Paní jezera

Paní jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122254/bmid_zaklinac-zaklinac-vii-pani-jezera-CWh-122254.jpg 4 3427 367

Zaklínač: sága série

< 5. díl

Zaklínač série

7. díl

Konečně je tady závěrečný díl Zaklínače v nové podobě. * Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu. Něco končí, něco začíná. * Také příběh zaklínačova hledání dospěl k závěru, Ciri, Geralt i Yennefer se na pozadí krvavého válečného konfliktu konečně setkají, ovšem podobně jako v předchozích dílech ságy nelze očekávat, že věci půjdou tak snadno, jak byly naplánovány. * Příběh Dítěte Překvapení, zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí, měnících tvář světa, se uzavírá v mohutném finále, v gejzíru imaginace, aby jednou provždy změnil fantastickou literaturu. Had Uroboros drží v zubech vlastní ocas, něco skončilo a cosi začíná. 4. vyd.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Pani Jeziora , 1999

amaenium
17.08.2017 5 z 5

Naprosto překvapivé a dokonalé finále. Zajímavá forma vyprávění, nevadili mi skoky mezi postavami, časem a prostorem, čímž se dostávám k přeskokům Ciri, z kterých jsem byla velmi unešená a takový závěr knihy jsem opravdu nečekala! Bylo mi líto osudu některých hrdinů, ale co mě opravdu rozhodilo, byla skutečnost, že se hrdinka musela zpovídat lóži a všichni pro ní chtěli prakticky to stejné.

Vlastina67
12.08.2017 4 z 5

Začátek knihy mě trochu vyděsil svým stylem vyprávění. Moc mě to nebavilo a doufala jsem, že takto nebude probíhat celý děj. Naštěstí se tak nestalo a vše se rozeběhlo tak, jak jsem si zvykla v předchozích dílech.
Ciriiny přenosy mezi světy, Ciri u Elfů, průběh války - to byly části knihy, které srazily jednu hvězdičku z hodnocení.
Čekala jsem, jak se autor z toho všeho vymotá, když přihlédnu k posledním kapitolám II. dílu série. Takový konec jsem ovšem nečekala a musím smeknout - popasoval se s tím dost dobře. Jen si musím ten druhý díl znovu vypůjčit a svatbu si přečíst znovu, protože teprve nyní budu vědět, kdo všechno se jí zúčastnil a jaké nepředloženosti v její předvečer vyváděl :-)
Série jako celek se mě bavila a opravdu jsem nerada, že vše skončilo.

Aniday
04.08.2017 5 z 5

nejsmutnější, nejzamotanější... ale krásně...

ValKing
21.07.2017 3 z 5

Tak i já se přidám k tak trochu zklamaným čtenářům, ne ovšem celé ságy, to ani zdaleka, pouze posledního dílu. Jak strašně nadšená jsem byla z Věže vlaštovky, kde mě vůbec ale vůbec nic nenudilo, několikrát jsem se opravdu od srdce zasmála a říkala si, že autor si očividně i připravuje půdu pro naprosto epický konec, tak jsem možná až příliš očekávala od posledního dílu, kde jsem se těšila, že navzdory obvyklým pomalým úvodním rozjezdům, na to autor vlítne a všechno hezky dokončí. No, Artušův svět mi hned na úvod trochu vyrazil dech. Postupné objevování střípků legendy v podání Nimue a její společnice mě taktéž trochu zarazilo, nicméně jsem si řekla, že je to vlastně pěkná změna formy vyprávění a i když to na můj vkus trochu zdržovalo, přetrpěla jsem to. Později, když se Nimue splnil její sen z mladých let, tak mě to i dost dojalo a tuto linku v mých očích ospravedlnilo.

Ovšem jak již bylo zmíněno, putování Ciri po všech možných světech a časech byl i pro mě trochu maglajz, připadala jsem si jako na tenisovém utkání, doprava, doleva, doprava, doleva... Říkala jsem si, že jestli se ještě jednou přenese někam blbě, tak přestávám číst, protože mi z toho hrábne... No, přenesla se ještě asi tak 3x a já číst nepřestala, tohle zase Sapkowskimu nikdo neupře, ví, jak připoutat ke knize čtenáře řetězem.

Honba za Ciri a jejími... ehm, určitými orgány... Taky už toho na mě bylo trochu moc, hlavně u elfů mi to přišlo obzvlášť úchylný. Říkala jsem si, že by už taky mohli dát tý holce pokoj, je to fakt chudák. Bitva mě zase tak moc nefascinovala, ačkoliv byla podána jistě mistrně, přeci jen jsem holka a ten popis byl na mě až vyčerpávajícně podrobný. Politika... oproti jiným dílům, kde z těchto konverzací většinou vyplývaly nějaké důležité, pro děj podstatné události, zde byla opravdu místa, kde jsem četla a neodnesla si z toho nic než změť jmen, titulů, oblastí a tak dále...

SPOILER
No a konec? Tak ten je pro mě temný se vším všudy, počínaje už pomordováním Gearltovy party. Doufala jsem, že Cahir Bonhartovi aspoň pořádně zavaří, když už se konečně ke své vysněné Ciri dostal, že překvapí... Takovejhle předem prohranej souboj, do kterýho ho autor poslal bezmocnýho jak nemluvně, to mě fakt naštvalo, takovej bojovník a hrdina a on s ním zamete ani ne za minutu snad... Sebevražedná Milwa, zničehožnic vykrvácející Angouleme... A Regis... Přijde mi, že takový konec si nezasloužili. Ale osudu holt neutečeš, jak ví i Geralt. :/ Smrt fakt k naštvání. Musím ale říct, že pogromy a hony na nelidi mě "nadchly" ve své pravdivosti. Podobnosti můžeme vidět i v tom našem světě... Konec s Geraltem a Yennefer vlastně nevím, jak si mám vyložit. Tedy tuším, ale nejspíš nechci. A možná to je účel, aby si každý mohl vyložit to, co je mu předkládáno, po svém. No a co se týče Ciri... Pro mě je to sice smutné, že to takhle skončilo, ale na druhou stranu mi přijde, že pro ni to vlastně bylo to nejlepší řešení. Zde ji nikdo nezná, nikdo se za ní nepožene kvůli dítěti, krvi, odměně, politice... Má šanci se doopravdy zamilovat do někoho, kdo ji bude milovat na oplátku a nebude ji chtít zneužít. (Jinak ten šok s Emhyrem ala Ježkem... tak to mi dobře vyrazilo dech, nečekala jsem to ani náhodou!! Už jsem jen čekala, odkud vyleze chaluhama obrostlá Pavetta, která přežila na dně Sedny a přidá se do děje. P.S. V tý rodině jsou fakt zvrácenýýýý. Tohle byla zdaleka ta nejnechutnější představa v celé knize. Ble.)

Zkrátka a dobře, Zaklínačská sága mě nadchla, určitě se k ní s radostí vrátím, svět a příběh je to vynikající. Poslednímu dílu vyčítám jen zdlouhavé (i oproti ostatním dílům opravdu zdlouhavé) pasáže, které by zde na můj vkus mohly být v kratší podobě, a v podstatě to, že trochu nesplnil má očekávání. Nicméně i tak určitě stojí za to ho přečíst až do konce.

malpet
13.07.2017 5 z 5

Sapkowského svět se mi moc líbí, každou z knih jsem přečetl skoro jedním dechem.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

A je konec :-( Sága byla naprosto Fantastická.

Charlie119
08.07.2017 5 z 5

Že je tento díl hodnocen o 3% hůř, než jeho předchozí kolegyně? Pro mne teda ne. Přečtěte si tu bitvu ještě jednou, ano?
Vše musí někdy skončit. Úplně vše.

Kabátice
27.06.2017 4 z 5

To docela časté přeskakování v čase mi dalo zabrat, ale musím uznat, že celkově byl závěr vydařený. Zaklínače zařazuji mezi své srdcovky

LadyAlis
26.06.2017 4 z 5

Dočteno a spokojenost :) jen jednu hvězdičku ubírám za to, jak se neustále někdo pokoušel se Ciri mít dítě ;) to bylo až moc už na mě asi :/ ale jinak jsem ráda, že jsem dočetla. Rozhodně mě konec dostal.

zpevSusannah
18.06.2017 5 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec...
Ach joooo, já nechciiiiiii!!! Byl to neuvěřitelně fantastický příběh. Geralt, Ciri a Yennefer se stali za tu dobu mou knižní rodinou. Zamilovala jsem si je a myslím, že dlouho na ně nezapomenu. Bylo mi s vámi krásně! Díky Sapkowski :)

Heisenberg
04.06.2017 5 z 5

"Něco končí, něco začíná."
Tak, a ságu o Zaklínači mám přečtenou, tohle by si zasloužilo další díly, škoda že pan Sapkowski se sérií skončil... Kniha je určitě důstojným zakončením této skvělé série, ale podle mě je ten konec trošičku divný. Až na konec nemám k finále série žádné výtky, všechny dějové linky byly důstojně ukončeny. Devátá kapitola knihy je podle mě tou úplně nejlepší kapitolou celé série (vůbec jsem nemohl odtrhnout oči od příběhu). Bitva u Brenny taky byla hodně zajímavá, ale mohlo zde být větší zapojení hl. postav. Tak teď když jsem přečetl všechny Zaklínačské knihy, si zahraji všechny Zaklínačské hry, které prý předčily tuto sérii.
Za finální knihu 9/10. Za celou ságu 11/10.
EDIT: Kdybych měl tedy zhodnotit hry - Zaklínač 1 - 9/10 (milé ale i drsné překvapení), Zaklínač 2: Vrahové králů - 9/10 (důstojné pokračování prvního dílu a předehra k finální hře), Zaklínač 3: Divoký hon - 11/10 (Tak u hlavního příběhu i DLC musím říct, že tahle hra je geniální, nemám dalších slov, je to možná i nejlepší hra co byla kdy stvořena)

Maser
21.05.2017 4 z 5

Již nesčetněkrát jsem si ve své fantazii představoval, že jsem cestovatelem mezi světy. Na místech plných různorodých ras a stvoření jsem poznával obyvatele těchto světů. Na konci každého dne, když slunce začalo ustupovat noci, rozděláme oheň a vyprávíme si příběhy. Od dnešního dne bude jeden z příběh zasvěcen i zaklínači Geraltovi z Rivie.

fvalek
15.05.2017 5 z 5

To byl tak úžasný konec ságy. Jedině Sapkowski dokáže dělat takové dějové vlny, kdy je to lepší, lepší, horší, ještě horší, trošku lepší, zase horší, nejlepší a konec :D
Příběh měl asi největší vývoj, kdy se vlastně ze skoro ničeho stane všechno. Postavy, staré i nové, byly jako vždy super. Cestování světy a časy bylo parádní, všechny bitvy, ať už velké nebo malé, byly strhující. Dost se mi znechutila Lóže, ale to se dalo čekat. Vyřešilo se sice hodně otázek, ale pár hlavních se zase vynořilo. No a ten konec... Skoro jsem u toho fňukal :D
Já tam taky byl, víno a medovinu pil... a bylo to krásné :)

Devil-Ivet
03.05.2017 5 z 5

Skvělé uzavření téhle série. Nemám co vytknout, příběh jsem si užívala plnými doušky. Bylo to čtivé, zábavné, napínavé. Ale až po druhém přečtení jsem dokázala ocenit závěr knihy.

Evickar
21.04.2017 4 z 5

Musím upřímně říct, že celou sérii jsem byla spíše zklamaná. Tento díl byl rozhodně nejlepší, ale jinak je celá série lehce nadprůměrná. Zbytečně mnoho politiky. Sérii jsem asi 2krát odložila. Přečíst ji celou mě donutila až hra, a to Zaklínač 3: Divoký hon. Řeknu Vám, že hra je mnohem, mnohem lepší, i co se týče děje :-D Tady se jen naznačuje nějaký konec světa, nějaká zmínka o divokém honu, jinak samá válka, kde koho z jakého vojska potkali atd. Vzhledem k mé lásce k Divokému honu si přečtu i Bouřkovou sezónu, ale jedná se u mě spíše o povinnost.

BoredCop
19.04.2017 5 z 5

A to je konec, přátelé. Nelituji jediné minuty strávené u celé ságy a stydím se, že jsem se k ní nedokopal dřív.

Dovolím si každopádně poznatek směrem k hernímu zaklínači. Všechny 3 hry jsem hrál předtím, než jsem si přečetl knihy, ačkoliv nějaké základní povědomí o Sapkowského světě a důležitých figurách v něm jsem měl. Velká chyba! Když o tom totiž přemýšlím, nevybaví se mi moc postav z celé herní série, které by nevytvořil už Sapkowski v knihách. Tohle všechno vědět, hned by ten herní příběh dával úplně jiný smysl :)

jan14s
21.03.2017 5 z 5

Závěr ságy byl velice podařený. Škoda, že nemohu zapomenout a začít od začátku.

tomas5327
13.03.2017 4 z 5

Něco končí a něco začíná... Geralt je asi moje nejoblíbenější postava ale i přesto bych celou ságu hodnotil 4/5. Dle mého někde nadbytek politické pletichy která prostě patří do ságy ledu a ohně a né sem. Geralt jako takový je nejlepší na cestách ve společnosti svých různorodých kolegů. Tam tkví jeho síla. Když zbavuje svět monster...Lidé si rádi vymýšlejí různá monstra a strašidla, sami si pak....:)

CharlieDKR
27.02.2017 5 z 5

Moc jsem si ji užila. byla velice napínavá a i kyž opčasná politika trochu pro mě zbytečná tak nelituji ani jedné hodiny strávené u této knihy.

Majkrofon
09.12.2016 5 z 5

A je tu koniec jednej éry pre mňa. Záverečný diel je strhujúci, napínavý a mne sa len veľmi ťažko lúčilo s hrdinami, ktorých som si za tých 9 mesiacov, čo som čítal 7 dielne Sapkowskeho fantasy veľdielo, veľmi obľúbil. Ale nezúfajme, ešte nás čaká Búrková sezóna! :)