Zachraň se

Zachraň se https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484927/bmid_zachran-se-QIL-484927.jpeg 4 653 114

Zachraň mě série

Maxton Hall série

2. díl

Kniha Zachraň se je pokračováním úspěšné knihy Zachraň mě od německé autorky Mony Kasten. Zve vás do světa prestižní školy Maxton Hall, dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které obklopují Ruby a Jamese. Je o tom, co se stane, když musí Ruby těžce odpouštět zradu a Jamesovi se převrátí svět vzhůru nohama mnoha nečekanými událostmi. Blíží se studium na Oxfordu… Na pozadí příběhu hlavních hrdinů se odvíjejí osudy jejich sourozenců – těhotné Jamesovy sestry Lýdie a vtipné a sebevědomé Rubyiny sestry Ember. Všichni zažívají své první lásky, každá je jiná, ale vlastně jsou všechny stejně opravdové. Znovu se setkáme s organizačním týmem a užijeme si s ním velkolepé plesy. Ale konec čtenáři opět vyrazí dech a nezbývá než napjatě vyhlížet třetí díl…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

Save You , 2018

Pedruska01
05.11.2021 4 z 5

Na pokračování Mony, tedy její druhé série Zachraň mě jsem se nehorázně těšila. Přeci jenom - Mona. Stále jedeme na vlně velké čtivosti, dobrého stylu, střídání pohledů, které se nám tentokrát rozmnožilo o sestry každého z hrdinů, a celkově je to milé a příjemné čtení. V překladu bohužel zůstalo to, co mě v prvním díle iritovalo, a to "maminka" a "tatínek", opět se to nehodilo, bylo to vyloženě jako pěst na oko. Nevím, zda to nikdo, kdo na tom pracoval, nevidí nebo to překladatelce přijde v pořádku a tahle v tomhle světě sama funguje, ale k tomu příběhu, situacím i obecně dnešní době to vůbec nepasovalo. Je to škoda, prostě.
Hlavní hrdinku Ruby jsem měla stále moc ráda a fandila ji s tím, na čem pracovala, ať už ve škole anebo v životě. Mrzelo mě, co se jí stalo na začátku a ještě víc mě šokovalo, co se stalo na konci - co to sakra?! Kde je do pekla pokračování?! Neuvěřitelné! Potřebuju vědět víc. Cítila jsem pocit bezpráví a nespravedlnosti.
Její sestra Ember, která tentokrát dostala svůj vlastní prostor byla super, neměla jsem proti ní nic a musím říct, že mě dokázala dost překvapit, především, co se týče Wrena.
Kamarádka Lin se mi celkem líbila a konečně jsem se o ní dozvěděla něco "víc", právě co se týče vztahu a taky, nestačila jsem zírat. Každopádně mi jí bylo líto, přesto bych chtěla pokračování jejího příběhu, respektive dobrý konec. Ach, ten Cíla. To oslovení mě mimochodem bavilo.
Druhý hlavní hrdina James, který si mě získal už v prvním díle, si mě držel stále. Tentokrát jsem ho viděla jen v tom jednom světle, v tom, které bylo hrozně milé, upřímné a romantické. James parchant neexistoval. Nechyběl mi, ačkoliv, kdyby byl, asi by bylo větší vzrůšo, to je pravda. :) Mrzelo mě, co se mu stalo, je to obecně velká rána a jeho to dost zasáhlo. Neměl to jednoduché, natož s jeho "otcem", který je kapitola sama pro sebe. Co ten chlap sakra vyvádí?! Přesto, viděla jsem naději.
Tentokrát jsme byli kapku ochuzeni o tu partičku spratkoidních prominentů, která dělá binec, kde se dá. Naopak jsme ji viděli z jiného, jemnějšího, vztahového úhlu, což nebylo vůbec špatné, ale nepohrdla bych tím opakem, který se objevoval v úvodu příběhu, co si budem.
Jeho sestra Lýdie, která také tentokrát měla svůj prostor mi přirostla k srdci, začalo to takovou mrchou a podívejme se, na holku. Překvapila mě. Byla skvělá a držím jí palce. I s tím citovým trápením a dvojitým dárečkem.
Náš páreček kolem sebe dlouho chodil, ale nakonec se to dalo do pořádku, přesto, co čert nechtěl, na konci to zas vypadá, že ta růžová fasáda byla nečekaně přebarvená na černou. Jsem upřímně zvědavá na rozuzlení. Celkově děj byl převážně o Ruby a Jamesovi, jak se milují, ale ublížili si. Dalo se to čekat a je to v pořádku, přesto to mohli trošek zkrátit. Místo toho se mohl rozvinout další vývoj toho, co by mě zajímalo více do hloubky, např. vztahy vedlejších postav, tajemství nebo je prostě jen víc poznat. Kniha byla protknutá i dalšími prvky, které to měly okrášlit, ale přišlo mi, že se opakují - škola, výbor a příprava, ples a někdy i zmíňka o smrti byla zbytečná, i když to byla velká věc.
Když vezmu všechno dohromady, tak i s nelibostí musím přiznat, že to bylo o trošek horší než první díl. Setkala jsem se s názory, že se jedná o klasický vycpávkový díl... No, něco na tom asi bude, bohužel mě to nedokázalo chytnout tak za srdce jako první kniha. Nechci to Moně však vytýkat jako největší průšvih na světě, protože tomu tak není, pořád převažuje to dobré, a ve velké míře. Je to čtivé, milé, romantické, překvapivé, neskutečné v obou významech toho slova. A i tak se mi to líbilo a bavilo, dobré pokračování.
Hrozně mě zajímá poslední závěrečný díl, co všechno přijde, jak se věci vysvětlí a co vyleze ještě na povrh. Těším se a zároveň se obávám. Věřím, že to bude bomba, nemohu se dočkat, až třetí kniha bude na světě. Mona to jistě zvládne. Tohle - Zachraň se - určitě doporučím, už v rámci série a hodnotím 4*, musela jsem prostě aspoň jednu hvězdu strhnout. Jinak jsem si to užila a až na drobnosti nebyl problém. :)

whiolet
05.11.2021 3 z 5

Druhy díl se mi zdál děsně utahaný a málo uvěřitelný, opět jsem mela problém uvěřit věk hlavním hrdinům a Ruby bych občas dala pár facek, překlad mě místy dost trhal uši. Oslovení maminka, tatínek pro mě dost nepochopitelné.
Jinak nelituji, že jsem knížku přečetla, ale s jinými knížkami od Mony se to moc srovnávat nedá.

bookbug_cz
04.11.2021 3 z 5

Kdo by neznal Monu? Německou autorku s pořádnou dávkou lásky, dramat a citových karambolů?

Druhý díl série Maxton Hall s mladými hrdiny z elitní střední školy je opět plný emocí. Máme zde na jedné straně Ruby – puntičkářskou, záhadnou holku uzavřenou do sebe. Dívka se snaží veškerý svůj život obětovat studiu, které je důležitým krokem k cestě za vysněným Oxfordem. Ruby pochází z chudších poměrů, než jsou zpravidla její spolužáci na střední škole, a o to víc stoupá její snaha o studijní dokonalost. Na straně druhé je tady James. Bohatý kluk z privilegované rodiny, která vybudovala oděvní impérium. Kluk s otcem, kterého opravdu nechcete – chladným, krutým a vypočítavým. Osud je spojil – jak už to tak u romantických knížek bývá – a jsou nuceni spolu spolupracovat v organizačním výboru střední školy. Kdo už Monu trochu zná, ten ví, že její styl psaní je lehký a zábavný, každá stránka se otáčí rychlostí blesku, kapitoly jsou lehké, krátké a úderné. Já už to tak u Mony mám, že jsou mi bližší postavy vedlejší, a tady tomu nebylo jinak. Osudy Ruby a Jamese byly svým způsobem upozaděny do pozadí, alespoň tedy konkrétně v tomto druhém díle. Na můj vkus tam prakticky polovinu knížky jen „vzdychali“ a přemýšleli nad tím, jak si vzájemně ubližují. Žádná velká akce, žádné extra zvraty. Tedy až na posledních pár stránek…A pak tu máme Lýdii a Ember. Lýdie – sestra našeho okouzlujícího Jamese – dívka, která se zamiluje do svého profesora a otěhotní. Její osud mi rval srdce a toužila jsem o ní vědět víc. A Ember? Dobře praštěná, zábavná a nesmírně talentovaná sestra Ruby, které se ale pozornosti v knize moc nedostalo. A to je škoda!

Takhle – Mona prostě umí psát. To už asi víme úplně všichni. Ale tak nějak jsem měla pocit, že se opravdu jedná o nějaký výplňkový díl a z celé knihy jsem si neodnesla žádný extra zážitek. Ale konec mě dostal a navnadil na to, co mě čeká ve třetím díle. A to už se mi bude líbit o dost víc.

P3_tis
04.11.2021 5 z 5

Druhý díl série mi neubíhal tak rychle jako ten předchozí.
Líbilo se mi, ze svůj prostor dostaly i sestry hlavních hrdinů. Ke konci jsem si říkala, ze to autorka mohla trochu zkrátit a stránky jsem více méně přelétla, ale to jsem netušila, co přijde nakonec… zase ten konec. Totální zvrat jako v prvním díle. Skvělé! Teď znovu čekat na další díl :-)

terryaknihy
01.11.2021 4 z 5

Co se týká autorek z Německa, tak Mona Kasten patří stále do mé top trojky. Bohužel tento díl byl takový krásný zlatý střed. Na konci prvního dílu jsme měli několik otázek, ale ty nám druhý díl moc nezodpověděl a naopak jich mám ještě více. V Zachraň se nám otevře ještě více témat a námětů pro pokračování, takže já si rozhodně závěrečný díl ujít nenechám, protože očekávám, že tam nám Kasten "nakope naše romantická srdíčka":D.
Přesto musím vyzdvihnout její perfektní styl psaní a rozdělení na kratší kapitoly. V tomto díle nám je děj vyprávěn i skrze dvě další postavy - Ember a Lýdie, což jsou sestry našich hlavních postav Ruby a Jamese. Ze začátku mi to lehce vadilo, ale nakonec jsem byla smutná, kolik věcí zůstalo díky sestrám otevřeno a jsem napnutá jak kšandy, jak to dopadne.
Celkově hodnotím 3,5 hvězdičkami, ale jak říkám, poslední knihu očekávám jako úplnou topku :).

blanka5960
30.10.2021 4 z 5

Série Znovu od autorky patří mezi mé oblíbené :-)
Stejně tak je tomu i u její další série, která nás zavádí na střední školu Maxton Hall. V prvním díle, jsme se seznámili s hlavními hrdiny Ruby a Jamesem a jejich přáteli. Knížka Zachraň mě končila obrovským zvratem, který nejedna čtenářka těžce vydýchávala. Autorka se sama na konci knihy čtenářům omlouvala za takový konec.
Naštěstí jsme nemuseli dlouho čekat a za pár měsíců, se mohli začíst do druhého dílu.

Zachraň se, tento díl je možná malinko vycpávkový, nic moc se v knize zásadního neděje. Do příběhu nám autorka přidala další linky z pohledu Lýdie (setra Jamese) a Ember (setra Ruby). Obě jsou moc fajn postavy a já si čtení užívala, nijak mně to natahování nevadilo. Byly příjemným zpestřením a dokreslovaly celkově atmosféru celého příběhu i charaktery hlavních postav.
Konec tohoto dílu je ukončen dost dramaticky, takže opět budeme netrpělivě vyhlížet pokračování, kterého bychom se měli dočkat snad někdy na jaře.
Musím souhlasit, že mně také malinko vadil překlad tatínek v souvislosti vztahu mezi Jamesem a jeho otcem.

lena.o.knihach
30.10.2021 3 z 5

Druhý díl série Maxton Hall na sebe nenechal dlouho čekat. Těšila jsem se na pokračování příběhu Ruby a Jamese. Jejich romantická linka v Zachraň se by se ale nakonec dala shrnout pouze do pár stran a nemusela to autorka takhle zbytečně natahovat.

Co mě ale příjemně překvapilo, byly další linky z pohledu Ember (sestra Ruby) a Lýdie (sestra Jamese). Obě dostanou více prostoru a já jsem si je hodně oblíbila. Upřímně? Radši bych měla ukončený příběh o Ruby s Jamesem v Zachraň mě, v tomto díle by mohla být hlavní hrdinkou Lýdie, protože ta má hodně zajímavou linku a třetí kniha by se mohla věnovat Ember.

Nebyl by tu pak žádný vycpákový díl a pro mě jen průměrný, který jsem od takhle skvěle hodnocené a ke všemu velmi oblíbené autorky opravdu nečekala.

V.Marie
30.10.2021 4 z 5

Byla bych spokojena, kdyby to ukončila hned prvním dílem.. za mě je to prostě strašně natáhnuté. Chápu, že jsou více rozepsány i jiné postavy, ale o nich mohla byt další knížka ‍️

andrea4053
29.10.2021 3 z 5

Noo... Takže čakala som trošku viac. Asi tak polovica knižky je o tom, ako k sebe znova nachádzajú cestu, potom je chvíľka, kde je všetko zase zaliate slnkom, a nakoniec sa to zase všetko po... Slabší než prvý diel, ale možno som už presladená. Ale teším sa na tretí diel.

_Bára_
28.10.2021 4 z 5

Na pokračování série Zachraň se jsem se nemohla dočkat. Mona umí psát úplně skvěle a už jen proto se na to těšíte. Ruby mi v tomto díle hodně sedla a celkově jsem z ní měla mnohem lepší dojem než v prvním díle. James byl úplně výměněný. Jako pardon, ale tohle nebyl ten samý James jako v prvním díle.
Úplně skvělý byl prostor, který zde Mona dala vedlejším postavám. Stejně jako v sérii Znovu, kde si prostě ty vedlejší postavy zamilujete.
Druhý díl byl možná lehce zbytečný, ale musím uznat, že mně se možná líbil ještě víc než první díl.
Teď už jen musíme počkat na jaro, kdy ukončíme tuto sérii a budeme vyčkávat, jestli se k nám dostane nějaká další kráska od Mony Kasten.

FejKýý
26.10.2021 4 z 5

Tahle recenze bude trochu kritická ale ve finále nehodnotím knihu špatně. Ale tento díl, se mi zdál zbytečný. Prostě klasický vycpávkový díl. Samozřejmě já jsem za něj ráda, poznáme více postavy a navíc se mi líbilo, že tato kniha už nemá jen kapitoly z pohledu Ruby a Jamese ale přidali se k nim i kapitoly o Ember (sestře Ruby) a Lýdie (sestra Jamese). Čekala jsem jaký bude zas konec.. A prosím ne! Jestli další celý díl bude zas jen o tom že Ruby neodpustí Jamesovi (věřte tohle není spoiler, to co se stane na konci vás ani nenapadne) tak to se máme na co těšit. Druhá polovina knihy byla za mě lepší. Když to shrnu, knihu jsem si opravdu užila i tak. Krásný příběh, kniha opravdu čtivá. Prostě Mona. Ale co musím říct, tak překlad. Opět hrůza.. Ale to tu určitě bude psát dost lidí ještě, tak to nebudu nějak více rozepisovat. Nemám pocit že by se mi kniha ale líbila méně než první díl ale ani že více. Tudíž hodnotím stejně jako první díl a já se těším na další knihu. I když už nejsem tak nedočkavá, přece jen, konec v prvním díle byl takový, že jsem akutně potřebovala číst co bude dál. U tohodle konce mě to nějak netrápí. Určitě chci dočíst. Svět kde je Ruby a James je boží. Ale klidně zvládnu počkat do jara. 3,5*

AnnaNes
25.10.2021 5 z 5

Trošku slabší oproti prvnímu dílu. Příběh byl čtivý jako každá kniha od Mony. Těším se na další díl.

happy19
23.10.2021 5 z 5

...tak si počkáme do jara na závěrečný díl,-)
Příběh jsem si zamilovala!
...vzlety do oblak a pády na dno...
Živote...živote...(ne)šetři nás...

„Slabí nikdy neodpustí. Odpuštění je atributem silných."

Karolina.L
20.10.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale na sérii začít znovu to nemá. Přijde mi to chvilkama jak telenovela, ale Monu Kasten mám ráda, takže se už těším na další díl.