Zachraň mě

Zachraň mě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468504/bmid_zachran-me-xeV-468504.png 4 916 187

Zachraň mě série

Maxton Hall série

1. díl

Kniha Zachraň mě je o tom, co se všechno může stát, když studentka prestižní školy Maxton Hall v Anglii uvidí, co nemá… Taky o tom, jak se nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby, která se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu, dostane do situací, které ji donutí vidět svět pravdivěji a barevněji. Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se poprvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké je, když se potkají na přijímacích zkouškách na Oxford daleko od domova… Kniha vás zve do světa dramatické první lásky, romantiky studentských let a napínavých okolností, které svět Ruby a Jamese obklopují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Save Me , 2018

NikolOt
17.11.2021 5 z 5

Super čtení. Příběh byl svižný, čtivý a nemá prakticky nic co bych příběhu vytkla. Jen jedna věc co mě neseděla, byla barva vlasů Jamese. Prostě jsem si ho nedokázala představit se zrzavými vlasy.

Klaudinka27
15.11.2021 4 z 5

Pěkná kniha

lenkaBajza
04.11.2021 3 z 5

Do poloviny knihy to směřovalo k obyčejnému průměru s již známým tématem: ambiciozní šprtka a školní král-flákač, ale krasavec. To je přece jasné, že se tito dva musí dát dohromady:D Druhá část četby však nabrala trochu jiný spád, bylo to svižnější, bylo tam mnoho "nečekaných" zvratů a bylo to prostě lepší:)
Celkový dojem je takový, že mě kniha strašně rozčilovala - svou průměrností a nudným tématem. Zároveň a díky za to příběh oživily zvraty na konci příběhu, a to tak, že si snad budu muset přečíst další díl:D

houdkic
03.11.2021 3 z 5

3,5 bodu.

O chlup lepsi nez Zacit znovu (to me proste fakt nevzalo). Mona Kasten pise ctive, takze hltate jednu strankou za druhou, ani nevite jak. Pribeh je takovy typicky klise, coz je u ni ale zvykem.

Na pokracovani jsem zvedava a rada si ho prectu. Zajima me, jak se bude jejich pribeh vyvijet, protoze si nedovedu predstavit, jak to jinak zvladla natahnou na tri knihy.

andrea4053
29.10.2021 5 z 5

Na romantiku veľmi niesom, ale páčilo sa mi to. Také oddychové čítanie. Inak klasický romantický príbeh.

Meliška753
28.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Ruby aj James študujú na prestížnej anglickej škole.
Ona je cieľavedomá taká tá vzorná študentka, ktorá sa snaží byť v škole neviditeľná a od malička je jej snom dostať sa na Oxford.. James je príťažlivý .. nezodpovedný .. a jediné čo ho zaujíma je lakros a párty ...

Ruby však v škole uvidí čo nemala uvidieť a od tej chvíle sa jej do cesty pripletie James...Tak ako to v týchto,, YA "býva začne to medzi nimi iskriť... Lenže James pochádza z nenormálne bohatej rodiny ... Kde veľkú rolu hrajú peniaze ako šťastie rodiny. Ona má skvelú rodinu kde sa navzájom rešpektujú ...

Očakávala som od tej knihy viac.. čítala a pozerala som recenzie , že to bude síce romantika, ale temná..Jediné, čo som v tejto prvej časti videla ja ako temné boli nechutné párty bohatej mládeže...sex ,drogy,alkohol...

Zase jeden z tých románov kde sa normálne slušné mladé dievča zamiluje do darebáka? Ale úprimne chápem ,je to písané viac menej pre mladých.. a povedzme si koľko krát sme cítili príjemné šteklenie pri pohľade na chlapca do ktorého sme sa zaľùbili a prevrátili skriňu hore nohami v snahe zapáčiť sa? Nenápadné pohľady a dotyky?

Je to však písané zaujímavo aj keď mi to pripomínalo pár filmov..Knihu som čítala ako oddychovku.. Ale ja som zvedavá ako to zvládnu ďalej a ako to bude pokračovať....

Lexina1991
26.10.2021 4 z 5

Autorku mám moc ráda, čekala sem nebo spíše doufala ze bude tato kniha stylem nová série začít znovu.takže za mě dávám 3,5* klasická Mona Kasten. Příjemná oddychová četba která neurazí. Ale tahle série ani moc neoslní. Jediná věc která mi byla totálně trnem v oku (možná kvůli překladu) bylo nazýváni Jamesova otce: tatinek. Na to že to byl totální (velice sprosté slovo) o něm jeho děti mluví jako o tatínkovi. A to mi na dva puberťaky nejenom nesedí, ale nehodí se to k celému zobrazení této postavy.

Pája699
25.10.2021 3 z 5

Monu Kasten mám hrozně ráda a série Začít znovu byla prostě TOP. Spisovatelka píše krásně čtivě, ale tento příběh Ruby a Jamese mě trošku zklamal. Čekala jsem více…chvilkama mi to přišlo až nudné, bohužel..takový tuctový příběh, což ale neznamená, že nedám pokračování šanci .-) Za mě 3,5 hvězdičky. Jinak též oslovení maminko a tatínku mi rvalo uši.

whiolet
24.10.2021 4 z 5

Fajn čtení. Mona Kasten umí psát s citem a vy nebudete chtít knihu odložit.
Co mi však vadilo byl fakt, že hlavní hrdinové jsou středoškoláci a na můj vkus se chovali až moc dospěle a to mi moc nesedělo.
A musím souhlasit, že oslovovani maminko, tatínku bylo dost nereálné.
Jinak je kniha jako celek supwr odpočinkové čtení.

V.Marie
23.10.2021 5 z 5

Chytlavé, čtivé. Přečteno na jeden zátah. Trochu mě mrzí, že to není jen na jednu knížku, jako jiné Moniné knihy, ale nevadí. Určitě si knihy někdy přečtu znovu. :)

happy19
22.10.2021 5 z 5

Příběh o dvou společensky odlišných světech...
...ale jen v jednom jsme šťastní...že?
Ruby...mladší verze mě samotné:-))))
Super čtivost...skvělý překlad,jen tak dál!

,,Šťastný je ten, kdo sní své sny, a je připraven zaplatit cenu, aby je realizoval."

P3_tis
21.10.2021 5 z 5

Klasický YA román. Už od začátku tušíte, co přijde. Ona je ta "hodná", ona je ten "zlý". Přesto se od knihy neodtrhnete a ten konec? Tak ten mi vyrazil dech a už se těším na druhý díl.

Karola050716
16.10.2021 4 z 5

Mona z toho doslova čouhá, ale čekala jsem kapanek víc...uvidíme,kam se to posune v dalších dílech. Rozhodně ale stojí za pochvalu,že si dala práci s vedlejšími postavami a proto se v knize pořád něco děje a čte se to samo.

Malíček
16.10.2021 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, je napsaná čtivě a děj je poutavý. Konec mě překvapil a dostal, vůbec jsem to nečekala, takže jsem teď napnutá na pokračování. Rozhodně se chystám pustit i do dalších knih autorky, protože Zachraň mě se dle mého názoru povedla. Je to tedy taková klasická romanťárna pro mladé, žádné náročné čtivo, ale čtení jsem si užila a jsem ráda, že jsem si u této knihy příjemně odpočinula.

pogmanka
12.10.2021 5 z 5

Další série od této autorky a já jsem zase nadšená. Je pravda, že na začátku mi chvíli trvalo se začíst, ale jakmile se mi to povedlo zamilovala jsem si Ruby a držela jsem jí palce. Postupně jsem si oblíbila i další postavy a začala chápat jejich chování, i když James se často chová jak blbec, ale zase s takovým otcem, no co říct. Celkově se mi líbilo prostředí dané školy. Obálka na první pohled zaujme stejně jako ta na druhý díl. Na ten už se teď moc těším!

ivetdos
12.10.2021 4 z 5

O tom, že Mona Kasten umí psát se asi bavit nemusíme. Stejně jako o tom, že perfekně dokáže vykreslit chemii mezi hlavními postavami. Co mě ale u této knihy lehce zklamalo, je samotný námět. Nic nového, objevného, ale klišoidní a známé z klasických romanťáren. To ale nemyslím ve špatném, perfektně si u toho odpočinete. Žádné velké zvraty, víte, co čekat a hrdinové jsou taky celkem schématičtí. Středoškolské prostředí, introvertní, zakřiknutá Ruby a bohatý bad boy James. Ale já to mám ráda. Vlastně se mi to líbilo. Krátké, úderné kapitoly slupnete jako malinu. Nenajdete tu moc erotických scén, je to tedy cílené i na mladší čtenářky. Na druhý díl se určitě chystám a uvidíme, jak se jejich příběh bude vyvíjet. Kniha mohla skončit už prvním dílem, ale autorka zvolila trilogii, tak se máme na co těšit

Horselen
09.10.2021 5 z 5

Jak už zde někdo zmínil, přirovnání k After je poměrně přesné. Opět zde máme spoustu klišoidních situací, ale já jsem pro, když je autor umí dobře podat.
Knize se nedá upřít čtivost a myslím, že chemie mezi hlavní dvojicí také funguje.
Ideální pokud si chcete odpočinout od náročnější literatury.

inom
07.10.2021 5 z 5

Konečně !!! .... Po velmi dlouhé době konečně kniha od níž jsem se nemohla odtrhnout. Jsem nadšená. Ano, v podstatě jde o klišé a ano, příběh o chudé šprtce a bohatém bad boyi jsme četli v bezpočtu knih, ale to nemění nic na tem, že jsem se od této knihy nemohla odtrhnout. Když někdo umí napsat příběh stejně čtivě jak to ví Mona, tak tohle klišé budu moc ráda číst ještě 1000 krát. Velmi milým překvapením bylo i to, že kniha nespočívala z milionu erotických scén. To u mě jen zvýšilo napětí a způsobilo motýlky v bříšku, když už k takové scéně došlo. Nemohu se dočkat druhého dílu a doufám, že bude stejně hodný 5 hvězd jako první.

nela3812
06.10.2021 3 z 5

Jedná se o mé vůbec první setkání s Monou Kasten a jsem mile překvapena. Popravdě mě další série plná klišé úplně nelákala. V této knize jich nacházíme hned několik, ale i přesto si příběh v jistém smyslu drží svou originalitu.

Postava Ruby je zajímavá a její posedlost pro organizovanost je mi svým způsobem sympatická. Oproti tomu na Jamesovi nevidím vůbec nic zajímavého. Kromě zajímavého zaměření rodinného podniku je to jen další typický Bad Boy do „sbírky“.

Prostředí soukromé střední školy bylo zajímavé. Nejvíce mě však bavilo plánování akcí, které měla Ruby na starosti. Krom honosných akcí by na škole a celém prostředí opět nic poutavého nebylo.

Nemohu říci, že bych z knihy byla unesená, nicméně se jí čtivost rozhodně nedá upřít. Příběh ubíhá plynule a malé komplikace mezi našimi hlavními hrdiny není nouze. Knihu jsem tak přečetla za pouhých pár hodin.

Konec, který pro nás autorka připravila, mě láká k přečtení dalšího dílu, ačkoliv jsem to původně neměla v plánu. Co Vám budu povídat, ten konec to celé zachránil, když už jsem si myslela, že autorka nemá s čím přijít, vytasila se s neuvěřitelným zvratem.

Hodnotím 3,5-4/5. Těším se na pokračování a doufám, že nebudu zklamaná.

nicole1990
04.10.2021 5 z 5

Příběh obyčejné hodné holky Ruby a bohatého floutka Jamese byl prostě nádherný . Už aby bylo pokračování.