Zahrada kostí

Zahrada kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41439/bmid_zahrada-kosti-3gH-41439.jpeg 4 486 116

Neznámé kosti, neodhalená tajemství a nevyřešené zločiny staré téměř dve stě let vrhají zlověstné stíny až do současnosti… Učitelka Julia Hamillová zvelebuje zahradu starobylého domu, který si koupila po nedávném rozvodu, a v kamenité půdě objeví zakopanou lidskou lebku. Přivolaní odborníci exhumují celou kostru a bostonská soudní patoložka Maura Islesová pozná, že patřila ženě a nese jasné známky vraždy. Kdo byla ta neznámá a co se jí přihodilo, však zůstává skryto v minulosti. Norris Marshall, nadaný, ale nemajetný posluchač bostonské lékařské fakulty, si na studium v roce 1830 přivydělává ve společnosti zloděje mrtvol, který prodává nebožtíky jako materiál pro pitvy. I toto děsivé podnikání však bledne vedle brutálních vražd dvou ošetřovatelek a lékaře, jež se odehrají poblíž nemocnice. Nešťastnou shodou okolností se právě Norris stává hlavním podezřelým. Aby prokázal nevinu, musí vyhledat jedinou svědkyni, která stejně jako on tajemného vraha zahlédla. Tou je Rose Connollyová, půvabná sedmnáctiletá švadlena z bostonské chudinské čtvrti, jež se právem obává, že bude další obětí... Tess Gerritsenová nás ve svém novém příběhu vtahuje tentokrát z větší části do předminulého století a provází nás hřbitovy, pitevnami i porodnickými sály, ponurými výčepy i honosnými sídly tehdejší honorace. Vyzbrojena znalostí historických reálií včetně nesnadných počátků moderní medicíny důmyslně propojuje osudy současných postav s příběhem z minulosti a temnou spletí hrůzných zločinů směřuje k šokujícímu závěru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bone Garden , 2007

Markét.t
29.05.2015 4 z 5

Super kniha. Historická část knihy mě rozhodně bavila víc.
Nejlepší na knize byly popisy tehdejších lékařských praktik.
Pachatel pro mně byl celkem překvapivý.
Kniha se mi moc líbila, jen té romantiky na mně bylo někdy trochu moc.

LEN.ny
23.04.2015 5 z 5

Moc povedená kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, spojení minulosti a současnosti a celkově děj této knihy byl velmi zajímavý a poutavý. Určitě doporučuji, rozhodně se stala mým favoritem od Tess, tedy když nepočítám sérii Rizzoli&Isles, která je pro mne srdcovou záležitostí ;)

Rade
29.03.2015 4 z 5

Ke slušné detektivce přidány zajímavé pohledy do dějin porodnictví, chodu začínajících lékařských fakult, v knize vystupuje skutečná historická postava - lékař dr. O.W. Holmes, který první upozornil na nebezpečí šíření horečky omladnic v souvislosti s nedostatečnou hygienou. Drsný, bez servítků podaný pohled na zdravotnictví první půlky 19.století a tak trochu navíc se zde objevuje i ženská otázka.

Veeris
12.03.2015 5 z 5

Tato se mi velmi líbila, pro mě druhá od Tess, která utkví v paměti

missa85
21.01.2015 5 z 5

Jedním slovem SUPER :-) Hrozně moc mě zaujal příběh z historie ... současnost byla opravdu pouze okrajovou záležitostí :-) Příběh mě nakonec donutil na internetu zapátrat i po skutečné postavě, a to o dr. O.W.Holmesovi :-)

Toňula
06.01.2015 4 z 5

Další z pozoruhodných děl Tess Gerritsenové, tentokrát s průnikem to minulosti, která ovlivňuje život současných hrdinů a jejich pátrání po totožnosti osoby, jejíž ostatky nalezla hlavní postava na své zahradě.

ovpana
30.11.2014 5 z 5

Super knížka,příjemné čtení a hlavně zajímavý příběh o dřívějších lékařských praktikách je úžasný .

Krista93277
14.11.2014

Moc pěkná knížka, ale v knihovně mi nezůstane.

zoew
06.10.2014 4 z 5

Spíš než kriminální zápletka mě zaujal příběh z roku 1830. Většina lidí nemá nejmenší představu, jak se tehdy žilo, na jaké "úrovni" byla tehdejší lékařská péče (a znalosti v oblasti medicíny), kolik bídy a utrpení bylo mezi lidmi.........

janenick
14.09.2014 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem od Tess četla. Dotek červené knihovny mi vůbec nevadil, spíše naopak. Rozuzlení velice nečekané.

katerina8681
16.08.2014 4 z 5

chybělo mi rozuzlení toho smrťáka ale jinak fajn

Babo
13.08.2014 5 z 5

Dobrá knížka,prolínající se minulost se současností.Doporučuji.

efka.saf
29.05.2014 5 z 5

Tato kniha mě vážně skvěle bavila, i když (jak už tady padlo), ten cukerínový konec si mohla autorka odpustit. Ale to by zase nebyla Tess, aby tam tu svoji červenou knihovnu nepropašovala :). Ale příběh? Ten stál opět za to! Životní osudy mladičké Irky Rose a farmářského chlapce - a medika Norrise pro mě byl nesmírně zajímavý. I když v momentu, kdy se do vztahu začaly motat city, jsem se cítila lehce zklamaná, ááále co, vždyť bez toho by to asi nebylo ono :). Lékařské prostředí Bostonu 19. století bylo popsáno neskutečně poutavě a osobně musím říct, že nejvíc mě zaujaly právě veškeré popisy lékařských praktik a úkonů té doby, místy jsem byla doslova až fascinovaná (např. záležitost s amputací ruky). Detektivní příběh u mě byl tím pádem lehounce upozaděn, ale nebylo to zase tak hrozné ;-). Samotná detektivní zápletka byla přesně ve stylu T.G., tedy krásně zamotaná a s nečekaným rozuzlením. Ani já jsem samozřejmě neuhodla, že vrahem bude osoba, která jím byla a to je vždycky velké plus pro autora :).
V konečné fázi musím říct, že příběhy (ze současnosti a minulosti) byly velice hezky propletené a tím pádem kniha určitě splnila moje očekávání. Plný počet si i přes tu romantiku zaslouží.

Lucka385
10.04.2014 5 z 5

Další skvělá a neopakovatelná kniha od T.G. Příběh v minulosti mě velice bavil. Když jsem četla o někdejších praktikách v lékařství a přístupu k němu, přístupu k pacientům a celkové hygieně, vyvolávalo to u mě občas mrazení v zátylku. Je až neuvěřitelné, kolik věcí se za tu dobu změnilo.....A zápletka s ,,nestvůrou" a hamižností je velice povedená. Příběh z roku 1830 zasahující do dnešní doby je velice neobyčejný a zajímavý.

šipek
07.04.2014 5 z 5

Tak jsem si parádně početl.Moc se mi do této knihy nechtělo (děj se odehrává v dávné době),ale byl jsem mile překvapen. Prostě perfetní čtení.

Moňa69
06.04.2014 4 z 5

Napínavá kniha od začátku až do konce, obzvlášť se mi líbily popisy tehdejšího lékařského prostředí a praktik, osobně jsem byla fakt zaskočená, že si tehdy lékaři nemyli ruce po operacích a pitvách, naivně jsem se domnívala, že to snad byla vždycky samozřejmost:D Nemůžu si ale pomoct, i přes kriminální zápletku bych knihu zařadila spíš mezi romány pro ženy než thrillery. I mužské postavy tu mají silně ženské smýšlení, naopak záporné mužské postavy jsou narozdíl od kladných tohoto úplně zproštěny a vylíčeny až přehnaně. K tomu samozřejmě hned několik milostných zápletek... kvůli tomu jedna hvězda dolů, když čtu o vraždách, nechcibýt rušena prvky telenovely:)

Marie F.
19.02.2014 5 z 5

Má první. Po této knize jsem si ji oblíbila. Současný příběh OK, lepší byl historický. Zmátla mě a vraha jsem typovala špatně

vikikl
23.01.2014 4 z 5

Zajímavý a nevšední příběh, který mě bavil.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Překvapivě dobrá knížka, ze začátku jsem si myslela, že to bude brak, ale Tess nezklamala a děj rozvinula dokonale.

Li@
08.12.2013 5 z 5

Jedno z nejlepších co jsem kdy četla! Nevím, čím to. Příběh děsivě krásný, ale smutný. Člověk se dozvěděl i něco málo faktů a rozhodně jsem ani netušila, kdo je ten netvor (nebudu spoiler). Doporučuji!