Zachraň se

Zachraň se https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484927/bmid_zachran-se-QIL-484927.jpeg 4 653 114

Zachraň mě série

Maxton Hall série

2. díl

Kniha Zachraň se je pokračováním úspěšné knihy Zachraň mě od německé autorky Mony Kasten. Zve vás do světa prestižní školy Maxton Hall, dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které obklopují Ruby a Jamese. Je o tom, co se stane, když musí Ruby těžce odpouštět zradu a Jamesovi se převrátí svět vzhůru nohama mnoha nečekanými událostmi. Blíží se studium na Oxfordu… Na pozadí příběhu hlavních hrdinů se odvíjejí osudy jejich sourozenců – těhotné Jamesovy sestry Lýdie a vtipné a sebevědomé Rubyiny sestry Ember. Všichni zažívají své první lásky, každá je jiná, ale vlastně jsou všechny stejně opravdové. Znovu se setkáme s organizačním týmem a užijeme si s ním velkolepé plesy. Ale konec čtenáři opět vyrazí dech a nezbývá než napjatě vyhlížet třetí díl…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

Save You , 2018

Hypatia1010
30.07.2022 4 z 5

Od autorky jsem přečetla celou sérii "Znovu", tak jsem se s chutí pustila i do nové série. První díl mě nezklamal, jen ten konec mě trochu zarazil, ale právě proto jsem se musela začíst do druhého dílu. Byl trochu slabší než ten první díl, nicméně stále natolik čtivý, že jsem se těšila na každou volnou chvíli, kdy ho budu moct vzít zase do ruky, abych se dozvěděla, jak to bude pokračovat dál s hlavními protagonisty i jejich přáteli. A zase jsem se dočkala jen velice překvapivého konce. Takový zvrat mě překvapil, takže se samozřejmě musím brzy pustit do třetího dílu.

lost.in.books
25.07.2022 5 z 5

První díl série skončil neskutečně napínavě, tak jsem ihned, jak díl vyšel sáhla po druhém dílu série u nás v knihovně. Autorka mě opět velmi příjemně překvapila a hned mám větší chuť přečíst si její vyhlášenou sérii Znovu.
__
Líbilo se mi, že byla kniha rozdělena na kapitoly, které byly psané z pohledů jednotlivých postav. Vždy je fajn nahlédnout více postavám tzv. pod pokličku a dozvědět se o nich něco více. Ruby mi opět byla sympatická a nějak takto si představuji skvělou ženskou hrdinku. Kniha chvíli postávala sice na jednom místě, ale díky čtivému stylu psaní autorky mi to ani trochu nevadilo a knize to neubíralo na čtivosti. Kontrast úplně odlišných osobností Ruby a Jamese mě opravdu bavil a musím říct, že jak příběhu, tak hlavních postav se autorka chopila skvěle.
__
Na konci knihy nás autorka opět nechala překvapené a zakončila jí opět s velmi překvapivou situací.

Drahuska12
23.07.2022 5 z 5

Druhý díl mi ukratil spousty nepříjemných chvil. Sice byl možná o trochu slabší než ten první, ale konec mi zase tak dostal, že jsem si hned musela objednat třetí díl. :)
Doporučuji :)

dencazrnu
29.06.2022 4 z 5

Druhý díl byl z mého pohledu trošku slabší, ale i tak v rámci svého žánru pořád povedený. Je pravdou, že mi Ruby a její paličatost lezla trošku na nervy, ale celkově se mi kniha líbila. Líbí se mi, jak autorka nechává závěr knihy otevřený, aby se čtenář měl na co těšit do dalšího dílu. Takže se na něj vrhnu co nevidět :-)

Lucynell
27.06.2022 5 z 5

Druhý díl je stejně procítěný jako první. Tato série mě stejně jako předchozí Znovu baví. Charaktery postav se nadále vyvíjejí a dochází zde k zvratům. Kniha se dobře čte.

LiLinka
29.05.2022 4 z 5

Druhý díl ze třídílné série z Maxton Hall. Jak už to tak občas bývá, prostřední díly jsou mírně vycpávkové a ani zde tomu nebylo jinak.

Příběh Ruby a Jamese se nijak moc nevyvinul a táhl se celými 300 stranami. Zachraňovala to Lýdie, dvojče Jamese, která se zde vypořádává s odchodem blízkého člena rodiny a zároveň nečekaným těhotenstvím se svou láskou, která je však "zakázaná".

Na konci se nám otvírá i nový příběh Ember (sestry Ruby) a Wrena, grázlíka z Maxton Hall. Jak bude pokračovat se doufám dozvíme v závěrečném díle.

Už se těším, až celou sérii dočtu a dozvím se, jak to nakonec vše dopadlo.

dominika8192
29.05.2022 4 z 5

Líbilo se mi to podobně jako první díl. Jedu teď sérii oddechovek a Mona je jejich skvělou autorkou.
Jediné, co mě štvalo, a někdo to tu už zmiňoval, bylo Rubyino přehánění. Jako jasně, asi není cool načapat svýho kluka v bazénu, jak strká jazyk do krku jiný holce, ale musela to fakt tak teatrálně zveličovat? Má být přece ta racionální a chytrá, tak ji mohlo napadnout, že za tím asi něco je.
A ne ho půlku knihy nechávat vydusit, jako kdyby jí vzal...zápisník s fixkama.

speciale88
28.04.2022 5 z 5

Hezké oddechove čtení, konec nabral na otáčkách. Jsem zvedava na další díl.

TerkaM
27.04.2022 4 z 5

Za mě vycpávkový díl, není to tak dobrá série jak série Znovu, ale vidím tam ten rukopis Mony Kasten. Každopádně to skončilo dosti otevřeně, takže jsem velmi zvědavá, jak příběh autorka ukončí. Zároveň jsem zvědavá, jestli tam nějak rozepíše i příběh Ember a Wrena, jejichž příběh se ve dvojce začíná rodit. Takže přečtěte si to, patří to k té sérii, ale neočekávejte od toho příliš mnoho.

ivetapl
25.04.2022 3 z 5

Tak. Narovinu říkám, že pokud v posledním díle nenechá Ruby Jamese domluvit... a pokud tam pořád bude Maminka a Tatínek, tak knihu hodím z okna. Sakra! To tam není žádná korektura?!

Co si budeme. Mona a její série Začít je dokonalost!!! A moje top série.️
Ale tady... Přijde mi to strašné slabé. Vůbec si to neužívám jako knihy ze Začít.
A to, jak Ruby nikdy nenechala Jamese domluvit? Vždyť se ,,zase tolik" nestalo. Jo, taky bych byla naštvaná. Ale zrovna v tomhle asi Jamese chápu, že byl úplně mimo v těch okolnostech. Moc to podle mě hrotila a sama se trápila.
A pak vlastně z ničeho nic bum. Jupí - pomalu, ale spolu. ‍️ A pak konec?! Po tom, jak tohle končí čekám, že Ruby bude zase nas*aná a bude dělat Zagorku. Nenechá si nic vysvětlit a bude uražená. Což chápu, ale doufám, že se bude alespoň zlobit na správnou osobu.
Zase čekat na pokračování takovou dobu. Nemám ráda otevřené konce.

Jinak...
Potřebovala bych knihu o Lýdii a profesoru Suttonovi. A taky knihu u Ember a Wrenovi. Z těchto samotných knih bych měla opravdu radost.

Za sebe říkám, že tohle je slabší série, ale na odpočinek super.

Kristy.Seb
22.04.2022 4 z 5

Většina knihy se dost táhla a nic moc nového se nedělo. Ovšem konec nabral neskutečný obrat.. Tohle jsem teda nečekala.

janka2000
21.04.2022 3 z 5

Pokračování série nebylo moc dobrý. Pomalý nástup, od poloviny knihy člověk čeká konec a pak na konci je to konečně zajímavý. Už to není jen příběh našich dvou hlavních hrdinů, ale kniha je vlastně o celé jejich sociální bulbině, což vlastně hrozně moc cením. Ale něco tomu prostě chybělo.

vendysantos
05.04.2022 5 z 5

Ruby je ještě mladá a naivní. James a jeho kamarádi mě pěkně štvali. Největším mizerou je bezesporu otec dvojčat Beaufortových.
Nicméně série mě baví a těším se na poslední díl. :)

tynka65
04.04.2022 3 z 5

Ruby a James mě v prvním díle bavili mnohem víc. Tady se víceméně nic nedělo až na zvrat na úplném konci knížky. Jediné co příběh zachraňovalo byly dějové linky vedlejších postav a to hlavně Ember a Wrena. Tam jsem opravdu zvědavá jak se to bude vyvíjet dál.

No Mona Kasten sérií Začít znovu nasadila sobě samé laťku tak vysoko, že jí bude hodně těžké překonat a bohužel série Zachraň se je pro mě o hodně slabší. Naštěstí je psána opravdu čtivě, z více různých pohledů.

Jdu se pustit do posledního dílu a trošku doufám, že bude lepší než tenhle prostřední.

helenkan
09.03.2022 4 z 5

První díl jsem zhtla za jeden den. Tenhle druhý za dva, tak si myslím že byl o malinko slabší. Ale stejně byl fajnovej a líbil se mi. Te :-) Teď už jen počkat až dorazí třetí.

hnilda3
09.03.2022 5 z 5

Řekla bych, že slabší než první díl, ale i tak fajn na odpočinek. Těším se na třetí díl.

RoseDadas
27.02.2022 3 z 5

3,5*
Autorka nepřinesla žádný originální prvek, který by knihu od všech ostatních výrazně odlišoval. Zkrátka se rozhodla vsadit na osvědčený mustr, dějový vývoj je velmi podobný prvnímu dílu, ovšem s tím rozdílem, že jednička byla o něco lepší. Opravdu doufám, že finální díl série - Zachraň nás - bude stát za to, protože by byla škoda, kdyby třetí díl celou sérii potopil.

Ála1968
21.02.2022 3 z 5

Tak po první díle,který byl skvělý,mě tenhle moc nenadchl.Ruby se většinou chovala jako husa a začalo to být zajímavé až ve 2/3.Tak snad 3.díl to napraví

Ms.Day
18.02.2022 4 z 5

Další pokračování knížky, která mě zaujala. Opět je to čtivé, navíc se tam objevují pohledy i více lidí. A zase mě vytáčí to maminka a tatínek, opravdu se to tam nehodí. Ale i přes to všechno se nemůžu dočkat posledního dílu.

Pája699
17.02.2022 4 z 5

Takové milé oddechové čtení. Myslím si, kdyby tento díl nebyl, vůbec by se nic nestalo :-) Ve své podstatě se tam nic zázračného neděje. Za co má ale u mě autorka plus je to, že tam bylo vyprávění příběhu z pohledu Lýdie a Ember, který mě bavil a určitě ve třetím díle se máme na co těšit .-) Konec radši nebudu komentovat , ten mě zklamal – nereálný propadák, ale nějak to skončit muselo no, aby čtenáři byli napjatí do třetího dílu.