Zahrada bestií

Zahrada bestií https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113534/zahrada-bestii-113534.jpg 4 488 73

New York, rok 1936. Američan německého původu Paul Schumann je mafiánským hrdlořezem, jenž proslul svou geniální taktikou a zásadou přijímat pouze „spravedlivé“ zakázky. Poté se mu však jedna nájemná vražda nezdaří. Schumann je dopaden a postaven před nelítostnou volbu: buďto zabije Reinhardta Ernsta, nacistického pohlavára blízkého samotnému Hitlerovi, nebo jej americká spravedlnost pošle do Sing-Singu a odtud na elektrické křeslo. Sotva se Paul ocitá v Berlíně, strhává se vražedná honička, při níž nebezpečí a zrada číhají na každém kroku. Během následujících osmačtyřiceti hodin Schumann vytrvale pronásleduje Ernsta, zatímco po něm zběsile pátrá bezpečnostní aparát Třetí říše v čele se zarputilým důstojníkem kriminální policie. V románu figuruje plejáda dokonale vykreslených postav, zčásti skutečných a zčásti smyšlených. V paranoidním prostředí předválečného Berlína střídá jedna akce druhou a četné dějové zvraty nedají čtenáři vydechnout. Zkrátka klasický Deaver… ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Garden of Beasts , 2004

CharlesWard
30.08.2018 4 z 5

Deaver tentokrát příjemně překvapil. Kniha se totiž (částečně) odehrává v mém oblíbeném období 30. let 20. století. A přesuneme se také do předválečného Německa. Tohle se ti povedlo Jeffrey!

Kolombovka
03.08.2018 3 z 5

Nijak extra mě příběh neoslovil. Většinu času jsem se nudila, zdlouhavě se mi četla. Výhledově nemám v plánu, se ke knize vracet.

koki.veru
20.06.2018 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že Deaver píše i takovéto knihy. Mám od něj ráda sérii s Lincolnem a toto jsem vůbec nečekala. Styl podobný, ale z období 2.světové války. Klobouk dolů. Vůbec jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Super !!!

Polinka92
11.06.2018 5 z 5

Ze startu se etla zvláštně, ale vtáhla mě do děje. Moc pěkné zpracování doby Hitlerovy vlády.

bábuška
12.05.2018 5 z 5

Žádnou knihu tohoto autora jsem ještě nečetla, ale protože mě zajímá popisovaná doba, udělala jsem velice dobře, že jsem po ní sáhla. Je to spíše 'mužská' četba, ale byla jsem dějem zcela pohlcena. Přestože hlavní hrdina a pár osob kolem něho jsou smyšlení, nacističtí pohlaváři jsou vylíčeni tak živě, jakož i celá atmosféra nástupu fašismu i přiblížení organizování olympijských her v Berlíně v roce 1936. Je to velice kvalitní kniha a zasloužila by hodně čtenářů.

konicekbily
02.05.2018 5 z 5

Autor se nám tentokrát vložil do historie a netradičně se příběh odehrává mimo Ameriku. A tak se musíme obejít bez našeho obvyklého vyšetřovatelského tandemu. Moc se mi to líbilo!

Reacher
25.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetl jedním dechem, autor umí přesně vystihnout atmosféru přicházejícího zla a mně osobně pomohl, abych si uvědomil pár historických souvislostí a faktů, které jsem dosud neviděl.

stumpy
26.10.2017 5 z 5

Trochu mimo hlavní osu Deavera. Román je ale výborný. Zasazený do doby 2. světové války. Závěr opět strhující a nečekaný. Knihu vřele doporučuji k přečtení.

moudivlacek
15.09.2017 5 z 5

Tak tohle je trošku něco jiného, než jsem dosud od autora četla - jak je zde psáno, je to z předválečného období. Kdysi jsem knihy o válce dost četla, pak přestala. Myslela jsem si, že se do toho nezačtu, ale opak, od začátku do konce velmi svižný děj.
Paulovi jsem moc fandila, hlavně kvůli tomu, co o nacistech víme. A byla jsem v šoku, kdo byl skutečně přítel a kdo ne.
Ale hlavně jsem tuto knihu vzala jako připomenutí zrůd z období nacismu a fašismu, a prostého hrdinství obyčejných lidí.

trudoš
19.07.2017 4 z 5

Strhující thriller z předválečného období, soustředící se hlavně na hutnou atmosféru tísně, která v Německu roku 1936 panovala. Román ani tak netěží z akčního vývoje, ale z rozprav obyčejných lidí, kteří skálopevně věří, že stát s národními socialisty v čele nemůže špatně dopadnout, přestože historie nakonec dokázala pravý opak.
Ale abych nelakoval, i zápletka poměrně dobře šlape, ačkoli v klasicky Deaverovských tóninách. Což v praxi znamená, že zákonitě nic nemůže být tak, jak to celou dobu vypadá. Vyprávění přitom na místo zabijáka Paula Schumanna jednoznačně táhne inspektor Willi Kohl, představitel staré detektivní školy, jež se při své práci najednou musí potýkat s bezhlavým nacistickým terorem. A scéna, kdy synovi vysvětluje, že členství v Hitlerjugend není úplně nejlepší volba pro budoucnost, patří k nejsilnějším momentům knihy. Snad jediné co zamrzí je, že pro všechen ten spád příběh zbytečně nabobtnal nepodstatnými odbočkami, přičemž zásadního se toho v důsledku tolik nestane.

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

Trochu jiný Deaver,ale zajímavá doba,napínavý příběh
a co kdyby se to povedlo.

Killingjoke
14.06.2017 5 z 5

Knihu jsem četl už dávno, v době, kdy u nás vyšla poprvé. Tehdy jsem nebyl zrovna vášnivým čtenářem knih s detektivní tématikou. Můj zájem o 2. světovou válku mne ale přivedl i na tenhle příběh. Deaver zajímavým způsobem a rychlými dějovými zvraty popsal příběh newyorského mafiánského zabijáka, jež volí mezi celou smrti a zakázkou která "se neodmítá'". Odlétá do Berlína, aby zde na objednávku vlády USA zastřelil Hitlerova generála. V mnoha situacích mu zachrání život jeho zkušenost, lstivost a lidskost, která mu velí zabíjet jen ty "zlé" lidi. Postupem času odhaluje obrovské a hrůzostrašné tajemství Třetí říše... Kniha se smyšleným dějem, ale vesměs skutečnými postavami mi v lecčem připoměla Otčinu od Roberta Harrise. S tím rozdílem, že Otčina se odehrává v utopickém nacionálním státě, kde Hitler vyhrál válku. Takže ač jsem tehdy nebyl příznivcem detektivek, tahle kniha na mne udělala obrovský dojem a byla jednou z prvních směrovek, jež mě nasměrovala k "drsné škole", kterou dnes tak miluju.

Danago
18.05.2017 5 z 5

Autor mě zase překvapil . Čtivě spojená historická fakta s velmi napínavým a skvěle napsaným fiktivním příběhem. Nejen , že mě to bavilo, ale taky jsem se nenásilně dost dozvěděla o předválečném Německu a americké politice té doby. Skvělá kniha.

qydko
10.05.2017 4 z 5

Deavera mám moc ráda, jeho knihy jsou vždy napínavé a strhující. Špionážní romány mě většinou moc nebaví, ale u tohoto jsem byla opravdu zvědavá jak dopadne, takže jsem mu dala šanci. Ztracený čas to určitě nebyl, ale vracet se k němu už nebudu.

katushah
31.03.2017 5 z 5

Jelikož miluji detektivky i téma druhé světové války, tak jsem si koupila tuto knížku. Byla to má první detektivka od Deavera, ale rozhodně ne poslední. Tato knížka má skvěle vymyšlený děj, dobře se čte a ráda se k ní vracím. Je to jedna z mých nejoblíbenějších.

MKrat
10.02.2017 5 z 5

Nezbývá než poděkovat autorovi za dobrou knihu.. doporučuji..

Majdule
08.02.2017 5 z 5

Berlín 1936, americký zabiják a současně sympaťák s charakterem, mezní situace, v níž se hrdina musí podívat pravdě do očí, a poblíž Tiergarten - tedy ona zahrada bestií. Koktejl napínavý do posledního písmena, překvapivé zvraty, možná trošičku naivní pohled na život. Přesto skvělá kniha o zlu v nás a jeho moci nad našimi životy.

haluz
11.11.2016 5 z 5

Můj asi nejoblíbenější Deaver :)

soukroma
14.10.2016 5 z 5

Výtečné, po celou dobu jsem si čtení z téhle neuvěřitelně hrozné doby a se záporáky jako hlavními postavami (kterým jsem samozřejmě fandila) užívala (však také autor nešetřil různými vtipnými narážkami na tehdejší nacistické představitele a jejich nápady, už si to dnes může dovolit ;-); krize přišla s poslední částí románu, jakoby člověk dostal ránu do břicha, ale optimistické vyústění na závěr to spravilo (dokud jsem si neuvědomila, že ty opravdové hrůzy mají při pohledu na datum - listopad 1936 - teprve přijít...).
Je obdivuhodné, jak se Američan, narozený po válce, dokázal skvěle popasovat s literárním ztvárněním dané doby a napasovat do ní svůj výtečný zabijácko-thrillerovsko-krimi příběh.
Kniha mě opravdu dostala = 100%.

Skripi
21.09.2016 3 z 5

Knihy s vojnovou tematikou ma vôbec nebavia ale Deaver je skvelý spisovateľ. Strácal som sa ale zasa v množstve postáv. Asi preto lebo som knihu počúval nahovorenú v práci. :D