Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407602/bmid_zacit-znovu-EFK-407602.png 4 2174 484

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Omega

Begin Again , 2016

Maruk
22.04.2020 5 z 5

Tahle kniha se nezdá, ale pro mě to byl vážně bum. Úžasně napsané, zase trošku jiný příběh, scény,... Postavy jsem si hned zamilovala a vše ostatní také. Příjemné čtení, které se mi dostalo pod kůži.

ElikaS
18.04.2020 5 z 5

To bylo krásné. Velmi milá oddechovka, kterou jsem si moc užila. Jak Allie, tak Kaden byli skvělí a oba jsem si oblíbila. Už se těším až se vrhnu na další díl.

makacek
14.04.2020 4 z 5

Oddechove, ale cilova skupina byl asi o neco nizsi rocnik :-) ale cetlo se to dobre jaknse ocekava u pohadky pro velke.

denisa8946
12.04.2020 5 z 5

Velmi pěkně napsaná oddechová knížka. Příběh je propletený tajemstvími hlavních hrdinů, nechybí v něm vtipné pasáže, ale ani ty romantické a lehce erotické. Celkově se tak knížka hezky čte a příběh ubíhá. Měla jsem ji za pár dní přečtenou. Kdo se chce odreagovat, má mé doporučení. :)

Ivuska.09
11.04.2020 3 z 5

Spousta nadšených recenzí mě ovlivnila tolik, že jsem se do této série také pustila, ačkoli to původně vůbec nebylo v plánu. A ano, není to špatné. Myslím, že mezi podobnými knihami dokonce lehký nadprůměr. Nicméně za sebe sérii doporučuji spíše mladším čtenářkám, cca okolo dvaceti let - stejně jako jsou hlavní hrdinové. Mě už v ději nic nepřekvapilo, chybí mi nejspíš jakási naivita, díky které bych si to plně mohla užít.

muchomurka
02.04.2020 4 z 5

Po detektivkách a thrillerech jsem potřebovala změnu a oddych, něco sladkého a jednoduchého a to jsem tady dostala. Ano, na toto téma jsou mnohem lepší knihy, který jsem četla, ale tahle mi sedla v pravý čas. Sice už nejsem cílová skupina, takže neustále vzdychání nad Kadenovým tělem a zkoprnění pokaždé, když se na sebe podívali, šlo lehce mimo mě, ale bylo to milé a sem tam i vtipné. I když ta roztržka byla protivná, celkem by mě potěšila kniha, kde by hlavní postavy spolu bojovali proti něčemu, co jim má stát v cestě a ne se zbytečně trápit odlukou, která je zbytečná. Ale tady to naštěstí bylo zkousnutelné - krátké a netáhlo se to přes polovinu knihy.
Takže celkově proč ne? Dostala jsem to, co jsem chtěla. Druhý díl zkusím.

Karolína18
02.04.2020 2 z 5

Achjo, tohle fakt ne!
Dávám dvě hvězdy jenom proto, že jsem to dočetla až do konce. Tento politováníhodný fakt však vypovídá spíše o tom, jak moc někdy týrám sebe sama. V této knize bylo všechno špatně. Stereotypní námět (to není samo o sobě špatně, pokud není i stereotypně zpracovaný), zápletky a různé odpovědi, věty jedno velké klišé, kostrbaté, neučesané, neplynulo to, spíše skřípalo, autorka doslova znásilňovala jinak variabilní žánr romantické literatury, nesympatické postavy, nesrozumitelné dialogy, které ani při nejlepší dobré vůli v překladu prostě často nefungovaly, o příšerném překladu a častých chybách ani nemluvím. Čekala jsem alespoň nějakou super velkou hádku – smysluplnou – a její následné promyšlené řešení, marně.
A kde byl, sakra, humor? Nebo alespoň úsměvné okamžiky způsobující červenání, co donutí každou alespoň trochu romantickou holku, culit se jak blázen. Tady bylo všechno předvídatelné, afektované, jakoby špatně vypočítané, úplně mimo. Například ta hádka se Sawyer na začátku. Co to jako bylo?! Nebo Kadenova nepříjemnost, která zázrakem zmizela, když vzal Allie na první túru? Celá ta věc kolem rodičů Allie? To jako proč?
Už od puberty zbožňuji tento žánr, speciálně knihy z prostředí vysoké školy, ale mám pocit, jako bych už všechno dobré přečetla a nikdo už mě nedokáže oslnit. Doba jde ale neustále kupředu, je to nový obrovský prostor pro nové vtipy, nová zpracování, nové mužské postavy, do kterých by se mohly dívky (nejen) v pubertě zamilovávat, nové oslňující hlavní hrdinky, kterými by si každá čtenářka přála být.
A je tu ještě jedna věc, kterou je nutno zmínit. Pokud jsou u takovéto knihy uveřejněny nějaké "Podobné tituly", je to pro ně velká urážka a mně strašlivě moc mrzí, že tam jsou i daleko zdařilejší knihy, ke kterým si tato ani nezaslouží být přirovnána.

Veeria
01.04.2020 4 z 5

Začít znovu. Je lehké začít znovu? Allie a Kaden na tuhle otázku v knížce hledají odpověď, k tomu jim pomáhají i jejich přátelé. Musím říct, že knížka je velmi čtivá, postavy sympatické. Pro relax a oddych naprosto ideální volba - romantické, milé.

lenka6429
01.04.2020 5 z 5

Se čtením v podstatě teprve začínám a i tak jsem knížku měla za 3 dny přečtenou. Postavy mi byly všechny sympatické a příběh poutavý. Vždy jsem měla problém se od knížky odtrhnout, protože jsem potřebovala vědět jak bude děj pokračovat. Sice byl děj občas trochu předvídatelný, ale ne vždy, takže mi to až tak nevadilo a i tak jsem z knížky nadšená, těším se na další díly. :))

vodovodnice
29.03.2020 4 z 5

I když je to knížka pro náctileté, tak jsem dala knížce šanci, přesto, že mi už dlouho náct není.
Překvapilo mne, že mne knížka chytla a četla se hodně rychle, na to, že je to objemná knížka, měla jsem ji přečtenou za 3 dny.
Knížka má jednoduchý příběh, taková odpočinková knížka.
Některé věci mi tam přišli trochu mimo, třeba jak je Alli v jednom kuse "vykolejená" z Kadena a je do něj blázen, nebo v těch dvou pasážích kdy sténá jeden nebo druhý už jen při tom, kdy si teprve sundavají tričko... Ale můře to být také tím, že už mi není náct...
Nicméně knížka chytlavá je a zaujala mne.

Market = )
28.03.2020 5 z 5

Tak tomu říkám milé překvapení :-). Vtipné, milé, sympatické osoby, příběh svého druhu možná malinko netypický, typický zvraty samozřejmě jsou, ale nemučí nás dlouho :-). Doporučuju.

Alieen
28.03.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale ničím nepřekvapila. Samozřejmě jsou knihy na toto téma vždy hodně podobné, ale v těch opravdu dobrých vždy naleznu něco navíc. Tato kniha mě přesto ale jako oddechovka bavila a zaujala. Jen mi chybělo větší proniknutí do některých načatých detailů a celkově mi přišlo, že i ten typický "problém před tím, než se ti dva skutečně dají navždy dohromady" se vyřešil nějak snadno, rychle.. Autorka je však mladá a pravděpodobně cílí na mladší čtenáře, třeba se od ní máme ještě na co těšit. :) Sérii si ale určitě přečtu celou.

knihomolka78
28.03.2020 1 z 5

Hlavní hrdinové to měli v životě těžké a chtějí změnu, nový začátek. Přitom se sbližují, ale nechtějí si říct nic o své minulosti, za kterou se stydí, čímž si mezi sebou tvoří barikády, které ale samozřejmě překonají.... Děj celkem předvídatelný, nepřekvapí, neurazí, nijak zvlášť nenadchne.

YenMaja
25.03.2020 5 z 5

Krásný, srdceryvný příběh dvou polámaných lidí, kteří si našli cestu k tomu druhému i k sebe sama. Začátek, kdy se snažili Kaden a Allie nějak společně fungovat, mě bavil a od poloviny knihy jsem se culila jako puberťačka. Přečteno jedním dechem, autorčin styl mi neuvěřitelně sedl, hlavní postavy mi budou chybět.

Luc.i
23.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Sice typická svého žánru takže se dalo tušit co bude ale to mi vůbec nevadilo protože mám tenhle žánr moc ráda. Oba hrdiny jsem si hned oblíbila. Kaden uzasnej. Krásný citáty a myšlenky. Skvělý písničky co tam zmiňovali. Čtení jsem si moc užila, styl mi vyhovoval, těším se na další díl

Lucijáš276
22.03.2020 5 z 5

Tato kniha byla opravdu kouzelná a oddechová! Strašně moc se mi líbila! Allie a Kadena jsem si okamžitě zamilovala :) Jdu na další díl!

warca
19.03.2020 3 z 5

Oddechový příběh na jedno odpoledne o polámaných hlavních hrdinech, kteří si postupně budují cestu k srdci toho druhého. Je těžké podat to celé uvěřitelně, to se autorce téměř i povedlo. Některé pasáže byly vtipné, některé poutavé a našlo se i pár slabších míst.
Děj celkem předvídatelný, jak už to u tohoto typu romancí bývá.
Nepřekvapí, neurazí, nijak zvlášť nenadchne.
Lepší průměr.

Verunka926
12.03.2020 5 z 5

Já miluji tyto romantické knihy...Člověk je má přečtené za chvilku, odpočine si u nich a budou ho bavit. Za mě jedno velké doporučení.

BlankaHill
11.03.2020 5 z 5

Že se mi to bude líbit jsem poznala po přečtení pár stránek a nemýlila jsem se. Když byly vysloveny pravidla spolubydlení, tak už jsem se nemohla dočkat všech situací, které určitě nastanou a nastaly. Napsáno velice čtivě a hlavně se člověk i zasměje. Moc pěkné (◍•ᴗ•◍)✧*。

simona_horakova
10.03.2020 4 z 5

Už dlouho jsem hledala nějakou skvělou young adult knížku a našla jsem ji. Knížka se mi velmi zalíbila a moc příjemně se četla. Rozhodně, si od této spisovatelky přečtu více knížek.