Zachráníš mě ráno

Zachráníš mě ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298532/bmid_zachranis-me-rano-8SG-298532.jpg 4 509 105

V zapadlém floridském městečku Torrance se nikdy nic neděje. Když přitažlivý doktor Crosbie opustí svou ženu Sandy kvůli místní královně plastických operací a rozvodů Kerri Franklinové, zdá se, že nic zajímavějšího už se nemůže stát. Ale pak je brutálně zavražděna Liana Martinová, nejkrásnější studentka posledního ročníku torranceské střední školy, a města se postupně zmocňuje plíživý strach. Kdo mohl tak nesmyslný zločin spáchat? A udeří zabiják znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Heartstopper , 2007

Modrina
09.08.2020 3 z 5

Knihy paní Fieldingové mám moc ráda, ale tahle nebyla úplně to pravé ořechové. Vrah byl poměrně jasný, trošku mě mrzelo, že to opravdu byla tahle postava, těšila jsem se, že to bude úplně jinak. Ztráta času to není, ale když si to nepřečtete, zas o tak moc nepřijdete.

Pavlína2019
26.07.2020 2 z 5

Tipovala jsem úplně jiného pachatele, takže jsem byla překvapena. Kniha by mohla být poloviční. Ale rozhodně dobrý nápad. Líbilo se mi prokládání děje s úvahami pachatele. Sice se mi jiné knihy četly lépe, ale špatná nebyla.

Mrňous1
30.06.2020 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Nebylo to vůbec špatné, i když jsem vraha tipla hned na začátku a během četby se jen utvrzovala v tom, že tipuji správně, dojem z knihy to vůbec nezkazilo. Jde o hodně dobrou sondu do psychologie postav, které jsou vykresleny opravdu plasticky. Až se nabízí otázka, kdo je vlastně zločinec...:-) Kniha stojí za přečtení.

m_martina
27.06.2020 4 z 5

Knihy od Joy jsou oddechové, proto je ráda čtu. Tohle je jedna z těch slabších, ale stále dost dobrá na to, abych ji ohodnotila čtyřmi hvězdami.

evincz
24.06.2020 4 z 5

Kniha mě vtáhla do děje. Popisuje vztahy a charakterové vlastnosti jednotlivych postav, a donuti vas přemýšlet a hodnotit, jak ovlivňuje výchova dětí jejich dospívání. Opravdu je konec tak nečekaný?

Horalka5
04.06.2020 5 z 5

Nejdříve jsem se do knihy nemohla nějak začíst, ale byla jsem příjemně odměněna za to, že jsem to nevzdala. Myslela jsem si, že je děj celkem předvídatelný, ale neustále jsem zjišťovala, že mé domněnky se ukázaly jako zcela chybné. A 5* dávám také za skvělý konec! :)

Lka
27.05.2020 4 z 5

Audio :

Další super kniha od autorky.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

vladka321
25.02.2020 5 z 5

Detektivka, která se mi opravdu dobře četla. Zápletka je poněkud tušitelná, což ale vůbec neubralo na zajímavosti knihy. Je to správný propletenec, který vyloženě vybízel k podobnému vyvrcholení. Detektivka je příjemnou oddychovkou a jistě tomu přispívá i slovník nejenom detektiva, ale i ostatních protagonistů. Knihu doporučuji, rozhodně se nudit nebudete :-)

Jessica007
08.01.2020 4 z 5

Psychologicky propracovaná detektivka, drsná - na můj vkus až moc. Vraha jsem neodhalila, závěr byl překvapivý.

mirka2558
03.10.2019 5 z 5

vobec som netrafila vraha :D myslela.som si, ze je to ucitel. takze velke prekvapenie .

zimolka
26.09.2019 5 z 5

Další povedený příběh.Vůbec jsem netušila kdo je vrahem.Kniha byla velice napínavá,opravdu se povedla.

Gibis
07.09.2019 4 z 5

Knihy Joy Fielding čtu moc ráda a i tahle se mi četla dobře, přestože jsem téměř od začátku správně tušila, kdo za vraždami stojí. Mám ráda ta její psychologická zamyšlení, tentokrát nad tím, jak je těžké vyrůstat a existovat ve společnosti, pro kterou je bezchybný vzhled to nejdůležitější a každá odlišnost proti obecně platným představám o kráse se tvrdě trestá výsměchem, opovržením a šikanou.
Jen deník zabijáka na mě působil poněkud nepřesvědčivě a konec byl trochu uspěchaný, jako by se autorka snažila v jediné kapitolce pár větami dovysvětlit, jak to se všemi postavami nakonec dopadlo.

kob
15.08.2019 4 z 5

Četla jsem se zájmem a konec pro mě byl opravdu překvapivý.

pavčape
11.08.2019 3 z 5

Od J. Fieldingové znám mnohem lepší knížky. Tahle byla průměrná. Pokud to mělo být psychologické, něco tomu scházelo, pokud to mělo být detektivní, tak také. Bylo to něco mezi. Pořádně jsem se začetla až na konci knihy a to rozuzlení na mě působilo dost hloupě.

ronave
27.06.2019 3 z 5

Zatím jedna z nejslabších knih, kterou jsem od Joy četla. Dokonce jsem se musela do čtení nutit ;-) Velké množství zbytečných postav, ve kterých jsem se místy ztrácela. Nejzajímavější bylo posledních 6 kapitol, kde se vše vyřešilo...řekla bych až příliš rychle.

zdenaR
24.06.2019 4 z 5

Další povedená kniha od spisovatelky, která nezklame a jejíž knihy se mi velmi dobře čtou.
Drobná připomínka ohledně zbytečně velkému množství postav a uspěchanému (jakoby nedokončenému) závěru.

maximus13
24.06.2019 5 z 5

Maximum hvězd hlavně kvůli parádnímu a nečekanému závěru! Za mě osobně bych možná ubral jednu hvězdičku pro opravdu veliké množství postav, jejichž jména jsem měl problém si zapamatovat. Dle mého názoru bylo naprosto zbytečné pro samotný děj zmiňovat tolik postav, které se v ději objevily třeba jen na chvíli. Jinak zajímavá sonda do vzájemných propletenců vztahů v malém americkém zapadákově. Za mě s klidným svědomím doporučuji.

pingu1
05.03.2019 5 z 5

V malém městečku je zavražděná nejkrásnější studentka. A kdo je vrah? To jsem až do konce nevěděla .... Prima čtení, náhled do života v maloměstě, pěkná zápletka. Za mě pět hvězd :-)

janina66
22.01.2019 1 z 5

Tak bohužel tato kniha mě vůbec nebavila. Špatně se mi četla, takže cca po 4kapitolách jsem to vzdala. Naštěstí jsem ji měla půjčenu z knihovny, tak mě to nemrzí.