Zachráníš mě ráno

Zachráníš mě ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298532/bmid_zachranis-me-rano-8SG-298532.jpg 4 509 105

V zapadlém floridském městečku Torrance se nikdy nic neděje. Když přitažlivý doktor Crosbie opustí svou ženu Sandy kvůli místní královně plastických operací a rozvodů Kerri Franklinové, zdá se, že nic zajímavějšího už se nemůže stát. Ale pak je brutálně zavražděna Liana Martinová, nejkrásnější studentka posledního ročníku torranceské střední školy, a města se postupně zmocňuje plíživý strach. Kdo mohl tak nesmyslný zločin spáchat? A udeří zabiják znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Heartstopper , 2007

anezur33
09.12.2018 4 z 5

Tato spisovatelka mě nikdy nezklamala

DK197
23.09.2018 4 z 5

Neobyčejná detektivka, která se ovšem spíš než na detektivní linku zaměřuje na propletené a spletité vztahy v městečku. :-) Ovšem pohled vraha tomu dává říz. :-) Jen ten závěr mě trošku nepotěšil. Nesedělo mi to. Ale jinak bomba! :-) Zase jednou skvělá fieldingovka. :-)

Opatov
15.09.2018 5 z 5

Florida. Gradujici detektivka, ve ktere se strida dej a zapisky vraha. Prekvapivy konec.

Kikuse13
19.08.2018 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka. Kniha se mi četla dobře, měla jsem pár tipů kdo je vrah a jeden se mi potvrdil. Podle toho konce to vypadá na pokračování, tak uvidíme.

mau
29.07.2018 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v autě a cesta krásně ubíhala. Pěkně rozpracované postavy a vztahy v městečku, příběh slušný a konec překvapivý. Detektivky a thrillery obvykle nečtu, tak nevím jestli je to standard.Každopádně v klidu doporučuji.

85098211
09.07.2018 4 z 5

Podle mého názoru dost velké psycho. Kniha je napínavá a je napsána opravdu čtivě. Jen já už dávno nejsem v pubertě - možná bohužel? - a to byl docela kámen úrazu. Asi proto mne zvolené téma moc neoslovilo. Zkusím ale nějakou další autorčinu knihu a myslím, že by se mi snad mohla líbit o něco víc ;-).

MarianP
02.07.2018 3 z 5

Za mňa len 3 hviezdičky, pretože knihu som sa trochu musel nútiť čítať. Presne to jej chýbalo : čtivosť. Prvá kapitola bola super, výborna. Ale takisto aj posledná. Od nej šiel dej dolu vodou, samé vzťahy, ženské problémy, absolútne vymizlo provtné nadšenie. Knihu by som určite neoznačil ako horor, ako na tejto databáze. Zachrániš ma ráno je taký asi dramatický thriler pre ženy. Nečakajte ani napätie, ani pátranie ani nejakú skvelú atmosféru. Záver je prekvapivý. Preto 3* ale viac za mňa určite nie....

okeey
02.07.2018 4 z 5

Příběh super, akorát ten konec mi přišel dost uspěchaný, proto 4 hvězdičky, jinak se mi to moc líbilo. :-)

moudivlacek
11.05.2018 5 z 5

Tak to opravdu se mi líbilo, zařadila bych to do psychologických románů. Když jsem četla, o čem by to mělo být, moc se mi do knihy nechtělo. Ale ten obsah je trošku zavádějící.
Každopádně nudit se nebudete, na konci knihy si ale člověk - normální - nevydechne, protože - alespoň já - z toho cítím pokračování zla, když bude mít možnost, a to mě docela děsí.
Takových případů je totiž v reálu moc a průběh i konec hodně podobný. Holt - do hlavy nikdo nikomu pořádně nevidí.

Allena24
18.04.2018 5 z 5

Joy Fieldingová vždy patřila mezi mé oblíbené autory, mám pro ni slabost. I tato kniha se mi četla velmi dobře. Je mi velmi sympatická postava Sandy a některé její myšlenky či výroky mě i pobavily ... takové ze života např.: Muži kuli sexu přislíbí lásku, ženy kuli lásce sex.... nebo: Věděla, že apetit rebelujícího teenagera nic nepovzbudí tak, jako kritizující matka.

Chesterton
05.02.2018 4 z 5

Poslouchala jsem audio a pro mne vyniklo hlavně psycho, ať už vztahové nebo deník zabijáka. Humor se najít dal, ale oddechovkou bych knihu nenazvala:)) Spíš mi z knihy vystoupila mrazivost až patologie. Ale nelituji, občas lze něco podobného číst či slyšet, byť můj hrnek kafe to úplně není:))

Hoshi
19.01.2018 4 z 5

Příběh byl zajímavý, četl se lehce, rychle ubíhal, konec mi připadal trochu uspěchaný - jak už bylo v komentářích několikrát zmíněno. S autorkou jsem se díky tomuto románu setkala poprvé a musím uznat, že je toto první setkání je na velice dlouhou dobu i poslední. Kniha mi ležela na poličce dlouho a díky čtenářské výzvě jsem se k ní odhodlala, ale není to to pravé čtení pro mě.

PolarBee
01.11.2017 4 z 5

Skoda toho uspechaneho konce, cekal jsem vic. Ale i tak uzasna kniha, na svuj zanr teda ne prilis narocna co do napeti, ale zato postavy jsou uzasne procitene.

HanaZa
16.10.2017 4 z 5

moje oblibena spisovatelka,kniha se mi cetla dost dobre...

BlackBlade
12.10.2017 3 z 5

Letní dovolenková oddechovka. Kniha mě obohatila o zjištění, jak asi reagují mladé holky na přítomnost mužů (že je to v podstatě dost podobné :).
Závěrečný zvrat byl dobrý, ale myslel jsem, že to bude trochu složitější zápletka a řešení. Malinko mi přišlo, že autorka nevěděla, jak "z toho ven", tak nabídla poměrně jednoduchý konec.

DickBach
09.10.2017 5 z 5

Mé první a náhodné setkání s touto autorkou a musím říci, že velice dobré. Kniha je sice tak trochu "dívčí románek" - je v ní celkem dost teenagerské psychologie, ale konkrétně zde to vůbec není na škodu. Rozuzlení je překvapivé. Sice jsem tušila, že to bude takhle nějak (a doufala, aby to nebyl ten jeden člověk), ale na tohoto vraha jsem v úvahách prstem neukázala ani jednou. Takže děkuji a jdu na další.

pafčaodřeky
30.08.2017 3 z 5

Holčičí počteníčko (rozebírají se vztahy, teenageři), humorné (což asi nebyl záměr), nečekaný vrah a jeho zápisníček. Tři a půl za to pobavení. ( p.s. nečtěte si komentáře níže, někteří vyžvaní úplně všechno-Veeris, ta by se měla smazat; vypadá to, že každý překlad je jiný -v mém byl deník vraha psán neutrálním pohlavím)

alnahu
28.08.2017 3 z 5

Detektivku od této autorky jsem dočetla docela s přemáháním . Ale její psychologické romány mám velmi ráda. Proto jen za 3 hvězdičky.

Danago
19.08.2017 5 z 5

V zapadlém floridském městečku je brutálně zavražděna nejkrásnější studentka posledního ročníku střední školy Ve městě začne panovat strach. Kdo mohl takový zločin spáchat? A udeří zabiják znovu?
Joy Fieldingová si jako obvykle obratně pohrává se čtenářem. Dokáže napsat příběh plný zvratů a falešných stop. Knížka je napínavá a konec asi všechny překvapí. Za mě opět skvělá knížka.

šipek
10.08.2017 4 z 5

Tak jsem se dostal k této spisovatelce zde přes databázi knih a nelituji. Na pět hvězdiček to nebylo, ale moc dobře se kniha četla a byla srozumitelná. Čtenář se v ději neztrácel. Takové oddechové čtení s pro mě nečekaným rozuzlením i když se to dalo očekávat. Jako horor mi tato kniha nepřišla. Naprostý souhlas s komentářem od uživatele bajinecka.