Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/bmid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3 1262 315

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

katulinek99
19.07.2018 4 z 5

Musím přiznat, že za mě zatím nejslabší Jonasson...
ALE! Čte se to hrozně rychle, jeho styl psaní a humor já prostě miluju.
Je to skvělá oddechovka, čtení na jaro, léto, podzim i zimu.
Jenom to téma mi trochu nesedlo...

Safira55
30.06.2018 5 z 5

Čekala jsme že to pokazí, ale kdeže, stejně vtipné jako Stařík a Analfabetka. Má prostě jedinečný styl

kubnov
14.06.2018 2 z 5

Muj prvni Jonas Jonasson a musim priznat, ze velke zklamani. Za celou knizku jsem se asi dvakrat usmal, humor na me jinak nejak nepusobil. Nejhorsi vsak bylo, ze mi bylo uplne jedno, jak to s hlavnimi postavami dopadne. Pritom zakladni napad nebyl vubec spatny, dalo se z nej vytvorit mnohem, mnohem vic.

eva-lupen
08.05.2018 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, opět skvěle načtená Martinem Stránským.
Za mne nejslabší autorova kniha, ale i tak jsem se nasmála a jako oddechovku doporučuji.

mats379
06.04.2018 2 z 5

Tak tohle mě bavilo ze všeho nejméně; nudné, zdlouhavé, rozvleklé...

1amu
01.04.2018 odpad!

Óóóbrovské zklamání. V očekávání příjemného humoru ze Staříka i méně z Analfabetky mám dojem, že autorovi stoupla sláva příliš do hlavy. Nestojí to za další slova !

ses3
18.03.2018 5 z 5

Po Analfabetce, která mi přišla slabší opět moc pěkná kniha od tohoto autora. Zase je to trošcku něco jiného, i když styl se nezapře. Zasmála jsem se a knihu jsem přečetla jedním dechem.

ciaram
17.03.2018 3 z 5

Jonnasovy knihy jsem poslouchala v pořadí A - S - Z (haha - v abecedním pořádku) - ale ne - prostě tak, jak jsem na ně narazila. Každopádně stejné pořadí u mě má i jejich "oblíbenost". A opravdu hodně - zejména Zabijákovi - pomohl hlas Martina Stránského a jeho pojetí knih. Zabiják tak trošku u mě dojel na výběr "tématu" církve, který příliš nevyhledávám, a i když se do něj dost silně "naváží", není to moje gusto. Na druhou stranu obecně svým humorem Jonasson moje gusto je - jsem ráda, že tato kniha byla jiná. Už jenom výběrem nesympatických postav - řekněme, že jsem jim přála jiný konec - nějaký v duchu Jonassonovy absurdnosti. Nu což, autor jim dopřál jiný - já se aspoň bavím tím, že jim vymýšlím svůj vlastní ;).

"...Pak se vrátila k dívčímu příjmení Perssonová, přičemž nezvážila důsledky pro chlapce, který už dostal křestní jméno Per (ne že by nebylo možné jmenovat se Per Persson nebo třeba Jonas Jonasson, ale někomu to může připadat fádní)..." :)

Toffee
16.03.2018 3 z 5

U Staříka a Analfabetky jsem se smála a obě knížky považuji za hodně vtipné, skvěle napsané a vypointované. U Zabijáka to najednou tolik nefungovalo. A to jsem knížku schválně četla s velkým odstupem od předchozích, abych si ji zase užila. Nicméně, pořád je to přinejmenším úsměvná knížka, která si chytře pohrává s nejrůznějšími klišé.

nicolettkaa
16.03.2018 2 z 5

Oproti Staříkovi a Analfabetce mi tohle přišlo hodně slabé a hlavně vůbec ne zábavné. Postavy mi přišly všechny nesympatické a vlastně mě ani moc nezajímalo, zda to s němi nakonec půjde z kopce nebo ne. Samotná postava zabijáka Anderse byla opravdu na ránu. Chápu, že většinu života strávil ve vězení, ale že by byl někdo tak hloupý a naivní po propuštění je snad nemožné (pravda, že na tom co je nemožné, jsou postaveny všechny Jonassovi knihy). Snad do čtveřice to bude lepší :)

OldaB
04.03.2018 2 z 5

Až jsem hleděl, jak je to slabé v porovnání s předchozími autorovými knihami. Jednak mi chyběl humor, nápady, ale hlavně nechápu, s kterou postavou jsem se měl ztotožnit. V podstatě všechny byly mimořádně nesympatické.

Alma-Nacida
24.02.2018 3 z 5

Schéma všech tří Jonassonových knih je podobné a je fakt, že u třetí už to tolik nefunguje, ale i tak jsem se bavila a zasmála.

d.p.
15.02.2018 5 z 5

Vůbec nechápu tu spoustu negativních ohlasů. Jako vždy od Jonassona, je to skvělá kniha s úžasným černým humorem, takže opět pět hvězd.

Ondra148
14.02.2018 5 z 5

Z trojice stařík/analfabetka/zabiják, je třetí jmenovaná kniha asi nejslabší. Humor se oproti předchozím knihám nijak nevyvíjí. Ačkoli příběh je zcela jiný a o jiných lidech, člověk se nemůže zbavit dojmu že je to pořád dokola totéž.
Nicméně pořád příjemná, vtipná a čtivá věc.

tygřík2
12.02.2018 5 z 5

:-) Kam ten pan Jonasson na ty nápady chodí? A díky za to, že se mu v hlavě líhne jeden za druhým.
Opět skvělé, zábavné a sympaticky praštěné vyprávění, které mne nutilo k hlasitým projevům veselí. ( I když...pokud si člověk uvědomí, že takhle nějak funguje politika...)
Rozhodla jsem se nesrovnávat s předešlými knihami autora. Mám je ráda všechny a ony se mi odvděčují tím větší legrací, čím víckrát je čtu.

Smardik17
09.02.2018 4 z 5

Stejně jako u Analfabetky tam byly slabé pasáže, kdy jsem chtěl knihu odložit, ale nakonec jsem ji zdolal a i slušně pobavil.

Gracian1964
02.02.2018 3 z 5

Na knihu som naďabil v knižnici... Keďže som už poznal 100 ročného a tak ďalej, zdalo sa mi ako dobrý nápad vziať si Zabijaka domov. No, prečítal som to rýchlo, necelé dva dni. 100 ročný bol lepší, o tom žádná. Ale aj toto bola pomerne slušná facina, miestami fraška. Inak nič zvláštne, zdalo sa mi to dosť odfláknuté, ale to asi patrí k štýlu autora. Občas som sa aj zasmial. Nie som si istý, či ešte siahnem po inom diele od tohto páchateľa, hihi.... Asi ani nie, hm....keďže na svete sú mraky omnoho lepších kníh, ktoré je treba prečítať, ehm....

Gooverka
02.02.2018 3 z 5

Trochu absurdní příběhy od Jonassona mám moc ráda, ale bohužel vrcholem pro mě byl a bude Stoletý stařík. Zabijáka Anderse bych zařadila k naprostému průměru. Příběh jsem poslouchala jako audioknihu, kterou skvelě namluvil Martin Stránský.

kika_
29.01.2018 3 z 5

Od Jonassona rozhodně nejhorší kniha. Ale že by byla úplně špatná bych neřekla. Vtipné pasáže nechyběly, spád taky celkem měla. Ten samotný příběh ovšem je úplná ale úplná hloupost. Nerozumím tomu, že takováto zápletka vůbec někoho napadne, proto je třeba ocenit i jedinečnost tohoto příběhu.. Přesto, že je tak hloupý :D

jana3526
22.01.2018 3 z 5

Musím teda říci, že oproti předchozím knihám, byla tato slabota. Autor se už dost opakuje, do příběhu vždy zasadí nějakého blba na kterém pak postaví všechny humorné momentky (a i těch bylo tentokráte pomálu). Bizardní příběh sám o sobě se mi i líbil, ale nemělo to bohužel tu správnou štávu jako ze stoletého staříka.

křesťanství humor švédská literatura

Jonas Jonasson
švédská, 1961
2012  82%Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
2014  78%Analfabetka, která uměla počítat
2016  63%Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
2019  73%Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
2020  79%Sladká pomsta