Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4211 4211

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

PavlaJirka
03.04.2018 5 z 5

Skvělá,napínavá,přečteno jedním dechem

evask
03.04.2018 4 z 5

Dobrý. Ale skoro až k nevíře, že by si Grace opravdu nedokázala nějak poradit hned.

Toňula
03.04.2018 4 z 5

Čtivý, napínavý, místy docela mrazivý příběh jednoho zdánlivě šťastného manželství.

Matita310
02.04.2018 5 z 5

Skvělé! Mam moc ráda příběhy, kde se prolíná přítomnost s minulostí. Tento psychologický thriller byl opravdu šálek mé kávy. Dokonale vymyšlený příběh s překvapivým koncem. Knížku jsem přečetla jedním dechem.

pastelka53
02.04.2018 5 z 5

Peckoidní psychárna!!!
Magor se zvláštní úchylkou a obětní beránek, který se k tomu všemu dostal jen čirou náhodou a nečekal, že z vysněného prince na bílém koni se vyklube psychopat.

nicole1990
01.04.2018 4 z 5

Knizku jsem zhltla za jeden den hodne napinave. Hlavne jsem doufala,ze se Grace podari uprchnout. Libi se mi prolinani minulosti s pritomnosti. Z knizky opravdu mrazi a nejhorsi je,ze na psychopata muzeme narazit vsude.

Adriana.82
31.03.2018 3 z 5

1. kniha je postavená na naivitě hlavní hrdinky,protože snad každý vycejtí,že od samého počátku to s "džoržem kůnym" smrdí průserem , ale to by pak nebylo o čem psát ....
2. zaráží mě,že v dnešní době,kdy je na světě tolik násilí , je potřeba ho cpát do každé druhé knihy - asi módní trend ....

wlado
30.03.2018 3 z 5

Tešil som sa na túto knihu, no trochu som sklamaný. Určite výborný námet, plynulo ubiehajúci dej, no nesedel mi štýl písania - mal som dojem, že nečítam knihu ale denník hlavnej hrdinky. Záver výborný, no ku knihe sa už asi nevrátim.

Cindova
29.03.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale s jejím hodnocením jsem si trochu počkala. A musím říct, že nakonec jsem tu naivitu hlavní hrdince Grace prostě nevěřila. V knize je až moc "náhod" které vedou k situaci, do které se Grace dostala. A jako pravidelný čtenář detektivek jsem na psychopaty tak nějak "zvyklá", takže mě to vlastně ani moc nepřekvapilo. Knížku hodnotím jako lepší průměr, ale nechávat v knihovně si jí nebudu.

HDosoudilová
28.03.2018 5 z 5

Už dlouho mě kniha nepohltila tolik jako právě tento psychothriller. I přesto, že už jsem po pár stranách tušila, co se bude dít, mě kniha neskutečně bavila. Četlo se to skvěle, až jsem měla pocit, jako bych byla jedna z postav. Představa, že se takové situace opravdu dějí, je šílená. A obzvlášť, když si člověk uvědomí, že podobné psychopaty můžeme potkávat několik denně. Už se moc těším na autorčinu další knihu.

Sabča92
27.03.2018 5 z 5

Pokud hledáte kvalitní a velmi reálny psychothriller, pak se Za zavřenými dveřmi rozhodně nešlápnete špatně. Po dočtení této knihy ve mně ještě dlouhé poté bublal příběh a měla jsem hromadu pocitů. Zoufalaství z reálnosti, zhnusení, že takoví lidé opravud existují a lidskost s každou bytostí. Nejen to. Tati kniha přináší nesmírně propracovaný příběh, který mě svým způsobem trápil na každé straně. Z konce jsem nadšená i když byl velmi překvapivý. Kniha je psaná z pohledu hlavní hrdinky Grace a střídají se dvě časové roviny. Minulost a přítomnost. Díky tomu nahlížíme pod pokličku celé problematice a více chápeme daný děj. Za mě skvělá kniha, která mě sice vyděsila ale nesmírně bavila a byla postě skvělá. Pokud je kniha reálná, autorův styl skvělý a po dočtení nechci žádnou knihu, protože neustále myslím na děj, pak myslím, že si kniha právem zaslouží plný počet hvězdiček.

Pitbullka
26.03.2018 5 z 5

Kniha me bavila a cetla se sama, do posledni chvile jsem si nebyla jista, jak to vlastne dopadne.

Peyka
24.03.2018 3 z 5

Thriller,který ohromil svět....určitě ano. Kniha je dobře napsaná,čtivá, téma otřesné, ale dokáže se čtenáři dostat pod kůži, Jacka budete nenávidět (nejhorší na tom je, že je to dost reálný příběh). Naopak naše hlavní hrdinka Grace v roli psychicky týrané manželky mě totálně nechávala bez emocí. Její jednání bylo rezignované už od začátku, její pokusy o útěk působí jen na oko,
jakoby ji ani nevadilo, že ji vězní vlastní manžel. Přišla mi i docela hloupá,ale to je věc názoru. :D Co se mi fakt nelíbilo, bylo finále..konečné střídání kapitol bylo matoucí a přišlo mi,jakoby tam pár kapitol chybělo. Autorka zjevně chtěla urychlit sled událostí. Konec, si myslím, že by ji v reálu asi neprošel. Nicméně kniha stojí za přečtení ;)

peta1168
24.03.2018 5 z 5

Velice čtivá.

Rania
21.03.2018 3 z 5

Knížka je dobrá, dobře se četla, nutila mně číst pořád další a další kapitoly. Zajímavý motiv dokonalého muže, který když ženu získá, mění se na psychopata. Bohužel i takoví lidi existují. 3* dávám proto, že knížce k dokonalosti ještě něco chybělo a znám i lepší spisovatelé detektivek a psychothrillerů.

marli58
21.03.2018 3 z 5

Tento thriller jsem si půjčila na doporučení, protože tento žánr moc nemusím. A asi u toho i zůstanu. Knihu jsem sice přečetla velmi rychle, protože vývoj zrůdnosti psychopata Jacka mě neustále nutil pokračovat. Něco bylo divné, něco těžko uvěřitelné a Milly nakonec nejrozumnější.

mon.str
20.03.2018 5 z 5

super kniha, přečteno jedním dechem za jeden večer, doporučuji!

jasmína
19.03.2018 5 z 5

Za mě konečně zase strhující thriller, a když se u něj extra nezamýšlí, dlouho jsem lepší nečetla a čekám dychtivě na další knihu od B. A. Paris !!

Květ
19.03.2018 3 z 5

Toto je opravdu psycho kousek o domácím násilí. Mrazivý, dusivý, napínavý thriller. Sledujeme jak se ze sebevědomé, soběstačné hlavní hrdinky pod vlivem psychopata stává naprostá troska. Kniha je dobře napsaná, poutavá, nicméně nevyplatí se hloubat nad námětem, protože ten tak trochu stojí na vodě, objevují se v něm díry a působí nereálně. Pokud se čtenář nechá unést, netrvá na stoprocentní věrohodnosti, nehledá chyby, tak si přijde na svůj šálek úzkosti a děsu. Pokud ne, nadšení z knížky pak pokulhává.

Torino
15.03.2018 4 z 5

Nutno hned v úvodu říct, že jsem začátečník v žánru thriller nebo horor. Takže co mě stačí na příšernou paniku, může být pro jiného slabý čajíček. Knížku bych rozdělila na dvě pomyslné části. První mě vyděsila. Při jejím čtení jsem byla nervózní, roztřesená, koukala jsem se za sebe, rozhlížela se po tvářích lidí kolem a snažila se identifikovat, kdo by tohle dokázal. Prostě jsem nedokázala uvěřit, jak jednoduché je podvolit si člověka a mít jeho život totálně v hrsti. A zároveň, jak jednoduché je, donutit lidi, aby věřili tomu, čemu chcete, aby věřili. První část bych definovala slovem, které je v knize několikrát zmíněno, "STRACH". Měla jsem takový strach, že se mi nechtělo číst dál, protože jsem se neskutečně bála, že se brutalita hlavního hrdiny vydere na povrch stránek se všemi detaily a já to nezvládnu. Ale zároveň jsem chtěla číst dál, protože jsem věřila v dobrý konec a chtěla jsem vědět, co se bude dít. Druhá část byla o možnosti řešení bezvýchodné situace. Každá situace se dá řešit, ale ne vždy se vyřeší prvním z možných nápadů. Druhá část byla hlavně o psychologii postav a o tom, že člověk jako Jack nesmí dělat chyby, žádné chyby.
Velmi jsem ocenila přeskakování mezi dějovými linka "přítomnost" a "minulost", sice jsem v jednu chvilku měla pocit, že se stala bycha v nadpisu, ale opak byl pravdou, právě to zvláštní propletení dějových linek vyústilo v zajímavější konec. Také to ze začátku dávalo možnost postupně poodhalovat problémy týraných žen a s každou přečtenou stránkou se mohl stupňovat náš strach. Nakonec snad jen, že nejrozumnější postavou byla dívka s Downovým syndromem, úžasné.