Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4 2179 2179

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

Anna 13
27.09.2020 5 z 5

Zatraceně...

Tohle je...
...nezapomenutelné.

I když je z této série poměrně slušný fenomén, stejně mě nikdo nevaroval, že se takhle zamiluju a nedokážu to odložit. A že představa, že jednou dojdu na konec, bude tak nevýslovně krutá.
Já všechny nezasvěcené varuji: Allie a Kaden jsou hrdinové, kteří jsou tak dobře napsaní, že je poznáte skrz naskrz a vytvoříte si k nim silná pouta, která nezpřetrháte. Jejich trpělivé a neskutečně nápadité sbližování je koncertem pro duši. Je to taková krása. Příběh je tak excelentně vystupňovaný... Je to tak překrásně zamilované...

Jak je možné, že jsem díky Kadenovi Whiteovi skoro zapomněla na Deana Holdera? Kluk Mony Kastenové překonává kluka Colleen Hooverové...

Boží.
Nejbožštější.

Srdcová záležitost. Jednou provždy.

Adyy
27.09.2020 5 z 5

Moc hezké.
Doporučuji všem!

Ze začátku mi přišly některé situace dost "trapné".
Ale postupem času to bylo mnohem lepší. Hlavní hrdinka byla svá, šla si za svým, i když to pro ni nebylo jednoduché.
Kadena jsem ze začátku vůbec nechápala, ale později to začalo být mnohem lepší, díky veškerým příběhům z minulostu, které vyprávěl.
Knihu jsme přečetla jedním dechem.

Škoda, že ve druhém díle nebude stejná hlavní hrdinka, ale na příběh Drawn se také moc těším!

anezka1473
25.09.2020 5 z 5

Ach! Mona píše tak krásně, hltala jsem každé slovo. Doporučuji

Siegrid
25.09.2020 4 z 5

Příjemná romantika. Do 3/4 knihy jsem četla jedním dechem, pak už to bylo na přeskakování a zbytečně natahované. Nicméně ke knize se ráda vrátím znovu. Spisovatelka mě nadchla natolik, že jsem si přečetla od ní ještě 3. a 4. díl. Druhý díl jsem nečetla, viz recenze jiných.

Petriii
22.09.2020 5 z 5

Za mě nejlepší dil série. Kadena jsem milovala od začátku do konce a moc se mi líbila Allie. Nebyla ufňukaná a přehnaně závislá na problému s rodiči.

zuzka5372
13.09.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přečteno jedním dechem za jeden den... Krásný zamilovaný příběh.

mag097
12.09.2020 4 z 5

Pokud hledáte odpočinkový román, u kterého se budete culit jako zamilované puberťačky a budete se chtít stát hlavními hrdiny aspoň na okamžik, Mona Kasten a její série Začít znovu je ta správná volba.
Počtu stránek se neděste, protože to, jak se bude vztah mezi Kadenem a Allie vyvíjet prostě budete potřebovat vědět.

makul
06.09.2020 3 z 5

Upřímně.. tato kniha není ničím originální nebo zajímavá, tudíž ani nepatří k mým oblíbeným knihám, ale stejně bylo fajn si ji přečíst. Knihu jsem četla hlavně, když jsem chtěla 'přijít na jiné myšlenky' a právě v těchto chvílích mě její čtení i bavilo. Popravdě jsem ani nic ohromujícího nečekala a tak se mi celkem líbila.

aquaver
05.09.2020 4 z 5

Původně jsem měla v plánu dát 5 hvězdiček, ale díky tomu, že jsem se hned potom pustila do druhého dílu (a ten se mi líbil o trošičku víc), rozhodla jsem se (po těžkém rozhodování) 1 hvězdu ubrat. To ale nemění nic na tom, že se mi kniha velice líbila a že ji mohu jen doporučit.

emve
03.09.2020 4 z 5

Knížku jsem si koupila s tím, že chci oddechovku s pořádnou dávkou romantiky, trochou napětí a chtíče, která dobře dopadne. V tomto ohledu naprosto naplnila moje očekávání, o čemž vypovídá, že jsem ji přečetla za tři dny (jenom proto, že jsem měla fakt hodně práce..) Sice od začátku tušíte co přijde, ale není to na škodu. Po jazykové stránce to sice poklad není, ale vyvážila to míra zábavnosti. A cením si výběru hudebního alba! ;)

kindlova42
02.09.2020 4 z 5

Děj knihy je zaměřen na hlavní dvě postavy a jejich romantickou linku. Je to dobrá oddechovka, která se četla velmi rychle a děj hezky plynul. Sice je velmi předvídatelný, ale to se u tohoto žánru většinou očekává :D
Knihu jsem si užila a pouštím se do druhého dílu :)

Áža707
02.09.2020 3 z 5

Příběh se dobře čte, je napsaný s lehkostí, ale přesto zde najdeme vážná témata moderní doby jako je sexuální obtěžování, zneužívání a znásilnění.

Postavy byly skvělé a občas mě jejich rozhovory a scény dokázali velmi pobavit.
Allie mě dostala pro svoji kuráž a Kaden s vyjadřováním typického bad boye a přesto se zranitelnou části sama sebe. Líbil se mi jejich "vývoj", či jak to jinak nazvat a to jak postupem času odhalovali všechny nejhorší životní tajemství. Jediné, co mi k nim nesedlo bylo, když v konverzaci používali muž/chlap apod. V ten moment jsem si nepředstavila vysokoškoláky, ale nějaký dospělý třicetiletý chlapy.

Většinou nemám postavu, že bych jí nenáviděla, ale matka Allie mě přiváděla k šílenství a obdivovala jsem hl. hrdinku, jak se jí přes telefon vzepřela.

Celkový konec knihy měl správný zvrat a napětí a následný krásný zakončení. Plusový body za ukázku následujícího dílu, protože to hodně navnadí. Už se těším na pokračování a doufám, že zde budou Kaden s Allie zase k vidění (teda spíš k přečtení).

⭐ 4/5

Petra024
31.08.2020 5 z 5

Pro někoho SPOILER!!!
Svěží, oddechová knížka prostě klasická romantika. Kaden i Allie měli každý svojí minulost před kterou oba utíkali. Allie do jiného města od rodičů, Kaden za to nenáviděl bratra a otce. Kadenovo chování jsem někdy nechápala, ale na konci když přišlo vysvětlení proč se tak chová a bojí se Allie víc připustit k tělu jsem to pochopila. Nejvíc mě rozesmálo, když hned na začátku Kaden stanovil pravidla, který stejně nefungovaly. Co mě naštvalo, když se Kaden smál Allie že brečí protože poprvý viděla a ochutnala pizzu kterou nikdy neměla nebo když ji sbalil věci a vyhodil z bytu. Líbilo se mi ty jejich procházky po krajině. Hodně mi to připomíná sérii After ale jinak moc pěkný. DOPORUČUJI!!!

BarkaS
30.08.2020 4 z 5

Dostala jsem, co jsem čekala a možná i trochu víc. Příběh má spád, logiku, byť je to slaďárna a všichni (tedy spíš všechny) víme, jak to skončí. Za mě navíc zajímavá linka perfekcionistické matky.

Ocásek
30.08.2020 5 z 5

Já nemám slov. Tohle bylo prostě úplně boží!
Úplně jsem si zamilovala Allie a Kadena. Hrozně mě bavilo sledovat neustálé dohadování a flirtování mezi nimi. Ale i vedlejší postavy byly naprosto skvělé. Po celou dobu jsem se usmívala jako měsíček na hnoji a hltala jednu stránku za druhou. Jo až takhle skvělý to bylo.
Moc mě zaujal playlist na začátku knihy a to, jak byly písně propojené s příběhem.
Všichni milovníci romantiky si tohle prostě musíte přečíst. Je to neskutečně čtivá, milá a sexy knížka. No prostě tohle chcete číst ZNOVU.

desejka
28.08.2020 5 z 5

Krásná romantika, moc mě to bavilo a těším se na další díl.

Vyllandra
27.08.2020 4 z 5

Pořád jsem četbu odkládala, ale díky nemoci jsem ji konečně vytáhla a přečetla za jeden den.
Lehká, oddechova četba. Příběh svižně ubihal. Zajímavé postavy.
Za mě určitě čtivé.

nikola4381
27.08.2020

Když jsem do ruky dostala tuto knížku říkala jsem si že než to přečtu tak to bude trvat dlouho. Její tloušťka mi nenechávala spát. Když jsem jednou knížku otevřela nemohla jsem přestat.
Knížka mě zaujala od začátku do konce. Četla jsem mnoho knížek s touhle tématikou. Myslela jsem si že to bude další puberťácka knížka. Omyl.
Líbila se mi problematika Kadena a Allie. Knihu jsem přečetla během 3 večerů a nechtěla jsem aby skončila.

tadobra
26.08.2020 odpad!

ne prosim. fakt ne. neco tak povrchniho jsem snad necetla. je to hrozny priserny debilni aaaaa. ja se cejtim tak divne ze ani na interpunkci nemam silu. co jsem to prave cetla. boze.
takovyhle knizky mi vazne pijou krev(viz. after). hlavni hrdinka naivni, hlavni hrdina desnej bad boy a suknickar ale kdyz potka nasi fnuknu, najednou se z nej stava romantik.
ja mam dost.

Michalka98
26.08.2020 3 z 5

Kniha se dobře a rychle četla, byla odpočinková, ale bohužel ani Mona Kasten ve mně nedokázala probudit lásku k tomuto typu literatury. Opakují se zde stejné věci, které už jsem v knihách s podobnou tematikou četla a které mi nesedí: jsou zde hrdinové, se kterými se nemůžu ztotožnit (ačkoli jsme přibližně stejně staří), večírky, na kterých nezletilí pijí alkohol jako vodu, hlavní hrdinka, která téměř na každé straně opěvuje fyzickou dokonalost hlavního hrdiny a nesmím zapomenout na skutečnost, že hlavní hrdina je největší borec na celé škole. Oceňuji, že se autorka věnuje i vážným tématům, ale přišlo mi, že některé věci (zejména z minulosti hlavní hrdinky) mohla ještě rozvést. Tento typ příběhů pro mě zkrátka není, ale myslím, že se bude líbit fanouškům jiných knih s podobným tématem.