Záhady českých dějin II.

Záhady českých dějin II. https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273909/bmid_zahady-ceskych-dejin-ii-HQj-273909.jpg 4 26 4

Záhady českých dějin série

V této knize se zkušenému autorovi literatury faktu podařilo znovu uplatnit svoji metodu, v níž kombinuje shrnutí zjištěných faktů a záznamů z historických pramenů s vlastní analýzou tématu – to vše podepřené schopností dívat se na téma nezaujatým pohledem a schopností nacházet originální závěry a rozuzlení. Oblast autorova zájmu pokrývá široké časové spektrum – od pravěku až po dobu rudolfinskou.... celý text

čef
08.03.2021 4 z 5

Moc záhad neobsažených v jiných dílech autora zde nenajdete. Historie českých zemí je samozřejmě jenom jedna a vytěžit z ní více populárních historek, než dokázal autor, už asi ani nejde. Zájemce tedy může již dříve čtené vesele přeskakovat a pobavit se nad méně známými událostmi a popisy historických míst jinde neuveřejněnými.

LadyKopřivA
27.01.2021 5 z 5

Velmi pěkná knížka, která čtenáři příjemnou formou přinese kaleidoskop zajímavých drobností, vztahů a souvislostí z různých období historie našich zemí. V některých pasážích je velmi detailní, ale posléze se na konci kapitoly vyjeví, že podrobnost je pro celkový obraz okolností dané "záhady" potřebná. Autorův styl mi vyhovuje a ráda si přečtu další knihy z této řady.

Iwíček
09.03.2016 5 z 5

Velice zajímavé a inspirativní počtení. Více píši v recenzi v záložkách.

Channach
25.02.2016 3 z 5

Zajímavé faktické čtení. Recenze v záložkách.