Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/bmid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3 1262 315

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

Micifuza
13.06.2017 4 z 5

První kniha od autora.Bohuzel mě odrazuje číst další.Nebyla špatná ale doporučuji ji tak na dovolenou.

Ovecka_Saki
28.05.2017 2 z 5

Tak 2,5*
Oproti předchozím knihám to byla velká slabota. Autor měl skončit v nejlepším (Analfabetka) a další knihu už nepsat.

Whisky
24.05.2017 5 z 5

Nesrovnávám s Analfabetkou a Staříkem - a taky proč ?Knížka se mi četla lehce,za mě - originální a vtipná a klidně bych snesla delší.Vše ostatní už tu bylo řečeno těmi,které světlo spatřící Zabiják pobavil jako mě.Aleluja,Hosana,howgh.

Moonrose
15.05.2017 2 z 5

Konečně jsem se sebezapřením po dlouhé době dočetla (jen ze zvyku, že neodkládám rozečtené knihy). Tohle tedy ne. Nejspíš poslední kniha od tohohle autora, kterou jsem četla.

jindrusa
12.05.2017 2 z 5

Knihu jsem bohužel odložila, nucený humor zdaleka nedosahuje kvalit Staříka. .

hankamol
09.05.2017 4 z 5

Kniha nezklamala, legrace a uvolnění.

CharlesWard
07.05.2017 2 z 5

Nevím, třikráte opakovaná variace na jeden a ten samý vtip už začíná být vtipná leda tím, jak je to zjevně opětovaně vykradená šablona stoletého staříka, tentokráte násilně naroubovaná na zabijácký námět.

martin3724
18.04.2017 5 z 5

Nechápu ty kritické recenze a špatná hodnocení. Mě knížka neskutečně bavila. Dokonce daleko více než Analfabetka, která sice byla také skvělá, ale u ní jsem cítil snahu lehce kopírovat fantastického Staříka. Zabiják Anders je naopak velice originální a zábavný a přesto nepostrádá pro pana Jonassona tak specifický styl humoru. Rovněž jsem rád, že je knížka o trochu kratší, než předchozí díly, čímž neobsahuje tolik nudných částí. Za mě 5*.

skableska
08.04.2017 3 z 5

jediné, co mě na této knize zaujalo, je absurdita celého příběhu, ale kdybych měla hodnotit celkově, příběh mě extra nezaujal. Párkrát jsem se zasmála, ale to bylo vše.

Jitulle
07.04.2017 1 z 5

Asi zatím nejslabší kniha. Dočetla jsem to, občas jsem se pobavila, ale musím říct, že kvalita jde dolu.

Bablu
05.04.2017 1 z 5

Knihu jsem těžce přelouskala, vůbec mě nebavila a musela jsem se přemlouvat abych dočetla do konce. Velké zklamání, Stařík se mi opravdu moc líbil, Analfabetka taky ušla, ale tohle se fakt nedalo...

Kiris145
23.03.2017 4 z 5

Navzdory recenzím musím říct, že se mi Zabiják líbil. Začetla jsem se do něj snáz než do Analfabetky, k čemuž mi nejspíš dopomohly i krátké kapitoly. A téma vlivu médií na společnost je více než aktuální. Místy jsem se zasmála a zklamaná jsem nebyla :-)

Tanaka T.
22.03.2017 2 z 5

Stařík a Analfabetka to u mě měli zhruba nastejno - tedy něco málo nad průměrem, ale třetí Jonassonova kniha je vážně slabá. Pobavily mě všehovšudy dvě pasáže, takže to bude za dvě hvězdy.

Besa
21.03.2017 2 z 5

Priemerná kniha, nezaujala ma. Čakal som od nej viac, bola som sklamaná.

martakac
20.03.2017

Z knihy jsem byla velice zklamaná. Je to nejslabší co autor napsal. Od poloviny jsem se modlila ať už je konec.

RuzovyKomando
19.03.2017 4 z 5

Kniha je slabší než její předchůdci, ale pokud nečekáte nic hluboce filosofického, je to príma oddechovka...

Denninka
16.03.2017 2 z 5

Tento díl byl podle mě hodně slabý. Dočetla jsem to už jen z principu. To že autor vymýšlí nereálné situace mi nevadí, na to jsem si u něj už zvykla, ale tento děj mě ničím nezaujal. Stařík nejlepší i Analfabetka se mi líbila, ale tohle bohužel ne.

PetraMishka
08.03.2017 3 z 5

Průměrná kniha, která se díky krátkým kapitolám rychle čte, ale ty postavy jsou takové divné, až neživotné. Se Stoletým staříkem nelze knihu srovnávat, nemá ten náboj a zábavnost, ale mohl by to být dobrý film.

Kitty
07.03.2017 2 z 5

Po Stoletém staříkovi trochu slabší

iveta3689
05.03.2017 3 z 5

První část knihy výborná, pak to bohužel skončilo a tak dvě třetiny jsem se vážně nudila. Autorova nejslabší kniha.

křesťanství humor švédská literatura

Jonas Jonasson
švédská, 1961
2012  82%Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
2014  78%Analfabetka, která uměla počítat
2016  63%Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
2019  73%Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
2020  79%Sladká pomsta