvěle užívala (včetně těch neoblíbených), stejně jako všemožné přemítání a postřehy spjaté s naší dobou. 90%.

RHorse
06.01.2019 5 z 5

Tak pro mě o trochu lepší než předchozí díl, ty další už jsem četla dávno, takže nemohu soudit. Každopádně budu hodnotit až celek.

MCGinger
14.12.2018 5 z 5

Oproti Křestu ohněm výrazně lepší díl, napínavější, lépe se proplétají dějové a časové linie.

danielpernik
16.11.2018 5 z 5

Tohle je třeba nejlepší knižní série, která mne mohla potkat. Nemá smysl vypisovat konkrétní věci u každého dílu. Je to prostě boží po všech stránkách a nikdy mi tam nic nechybí. Ciry přebírá iniciativu a vůbec mi to nevadí. Hra s dějovými linkami jde Sapkowskimu skvěle. Humor, slovní zásoba, ironie - boží.
Tento díl jsem dostal od své mladší sestry. Ta chudinka pustila z ruky všechny našetřené kapesné a pořídila mi pevnou vazbu s ilustrací, asi za 500 Kč. Musím říct, že to byl příjemnější doprovod, než by se mohlo na první dojem zdát. No a já jí teď musím ke 13. narozeninám pořídit něco opravdu velkého, aby si zapamatovala, že kdo dává, dostane vždy víc. :)

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Geralt i Sapkowski jsou srdcovky, takže těžko objektivně hodnotit, pro mne za plný počet bodů.

blackdarkness
12.10.2018 3 z 5

Musím jen zopakovat, co píšou všichni ostatní. Geralt a Ciri mají dějové linie čtivé a zajímavé, ostatní postavy tam jsou jen aby se zaplnily stránky :(

Mufurufus
05.10.2018 3 z 5

Popravdě pomalu nevím, co si mám o této sérii myslet. S každým dalším dílem je to horší a horší a u tohoto dílu jsem se více nudil, než bavil. Samotná postava Geralta je stále zajímavá, jakožto i jeho příběh s jeho společníky a taktéž dějová linka Ciri je zajímavá, ale to je tak asi všechno. Všechno ostatní je nezábavné, nudné a často pro děj i zbytečné vyprávění, politika, a stále se nemohu zbavit pocitu, že jde o umělé natahování série a to na škodu samotného příběhu. Například Marigold, tolik oblíbená a vtipná postava z předešlých dílů, je v tomto díle naprosto bez šťávy, kouska vtipu a působí značně sterilním dojmem. Trochu se jeho role ujal Regis, ale i tak je to velmi, velmi málo a tento díl byl pro mě spíše zklamáním.

JirkaDitt
26.09.2018 3 z 5

Šestý díl mě bavil o něco méně než pátý. Mohlo za to zřejmě to, že děj stál hodně na místě. Každopádně jsem se zase dostal o kousek blíž k tomu, co je Ciri vlastně zač.

Dany1006
21.09.2018

Co se mi líbí:
- Děj Geralta a jeho společníků je zajímavý.
- Děj Ciry je zajímavý.

Co se mi nelíbí:
- Děje ostatních postav je nezajímavý a o ničem.
-Těhletěch dějů o ničem je tam spousta.

Hodnocení: 3*

zuzana4291
13.09.2018 2 z 5

Ce se týká děje Geralt a Ciri, tak kniha je zajímavá, to ostatní je nuda a zbytečné. Bohužel, toho "zbytečného" je tam docela hodně.

jaroiva
12.09.2018 2 z 5

Čtu, čtu, místy je to zajímavé, místy méně, často ztrácím koncentraci, abych nakonec dočetla do konce a zjistila, že vlastně vůbec nevím, o čem to bylo.
Pro jistotu jsem si přečetla pak ještě nějaký zpracovaný obsah knihy, a zjišťuji, že to nebylo o ničem. Připomnělo mi to jednu přednášku z vysoké školy, kde jsem za dvě hodiny vyuky zapsala 2 věty, které podle mě byly důležité, zatímco ostatní měli popsaných několik papírů.
Ne, tento díl mi fakt nic neříkal. Moc omáčky a jen stopové množství důležitého děje. Takový homeopatický díl Zaklínače. Pro mě zatím nejhorší z celé série, o ničem.

toulava
06.09.2018 5 z 5

Tenhle díl Zaklínače byl plný napětí, mlhy a velkých dobrodružství. Oproti předešlému dílu v něm zaznívala i špetka naděje do budoucna. Naděje spíš připomínala malý plamínek sirky v tmavé jeskyni. Ale i to málo znamenalo pro hrdiny hodně.

Peťulka3
03.09.2018 5 z 5

Tenhle díl mě opravdu bavil. Bylo to napínavé a jsem vážně zvědavá, jaké bude finále.

imhotepcz
02.09.2018 5 z 5

Tato kniha a vlastně i celá série mě nadchla víc než Pan prstenu. Fakt výborně napsaná kniha a dva předchozí díly jsou taktéž výtečně napsaný. Moc jsem se u toho bavil.

Azmodan
25.08.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Hlavně velké finále, které nám předvede Ciri na konci této knihy. Zde konečně dostává série Zaklínače smysl a příběh začne být konečně zajímavý a strhující! Když celou sérii budu brát jako pětidílnou a vyhodím z ní povídkové knihy pak první kniha (obohacená o to, co jsem jí vytkl), Věž vlaštovky a Paní jezera by byly dostačující a úžasnou trilogií světa Geralta z Rivie.

Anoell
21.08.2018 5 z 5

Tentokrát mi přišlo trošičku horší to prokousávání se celou knihou, ale musím říct, že Sapkowski opět nezklamal. Poslední kapitola byla skvělá.

orangerose
10.08.2018 5 z 5

Dobra knížka s pěkně akční :)