Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/bmid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3 1262 315

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

annettka1098
13.08.2017 1 z 5

Nevím, jestli ji zařadit to přečtených, protože jsem nedočetla a to dělám jen velmi nerada. Ale prostě mě to absolutně přestalo zajímat. Do půlky dobré, byla jsem ráda, že je to úplně něco jiného než předchozí dvě knihy. Za půlkou už jsem se do čtení musela nutit a to mne u 46 kapitoly přestalo bavit. Četla jsem jako první Staříka a pro mne nejlepší kniha. Analfabetka mi přišla až moc podobná Staříkovi a Zabiják u mě propadl. Bohužel! :(

Šura
13.08.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala a moc se mi do ní nechtělo, po shlédnutí hodnocení. Ale příjemně mě překvapila. Četla se dobře a bavil mě i autorův styl. Staříka a analfabetku jsem četla již dříve, takže s větším odstupem jsem se k autorovi zase ráda vrátila.

Braenn
12.08.2017 3 z 5

Tak moc jsem očekávala úžas a nadšení, které přetrvávalo ze "staříka", až jsem se zklamala. O to víc, že jsem si knihu ve slabé chvíli koupila, aniž bych ji předtím prohnala čtečkou. Mno... znovu už tu chybu neudělám. Ne u tohoto autora. Je to prostě takové... příjemné čtení. Někdy zdlouhavé, někdy rychlé, někdy vtipné, někdy nudnější, ani tak, ani tak.

Jury
11.08.2017 2 z 5

Zacatek sliboval opravdu fajn story ale kolem strany cca 80-90 to vzalo smer, ktery tuhle knihu pohrbil...skoda

AnieAnne
07.08.2017 4 z 5

Od začátku do konce ( no dobře, posledních pár kapitol bylo slabších ) jsem se u knížky skvělě bavila. Četla se velmi dobře, ráda se k ní jednou vrátím.

BlaFre
06.08.2017 4 z 5

Skvěle jsem si u téhle knížky odpočinula. Autor píše odlehčeně, s humorem.

knihomolka_eli
31.07.2017 odpad!

Nudné, veľmi nudné, väčšiu blbosť som hádam ani nečítala, nechápem, čo na tom bolo akože vtipné, či zábavné. Táto kniha potvrdzuje, že dnes už naozaj každému vydajú hocičo. Považujem sa za človeka, ktorý zbožňuje humor a zábavu, ale pri tejto knižke...nič. Keby som nemala môj celoživotný zvyk, dočítať každú knihu, ktorú začnem, nech je akokoľvek zlá, tak by som ju zavrela už po prvej strane. Ešteže som ju mala len požičanú z knižnice.

bouncer
31.07.2017 4 z 5

Mám rád Jonassonův styl a od Zabijáka jsem po přečtení recenzí moc nečekal, takže ve výsledku mě to spíše pozitivně překvapilo. Ano, je to pořád na "jedno brdo", ovšem to nemusí být nutně na škodu - mnoho žánrů (detektivka, špionážní, fantasy) produkuje spisovatele, kteří napíšou 20 téměř stejných knih a tohle je Jonassonova teprve třetí. Zabiják je velmi dobře čitelný, snad ještě lépe než Analfabetka, ale možná je kniha uspěchaná a není tak propracovaná jako Stařík. Každopádně příjemné počtení do vlaku nebo na dovolenou.

Ajinka126
30.07.2017 3 z 5

Velké zklamání. Tak plytký děj, nudné postavy a nulovou zápletku jsem nečekala. Nevím, co mě na tom štvalo víc. Jestli ten promarněný potenciál nebo ta ztráta času.

karolina0346
23.07.2017 5 z 5

Nechápu, proč je tady tolik špatných reakcí. Najvíc mě zaráží názory typu: ,,jako čtení na dovolenou dobré, ale..." - copak lehké čtení na dovolenou je něco špatného? Proč dávat knize špatné hodnocení jen kvůli tomu, že neodpovídá žánru, jaký jsme čekali? S takovou bychom klidně mohli říct, že je Zabiják Anders nejhorší epos, jaký byl kdy vydán...

Někteří říkají, že humor v Zabijákovi je hodně nucený. Mně sedí. Skoro je mi ušit na míru. Nejvíc se mi líbí využívání citátů z Bible. Trefně, občas možná s lehce překroucenou interpretací významů. Farářka je umí sypat opravdu ve správnou chvíli a dosahovat, čeho se ji zrovna zamane.

Lidé mají pravdu, je to odpočinková kniha. Čte se sama. A je fajn. Osobně ji rozhodně doporučuji.

Jane100
22.07.2017 3 z 5

Narozdíl od staříka a analfabetky ne úplně povedené a poněkud vyčpělé. Autor se snaží o vtip, ale nedaří se. Oproti dvěma předchozím knihám slabý odvar. Doufám, že to je jen letmý přehmat, neboť bych si od autora ještě ráda něco přečetla a od srdce se zasmála jako u analfabetky.

Hanulka25
12.07.2017 5 z 5

Oddechová, úsměvná knížka - mě se moc líbila.

hajrys
12.07.2017 3 z 5

Třetí autorova kniha, přečtená před časem, byla pro mě zklamáním. Ne, že bych se u ní nepobavila, ale přišlo mi, že se autor již trochu vyčerpal.

karolina0346
08.07.2017 5 z 5

Super!

martina2704
06.07.2017 3 z 5

Dostala jsem to, co jsem čekala. Je to fajn odpočinková kniha, která se dobře čte, na druhou stranu po Staříkovi (který u mě jasně vede) a Aristokratce je Jonassonův styl psaní už trochu ohraný a podle mě je Zabiják jeho nejslabší knížka.

HanaMalina
05.07.2017 3 z 5

Moje třetí v pořadí přečtená kniha od autora. Celkově mě kniha malinko zklamala, občas jsem byla při čtení myšlenkami jinde a pokud můžu srovnat s předchozíma knihami, z kterých jsem byla nadšená, tak tahle mě nějak nenadchla. Snad další bude lepší :-)

midlajs
01.07.2017 3 z 5

Mám ráda jeho knihy a pekne vymyšlený dej.

Lusů
29.06.2017 3 z 5

Odpočinková kniha, kterou je třeba tak brát. Předchozí dvě knihy mě bavily víc, u téhle už jsem se nesmála nahlas, ale jen potichu. :)

Elkiss
24.06.2017 3 z 5

Stařík byl super, ale Zabiják Anders je už dost přitažený za vlasy a přijde mi jako nepodařený pokus s komplikacemi po cestě stejnými jako měl Stoletý stařík a pokus i o spoustu paradoxů jaké byli také ve výše jmenované knize. Zkrátka, přečetla jsem jí, ale už ne s takovou chutí jako první knihu. Doufám, že Analfabetka bude lepší než Zabiják.

barbora8564
23.06.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale četla jsem ji až po Staříkovi, který mě bavil více, takže v porovnání s ním dávám 4*.

křesťanství humor švédská literatura

Jonas Jonasson
švédská, 1961
2012  82%Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
2014  78%Analfabetka, která uměla počítat
2016  63%Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
2019  73%Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
2020  79%Sladká pomsta